Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Konsekwencje życia w internecie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 54
Post Konsekwencje życia w internecie
Człowiek się zastanawia nad sztuczna inteligencją ,a np nie zastanawia się nad internetem?


Cz sty 04, 2024 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 54
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
A zapomniałem nie wiecie o czym dyskutować. Chodzi mi o to,że w internecie niby jesteście ludźmi a nie do końca jesteśmy ludźmi. Tylko mamy słowo napisane, a do końca nie wiemy jak byście się zachowali w realu. Zwykle jestem odbierany doslownie w internecie.
Może coś ktoś napisze.


Cz sty 04, 2024 14:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 11:34
Posty: 21
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
Fakt, że widzimy tylko tekst, jest rzeczywiście dużym utrudnieniem w rozmowie. To co innego niż rozmowa na żywo, gdzie na bieżąco można dopytać, jeśli coś jest niejasne. Na żywo widzimy też mimikę i słyszymy ton rozmówcy, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć co jest ironią, co żartem, a co na poważnie.


Cz sty 04, 2024 16:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 54
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
No tylko tekst i to jeszcze moze być różnie nie wiadomo przez kogo napisany...


Cz sty 04, 2024 20:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
Spędzanie większej ilości czasu na kontaktach z ludźmi przez Internet niż na żywo sprawia, że coraz trudniej rozpoznawać informacje niewerbalne, jak właśnie z mimiki, postawy ciała i głosu. W efekcie powoduje to, że coraz bardziej unika się kontaktów na żywo, co z kolei jeszcze bardziej je utrudnia i tak powstaje błędne koło.

Drugi problem z kontaktami przez Internet jest taki, że anonimowość zwiększa agresję. Jest to już od dawna znane zjawisko, które sprawia, że w Internecie częściej można spotkać się ze złym traktowaniem i przemocą.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt sty 05, 2024 12:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 54
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
Zgadza się,ale jak się pojawia agresja w internecie to myślę ,ze najmiej boli..chociaz nie wiem.


Pt sty 05, 2024 18:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2010
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
galaretka napisał(a):
Na żywo widzimy też mimikę i słyszymy ton rozmówcy, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć co jest ironią, co żartem, a co na poważnie.

Aż mi się przypomniała historia koleżanki, która obsługiwała telefonicznie klienta z drugiego końca Polski. Zawsze oschły, formalny, wrażliwy na krytykę. Pewnego razu zwyzywał ją z góry na dół, tak że się rozpłakała. Gdy nadarzyła się okazja osobistego spotkania służbowego, gość był milutki i jeszcze twierdził, że on tej akcji ni w ząb nie pamięta. Od tego czasu rozmowy telefoniczne są już "normalne".

Guest napisał(a):
Zgadza się,ale jak się pojawia agresja w internecie to myślę ,ze najmiej boli..chociaz nie wiem.

Boli, skoro coraz częściej podnosi się kwestie "hejtu" i rozmaite portale starają się moderować treści, tutejsze forum nie jest tu wyjątkiem pod tym względem ;).

Jedną z konsekwencji życia w necie, jest malejąca potrzeba spotkań z innymi, bo po co, skoro w necie wrzucają zdjęcia i relacje o tym co się u nich dzieje. Na spotkaniach towarzyskich każdy uważa na siebie, bo nie chce wylądować do Internetów, jako gwiazda i o zgrozo zyskać sławę.
Piszesz, że człowiek zastanawia się nad AI, a nad życiem w Internecie już mniej. Po prostu Internet wszedł pod strzechy, a AI to nowe zjawisko, które zrewolucjonizuje nasze życie, stąd ekscytacja i skrajne emocje przed niewiadomymi, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt sty 05, 2024 20:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 54
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
Ale co takiego boli przecież to jest tekst pisany czasami tego nie mogę zrozumieć.

No ale ludzie tworzą fora dla nas i my tu zaglądamy sobie. No. Ale internet dalej jest niebezpieczny skoro wola siedzieć na forach czy na internecie. Dodam że ludzie przesiadują na czacie i piszą i to też powinno być niebezpieczne albo jakieś ograniczenia powinny byc


Pt sty 05, 2024 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 54
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
No ale jak może coś bolec w internecie jak jesteśmy anonimowi ?? Serio jesteście oderwani od rzeczywistości.


So sty 06, 2024 5:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
Tak samo można powiedzieć, że obrażanie ludzi na żywo też nie powinno boleć, skoro nikt ich nie bije. A jednak może boleć.

I nie powinno się mówić, że rozmówcy są oderwani od rzeczywistości, bo choć raczej nikogo to nie boli, to jednak może irytować. Ale przede wszystkim jest to niekulturalne.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sty 06, 2024 6:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 11:34
Posty: 21
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
Guest napisał(a):
No ale jak może coś bolec w internecie jak jesteśmy anonimowi ?? Serio jesteście oderwani od rzeczywistości.

Ale przecież niezależnie od medium - czy to dzielące nas powietrze, komputer czy list, rozmawiamy z żywą osobą, a nie z powietrzem, komputerem czy kartką papieru.


So sty 06, 2024 10:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2010
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
Guest napisał(a):
No ale jak może coś bolec w internecie jak jesteśmy anonimowi ?? Serio jesteście oderwani od rzeczywistości.

Myślę, że masz problem z ocenianiem rzeczywistości wyłącznie z własnej perspektywy. Ludzie mają różny poziom wrażliwości, badania wskazują, że blisko połowa dzieci popełniających samobójstwo, było ofiarą hejtu, także internetowego. Kilka lat temu nastolatka z Giżycka nie dała rady zmierzyć się z hejterami w sieci i dziś już jej nie ma na tym świecie. Dorosłym wcale nie jest łatwiej, jeden z księży, którego dane upubliczniła pewna posłanka, rozpoczynając tym samym hejterską nagonkę w sieci, również zakończył swe życie.

Ale ludzie i tak wiedzą swoje, że hejt nie może boleć. I wciąż nie licząc się z ludzkimi uczuciami, dając upust swoim frustracjom próbują wdeptać w podłoże. Wystarczy wypadek, w którym ktoś zostanie ciężko ranny i w komentarzach fala hejtu. Nikt nie liczy się z tym, że rodzina i bliscy ofiary mogą przeczytać przykre komentarze, często tworzone na podstawie domysłów. Nie wiem po której jesteś stronie, może nie widzisz nic zdrożnego w tym, że ludzie wylewają na innych pomyje, może jest Ci to obojętne?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So sty 06, 2024 12:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 54
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
Rozumiem, ze badania tak pokazują, ale tutaj jesteśmy anonimowy niektórzy się obrażaja o byle co...A w realu jest jeszcze gorzej, bo nie ma moderatora xD


N sty 07, 2024 11:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2010
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
@Guest w realu nie widzę takiego hejtu jaki wylewa się w Internecie, nie widzisz różnicy?
To w Internecie ludzie zatracają instynkty prospołeczne i elementarną wrażliwość, bo wiedzą, że i tak nie muszą mieć z daną osobą żadnych interakcji, więc łatwiej im np. napisać do danej osoby, co by oni z nią zrobili, gdyby spotkali ją na żywo, bo nie czują odpowiedzialności za swoje zachowania. Nie powiedzieliby tej osobie na żywo takich słów, bo wiedzą, że to byłoby niewłaściwe, w dodatku mogliby spotkać się z ostracyzmem społecznym, a przecież zmiana środowiska pracy/zamieszkania to nie nie jest kwestia paru chwil tak jak w necie. Uważają więc na słowa.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N sty 07, 2024 18:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 54
Post Re: Konsekwencje życia w internecie
Zmieniając temat. Czy po tekście pisanym mozna zauważyc ,ze ktos jest inteligenty, czy chory ??
Wiecie co mam na myśli ??


Cz sty 11, 2024 14:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL