Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 życie pozagrobowe kilka pytań 
Autor Wiadomość
Post życie pozagrobowe kilka pytań
Hej.

1. Czy po śmierci zachowamy obecny wygląd i choroby i tak dalej ??

2. Czy myślicie ,ze po śmierci będziemy ze sobą rozmawiać, komunikować się ??

Oczywiście mam na myśli najbliższych rodzinę z obcymi nie mam zamiaru rozmawiać których nie znałem. No ale słysze, ze po śmierci wszyscy jak jedna rodzina.

3. Czy po śmierci wiedza ziemska będzie do czegoś potrzebna mam na myśli
szkoła, praca i tak dalej ??

4. Dlaczego zmarli przychodzą w snach czy coś chcą przekazać ?

5. Czy po śmierci też czeka nas podobne życie jak na ziemi ??

Pewnie były podobne pytania to sory jak coś.
Wątek luźny. Jak ktoś ma ochotę niech odpowie po swojemu :).


Pt maja 28, 2021 13:21
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
Czy zmarli mogą dotykać i przytulać się do człowieka czy człowiek może coś czuć wtedy ??

Moze ktos miał tak ?


Pt maja 28, 2021 13:41

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
Nikt stamtad nie wrocil zeby cokolwiek na ten temat opowiedzic wiec nie ma odpowiedzi na twoje pytania.


Pt maja 28, 2021 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
Jaki jest sens zadania tego typu pytań, skoro większość tu forumowiczów nie wierzy w życie pozagrobowe? Może na innym forum będą odpowiednie osoby, które będą mogły zaspokoić ciekawość autora wątku.


So maja 29, 2021 7:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
Skąd wiesz, ze większość forumowiczow nie wierzy w życie pozagrobowe?

Wierzyc w życie pozagrobowe a nie wiedzieć co będzie po śmierci to są dwie różne sprawy.

Jezus mówiąc o życiu po śmierci posługuje się obrazami ponieważ nasze zmysły nie są w stanie tego ogarnąć dlatego tez mówi, ze ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało o tym, co Bóg przygotował.

Biblia w wielu miejscach mówi, ze to będzie spotkanie z Bogiem i wtedy wiara nie będzie nam już potrzebna bo będziemy widzieć i wiedzieć jak to jest.

_________________
ksiądz


So maja 29, 2021 7:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
bramin napisał(a):
Skąd wiesz, ze większość forumowiczow nie wierzy w życie pozagrobowe?

Wierzyc w życie pozagrobowe a nie wiedzieć co będzie po śmierci to są dwie różne sprawy.
Wyciągam taki wniosek na podstawie rozwoju dyskusji w tym i podobnym wątku, zadanym przez tego samego autora.

Wiara musi jednak wynikać z wiedzy i doświadczeń mistycznych poprzednich pokoleń. Inaczej traci sens.


So maja 29, 2021 7:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
ga1robe napisał(a):
Wyciągam taki wniosek na podstawie rozwoju dyskusji w tym i podobnym wątku, zadanym przez tego samego autora.

To ze nie ma chętnych do dyskusji nie musi wynikać z braku wiary ludzi, którzy wchodzą na forum.

Jak nie brałeś udziału w dyskusji o Eucharystii to nie powiem przecież, ze nie wierzysz w nią.

ga1robe napisał(a):
Wiara musi jednak wynikać z wiedzy i doświadczeń mistycznych poprzednich pokoleń.

Nie, doświadczenie Boga przez kogoś, jego wiedza, mogą mi pomóc w przezywaniu mojej wiary ale moja wiara nie może wynikać z czyjegoś mistycznego doświadczenia.
Moja wiara to moja osobista odpowiedz, jaką daję Bogu, przez modlitwę, moje życie, moje świadectwo wiary.

_________________
ksiądz


So maja 29, 2021 8:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
szach900 napisał(a):
5. Czy po śmierci też czeka nas podobne życie jak na ziemi ??

Pewnie były podobne pytania to sory jak coś.
Wątek luźny. Jak ktoś ma ochotę niech odpowie po swojemu :).


A to niby kto ma odpowiedzieć na te pytania? przecież ateiści w to nie wieżą, więc na co mają sie zastanawiać nad czymś czego nie ma.
Natomiast osoby wierzące, mają mocno emocjonalny związek z Bogiem, i to tylko tyle, tutaj nie ma żadnej wiedzy(bo niby skąd ma być) na temat tego jak będzie wyglądać życie pozagrobowe. I ja do tych dwóch grup sie nie mieszczę, jestem wyjątkowy, no ale zawsze zdarzają sie jakieś wyjątki.
No i jeśli pytasz sie w kontekście Chrześcijaństwa, to w żadnym stopniu życie w Niebie, nie może przypominać tego co mamy obecnie na Ziemi, w końcu natura ludzka generuje grzechy, a w Neibie tego nie może być.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 29, 2021 13:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
szach900 napisał(a):
...

1. Nie. Ale będziemy rozpoznawalni. Dla kazdego będziemy wyglądąc podobnie do podobnie do naszego obrazu, który zapamiętał.
2. Tak. W miłości konieczna jest relacja interpersonalna.
3. Nie wiem czy wiedza. Ale potrzebne bedzie to, co w sobie wykształciliśmy, udoskonaliliśmy za życia.
4. A przychodzą? Czy się ino śnią?
5. Nie. Zmartwychwstałe ciało nie podlega znanym nam obecnie ograniczeniom fizycznym.


So maja 29, 2021 21:07
Zobacz profil
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
Robek napisał(a):
[...] jestem wyjątkowy [...] No i jeśli pytasz sie w kontekście Chrześcijaństwa, to w żadnym stopniu życie w Niebie, nie może przypominać tego co mamy obecnie na Ziemi, w końcu natura ludzka generuje grzechy, a w Neibie tego nie może być.

Wyjątkowy, w kontekście Chrześcijaństwa, to do Nieba idą chyba tylko ci co nie mają grzechów, a w Niebie, zostaną zaspokojone ich wszelakie potrzeby tym samym z ta „generacją grzechów", to chyba jakieś wyjątkowe pudło. Zaznaczam, że nie jestem wyjątkowy i mogę się mylić.


So maja 29, 2021 21:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
andej napisał(a):
1. Nie. Ale będziemy rozpoznawalni. Dla kazdego będziemy wyglądąc podobnie do podobnie do naszego obrazu, który zapamiętał.


Ja nie chcę wyglądać tak jak wyglądam, nie chcę wyglądać podobnie do tego, jak teraz wyglądam, nie chcę żeby mnie ktokolwiek kogo znałem wcześniej rozpoznał.
No i co teraz?
nolda napisał(a):
Wyjątkowy, w kontekście Chrześcijaństwa, to do Nieba idą chyba tylko ci co nie mają grzechów,


Nolda!! zlituj się :mrgreen: każdy ma jakieś grzechy, no chyba że mówisz o Jezusie i Matce Boskiej.

nolda napisał(a):
a w Niebie, zostaną zaspokojone ich wszelakie potrzeby tym samym z ta „generacją grzechów", to chyba jakieś wyjątkowe pudło.


Przecież wiadomo że w Niebie będzie tak jak Bóg chce?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 30, 2021 0:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
Ciekawe czy w Niebie będzie forum.
I @Robek będzie miał [zawsze] coś do dodania.


N maja 30, 2021 5:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
ga1robe napisał(a):
Ciekawe czy w Niebie będzie forum.
I @Robek będzie miał [zawsze] coś do dodania.


W Niebie ma być obowiązkowe skrajnie duże szczęście, i to przez całą dobę, tam każdy ma chodzić z uśmiechem na twarzy i to przez nieskończoność, nie wiem czy przebywając w tak dyskomfortowych warunkach, będę miał jeszcze siłę, wypisywać cokolwiek na tym forum.
Choć zapewne by było o czym pisać, ludzie mnie strasznie wnerwiają, mógłbym to wnerwienie opisywać bez końca, ale czy ktokolwiek by tego chciał wysłuchiwać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 30, 2021 8:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
Robek napisał(a):
ga1robe napisał(a):
Ciekawe czy w Niebie będzie forum.
I @Robek będzie miał [zawsze] coś do dodania.


W Niebie ma być obowiązkowe skrajnie duże szczęście, i to przez całą dobę, tam każdy ma chodzić z uśmiechem na twarzy i to przez nieskończoność, nie wiem czy przebywając w tak dyskomfortowych warunkach, będę miał jeszcze siłę, wypisywać cokolwiek na tym forum.
Choć zapewne by było o czym pisać, ludzie mnie strasznie wnerwiają, mógłbym to wnerwienie opisywać bez końca, ale czy ktokolwiek by tego chciał wysłuchiwać?
W Niebie nikt nie będzie cię wnerwiał, poza wężem na jednym z drzew.


N maja 30, 2021 10:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: życie pozagrobowe kilka pytań
ga1robe napisał(a):
W Niebie nikt nie będzie cię wnerwiał,


Uśmiechnięci ludzie mnie wnerwiają, nie będzie tam takich?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 30, 2021 12:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL