Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Czy takiej Polski chcecie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Czy takiej Polski chcecie?
Marzę sobie o powrocie do Polski normalnej Polski, w której człowiek ma dzieci, do których nie wtrąca mu się państwo, w którym ma swoje pieniądze, których nie rabuje mu państwo, w którym kobieta może iść do sklepu i kupić to, co chce a nie to, co pozwala jej jakiś urząd czy Unia Europejska. Ja chciałbym mieć państwo, które się nie wtrąca do gospodarki, nie bierze łapówek za rozmaite koncesje, tylko każdy może produkować, co chce, w którym podatki wynoszą 1/7 obecnych podatków i oczywiście nie są podatkiem dochodowym. Marzę o państwie, w którym kobieta może mieć bogatego męża, a bogaty to jest taki, któremu nie zabierają 50% jego dochodów przez państwo. Chciałbym mieć państwo, w którym rodzice odpowiadają za swoje dzieci i w którym rodzice mogą rzeczywiście wychowywać swoje dzieci, a nie być pod nieustanna presja że za klapsa danego dzieciom pójdą do wiezienia. Chciałbym żyć w państwie, w którym ja decyduje o tym jak wydaje swoje pieniądze.

JKM - prezes partii KORWiN

Niskie podatki to zachęcająca propozycja. :brawo:


Pn sie 29, 2022 15:11
Zobacz profil
Post Re: Czy takiej Polski chcecie?
500+ to tez byla zachecajaca propozycja.

Mrzonki JKM o bogactwie dla mezczyzn, zeby kobiete sobie kupic i pozwoleniu na przemoc domowa, to mrzonki o raju z hurysami. Kazdy moze marzyc. Na szczescie dla innych, nie kazde marzenia sie realizuja.


Pn sie 29, 2022 17:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy takiej Polski chcecie?
Kael

Cytuj:
Mrzonki JKM o bogactwie dla mezczyzn, zeby kobiete sobie kupic

Gdzie tak twierdzi?
Cytuj:
i pozwoleniu na przemoc domowa, to mrzonki o raju z hurysami
.
Gdzie tak twierdzi?
Nic dobrego nie odnajdujesz w poglądach JKM?


Pn sie 29, 2022 19:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2010
Post Re: Czy takiej Polski chcecie?
JKM ma już 80 lat i z tej perspektywy odbieram jego poglądy, tak jak mojej babci, która z sentymentem wspomina dawne czasy, gdy ludzie byli inni. I tu i tu mamy do czynienia z osobistymi preferencjami, które bazują na pewnych ideałach, tyle że babcia bazuje na tym, co było, a JKM na pewnej niezrealizowanej w jego życiu idei, do której próbuje przekonać wyborców. A że świat się zmienia, że pojawiają się coraz to nowe, złożone problemy i sytuacja geopolityczna- to zdaje się już poza ich zasięgiem, mają swój obrazek i uparcie się go trzymają.
Odpowiadając na pytanie zadane w tytule wątku- wyborcy nie chcą takiej Polski, wyborcy chcą socjalu, dopłat do prądu, gazu, wakacji czy do nierentownej firmy a jednocześnie, żeby podatki były niskie, czyli wychodzi na to, że życzeniem wyborcy jest zadłużanie się państwa.

JKM nie potrafi się odnaleźć w takich warunkach, bo odczytywanie nastrojów wyborców i zarządzanie nimi, to nie jest jego specjalność. Nie oznacza to jednak, że jego marzenia są nie do zrealizowania. Łaska wyborcy na pstrym koniu jeździ, wystarczy że w Konfie nastąpi wymiana kadr, JKM pójdzie na zasłużoną emeryturę, a Bosak ogarnie, że brak mu charyzmy, żadne nowe fryzury i garniaki tego nie zmienią. Liderem Konfy mógłby zostać np. Mentzen, który potrafi złapać kontakt z ludźmi i zjednać sobie ich przychylność, a przy tym jest świadomy przyzwyczajeń i nawyków wyborców, więc skupia się na tym z czym niemal każdy się zgodzi w zakresie idei wolnościowych i nie popada w skrajności, do których ma zamiłowanie JKM.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn sie 29, 2022 21:44
Zobacz profil
Post Re: Czy takiej Polski chcecie?
Ja nie jestem zwolennikiem JKM. Dziwne ,ze niby niskie podatki a tak mało ma poparcia. Jednak wolałbym zostać w UE czy w Nato bo się czuje bezpiecznie.
Ale zadam pytanie. Czy nie brakuje nam rzeczy których mozemy kupic???
Przecież mamy wszystkie towary, to nie jest komunizm. Mamy możliwosc wyboru.


Wt sie 30, 2022 8:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy takiej Polski chcecie?
szach900 napisał(a):
Gdzie tak twierdzi?


"Język potrafi kaleczyć znacznie bardziej niż kij, słowa są bardzo groźną bronią i kobiety bardzo dobrze umieją nią się posługiwać. Czasami trzeba przylać takiej, żeby zamknęła buźkę, a nie dalej ujadała i dzieciom truła –" https://natemat.pl/388473,korwin-mikke-chwalil-bicie-kobiet-komisja-etyki-poselskiej-podjela-decyzje

"Jeśli konfliktu z żoną nie potrafi Pan w żaden sposób rozstrzygnąć, nie potrafi Pan jej przekonać, to, niestety, musi Pan użyć siły fizycznej. "Janusz Korwin-Mikke, "Vademecum ojca"

Wystarczy czy chcesz więcej k*rwiniznów o biciu członków rodziny?

szach900 napisał(a):
Nic dobrego nie odnajdujesz w poglądach JKM?


>nieironiczne probsowanie K*rwina w 2022 XD

Skonczyłem już 11 lat, a lobotomii nie przechodziłem, więc nie.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt sie 30, 2022 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czy takiej Polski chcecie?
Jeszcze kilka wspomnien ten tekst Korwina u mnie przywolal:
"Dzieci i ryby glosu nie maja",
" Co wolno wojewodzie to nie tobie maly smrodzie",
To tak a'propos tego "dawania klapsow swoim dzieciom", co w mojej opinii ani nie jest czescia wychowania, ani odpowiedzialnosci za wlasne dzieci.
Ciekawym co JKM za ta 1/7 podatkow chcialby w tym swoim wymarzonym panstwie miec i dlaczego sie mu EU wtraca do zakupow w sklepie bo tego wizytujac rozne panstwa Unii w roznych czasach jakos nie zauwazylem?
Tak, Mentzen zdecydowanie bylby lepszy na czele Konfy niz JKM, chociazby z wymienionego powodu o leepszym kontakcie i zrozumieniu wyborcow jak rowniez z powodu nie bajdurzenia o podatkach w stylu tego ostatniego. Owszem jest zdania ze podatek dochodowy jest bezsensowny z powodow technicznych i jednoczesnie proponuje czym go zastapic.


Wt sie 30, 2022 17:45
Zobacz profil
Post Re: Czy takiej Polski chcecie?
@No_Pasaran

Bez cytowania odpowiem.Niestety nic dobrego dla siebie nie odnajduję nie wiem dlaczego.
Napisałem jak umiałem w sensie takim bardziej z obserwacji i moich wniosków. Chociaz ja tam się nie znam na polityce. Ale sondaże pokazują ,ze jednak nie wiele ludzi przekonuje zeby na niego głosować.


Wt sie 30, 2022 18:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Czy takiej Polski chcecie?
proteom napisał(a):
[i]Marzę sobie o powrocie do Polski normalnej Polski,

Ja też. Wiele z sugestii Korwina na głęboki sens. Niestety, wiele jest nonsensownych.
A ostatnimi laty facet już odleciał. Choć czasem przypomni mu się cos słusznego. ---
---
Marzę o Polsce normalnej. Bo w tej chwili Polska przypomina wóz wyposażony w dyszle z obu stron. Jeden zaprzęg ciągnie w jedną, drugi w drugą. Zawsze jeden działa destrukcyjnie. I zawsze naczelną zasada każdego nowego zaprzęgu jest zniszczenie wszystkiego, co robił poprzedni.
Dokąd taki wóz zajedzie? Nigdzie. Trochę w jedna, trochę w drugą.
Chyba, że się rozerwie. Wtedy część podzielona zostanie na landy. A druga nie zostanie podzielona na stany.

Marzę o Polsce normalnej. O Polsce, w której toczą się spory polityczne, ideologiczne, ale nie gospodarcze. Nie ekonomiczne. Bo w tych dziedzinach powinno panować porozumienie. Wspólny interes. Także w zakresie podnoszenia sił obronnych Polski.
W tych dziedzinach wszelka opozycja, czy to patriotyczna, czy czerwona, czy liberokomunistyczna powinna kierować się tym, co najważniejsze dla bezpieczeństwa i siły Polski.


N wrz 04, 2022 10:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 178
Post Re: Czy takiej Polski chcecie?
andej napisał(a):

Marzę o Polsce normalnej.


Pomarzyc to piekna rzecz, ale marzenia nie wystarcza, aby Polska stala sie "normalna".


"Trojczlonowy organizm spoleczny"...mowi ci to cos?


N wrz 04, 2022 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Czy takiej Polski chcecie?
Wystarczy, że każdy "jednoczłonowo" będzie starał się być lepszym. Żyć ewangelicznie.


N wrz 04, 2022 18:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 178
Post Re: Czy takiej Polski chcecie?
andej napisał(a):
Wystarczy, że każdy "jednoczłonowo" będzie starał się być lepszym. Żyć ewangelicznie.


Jesli to wystarczy, to zacznij tak zyc i przestan marzyc.


N wrz 04, 2022 18:30
Zobacz profil
Post Re: Czy takiej Polski chcecie?
andej napisał(a):
Wystarczy, że każdy "jednoczłonowo" będzie starał się być lepszym. Żyć ewangelicznie.

No patrz pan jakie to proste, że nikt do tej pory na to nie wpadł. Wystarczy być lepszym w biegu na 100 metrów, lepszym w szkole, lepszym w pracy, lepszym kochankiem/kochanką, lepszym ojcem/matką, lepszym dzieckiem, lepszym nauczycielem, lepszym księdzem/biskupem… , nastawić drugi policzek, a będziemy żyli w normalnej Polsce.
Czy może źle to zrozumiałem i zinterpretowałem?


N wrz 04, 2022 19:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL