Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Darmowy Nowy Testament. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt paź 12, 2021 19:53
Posty: 12
Post Darmowy Nowy Testament.
Witam, jestem katolikiem, ale obecnie jako osoba niepełnosprawna pobieram Zasiłek Stały z OPS.

Chciałem znajomej osobie kupić na początek Nowy Testament, ta osoba jest daleko od Boga, ale nie mam za co. Zresztą ona też jest niepełnosprawna i też pobiera Zasiłek Stały.

Ponieważ w Kościele Katolickim żadne wydawnictwo nie rozdaje darmowych egzemplarzy Nowego Testamentu, to mam pytanie o to wydanie protestanckie, czy ono się do czegoś nadaje? Czy nie jest zbyt mocno zniekształcone?

https://www.bibliedlaeuropy.org/


Wt mar 15, 2022 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Darmowy Nowy Testament.
gilban napisał(a):
Ponieważ w Kościele Katolickim żadne wydawnictwo nie rozdaje darmowych egzemplarzy Nowego Testamentu,

W innych Kościołach czy wspólnotach tez nie rozdają za darmo. Choć czasami słyszałem o różnych akcjach.

gilban napisał(a):
to mam pytanie o to wydanie protestanckie, czy ono się do czegoś nadaje? Czy nie jest zbyt mocno zniekształcone?

Moim zdaniem ono się nie nadaje. Nie jest to wydanie protestanckie w ścisłym tego słowa znaczeniu.
Wydawcą jest wspólnota ewangelikalna, ktora dryfuje w stronę sekciarstwa, powołuje się na tekst grecki ale tłumaczenia są bardzo naciągane, do tego komentarze, których jest więcej niż samego biblijnego tekstu.

Jeśli już to mogę polecić to Nowy Testament Gedeonitow, to również wspólnota ewangelikalna, ktora wydała i rozdała za darmo miliony egzemplarzy. Tekst jest porządnie przetłumaczony a czytelnikom nie robi się prania mózgu. Wygoogluj sobie ich polską stronę.

_________________
ksiądz


Śr mar 16, 2022 11:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 12, 2021 19:53
Posty: 12
Post Re: Darmowy Nowy Testament.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

A jeszcze mam pytanie jak jest oceniany (Nowy Testament we współczesnym języku polskim)
Nowy Przekład Dynamiczny, wydany przez niby wydawnictwo NPD, ale ja bym powiedział wprost: Przez wydawnictwo Vocatio.
Reklama usunięta. bramin
Kupiłem to sobie w listopadzie ubiegłego roku, gdy miałem trochę więcej pieniędzy. Bardziej tu mi zależało na tekście Apokalipsy. która jak wiadomo pisana jest dość tajemniczym językiem, jak na dzisiejsze czasy. Ale też jest bardzo dużo przypisów, które mogą mnie się przydać przy przygotowywaniu do wstępów z liturgii, czy Eucharystii w neokatechumenacie.

Mam też Biblię Jerozolimską, ale to jest tekst V wydania Biblii Tysiąclecia, a jedynie komentarze są przetłumaczone z wersji oryginalnej.

Kolejną wersję Biblii mam w tłumaczeniu księdza Biskupa Romaniuka (Biblię Warszawsko - Praską). Ten tekst zupełnie inaczej jest tłumaczony niż Biblia Tysiąclecia i dodatkowo dostępny jest na czytnik Kindle, czego brakuje w wydaniu Biblii Tysiąclecia.


Cz mar 17, 2022 7:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Darmowy Nowy Testament.
Forum nie jest miejscem na reklamę. Jeśli to sie powtórzy będzie ban stały. bramin

_________________
ksiądz


Cz mar 17, 2022 8:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL