Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Z życia wzięte. 
Autor Wiadomość
Post Re: Z życia wzięte.
Believing napisał(a):
Pomimo tego że pobyt w szpitalu ma być jednodniowy, ogromnie się boję zbiegu, jaki mam mieć w tę środę. Dlatego proszę Was o modlitwę za mnie i lekarzy.

Trzymam kciuki. Bedzie dobrze.


Cz gru 09, 2021 10:34
Post Re: Z życia wzięte.
Believing napisał(a):
Tak sobie głowę nabiłam tym spadkiem powołań, spadkiem wiernych w kościołach, spadkiem dzieci na religii w szkole, że spać w nocy nie mogłam. I tak myślę sobie, czy będzie jakaś dobra wiadomość odnośnie wiernych uczęszczających na niedzielną mszę św.? Może zostanie opublikowany wreszcie raport z liczenia wiernych w polskich kościołach, do którego dane zbierano podczas niedzielnej mszy we wrześniu tego roku? Próbowałam doszukać się w internecie wiadomości o tym fakcie, ale jak kamień w wodę. Totalna cisza. Jakby liczenie się nie odbyło z powodu braku wiernych.

https://www.iskk.pl/badania/roczniki-st ... a-rok-2020

Tu sa statystyki za poprzednie lata. Za rok 2020 czesciowo brak danych. Na tegoroczne trzeba poczekac...rok


Cz gru 09, 2021 12:31
Post Re: Z życia wzięte.
Dzięki Kael, za kciuki i za statystyki.
Dobrze jest wrócić do domu.

Wypisywałam dziś kartki świąteczne. W dobie smsów czy video-rozmów, to dość staroświeckie, ale nie banalne.
Świat się zmienia, kurczy, ale ludzie przez teletechnikę paradoksalnie oddalają się od siebie, zamiast przybliżać. Czy ktoś z młodych gniewnych, pamięta tę cudowną rozkosz wyczekiwania na list, zwłaszcza od ukochanego/ukochanej? Czas dzielony na minuty, godziny, dni...
Może to pobyt w szpitalu, gdzie czas się niemiłosiernie dłużył, sprawił, że naszły mnie takie myśli.
Ciekawe czy macie podobne wspomnienia z oczekiwań na list? Nie mylić z oczekiwaniem na przesyłkę DHL :)
Czy ktoś oprócz mnie, wysyła bliskim, bądź przyjaciołom tradycyjne kartki świąteczne?


N gru 12, 2021 19:35
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Z życia wzięte.
Believing napisał(a):
Czy ktoś oprócz mnie, wysyła bliskim, bądź przyjaciołom tradycyjne kartki świąteczne?

Kiedyś w podstawówce mieliśmy przynieść na zajęcia plastyczne kartki świąteczne, które gdzieś nam zalegały z poprzednich świąt. Moja przyjaciółka nie miała żadnej lub jakąś pojedynczą, zrobiło mi się jej żal, więc zaproponowałam, żebyśmy każdego roku wysyłały do siebie kartki. Szkoły już skończyłyśmy, ale zwyczaj pozostał :).

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N gru 12, 2021 20:57
Zobacz profil
Post Re: Z życia wzięte.
Przykro mi, że w Polsce umiera w ciągu doby ponad 500 osób na covid, codziennych zachorowań też nie jest mało, a biskupi nawet nie pomyśleli by udzielić wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w święta nakazane.
Za to coroczna kolęda już wisi na stronach niejednej parafii. Pytam się też przy okazji, dlaczego pokropienie domu ma ważność tylko na rok?


Wt gru 21, 2021 20:35

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Z życia wzięte.
Believing napisał(a):
Przykro mi, że w Polsce umiera w ciągu doby ponad 500 osób na covid, codziennych zachorowań też nie jest mało, a biskupi nawet nie pomyśleli by udzielić wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w święta nakazane.

Nie tylko w święta nakazane, ale i w niedziele także.

Mojej psychice się to także bardzo nie podoba! Kto "przemówi biskupom do rozsądku"? Uważam, że powinno się bardzo nagłaśniać tę sprawę w Internecie.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt gru 21, 2021 21:38
Zobacz profil
Post Re: Z życia wzięte.
A ja im w sumie zazdroszczę,ze umarli. Bo juz wiedzą ,co jest po drugiej stronie. Oczywiście każdego szkoda , ze nie było.


Śr gru 22, 2021 7:58

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Z życia wzięte.
Od kilku dni nie mogę znaleźć w Internecie informacji na temat tego, czy w najbliższym okresie wolno bez grzechu (zwłaszcza śmiertelnego, ale także powszedniego) uczestniczyć we mszy św. w dni nakazane tylko za pośrednictwem transmisji na żywo w Internecie, radiu czy telewizji i w ogóle nie iść do kościoła czy przed kościół na mszę św. w dni nakazane. Są obostrzenia covidowe, a liczba zakażeń COVID-19 w Polsce wciąż jest spora. Na dodatek jest zimno czy wręcz mroźno i dni są krótkie. Nie jestem zaszczepiony przeciwko COVID-19.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt gru 24, 2021 21:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL