Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pogranicze śmierci. 
Autor Wiadomość
Post Pogranicze śmierci.
Hej.

Interesuje się tematyką pogranicza śmierci.

Co o tym myślicie ??
Słyszę o tym, ze ludzie doświadczają jakis OOBE. A np niektórzy doświadczają jak ta pani Gloria Polo
spotkanie w niebie. I się wszystkie różnią.

Oczywiście jestem do tego negatywnie nastawiony.Nawet do Glorii Polo bo wszystkie objawienia każde mówi co innego...


Cz sty 20, 2022 9:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1829
Post Re: Pogranicze śmierci.
Jeśli takie przeżycia okołośmiertne są prawdą, to czemu tylko mała część osób tego doświadcza? Każdy powinien to przeżywać, gdyby to było regułą... Mama kolegi 2 razy była w stanie śmierci klinicznej, ale nie miała potem nic do przekazania - nie doświadczyła niczego.

Szamani i ludzie odurzający się czymś halucynogennym też opowiadają mnie więcej to samo, co ci, którzy "umarli" (daję cudzysłów, bo raczej nie byli jeszcze martwi), a przecież nie umierali wtedy...

Niedotleniony mózg może produkować różne wizje/obrazy i wcale tego nie trzeba automatycznie brać za realność; ponadto może tu jeszcze mieć rolę wpływ sił/mocy demonicznych, aby oszukać ludzi...

Jezus ożywił co najmniej 3 osoby (o tylu informuje Biblia), ale nie ma ani słowa o tym, by oni coś opowiadali o czymś, co przeżywali poza ciałem!

Ogólnie nie biorę za fakty tego, co ludzie opowiadają, gdy otarli się o śmierć! :!:

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt lut 03, 2023 18:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Pogranicze śmierci.
Tu relacja osoby która umarła i po 45 minutach Bóg przywrócił go do życia. To jego relacja na forum ONZ. Był martwy przez 45 minut. Oto co powiedział o Panu Jezusie;

https://youtu.be/3TL6MGourEU

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt lut 03, 2023 18:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1829
Post Re: Pogranicze śmierci.
Pięknie! Był jeszcze większy cud: Łazarz na 4 dzień po zgonie do życia wrócił... Jezus żyje i działa!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt lut 03, 2023 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Pogranicze śmierci.
To dowód wskrzeszenia z martwych przez Boga Trójjedynego.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt lut 03, 2023 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1829
Post Re: Pogranicze śmierci.
pom napisał(a):
To dowód wskrzeszenia z martwych przez Boga Trójjedynego.
Zgadzam się! [wybacz, ale mój komentarz modyfikowałem, i może akurat widziałeś jego wcześniejszą wersję, jakby sceptyczną]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt lut 03, 2023 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pogranicze śmierci.
To klamstwo, o ktorym juz tu chyba pisalem.
Tak pastor Lee Stoneking mial jakis problem z zatrzymaniem akcji serca na lotnisku w Australii i wyladowal w szpitalu po czym mial dlugi okres rekonwalescencji, ale cala reszta jego opowiadania sie kupy nie trzyma. Sprawdzil to autor tego artykulu, a wiecej dziur znalezli inni ludzie starajacy sie zweyfikowac jego historie, co jest zapisane w komentarzach:
http://pentecostaltopagan.com/politics- ... d-nations/
Pastor Stoneking to typowy preacher kosciala Pentakostalnego, ktory zyje z opowiesci o roznych cudach i cudownych ozdrowieniach podrozujac po swiecie i zbierajac datki na wlasne utrzymanie, a ta historia przeniosla go na zdecydowanie wyzszy poziom finansowy i to wszystko. Kazdego roku jest kilka "pomylek" ludzi sklasyfikowanych jako zmarli ktorzy cudownie odzywaja, czy we wszystkich przypadkow jest to Boska interwencja to sprawa dyskusyjna.
Pom jeszcze raz uprasza sie o lepsze sprawdzanie zrodel swoich cudownych opowiesci.


Pt lut 03, 2023 19:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Pogranicze śmierci.
Ja wierzę pastorowi. Cudów powstania z martwych KK zna więcej. Sami paulini z Jasnej Góry (w Polsce) zanotowali ponad 30 wskrzeszeń z martwych. Można poszukać co zawiera dwutomowy rękopis zatytułowany „Liber Miraculorum Beate Virginis Monasteri Czenstochoviensis”.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt lut 03, 2023 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Pogranicze śmierci.
Księga cudów Najświętszej Maryi Panny z klasztoru Częstochowa - w tłumaczeniu.

https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/ec ... owska.html

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt lut 03, 2023 19:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pogranicze śmierci.
pom napisał(a):
Ja wierzę pastorowi.


Mozesz wierzyc w co chcesz, mnie to zupelnie nie przeszkadza.


Pt lut 03, 2023 20:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Pogranicze śmierci.
opoka.org.pl napisał(a):
O wskrzeszeniach mówią jednak nie tylko księgi, ale również obraz i freski. Owe malowidła z łatwością możemy znaleźć w klasztorze także dzisiaj. Płótno przedstawiające wskrzeszenie matki i jej dwójki dzieci wisi przy schodach prowadzących do zakrystii (w łączniku między bazyliką, a kaplicą MB Częstochowskiej).


Do lustracji ... .

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt lut 03, 2023 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Pogranicze śmierci.
Generalnie te przeżycia tłumaczy się tym że mózg bliski śmierci nie funkcjonuje prawidłowo. Kiedy sytuacja się normuje, mózg musi sobie jakoś poukładać to co się stało z wykorzystaniem szczątkowych danych. Często widać wpływ kultury w jakiej żył, bo to czego doświadcza czesto jest związane z różnymi religiami. Nigdy się natomiast nie zdarzyło żeby indianin czy inny nieznający chrześcijaństwa człowiek spotkał w czasie NDE Jezusa.


So lut 04, 2023 9:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Pogranicze śmierci.
Stany osiągane na pograniczu życia i śmierci sa faktem niezaprzeczalnym. Nie sa on e jednak, według mnie, zjawiskami związanymi w niebem. Są przygotowaniem do śmierci. Akceptacja przejścia. Są też podsumowaniem życia. Ja widziałem (między innymi) film ze swojego. Zadziwiło mnie to, że było to barzo przyjemne. Same dobre fakty. Choć jedna ważkie, inne zupełnie bez znaczenia. Ale dominujące wrażenie sprawiały kolory. Tak pięknych nigdy wcześniej, ani później nie widziałem. W realu nigdy barwy nie były tak wspaniale stonowane, nasycone, doświetlone.
Nigdy nie traktowałem tego, jako doznanie religijne. Ani nie uznałem, że przekroczyłem nieodwracalny próg i się wróciłem.
Zostało ino wrażenie, że śmierć jest piękna i miła. Ciepła i przytulna. Polubiłem ją.
Nie wiem, czy te doznania nie są dobrym przygotowaniem się do stanięcia przed Sądem.

Uważam jednak, że wszystktko to, co prowadzi do dobra, miłości, czyli Boga, który jest kwintesencją tegoż, jest dobre i właściwe. Jeśli kogoś doświadczenia takie lub wiara na podstawie opisów prowadzą do zbawienia, to wspieram takie podejście z całych sił. Jeśli jednak stają się jakimś zabobonem, to radzę uciekać.


So lut 04, 2023 9:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Pogranicze śmierci.
Wiem o tym zdarzeniu spoza internetu.

Cytuj:
W czerwcu 2004 r. pewien egipski muzułmanin zabił swoją żonę, po czym pochował ją wraz z jej niemowlęciem i ośmioletnią córką. Dziewczynki zostały pochowane żywcem! Po dokonaniu tego doniósł policji, że ich wujek zabił je. Po 15 dniach inny członek rodziny umarł. Kiedy przyszli, żeby go pochować, znaleźli te dwie dziewczynki pod piaskiem – ŻYWE!!!

Ludzie są oburzeni tym incydentem, a mężczyzna zostanie stracony. Pytano się starszej córki, jak ocalała. „Mężczyzna noszący świecące, białe szaty, z krwawiącymi ranami na rękach, przychodził codziennie, aby nas karmić. Obudził moją mamę, aby mogła opiekować się moją siostrą” – powiedziała. Przeprowadzono z nią wywiad w państwowej, egipskiej telewizji. Powiedziała ona publicznie – „to nie był nikt inny, jak Jezus, ponieważ nikt inny nie robi takich rzeczy!”

Muzułmanie wierzą, że Jezus mógłby to zrobić, ale rany oznaczają, że On rzeczywiście został ukrzyżowany (doktryna islamu neguje Ukrzyżowanie i Zmartwychwstanie Jezusa


https://gloria.tv/post/vvEy3km8L72K6kMVMfYV3RYdM

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So lut 04, 2023 10:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1829
Post Re: Pogranicze śmierci.
andej napisał(a):
Uważam jednak, że wszystko to, co prowadzi do dobra, miłości, czyli Boga, który jest kwintesencją tegoż, jest dobre i właściwe. Jeśli kogoś doświadczenia takie lub wiara na podstawie opisów prowadzą do zbawienia, to wspieram takie podejście z całych sił. Jeśli jednak stają się jakimś zabobonem, to radzę uciekać.
Ci, którzy badają ten temat pod kątem chrześcijańskim, podają, że większość z tych, którzy przeżyli takie okołośmiertne doświadczenia, twierdzą, że duchowe istoty, z którymi się spotkali, przekazały im słowa pocieszenia, miłości, pokoju i dobroci. Jednak - co jest najwyraźniejszym ostrzeżeniem - te istoty nie mówiły nic o zbawieniu w Chrystusie, a tym bardziej o grzechu i sądzie!

Taki przekaz - z jakim ludzie wracają do świata żywych - brzmi jak dogmaty New Age, a ludzie ci wydają się mniej chrześcijańscy po takim doświadczeniu, niż byli wcześniej (oni mogą być bardziej uduchowieni, ale to taka duchowość "rozmyta" - nieskupiona na Chrystusie i zbawieniu tylko w Nim, lecz jakieś duchowo-religijne ujednolicenie wszystkiego, byle tylko jakieś dobro było w tym głoszone. Ale gdzie w tym miejsce na wyjątkowość Jezusa i chrześcijaństwa?! To właśnie taka duchowość New Age, gdzie chodzi o wymieszanie przeróżnych duchowości, aby dla każdego było coś miłego...).

Wobec tego ja to pojmuję jako rodzaj zwiedzenia, oszukania ludzi - tych, co tego doświadczają, oraz tych, co ich potem słuchają... Jednym słowem: to nie są doświadczenia od Boga objawionego w Biblii! Gdyby były od Niego, to byłby kładziony nacisku na wiarę w Jezusa Chrystusa, a nie na czymś innym z pominięciem Jego... (owszem, w tych opisach ludzi na progu śmierci, jest czasem wzmianka o Jezusie, ale tak jest w przypadku chrześcijan, bo już wyznawcy innych religii podają, że spotkali się z ich obiektami kultu, i wcale nie usłyszeli, że tylko Chrystus się liczy, i tylko w Nim jest zbawienie! A więc np. hinduista dalej może czcić swoich bogów... - czy to ma sens?!).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lut 04, 2023 13:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL