Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 11:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 dokąd zmierza cywilizacja chrześcijańska? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt cze 07, 2005 15:44
Posty: 34
Post dokąd zmierza cywilizacja chrześcijańska?
przeczytałem artykuł
http://wiadomosci.onet.pl/1230271,240,kioskart.html
nie pierwszy to i nie ostatni, niestety, promujący anty-wartości , ale właśnie ten artykuł skłonił mnie do pytania dokąd zmierza świat bez Boga? i dlaczego media promują ,bo inaczej nazwać tego nie można , taki model zachowań?

jeśli temat podobny był to proszę moderatora o usunięcie ninejszego , jeśli nie to zapraszam do wypowiadania się


Pt lip 01, 2005 22:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
cytat :( niejaki Tomek Żukowski mówi...)
Cytuj:
Marzy mi się kraj skonstruowany według republikańskiej normy: ja swój ateizm zostawiam za drzwiami, kiedy wchodzę w sferę publiczną. Inni zostawiają tam swój buddyzm, katolicyzm, judaizm. I wszyscy spotykamy się jako równi.



(republika to po polsku rzeczpospolita)
zostawianie swojej etyki gdy wchodzi się w publiczne kwestie to czysta postać cywilizacji bizantyńskiej
oni nigdy nieuznają etyki w publicznym życiu
moralnym dla nich może byc tylko zycie prywatne, w publicznych kwstiach trzeba kłamać...

oczywiście pisze to z punktu widzenia cywilizacji łacińskiej i jej pojęć etycznych,więc słowo kłamanie moze ulegać pewnemu odgięciu od moich pojęć gdy chodzi o myślenie ludzi z innych cywilizacji...
(dla bizantynczyków wiekszość rzeczy o których mogłaby być mowa to nie jest kłamanie)

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N lip 03, 2005 17:38
Zobacz profil
Post 
Hi aitchreaches
Coz, nad tym do czego zmierza religia chrzescijanska rozpisywac sie nie bede. Wiadomo - do tego do czego zmierzaja inne religie i do czego kiedykolwiek zmierzaly, do stania sie zwyklymi mitami, bajkami, czyms nierealnym do uwierzenia, oczywscie jest to tylko in my humble opinion i podlega dyskusji, przekonajcie mnie, ze jest inaczej - tylko prosze, nie kasujcie!
Jezeli chodzi o artykul, coz normalny artykul o ateistach, nie widze zeby promowal jakiekolwiek tresci anty religijne, mamy wkoncu tolerancje religijna, jezeli ja jako ateista widze codziennie w telewizji, w gazetach pelno art. religijnych nie zastanawiam sie "do czego zmierza ten ateizm", tylko mysle sobie, coz sa rowniez ludzie z takimi pogladami, a prawdy jaka by nie byla, zawsze wyjdzie na jaw.
Pozdrawiam - w wierze w tolerancje - Wolt


N lip 03, 2005 22:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
ateizm niewojujący :lol:

a ja myślałem ,że każdy człowiek swoje poglądy stara się w jakiś sposób przedstawić zawsze innym ludziom

ja tam do pogan nic niemam byleby mieli taką samą etyke jak ja

bo jak mówi mi ktoś ,że nic mi nieukradnie a potem pozycza na wieczne nieoddanie to sie zastanawiam jakiej on jest etyki
bo to zwykła kradzież a nie pożyczanie

takich osób sie nietoleruje ,ale wsadza do ciupy

tak na marginesie homoseksualistów i lesbijki sie leczy
niestety teraz chodzą po ulicy swoim chodem specjalnym (na dworcach)i i uczą gdzie popadnie takich zachowań

to nie cywilizacja chrześcijańska ,taka nieistnieje zresztą

to konkretny stan acywilizacyjny
w każdej cywilizacji tacy ludzie są przestępcami
niema i niebyło historycznie do tej pory cywilizacji ani żadnego zorganizowanego życia zbiorowego ludzi o homoseksualnych skłonnościach

i niebędzie bo to narazie nielogiczne
no chyba ,że sie przykleją do jakiegoś społeczeństwa które ich zechce dla pieniędzy które zarabiają,a zarabiają duzo przeważnie(bo są "modni")

kiedyś ludzie jednak bedą mogli sobie wytworzyć sztucznie potomstwo,więc teoretycznie cywilizacja śmierci może powstać
ale do tej pory nieistniała taka i niezanosi sie na to na dziś
na szczęście :D

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pn lip 04, 2005 20:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 16:13
Posty: 188
Post 
Cytuj:
tak na marginesie homoseksualistów i lesbijki sie leczy
niestety teraz chodzą po ulicy swoim chodem specjalnym (na dworcach)i i uczą gdzie popadnie takich zachowań

to nie cywilizacja chrześcijańska ,taka nieistnieje zresztą

to konkretny stan acywilizacyjny
w każdej cywilizacji tacy ludzie są przestępcami


szczęście, że nie wypowiadasz się w imieniu wszystkich katolików
masz *** poglądy
i popracuj nad swoją ortografią bo aż oczy bolą jak się czyta


Wt lip 05, 2005 11:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
najlepiej kiedy niewie sie co powiedzieć to jest napisać:

Cytuj:
popracuj nad swoją ortografią bo aż oczy bolą jak się czyta


nic innego niepotraficie prócz tego wymyśleć ?

bo ostatnio dochodze do wniosku ,że niemam co czytać tu na wierze bo wszystko sie powtarza
a ten slogan przeciwko katolikom nieukom :) (najbardziej lubiany) najwięcej

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt lip 05, 2005 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
niema i niebyło historycznie do tej pory cywilizacji ani żadnego zorganizowanego życia zbiorowego ludzi o homoseksualnych skłonnościach


Historia starożytnej grecji się kłania. Konkretnie sparta- homoseksualizm był bardzo, bardzo powszechny i społecznie akceptowany, ba nawet porządany. Były wypadki, że na noc poślubną kobieta musiała się ogolić jak mężczyzna i ubrać jak meżczyzna, bo inaczej jej mąż by jej "nie wziął"... Święty oddział złożony z 300 homoseksualistów(na marginesie wszyscy polegli w jednej bitwie, bo nikt nie chciał zostawić towarzyszy w potrzebie).

Cytuj:
zostawianie swojej etyki


Czyli etyka tylko istnieje w jakielkowiek religii?

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Śr lip 06, 2005 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
A. napisał
Cytuj:
Czyli etyka tylko istnieje w jakielkowiek religii?

Mieszek napisał
Cytuj:
ja tam do pogan nic niemam byleby mieli taką samą etyke jak ja


jak byście czytali co piszą inni to i dyskusja byłaby dyskusją a nie powtarzaniem ciągle tego samego i bronieniem się przed narzuconymi insynuacjami

popatrz na moje hasło na dole
pisze tam niech żyje cywilizacja łacińska
jesli byś to zrozumiał to byś wiedział co o tym pytaniu sądze
ale może to wiesz ,tylko argumentów brak a łatwiej wykorzystać kogoś tekst przeciwko niemu

w takim wypadku możemy sie w to bawić prosze bardzo ...

więc twoim zdaniem homoseksualizm w Sparcie niebył powszechnie akceptowany.
moim zdaniem był bo nienormalność w wielu religiach i stan nienormalny jest traktowany jako święty
z tąd niwynika nic takiego jak życie zbiorowe tylko zapatrywanie na dobro i piękno

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Śr lip 06, 2005 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Amper napisał:

Cytuj:
Wiesz Mieszek, chrzscijanstwo to w takim razie rowniez horoba - ktora powinlo sie leczyc.


od dawna wiem ,że tak uważacie
tylko po co takie nagłe wyznania ?

padł jakiś dowód ,że zdecydowałeś się tak napisać ?
co Cie do tego skłoniło?

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Śr lip 06, 2005 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
jak byście czytali co piszą inni to i dyskusja byłaby dyskusją a nie powtarzaniem ciągle tego samego i bronieniem się przed narzuconymi insynuacjami


Czytałem, ale z następnego posta wynikało co innego, więc chciałem sprecyzować 8)

Cytuj:
więc twoim zdaniem homoseksualizm w Sparcie niebył powszechnie akceptowany.
moim zdaniem był bo nienormalność w wielu religiach i stan nienormalny jest traktowany jako święty
z tąd niwynika nic takiego jak życie zbiorowe tylko zapatrywanie na dobro i piękno


No i dlaczego zarzucasz mi, że nie czytam postów skoro sam tego nie robisz? :? Wyraźnie napisałem, że:
Cytuj:
homoseksualizm był bardzo, bardzo powszechny i społecznie akceptowany, ba nawet porządany

Etc.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Śr lip 06, 2005 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 07, 2005 15:44
Posty: 34
Post 
więc po pierwsze : - jak to nie istnieje cywilizacja chrześcijańska?? , toż łacińska = chrześcijańska , przecież to chrześcijaństwo ukształtowało Europę w kształcie jaki znamy , oczywiście na podwalinach starszych , a to czego się obawiam to to że chrześcijaństwo może obumrzeć i nie wydać owocu!

co do Sparty i Grecji antycznej w ogóle : proszę podć mi tytuły prac gdzie udokumentowano homosexualizm, oczywiście wolałbym te po polskiemu ale ostatecznie mogą być jakiekolwiek

co mnie min. w artykule zbulwersowało , ano wypowiedzi w stylu
Cytuj:
Nie jest prawdą, że jedynie religia jest gwarantem i źródłem ładu moralnego – dodaje Magdalena Środa. – Ład ten znali Grecy, choć nie mieli jednego boga. Moralny ład znają buddyści czy plemiona Trobriandów, które badał Malinowski.

tak jakby Grecy nie wierzyli a Zeus to za przeproszeniem kto ? buddyzm to nie system religijny? pierwodne ludy wyznające animizm miałyby być ateistyczne?,
oraz
Cytuj:
minister Środa. – W Polsce niechętnie używa się słowa ateizm. To brzmi trochę jak marksista czy nihilista, choć nie ma z tymi terminami nic wspólnego. Lepiej mówić o sobie: człowiek wątpiący, agnostyk, fideista, deista lub sceptyk.

czyżby pani minister dostała ataku schizo? przecież ateizm to ateizm a np deista to deista jak 1 może znaczyć 2 lub 3 ?? ateista to człowiek NIE WIERZĄCY W ISTNIEIE BOGA i tyle ,
jest tam tego cała masa , do dwóch powyższych fragmentów dodam jeszcze ten
Cytuj:
Nie jest też powiedziane, że ludzie wierzący są moralnie lepsi niż niewierzący lub że wyznawanie katolicyzmu chroni przed niegodziwością, korupcją czy indyferencją moralną.

tak jakby ktoś mówił że niewierzący są źli a wierzący dobrzy, nie mogę oczywiście wypowiadać się dla wszystkich
osobiście nie oceniam deklaracji ale czyny
modlę się za wszystkich jednako , by Bóg miał miłość i łaskawość dla nas ludzi [/quote]


Śr lip 06, 2005 23:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
co do Sparty i Grecji antycznej w ogóle : proszę podć mi tytuły prac gdzie udokumentowano homosexualizm, oczywiście wolałbym te po polskiemu ale ostatecznie mogą być jakiekolwiek


Fragment artykułu :
---"Legion tebański,zwany też "świętym hufcem" opisał Plutarch : miało go tworzyć 150 par męskich kochanków.I nie był to perwersyjny wyjątek.W słynnej armii spartańskiej dwunastoletni rekruci byli powierzani kochankom wybranym spośród najlepszych dorosłych wojowników.Plutarch opisuje też kreteński rytuał,w którym młodzi żołnierze byli przez dwa miesiące wykorzystywani seksualnie przez kolegów zanim dostali oręż.Peta Carol w książce "Liber Kaos" wyjaśniał : Homoseksualizm nie jest ubocznym efektem koszarowego życia wśród elitarnych samobójczych jednostek uderzeniowych.To homoseksualizm w pierwszym rzędzie tworzy elitarne samobójcze jednostki uderzeniowe."---
Tomasz Jaworowski " Brunatno-różowi."

Proszem bardzo.


Cytuj:
więc po pierwsze : - jak to nie istnieje cywilizacja chrześcijańska?? , toż łacińska = chrześcijańska , przecież to chrześcijaństwo ukształtowało Europę w kształcie jaki znamy , oczywiście na podwalinach starszych , a to czego się obawiam to to że chrześcijaństwo może obumrzeć i nie wydać owocu!


Eh... Proponuje spojrzeć na stosunki w europie- cywilizacja a chrześcijaństwo.
Rzym okresu największej potęgi- politeizm
Rzym schyłek, upadek i rozpad- chrześcijaństwo
Średniowiecze, okres zacofania intelektualnego-chrześcijaństwo
Humanizm, oświecenie, rozum, nauka- oddalenie się od chrześcijaństwa.
Barok, prześladowania innych odłamów chrześcijaństwa- powrót do chrześcijaństwa...
Więc sorry... ale ja cywilizacje łacińską kojarze z rozumem, humanizmem, filozofią i nie stawiam znaku = z cywilizacją chrześcijańską.

Cytuj:
tak jakby Grecy nie wierzyli a Zeus to za przeproszeniem kto

Po pierwsze, autorka pisze, że nie mieli JEDNEGO boga, a nie że wogóle nie mieli. Po drugie, oni wierzyli inaczej niż my. Do tego, śmieć sądzić, że ich ład leżał bardziej na filozofii niż religii.

Cytuj:
czyżby pani minister dostała ataku schizo? przecież ateizm to ateizm a np deista to deista jak 1 może znaczyć 2 lub 3 ateista to człowiek NIE WIERZĄCY W ISTNIEIE BOGA i tyle


A czy ona mówi, że to jest równoznaczne? :? Umiesz czytać ze zrozumieniem? To kożystaj z tej umiejętności. Skoro mówi, że LEPIEJ, to znaczy, że ludzie gorzej jej zdaniem reagują na ateiste, niż wątpiącego, toteż żeby nie spotkać się z "odepchnięciem" lepiej używać tamtych określeń.

Cytuj:
tak jakby ktoś mówił że niewierzący są źli a wierzący dobrzy, nie mogę oczywiście wypowiadać się dla wszystkich

Widze, że sie z nią zgadzasz.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz lip 07, 2005 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
aithreachas
Cytuj:
więc po pierwsze : - jak to nie istnieje cywilizacja chrześcijańska?? , toż łacińska = chrześcijańska


cóż poniekąd tak ,ale i bizantyńska cywilizacja jest chrześcijańska także
więc by trzeba było zrobić :
cyw. biz =cyw. łac. = cyw. chrześcijańska
a to absurd

każda cywilizacja aktywna jest jednocześnie zaczepną
chrześcijański świat jest więc podzielony na"obozy" etyczne
grozi to rozkładem religijnym bo niemożna słuchać dwóch etyk z których każda w tej samej kwestii co innego głosi
dlatego powstają sekty
sekty zanim sa uznane przez KK za sekty często niszcza ,grabia ,morduja
i idzie to na "konto" Kościoła
tymaczasem mamy do czynienia z antykościołem wielokrotnie
dobrze że nikt katolikom niezarzuca przynajmniej tego co robili husyci i im podobni

aithreachas
Cytuj:
tak jakby ktoś mówił że niewierzący są źli a wierzący dobrzy, nie mogę oczywiście wypowiadać się dla wszystkich



wierzący z innych religii też mogą być źli według naszej łacińskiej cywilizacji etyki
a skoro tak to i tym bardziej jak widać z resztą w naszym kraju i naszej religii ludzie także mogą być źli ...
różnica polega na tym ,że robią to nasi świadomie
a w obcych religiach i cywilizacjach niemając takiej etyki to względem naszej robią to więc nieświadomie

warunek taki,że katolicy jednak nieutknęli religijnie na poziomie umysłu 9 latka bo wtedy podejżewam ,że są jednak także nieświadomi...

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Cz lip 07, 2005 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
dobrze że nikt katolikom niezarzuca przynajmniej tego co robili husyci i im podobni


Husytów mi się tu czepiał nie będziesz. A jakby Ci ktoś spalił ukochanego biskupa/arcybiskupa/papieża to byś się letko nie zdenerwował? Zresztą, husyci odpowiadali przemocą na przemoc(co w/g mnie jest dozwolone), jak Cesarz na nich krucjate, to oni się bronili i oddawali. I wsio. Co chcesz zarzucić Husytą, czego nie można zarzucić chrześcijaną tego okresu? 8)

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz lip 07, 2005 16:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 07, 2005 15:44
Posty: 34
Post 
udokumentowany homoseksualizm , ok. mój błąd zresztą http://www.historycy.org/Sparta_I_Homos ... t6933.html, zważ jednak że zawsze był to efekt uboczny, nie mówimy tu o ogóle ale marginesie społeczeństwa a to różnica w porównaniu do obecnych wypowiedzi próbujących narzucić zachowania homoseksualne jako normę , poza tym zauważ że tak gdzie homoseksualizm zyskiwał na znaczeniu te enklawy cywilizacyjne upadały , symptomatycze
co do tezy jakoby
Cytuj:
Homoseksualizm nie jest ubocznym efektem koszarowego życia wśród elitarnych samobójczych jednostek uderzeniowych.To homoseksualizm w pierwszym rzędzie tworzy elitarne samobójcze jednostki uderzeniowe.
, gdzie poza przypadkiem Sparty można tak powiedzieć?, expansja cywilizacji rodzi się gdy wzrasta jej liczebność a to nie jest możliwe bez rozmnażania się a póki co to następuje wyłącznie poprzez połączenie sił obydwu płci , więc zachowania homoseksualne są ubocznym efektem cywilizacji a nie odwrotnie

Cytuj:
Średniowiecze, okres zacofania intelektualnego-chrześcijaństwo
Humanizm, oświecenie, rozum, nauka- oddalenie się od chrześcijaństwa.
Barok, prześladowania innych odłamów chrześcijaństwa- powrót do chrześcijaństwa...


po prostu :lol: , popatrz kiedy powstały uniwersytety i która epoka przyswoiła sobie dzieła starożytne, owszem nie kompletnie ale jednak to właśnie średniowiecze, renesans to epoka upadku uniwersytetu , pojawia się indywidualny mecenat , nie twierdze że to gorsze niemniej faktem jest że taki dostęp do nauki ( uniwersytetów ) jak w średniowieczu zaczyna się pojawiać dopiero teraz , synowie chłopscy byli w średniowieczu na uniwersytetach bardzo liczni , w późniejszych epokach już nie,
oświecenie , tak , tak , humanizm i zbrodnie na masową skalę bo oświcenie to monarchie absolutne na zachodzie i tyrania która doprowadziła zrodzenia się ruchu nizin społecznych i wybuchu w rewolucji francuzów,
co do prześladowania innych odłamów chrześcijaństwa , nie przeczę nocy św. Bartłomieja, niemniej mordy te nie były tyle na tle religijnym co politycznym , zastanawiającym też jest fakt że w krajach np. skandynawskich całkowicie doszło do rozbicia instytucji Kościoła katolickiego , czyżby wszyscy się nawracali tak ochoczo na luteranizm? a co z zasadą "Cuius regio, eius religio" w Rzeszy niemieckiej, czy powiesz że stosowali ją tylko katolicy?
do czego zmierzam , ano do tego że prześladowania religijne to nie specjalność i właśność przypisana jedynie do katolików , każda religia ma przedstawicieli którzy splamili sobie ręce krwią, wstyd mi za nich , nie zmienia to faktu że religia sama w sobie jest dobra

definicja ateizmu w artykule zmierza do tego właśnie aby go rozmyć , przecież ateizm to ateizm , to tak jakbym powiedział że katolicyzm to buddyzm,
a o Grekach próbuje się pisać właśnie jako o ateistach gdy tymczasem oddawanie czci jakiemukolwiek bóstwu nie jest przejawem ateizmu a wręcz odwrotenie


So lip 09, 2005 18:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL