Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czym lepiej być 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn paź 30, 2023 11:04
Posty: 121
Post Czym lepiej być
Dzień dobry, nie znalazłam lepszego działu i mam nadzieję, że stąd nie wylecę, za to co napiszę.
Żeby troszkę złagodzić to, to najpierw delikatne wprowadzenie. Prometeusz - dał ludziom ogień, którego nie mieli i poniósł za to karę. Został przywiązany do skały, codziennie o wschodzie przylatywał sęp i wyjadał Prometeuszowi wątrobę, która odrastała przez resztę dnia i nocy. Męka miała być wieczna.

Moje pytanie to:
Czym lepiej byłoby być, ssakiem w raju, czy człowiekiem na ziemi?

Szatan nas skusił na sięgniecie po wolną wolę i poznanie dobra i zła. Wiele razy czytałam, co mówił przy kuszeniu i nie czuję się przez niego oszukana. Nie wiem, kim byłabym bez tego poznania. Może tylko ssakiem z zespołem Downa? Jest jak jest, ziemia to może nie raj, ale świat jest naprawdę piękny i doskonale wiemy jak czynić dobro.
Ludzie raczej nienawidzą szatana i się go boją. Traktuje nas jak zwierzęta ubojne lub gorzej, ponieważ dalece nie dorastamy mu w niczym. Sami lepiej nie traktujemy takich zwierząt.
Jak wiadomo, szatan poniósł dotkliwą karę za swój występek i może też za inne. Może skusił nas w raju z samolubnych pobudek, a może poczuł litość dla naszego ograniczenia lub sympatię. Tak czy inaczej, popełnił występek wobec Boga. Jak zły i niewdzięczny syn marnotrawny. Nawet jak nic go nie usprawiedliwia, to czy zawsze coś usprawiedliwia nas i nasze występki?
Jak o tym pomyślę, to chyba jest mi bardzo przykro za to, co go spotkało i trochę nie dziwię się jak nas traktuje, zwłaszcza za naszą wdzięczność. Jest mi trochę wstyd, że poniósł za mnie karę. Przyjmuję do wiadomości, że Jezus poniósł ofiarę za grzechy ludzi. Mam jednak wrażenie, że gdyby miał taką możliwość, to powinien ją ponieść, jeśli już się zdecydował na to, najpierw za grzechy szatana i ja, gdybym mogła, to chyba raczej oddałabym mu swoje pierwszeństwo.
A jak Wy to czujecie? Tylko bez hejtu plis.


So lis 18, 2023 11:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czym lepiej być
W raju nie byliśmy żadnymi "ssakami", W raju byliśmy prawdziwymi ludźmi a nie tak jak teraz ułomnymi.
Jeśli chodzi o szatana:
Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
Wąż zwiódl Ewę, i ciebie też zwiódł.
Ciekawe że wśród opętanych przeważają kobiety :D

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 18, 2023 11:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 30, 2023 11:04
Posty: 121
Post Re: Czym lepiej być
Andy72 napisał(a):
W raju nie byliśmy żadnymi "ssakami", W raju byliśmy prawdziwymi ludźmi a nie tak jak teraz ułomnymi.

No to jeszcze zdefiniuj tego swojego prawdziwego człowieka. Co go powinno wyróżniać, czego teraz ułomni nie mają?


So lis 18, 2023 12:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czym lepiej być
Przez grzech pierworodny nasza natura się popsuła, mamy skłonność do zła. Żaden projekt społeczny się nigdy nie uda, czy to komunizm czy nazizm czy idealny kapitalizm.
Wolna od grzechu pierworodnego była Maryja, która kruszy łeb smokowi, a smok nie może tego znieść.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 18, 2023 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 30, 2023 11:04
Posty: 121
Post Re: Czym lepiej być
Chyba jakoś nie czułam nigdy skłonności do zła. I żebyśmy się dobrze zrozumieli - do smoków też nic mam, niech sobie żyją. W świetle Twojej definicji wolę być jednak ułomna, niż prawdziwa.


So lis 18, 2023 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czym lepiej być
Anka-K napisał(a):
nie czuję się przez niego oszukana

A ja czuję się oszukany. Miało nam się polepszyć a się pogorszyło.
A piekle nie łudź się, jest o wiele gorzej niż na ziemi.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 18, 2023 12:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czym lepiej być
Szatan wszystkich nienawidzi.
Dobrym ludziom zazdrości, a tymi, którzy mu ulegają pogardza.
Ja nie mam hybristofilii

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 18, 2023 12:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Czym lepiej być
Anka-K napisał(a):
Jak o tym pomyślę, to chyba jest mi bardzo przykro za to, co go spotkało i trochę nie dziwię się jak nas traktuje, zwłaszcza za naszą wdzięczność. Jest mi trochę wstyd, że poniósł za mnie karę.
Aż 2-3 razy czytałem te zdania, czy aby czegoś źle nie widzę, ale jednak Ty naprawdę napisałaś, że szatan poniósł za Ciebie karę!...
Łał - różne już dziwne i dziwaczne teorie poznałem, ale takiej to jeszcze nie!! :cry: Ale nie gratuluję Ci palmy pierwszeństwa, lecz się smucę, że takie coś publikujesz...
Szok, co Ty wypisujesz! - czy to te głosy, które słyszysz w głowie, Ci to podpowiedziały, aby żałować szatana i myśleć o nim, że jest... (szok) Twoim wybawcą od kary Tobie należnej?!
No nie, kobieto! Co Ty piszesz?!?!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lis 18, 2023 13:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czym lepiej być
Chyba że to prowokacja Anki, ale w to nie wierzę, ona naprawdę tak myśłi.

Cytuj:
Ale nie gratuluję Ci palmy pierwszeństwa

w podobny sposób mogłby myśleć upadłe demony

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 18, 2023 13:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Czym lepiej być
Andy72 napisał(a):
w podobny sposób mogłby myśleć upadłe demony
Nie rozumiem tego, co piszesz; proszę jaśniej...

Andy72 napisał(a):
Chyba że to prowokacja Anki, ale w to nie wierzę, ona naprawdę tak myśłi.
Pytanie: czy to są JESZCZE jej myśli?!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lis 18, 2023 13:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czym lepiej być
Jerzy_67 napisał(a):
Andy72 napisał(a):
w podobny sposób mogłby myśleć upadłe demony
Nie rozumiem tego, co piszesz; proszę jaśniej...

Szatan pociągnął za sobą 1/3 aniołów. Mógł się im przedstawiać jako ten buntownik ,który walczy z tyranią i cierpi za nich.
Dlatego imponuje mi Michał Archanioł ,mówiący "Któż jak Bóg!"
A mit o Prometeuszu jest toksyczny.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 18, 2023 13:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Czym lepiej być
OK, teraz kapuję ten wątek upadłych aniołów...
Ale może jeszcze napisz, w czym widzisz toksyczność mitu o Prometeuszu? (domyślam się, ale wolę, byś Ty to przekazał, bo sam nie zastanawiałem się jeszcze nad tym mitem pod takim kątem).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lis 18, 2023 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 30, 2023 11:04
Posty: 121
Post Re: Czym lepiej być
Szatan skusił człowieka do zjedzenia owocu poznania dobra i zła pomimo zakazu Boga.
(Poznanie dobra i zła determinuje wolną wolę lub przynajmniej jej część.)
Człowiek otrzymał możliwość poznania dobra i zła, nie został w tym oszukany i poniósł za to wiadomą karę.
Szatan nie otrzymał nic. Uważacie, że dostał za to nagrodę?
Napisałam, że poniósł za mnie karę w konkretnym kontekście, a mimo to zaczynam chyba żałować, że w ogóle tu napisałam.

Moje pytanie to:
Czym lepiej byłoby być, ssakiem naczelnym w raju, czy człowiekiem na ziemi?


Ostatnio edytowano So lis 18, 2023 14:14 przez Anka-K, łącznie edytowano 1 raz



So lis 18, 2023 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 30, 2023 11:04
Posty: 121
Post Re: Czym lepiej być
Andy72 napisał(a):
Szatan pociągnął za sobą 1/3 aniołów. Mógł się im przedstawiać jako ten buntownik ,który walczy z tyranią i cierpi za nich.

Z Biblii jasno wynika, że szatan znał pojęcie dobra i zła.
Mógł je otrzymać raczej tylko od Boga.
A więc nie ma podstaw uważać, że nie mógł dokonywać takiej oceny zgodnie z wolą Bożą lub były na nią nałożone jakieś ograniczenia.


So lis 18, 2023 14:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Czym lepiej być
Anka-K >> kompletnie Cię nie rozumiem i się boję nawet próbować zrozumieć, bo to jakieś grząskie tereny, na które ja nie wchodzę! (a Ciebie proszę: uciekaj z nich!!!).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lis 18, 2023 14:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL