Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Telewizja publiczna, prywatna i inne media 
Autor Wiadomość
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
subadam napisał(a):
Nie, CBC to panstwowy koncern medialny obejmujacy radio i TV, taka prawdziwa telewizja publiczna i odpowiednik brytyjskiej BBC. Oprocz tego sa media prywatne kanadyjskie i prywatne amerykanskie, jako ze odbieramy wszystkie amerykanskie kanaly od Fox do CNN.

A czy telewizja publiczna w Kanadzie jest opłacana przez podatników? I czy program, misja TV publicznej jest zbliżona do tego co jest w polskiej TV publicznej? I czy równie zacięcie stacje telewizyjne rywalizują między sobą?

subadam napisał(a):
Co do reportazu p. Ewart to nie widzialem go i nie neguje poszczegolnych przykladow w nim podanych, neguje wyciagniete wnioski. Jesli uzmyslowisz sobie ze w ciagu ostatnich 20 lat Chiny staly sie fabryka swiata, liczba ludnosci w Indiach przewyzszyla liczbe ludnosci w Chinach, a Brazylia wyciela wieksza czesc lasow Amazonii i jej gospodarka rowniez dynamicznie sie rozwijala, to sa to o wiele wiecej wazace czynniki niz polityka rolna Unii. Przy kazdym z tych panstw Europa to karzelek pod wzgledem obszaru, ludnosci i skali gospodarki wiec twierdzenie, ze ocieplenie klimatu to wina akurat EU to czysta bzdura.

Masz rację, z mojego kurnika nie widać całego podwórka. Zatem dlaczego nie reagujecie tak jak UE i dlaczego nikt z sąsiednich krajów nie nakazuje płacić za nadmiar CO2? W końcu skoro to nie polski węgiel jest największym zagrożeniem CO2 na świecie, to dlaczego tępi się Polaków a nie strofuje kraje w których emisja CO2 jest największa!? To im państwa świata powinny nałożyć sankcje za nadmierną emisję CO2.

subadam napisał(a):
Podtrzymywanie wlasnego europejskiego rolnictwa, mimo jeo nieoplacalnosci w porownaniu z rolnictwem np amerykanskim ma na celu utrzymanie grupy ludnosci zajmujacej sie nim bo inaczej staliby sie bezrobotnymi a Europa przestala by byc samowystarczalna w tym zakresie.

Polska po II WŚ była samowystarczalna pod względem rolnictwa. Nie mając w jednej garści połaci ziemi z nakazem co ma być na tej ziemi obsiane przez wiele, wiele lat - jednym i tym samym. A wszystko co ziemia dała było w najwyższym gatunku. Podobnie jak trzoda hodowlana. Może jestem za bardzo sentymentalna? Ale tak sobie myślę, że to zachodnia niepohamowana chciwość nieuzasadnionego, nadmiernego konsumpcjonizmu, najbardziej przyczyniła się do zmian klimatycznych na świecie. Plus hegemonia władzy Brukseli.

Tak jak zauważył to Y.N. Harari w książce "Sapiens". Człowiek pierwotny był wolnym. Zniewalać zaczął go postęp.


Cz lip 07, 2022 8:51

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
Tak oczywiscie ze kanadyjska CBC jest oplacana z pieniedzy podatnikow, choc nie ma na nia specjalnej skladki oplacanej indywidualnie jak w Polsce i rowniez poszczegolne stacje komercyjne rywalizuja ze soba, ale jest ich tyle ze trudno stwierdzic kto z kim rywalizuje nie ogladajac stale TV, a my tego nie robimy. Rywalizacje mozna zauwazyc przy 3 czy 4 glownych stacjach ale nie przy 50 ciu.
UE sie samoogranicza pod wzgledem emisji gazow cieplarnianych stad rozne zabiegi formalne i kary za przekroczenie limitu emisji, Kanada stara sie to robic ale jej nie wychodzi a Stany nawet sie nie staraja, chociaz przeniesienie przemyslu ciezkiego do Chin i Indii zdecydowanie ograniczylo emisje na gruncie amerykanskim. Co z tego, jesli w tej chwili tamte kraje maja o wiele wyzsza emisje niz poprzednio.
Samoograniczanie sie EU przy jej relatywnie niewielkim wplywie na emisje swiatowa jest dla mnie bez sensu, ale z drugiej strony mozna argumentowac ze ktos musi zaczac to robic.

Co do kar za emisje CO2 w Polsce to wiesz ze wplywaja one do polakiego budzetu i maja sluzyc za baze do zmniejszenia tej emisji np przez wymiane piecow?
Co do samowystarczalnosci Polski pod wzgledem rolniczym za czasow PRL to prawda, tyle ze owczesna struktura rolnictwa pozwalala na utrzymanie rolnikow prawie bez zadnych nadwyzek ( albo z minimalnymi nadwyzkami ) ktore mozna bylo sprzedac na rynku, czyli byla to struktora wspolnoty pierwotnej. Rolnictwo nie mialo szansy na rozwoj bez wielkich gospodarstw produkujacych przemyslowo, gdzie koszta produkcji byly o wiele nizsze, a nadwyzki do sprzedania o wiele wyzsze niz z typowych 5 hektarowych gospodarstw rodzinnych PRL. Co do jakosci owczesnych produktow rolnych tez bylo roznie tyle ze poziom przetworstwa byl o wiele nizszy co powodowalo ze produkty byly o wiele smaczniejsze od dzisiejszych.


Cz lip 07, 2022 15:39
Zobacz profil
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
Inny_punkt_widzenia zaloz temat o solidnych źródłach energii w porozumieniu z ekologią
Bardzo mnie twoje pojecie "solidnych zrodel energii" (w porozumieniu z ekologia - czyli?) interesuje.
Nie watpie, ze jestes fachowcem w dziedzinie wytwatzania pradu a nie tylko konsumentem pradu, ktory "jest w gniazdku". O regulacjach sieci energetycznych tez na pewno masz gleboka wiedze, wiec mozna bedzie dyskutowac na wysokim poziomie.

Believing wstawila definicje telewizji publicznej w Niemczech bez komentarza. O czym ma byc dyskusja? O roznicach w definicji wypełniania zadań programowych i realizacji misji publicznej. miedzy Polska a Niemcami?
To potrzebny bylby cytat z regulaminu polskiej telewizji publicznej (!) czyli oplacanej z abonamentu.
Czy o wysokosci abonamentu?

Dla mnie glowna roznica miedzy telewizja publiczna a prywatna to taka, ze informacje sa fachwe a nie sensacyjne, filmy bez przerywnikow reklamami i mam darmowy dostep do mediateki i moge programy ogladac kiedy chce.
A ogladam raczej malo.


Pt lip 08, 2022 9:01
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
Aktualnie polska tzw publiczna tv wzorzec ma w Moskwie.
Skoro "świat nie musi wszystkich wykarmić" to kogo konkretnie zagłodzić????
W kontekście pazerności Europy Zachodniej, jak zatem nazwać Polskę w sytuacji gdy Holandia ze względów ekologicznych zakazała na swoim terytorium hodowli norek, to natychmiast trafiły te hodowle do Polski, a w ich ochronie reagował o. Rydzyk, blokując dyskusję ustawy "piątka dla zwierząt".


Pt lip 08, 2022 13:11
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
Kael napisał(a):
Believing wstawila definicje telewizji publicznej w Niemczech bez komentarza.

Wstawiła po to, by inni mogli zrozumieć prosty fakt, że nie tylko jeden naród opłaca telewizję publiczną. Niemieccy podatnicy tak robią, kanadyjscy (to wiem od subadama).

Alus napisał(a):
Skoro "świat nie musi wszystkich wykarmić" to kogo konkretnie zagłodzić????

A przeczytałaś to:
Believing napisał(a):
Nawet jeśli karmi, to ci na dole jedzą łyżeczką, a góra je chochlą.


Jak myślisz, czy mieszkańcy krajów azjatyckich gdzie przyrost ludności jest przeogromny zasypiają z pełnymi brzuchami?
Zachód wykorzystuje tych biedaków do pracy nawet nie za "miskę ryżu" - cytując klasyka.

nolda,
konkurencja depcze po piętach ;)
IPW bardzo ładnie i w kilku słowach nakreślił "humanizm" zachodniego świata.


Pt lip 08, 2022 15:59

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
Nie Believing, IPW znowu walnal bzdurny tekst, ale na pewno podyskutuje z Kael na temat tych "solidnych zrodel energii w porozumieniu z ekologia" i sprawa sie wyjasni. Na pewno tez wykaze Noldzie ze to Zieloni sa oslami a nie on. Ja w takim razie ide zrobic sobie kawe i popijajac bede czytal te wyjasnienia IPW.
Wracajac do TV to normalne ze wszystkie Telewizje publiczne musza byc oplacane z jakiejs formy podatkow wszystkich obywateli i wszystkie maja podobna "misje publiczna i programowa".
Caly problem polega na tym ze polska TV wali czysta partyjna propagande, 24 godz na dobe zamiast tej misji, dokladnie tak jak rosyjska TV1 czy RT.

Believing ja przezylem prawie 40 lat w kraju rownosci spolecznej, to nie jest dobry kierunek i wiem to z wlasnego doswiadczenia. Ludzie nie sa rowni i nigdy nie beda, to ze mamy takie same zoladki niewiele zmienia. Mimo tego swiat moglby spokojnie wykarmic wszystkich, no ale znowu odbiegamy od tematu.


Pt lip 08, 2022 17:51
Zobacz profil
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
subadam napisał(a):
Believing ja przezylem prawie 40 lat w kraju rownosci spolecznej, to nie jest dobry kierunek i wiem to z wlasnego doswiadczenia.

Nie chodzi mi o równość społeczną, a o sprawiedliwość społeczną.
Czyżby to drugie też było utopią?

subadam napisał(a):
Mimo tego swiat moglby spokojnie wykarmic wszystkich,

To dlaczego tego nie robi?

subadam napisał(a):
Wracajac do TV to normalne ze wszystkie Telewizje publiczne musza byc oplacane z jakiejs formy podatkow wszystkich obywateli i wszystkie maja podobna "misje publiczna i programowa".

Tak też przypuszczałam.

subadam napisał(a):
Caly problem polega na tym ze polska TV wali czysta partyjna propagande, 24 godz na dobe zamiast tej misji, dokladnie tak jak rosyjska TV1 czy RT.


Nie mogę się w tym temacie wypowiedzieć z Twoją stanowczością. Nie oglądam obcojęzycznych stacji z powodu barier językowych. Ale tak sobie na mój kurzy móżdżek myślę, że każda publiczna telewizja jest w rękach partii rządzącej. Z Tuska też była. I też waliła propagandą. Może to taki ojczyźniany stereotyp naszego kurnika? Choć nie wydaje mi się tak do końca. Jak to przedstawia się u Ciebie, u Kael i w innych częściach świata?

A czy jest tu ktoś z innych kontynentów, krajów i chciałby zabrać głos w sprawie swoich spostrzeżeń nt mediów publicznych dotyczących miejsca w którym mieszka?
Byłabym zachwycona, gdyby dołączył do naszej formułowej gromadki.


So lip 09, 2022 7:34
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
Na tyle na ile ogladam telewizje, a ogladam rzadko, glownie programy informacyjne (wiadomosci codzienne ogolnokrajowe i lokalne mojego landu) popularno-oswiatowe, podroznicze i rzadko filmy (jesli, to tylko w telewizji publicznej - bez przerywania reklamami), to sa to audycje wywazone, informuja o faktach, nie dolewaja ideologii antyopozycjnej, czy w ogole jakiej "anty".
Prywatnej praktycznie nie ogladam, bo do szalu doprowadzaja mnie reklamy no i poziom np audycji popularno-naukowych zawsze z dodatkiem sensacji, chyba zeby uwage sluchacza utrzymac.

Na marginesie: czy ja dobrze pamietam, ze w Polsce telewizja publiczna ma poza abonamentem i 2 miliardami rocznie, "na waciki" tez wplywy z (licznych) reklam i to glownie srodkow na potencje itp?


So lip 09, 2022 7:47
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
Kael, a to u Ciebie w TV publicznej nie ma reklam?
W kwestii faktów, wydarzeń i wiadomości to najlepiej rozmawiać z ludźmi. Tak jak ja wczoraj, gdy czekaliśmy na autobus przy szpitalu onkologicznym. Takiej dawki dobrych wiadomości, wdzięczności za każdy dzień i z każdego napotkanego człowieka dawno nie otrzymałam.


So lip 09, 2022 7:53
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
Cytuj:
Z Tuska też była. I też waliła propagandą. Może to taki ojczyźniany stereotyp naszego kurnika?

Walić propagandą a notorycznym kłamstwem, epatować nienawiścią, to radykalna różnica.
Nawet w PRL komunistyczna TVP nie stosowała takich metod.


So lip 09, 2022 9:44

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
Propagandę to widzę ze strony TVN, bardzo mało oglądam telewizję.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 09, 2022 9:46
Zobacz profil
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
Believing sa jakies mini reklamy miedzy wiadomosciami a pogoda. Minuta albo dwie. Moze kiedy indziej tez, ale ja nie ogladam telewizji w innych godzinach. No i na pewno zaden program nie jest przerywany reklamami

Wlasnie doczytalam, ze sredni czas reklam 1 i 2 programu nie moze przekroczyc 20 minut dziennie.
A ile jest reklam w TVP?
A wiesz ile czasu na reklame miala TV Trwam ?
https://www.press.pl/tresc/70267,tv-trw ... a-koncesje
Ciekawe, czy sie az tak ograniczy.


So lip 09, 2022 10:05

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
TV Trwam też uwiera..
Polacy mają być skazani na jedyną prawdę TVN, GazWyb,czy Newsweeka?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 09, 2022 10:25
Zobacz profil
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
Andy72 napisał(a):
TV Trwam też uwiera..
Polacy mają być skazani na jedyną prawdę TVN, GazWyb,czy Newsweeka?

Polacy mają dostęp do 71 kanałów w kablówce, a gazet i tygodników multum - do koloru, do wyboru.
Obsesja na punkcie TVN,GW nic w tej dziedzinie nie zmienia.
Żądania suwerenności, ale tylko w obrębie pewnej grupy polityczno-społecznej :D :D


So lip 09, 2022 11:29
Post Re: Telewizja publiczna, prywatna i inne media
Andy72 napisał(a):
TV Trwam też uwiera..
Polacy mają być skazani na jedyną prawdę TVN, GazWyb,czy Newsweeka?

To TV Traw nie jest telewizja i nie wolno o niej dyskutowac? Czy sa jakies swiete krowy nie podlegajace zadnyej, nawet nie krytyce ale nawet uwadze?
Moze niedlugo Andy72 bedzie mial zamiast gazetki z wiadomosciami parafialnymi reklamy z harmonogramem Mszy sw malym drukiem, albo zamiast ogloszen duszpasterskich, reklamy okolicznych imprez. I to tez bedzie ok?
Czy celem TV Trwam jest zbieranie kasy? Moze wiecej audycji na poziomie przysporzyloby tych sluchaczy, ktorych teraz ilosc reklam odrzuca?
Mnie to akurat nie boli, odnotowalam fakt.

Powtorze, ze w Niemczech telewizja publiczna ma bardzo ograniczony czas na reklamy i to, poza jej rzeczowoscia i ogolnie bezstronnoscia, jest jeden z duzych plusow. Jesli juz place abonament (a w Polsce dodatkowo miliardy z podatkow) to chce miec dostep bez obrzydzania czegokolwiek.


So lip 09, 2022 11:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL