Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Pogranicze śmierci. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pogranicze śmierci.
Kiedys bardzo interesowalem sie tymi zjawiskami z pogranicza zycia i smierci, przeczytalem na ten temat chyba obie ksiazki opisujace te wydarzenia ( chyba jeszcze bedac w szkole sredniej ), a rowniez mialem kilka przezyc z cyklu "przewidywanie bliskiej / dalszej przyszlosci".
Przezylem rowniez wizje "toczka w toczke" bedaca typowa wizja z okresu smierci klinicznej przedstawianych w obu ksiazkach "Zycie po zyciu" - oderwanie sie od wlasnego ciala, szybowanie nad nim ( bez specjalnego zainteresowania ) i ciag w strone slonca / swiatla za otwartym oknem wypelnionym pieknym pejzazem podgorskim w upalny, letni dzien ( wszystko dzialo sie w szpitalu w Limanowej ). Rowniez mialem to wrazenie niesamowitych, pieknych kolorow o ktorym wspominal Andej.
Tyle tylko ze byla to wizja spowodowana uzyciem eteru, ktorym potraktowano mnie jako srodek usypiajacy w trakcie zabiegu chirurgicznego.
To troche podwazylo moje zaufanie do przekazow ludzi ktorzy byli w smierci klinicznej i obecnie mysle ze mozg w tej sytuacji wytwarza obrazy i odczucia ulatwiajace przezycie i zaakceptowanie tej sytuacji, tak jak wytwarza mase innych rzeczy znieksztalcajacych prawidlowy odbior rzeczywistosci. Na ten temat robilem proste doswiadczenia zupelnie niedawno. Rowniez niedawno czytalem artykul na temat widzenia a wlasciwie sposobu w jaki obraz jest przekazywany z oczu do naszego mozgu, co okazalo sie o wiele bardziej skomplkowanym procesem niz jeszcze niedawno uwazala nauka miedzy innymi dlatego ze mozg, tworzac ten obraz korzysta nie tylko z bodzcow przesylanych przez oczy. To ostatnie niby nie ma zwiazku z tematem ale jest jeszcze jednym doswiadczeniem pokazujacym ze mozg, korzystajac z naszych zmyslow moze pokazywac znieksztalcony obraz rzeczywistosci.


So lut 04, 2023 17:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Pogranicze śmierci.
subadam napisał(a):
jest jeszcze jednym doswiadczeniem pokazujacym ze mozg, korzystajac z naszych zmyslow moze pokazywac znieksztalcony obraz rzeczywistosci.

Oczywistą oczywistością jest to, że mózg zawsze subiektywnie. Wydaje mi się, że nie da sie porównać, ujednolicić odbieranych przez nas wrażeń fizycznych, np. fali o jakieś długości. Tym bardziej wytworów mózgu.
Można tylko dziękować Bogu za ten wspaniały dar pozwalający na miękkie lądowanie w procesie śmierci.


Pn lut 06, 2023 10:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2023 12:17
Posty: 122
Post Re: Pogranicze śmierci.
Andej napisał(a):
Stany osiągane na pograniczu życia i śmierci sa faktem niezaprzeczalnym. Nie sa on e jednak, według mnie, zjawiskami związanymi w niebem. Są przygotowaniem do śmierci


Dlaczego niby zły czlowiek miałby otrzymywać ładne wizje żeby nie bać się śmierci?

W tym artykule autor twierdzi że NDE można wyjaśnić naturalistycznie trochę to smutne bo liczyłem że jednak nie da się tego dowieść. I będziemy mieć jakiś materialny dowod na duszę https://www.tygodnikpowszechny.pl/czeka ... osc-185099

Ta cała neuronauka wprowadza mnie w depresję


N lis 05, 2023 18:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 616
Post Re: Pogranicze śmierci.
Kanao napisał(a):
autor twierdzi że NDE można wyjaśnić naturalistycznie

Sprawy materialne można wyjaśniać korzystając z nauk przyrodniczych.
Zagadnień duchowych nie da się tak wyjaśniać, ani udowadniać. W przeciwnym wypadku nie byłoby miejsca na wiarę.

Kanao napisał(a):
Dlaczego niby zły czlowiek miałby otrzymywać ładne wizje żeby nie bać się śmierci?
A dlaczego każdy z robotników w winnicy otrzymał jednego denara?

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


N lis 05, 2023 19:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pogranicze śmierci.
A ja znam, gdy nie tak źli ludzie otrzymali złe wizje:
Pan Stwierdził, że Moim Przeznaczeniem jest Piekło - Świadectwo Jennifer Perez
https://www.youtube.com/watch?v=Gy6bDX-I8Vc

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lis 05, 2023 19:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Pogranicze śmierci.
Kanao napisał(a):
Ta cała neuronauka wprowadza mnie w depresję

A co to za różnica, czy po śmierci coś jest, czy nie ma? Co Cię to będzie obchodziło, jeśli przestaniesz istnieć?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lis 05, 2023 19:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2023 12:17
Posty: 122
Post Re: Pogranicze śmierci.
Może dla ciebie nie ma żadnej. Ale dziwne ze ktoś taki jak ty jest moderatorem na religijnym forum

Kilka powodów:
- wiara daje życiu sens
- lepiej jest istnieć niż nie
- chce spotkać rodzinę i innych ludzi
- ateistyczna wizja świata jest depresyjna
- jeżeli nie ma nieba, to masowi zbrodniarze typu Stalin czy Mao nigdy nie odpowiedzą za swoje czyny. Nie godzę się na taką niesprawiedliwość
- ich ofiary ostatnie co zobaczyły przed śmiercią to rękę kata. Ateizm jak widać nie rozwiązuje problemu zła. A przynajmniej tego personalnego i egzystencjalnego


N lis 05, 2023 19:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Pogranicze śmierci.
Nie trzeba być wierzącym, aby być moderatorem. Poza tym każdy może mieć opinię na temat tego, co by było, gdyby się pomylił. Ja jednak nie pisałem o swoich poglądach, tylko o tym, jak Ty to postrzegasz.

Oczywiście jest wiele argumentów za istnieniem nieba i sprawiedliwości po śmierci. Żyjemy jednak na świecie bez względu na to, co jest później. Świat jest, jaki jest. W końcu się umiera. Potem są dwie możliwości - albo coś jest, albo nie ma. Fajnie, jeśli będzie, ale jeśli nie będzie, to czy wtedy odczuwałbyś jakąś przykrość, smutek, frustrację? Co by się stało?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lis 05, 2023 20:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Pogranicze śmierci.
Soul33 napisał(a):
Świat jest, jaki jest. W końcu się umiera. Potem są dwie możliwości - albo coś jest, albo nie ma. Fajnie, jeśli będzie, ale jeśli nie będzie, to czy wtedy odczuwałbyś jakąś przykrość, smutek, frustrację? Co by się stało?

Jedna uwaga. Jak nic nie będzie, to fajnie. Ale jak coś jednak będzie, to "potem są dwie możliwości", albo będzie fajnie, albo niefajnie.


N lis 05, 2023 20:45
Zobacz profil
Post Re: Pogranicze śmierci.
Kanao napisał(a):
Kilka powodów:
- wiara daje życiu sens
- lepiej jest istnieć niż nie
- chce spotkać rodzinę i innych ludzi
- ateistyczna wizja świata jest depresyjna
- jeżeli nie ma nieba, to masowi zbrodniarze typu Stalin czy Mao nigdy nie odpowiedzą za swoje czyny. Nie godzę się na taką niesprawiedliwość
- ich ofiary ostatnie co zobaczyły przed śmiercią to rękę kata. Ateizm jak widać nie rozwiązuje problemu zła. A przynajmniej tego personalnego i egzystencjalnego

Życie, to coś, com nam się przydarza, kiedy jesteśmy zajęci czymś innym. Zauważ życie, ono jest tu i teraz, a nie wczoraj czy jutro. Zajmując się dniem wczorajszym bądź jutrzejszym nie dostrzegasz, że żyjesz. Zajmujesz się czymś wirtualnym, czymś czego nie ma.
- Wiara, to tworzenie wirtualnej rzeczywistości.
- Istnieć, to być tu i teraz, a nie istnieć, to być wczoraj lub jutro.
- Rodzinę, przyjaciół, masz tu i teraz, odwiedzaj, rozmawiaj, świętuj, wybaczaj, a nie tęsknij za wczoraj, bo będziesz tęsknił, że byłeś zajęty czymś wirtualnym, nie dostrzegając życia.
- Nie ateizm, lecz depresja powoduje katastroficzne wizje.
- Jeśli nie ma nieba… , czy Stalin, Mao, nie byli ofiarami?
- Ani ateizm, ani chrześcijaństwo, buddyzm, muzułmaństwo, nie rozwiązują i nie rozwiążą problemu zła. Zła, nie czyni tylko człowiek świadomy.
Ps
Życie jest zdrojem rozkoszy; ale tam, gdzie pije zeń motłoch, zatrute są wszystkie studnie.

F. Nietzsche


N lis 05, 2023 21:59

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Pogranicze śmierci.
Kanao napisał(a):
W tym artykule autor twierdzi że NDE można wyjaśnić naturalistycznie trochę to smutne bo liczyłem że jednak nie da się tego dowieść. I będziemy mieć jakiś materialny dowod na duszę https://www.tygodnikpowszechny.pl/czeka ... osc-185099

Co Ty mówisz? Czytałeś ten artykuł? Wyraźnie skłania się on ku duchowemu wyjaśnieniu i podkreśla, że neurologiczne wyjaśnienia kuleją.
nolda napisał(a):
Ps
Życie jest zdrojem rozkoszy; ale tam, gdzie pije zeń motłoch, zatrute są wszystkie studnie.

F. Nietzsche

Mało oświecony był ten Nietzsche. Inne istoty uważał za motłoch, a siebie za kogoś lepszego. Daleko mu było do prawdziwego przebudzenia.


Pn lis 06, 2023 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pogranicze śmierci.
Swołocz napisał(a):
Mało oświecony był ten Nietzsche. Inne istoty uważał za motłoch, a siebie za kogoś lepszego. Daleko mu było do prawdziwego przebudzenia.

:piwo:

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 06, 2023 19:14
Zobacz profil
Post Re: Pogranicze śmierci.
Swołocz napisał(a):
Mało oświecony był ten Nietzsche. Inne istoty uważał za motłoch, a siebie za kogoś lepszego. Daleko mu było do prawdziwego przebudzenia.

„Im wyżej się ktoś wzniesie, tym mniejszym wydaje się tym, którzy latać nie mogą.”
F. Nietzsche


Pn lis 06, 2023 21:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Pogranicze śmierci.
nolda - widzę 2 zmiany u Ciebie:
1) nie cytujesz hinduskiego guru Osho;
2) cytując F. Nietzsche podajesz, że to jego słowa; gdy cytowałeś Osho, to nie podawałeś źródła, czym mogłeś budzić fałszywe myślenie, że sam coś tam, coś tam wymyśliłeś.

Moje na to spojrzenie: Obu panów ja nie będę cytował, ale jedno dobre robisz - teraz podajesz autora; tak trzymaj też wtedy, gdybyś wrócił do hinduistycznych mądrości...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lis 07, 2023 7:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL