Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 samobójstwo 
Autor Wiadomość
Post samobójstwo
1.Dlaczego ludzie popełniają samobójstwo ??

2. Bo chyba nie ma reguły czy jesteś wierzący czy nie ??

3. A Co jeśli samobójstwo wynika z tęsknoty?
ze boje się wpadniencia pod pociąg. Zawsze sie zastanawiam jak się oni nie boja co nie ??]

Ja to mam stracha przed samobójstwem w sensie nie dlatego ,ze to jest grzech, ale mam taki strach,ze np by się nie udało i byłbym kaleką do końca życia..

A sory jesli zły dział..


Cz sty 13, 2022 20:04

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: samobójstwo
Na szczęście kapsuły śmierci nie są u nas rozpowszechnione.
Wszystkie inne sposoby są straszne, nigdy nie ma pewności śmierci, za to może być niewyobrażanie potworny ból i kalectwo do końca życia.
Ale dlaczego nie widzisz w tym grzechu? Jest grzechem w różnych religiach, jeśli nawet nie do piekła, to np.w new age jest pogląd, że potarzamy całą sytuację, która nas doprowadziła do samobójstwa, tylko tym razem mamy nie popełniać. Całe życie, które udało się już przeżyć aż do tego momentu że będzie powtórzone i teraz mamy znowu je kontynuować.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 15, 2022 9:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: samobójstwo
Samobójstwo jest bez sensu, jak już tyle przeżyłeś to już lepiej jest dociągnąć do końca. W końcu życie nie jest tak bardzo długie , choć niektórych jak Bezosowi chciało by się żyć wiecznie na ziemi,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 15, 2022 9:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: samobójstwo
Samobójstwo nie ma sensu w kulturach neo-judaistycznych ze względu na świętość życia, uznając akt odebrania sobie życia jako grzech przeciwko Bogu, dawcy życia. W niektórych kulturach w Azji czy w Ameryce Południowej, do samobójstwa mogą skłaniać normy społeczne, światopoglądowe, religijne. Samobójstwo w wielu społeczeństwach traktuje się jako rozwiązanie honorowe wobec jednostki która narusza pewne normy społeczne (sepuku, sati).

Samobójstwo też wykorzystywane jest w celach politycznych. Akt podpalenia się kogoś w miejscu publicznym, gdyż nie zgadza się ze zmianą władzy, ustroju, bądź po odebraniu jednostce przez władze jego własności, itp. Samobójstwo na tle terrorystycznym czy wojskowym. Samobójcze zamachy bombowe, kamikaze,itp.

Z naukowego punktu widzenia, akty samobójcze to wynik zaburzeń psychicznych (depresja, uzależnienie od środków odurzających, od alkoholu), z uwzględnieniem takich stresorów jak problemy finansowe, zaburzone relacje społeczne, anoreksje społeczne, itp.


So sty 15, 2022 10:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: samobójstwo
Nigdzie nie ma sensu , a kultury które uważają to za coś dobrego są chore.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 15, 2022 10:57
Zobacz profil
Post Re: samobójstwo
Co do grzechu zadałeś bardzo trudne pytanie bo nie znam odpowiedzi. Bardziej pisałem ogólnie niż tak się odnosiłem do katolicyzmu.
Ale nawet jakby by były kapsuły śmierci to tez jednak jest pewny strach ogólnie samobójstwo samo nie jest pewne bo mozesz przeżyć...


So sty 15, 2022 12:26

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: samobójstwo
I tak się je przeżyje, najwyżej na drugim świecie.
Nie ma co samemu sobie życia skracać. To poważna decyzja.
Póki ktoś żyje, zawsze może się zabić, natomiast jak się zabije, to już nie można tego cofnąć.
Drastycznie zmniejszają się możliwości wyboru.
Ile masz lat?
Jak by nie było to samobójstwo to jest ZABICIE CZŁOWIEKA, takiego samego jak inni.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 15, 2022 12:34
Zobacz profil
Post Re: samobójstwo
Ale ja nie piszę ,ze ja chcę to zrobić :).
Niee mam chęci zeby to zrobić. Czasem miewam takie mysli ,ale to tylko myśli :).
Po prostu sobie dyskutuje na ten temat.

Nie powiem Ci ile mam lat, bo tutaj nie chce się za bardzo wypowiadać na ten temat wolałbym zachować anonimowość.

Sama kapsuła też by mnie odstraszyła ;).

Jak już wolę śmierc naturalną ,ale nie czekania do wieku w którym jest wyznaczony czy nie wiem jak to opisać.


N sty 16, 2022 12:55

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: samobójstwo
Andy72 napisał(a):
Ile masz lat?
Pytając o wiek, należałoby się rozejrzeć wokół siebie, i zwrócić uwagę na rówieśników. im dłużej się żyje, tym jest ich coraz mniej.


N sty 16, 2022 17:02
Zobacz profil
Post Re: samobójstwo
Ja w sumie jakbym był sam a nie miał rodziny, oraz z faktu że samobójcy idą do piekła strzeliłbym samobója. Nie podoba mi się życie. Za dużo lewactwa i materializmu oraz ateizmu


Cz sty 20, 2022 13:03
Post Re: samobójstwo
Quinque, ile lewactwa, materializmu oraz ateizmu powinno być, żeby życie zaczęło się Tobie podobać?
PS
Samobójcy w piekle, to fakt czy wiara?


Pt sty 21, 2022 15:28
Post Re: samobójstwo
Czasami człowiekowi się po prostu nie chce życ, ale mi się wydaje ,ze każdemu czasami tak sie nie chce życ. A przecież w modlitwie mozna prosić o smierć np Święta Rita prosiła o śmierć jesli dobrze rozumiałem swoich najbliższych..


Pt sty 21, 2022 20:50
Post Re: samobójstwo
nolda napisał(a):
Quinque, ile lewactwa, materializmu oraz ateizmu powinno być, żeby życie zaczęło się Tobie podobać?
PS
Samobójcy w piekle, to fakt czy wiara?


Najlepiej żeby wcale nie było. Nie podoba mi się współczesność. Od XVIII wieku jest tylko gorzej


So sty 22, 2022 22:04
Post Re: samobójstwo
Zgadza się ,ze jest co raz gorzej. Np czarne marsze po całej Warszawie i co rzekomo to ma być ta przyszłość ??

Jakieś zmiana płci, geje teraz nie wiadomo czy twój chłopak to prawdziwy chłopak i tak dalej xD
Namnożyło się gejów oczywiście nie mam nic przeciwko im ale nie muszą się tak odnosić z tymi flagami.

Nawet sporcie dochodzi do sytuacji nie równych walki bo chłopak zmienił płeć i startuje na olimpiadzie jako dziewczyna.


N sty 23, 2022 7:49

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: samobójstwo
Czarne marsze, lewactwo, itp. powodem do samobója? Czy na odwrót?


N sty 23, 2022 8:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL