Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Bezpieczenstwo 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
No właśnie, o to chodzi. Co nam da szkolenie, jak w stresie nie zrobimy z niego użytku, albo zabraknie nam bandaża... Najważniejsza jest gotowość psychiczna, a tego nigdzie się nie nauczymy.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


So lip 09, 2005 9:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 15:56
Posty: 1576
Post 
Można być i lekarzem i nie moć potrafić pomóc ofiarze wypadku, bo np. nie miało się głupiej rurki do intubacji :?
Bandaż nie daje tak dużo, jak bardzo krwawi to nie pomoże, w innych przypadkach można go zastąpić doraźnie, czymkolwiek sensownym.

_________________
Mors dicit


So lip 09, 2005 10:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
A. napisał(a):
A zrobisz to samo bez bandaża?

A rajstopy zawiązać ;), pasek od sandała/torebki się nada, czasem noszę rzemyki/sznurki na rękach, sznurówkę z buta wyciągnąć i ... jak pokombinujesz to coś się znajdzie ;) a choćby i ręką złapać ;)

_________________
Obrazek Obrazek


So lip 09, 2005 12:52
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Lekarze czasem też mowią, żeby lepiej niektórych rannych w ogóle nie ruszać tylko okryć czymś ciepłym i pilnować, bo nieumiejętnym działaniem można bardziej zaszkodzić :(
Nie wiem, może nie dotyczy to akurat krwotoków.
Może w niektórych sytuacjach można zaryzykować, że się coś niefachowo pomoże bo brak pomocy to wtedy na pewno wyrok śmierci :(

Ale skąd nie-lekarz ma wiedzieć w jakim stanie jest chory ?

_________________
zielony anioł


So lip 09, 2005 13:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Rzemykiem tamować krwawienie... Wiesz, że opasek uciskowych nie można stosować? 8)

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


So lip 09, 2005 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
I takim oto sposobem, chłopcy, sory, panowie doszli do stylów i metod walk wszelakich.
Ja się na tym nie znam, ale wolę unikać takich sytuacji i jestem daleka od jakichkolwiek walk wręcz, i... z kimkolwiek. Padłabym wtedy na ziemię i "niech się dzieje wola nieba..."
Luki chyba napisał ten temat pod wpływem ataków terrorystycznych. Wszyscy jesteśmy tym wstrząśnięci. Mnie nasuwa się takie zdarzenie, które miało miejsce w moim życiu 2-krotnie. Wcale nie zaliczam ich do ataków terro. Mianowicie szłam sama po drodze dość odludnej do budynku instytucji, gdy nagle przed sobą ujrzałam idącego naprzeciwko mężczyznę. Nic dziwnego by nie było, gdyby on tuż przede mną nie uchylił płaszcza, (a ręce miał w kieszeniach) i pokazał mi swoje przyrodzenie.
Zaczęłam biec, chyba jakiś anioł mnie niósł, bo nagle znalazłam się w owym budynku. Byłam oszołomiona, nie mogłam nawet wydobyć głosu z gardła.
Innym razem spotkało mnie to samo w środku lokomocji, a autobusie, gdy stał nade mną jakiś facet. Chciałam ustąpić miejsce, więc spojrzałam, czy to osoba starsza nade mną "wisi". Wtedy właśnie to zrobił. Na najbliższym przystanku wysiadłam i skierowałam się w tłum ludzi. Choć nie znalazłam się na moim docelowym przystanku. Ale strach mnie paraliżował.
I myślę, że w czasie jagiegokolwiek ataku nie byłabym w stanie sobie, a tym bardziej komuś pomóc. Psychika jest tu ważna! Tacy ludzie, jak ja nie zdają się na nic. Nawet gdybym miała bandaż i inne środki I pomocy.
Co z tego,że uczono mnie też PO, ludzie ze słabą psychiką nie umieją pomóc, nie potrafią być pielęgniarzami itp.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


N lip 10, 2005 13:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
No masz słabą. Moją kumpele tyle samo razy spotkało to samo, z czego raz akurat byłem niedaleko- spojrzała, wzruszyła ramionami, poszła dalej 8) No i właśnie o całą psychike się wszystko rozbija...

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


N lip 10, 2005 13:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Ja mam jeszcze inną prychikę, bym wyzwałą i dałą w pysk. :)
Ale jeszcze mnie nic takiego nie spotkało, może ze względu na to, że wyglądam groźnie ;-)


N lip 10, 2005 15:14
Zobacz profil WWW
Post 
Bezpieczeństwo a poczucie bezpieczeństwa to dwie inne kwestie. Na tle świata jest u nas spokojnie. Jeśli porównamy wskaźniki nasze np. z Usańskimi to można powiedzieć że żyjemy w spokojnym kraju ze skuteczną policją (np w Polsce wykrywa się 90% zabójstw, w Usa zależy-od 20-30%)


N lip 10, 2005 17:50
Post 
A. napisał(a):
Przede wszystkim wszystkiego co może GO uratować. Bandaż? Można nosić... ale można go (censored) innych rzeczy zastąpić i o to mi chodzi, żeby ludzie nie wychodzili na ulice, odpukać jakiś wypadek, to łomatko zawał bo bandaża nie ma nikt co tera, co tera!
Pływanie, niestety w szkołach tego nie uczą. Ale pierwszej pomocy etc. uczy się, więc teoretycznie KAŻDY był przeszkolony. Tylko pytanie ile jeszcze pamięta? I ile by kosztowały państwo takie szkolenia przeprowadzane dla każdego co 5 lat? Nie stać coś mi się zdaje. Podstawy chyba każdy zna- sztuczne oddychanie choćby. Reszty nie trzeba znać o ile będą do tego odpowiednie jednostki. Po prostu wydaje mi sie, że zaraz ktoś powie, że kupuje defybrylator, żeby wozić z sobą, tak na wszelki wypadek...
Nauka plywania jest w szkolach, nie wszystkich, ale jest. Ja nadal polecam jakis anty doga (na allegro mozna za 15 zl kupic), nozyk i apteczka pierwszej pomocy w plecaku nie zaszkodzi.
Jeszczse taka rada, bo mi sie przypomnialo, w momencie gdy ktos nas napadl, goni, bije, nie krzyczymy "ratunku ludzie pomozcie"! O wiele wieksza szanse na uzyskanie pomocy mamy gdy skierujemy sie bezposrednio do kogos "niech mi pan pomoze!".


N lip 10, 2005 20:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
Ja często nosze przy sobie taki skłądany czarny nóż jeszcze po dziadku.

ło matko :o

hehe bobo
mnie za to często podrywali homo...


coś się porobiło ostatnio
myśle , że to przez to przyzwolenie płynące przez media na różne zboczenia i tolerancje ogłaszaną wobec zła
mamy być jakimiś ciapami i być w jakimś przymusowym amoku

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


So lip 23, 2005 21:52
Zobacz profil
Post 
Problem jest taki, PO w szkolach jest.. i co z tego? Kto z Was pamieta pozycje boczna ustalona? Kluczem do tego jest mentalnosc ludzka... sam widzialem, jak na przystanku pijaczek zataczal sie, belkotal i nagle upadl. Co prawda to prawda, byl pijany i brudny, ale zadna z panius ani paniczykow nie ruszyla sie sprawdzic, czy upadajac nie polecial na kamien i nie dogorywa. A moze zaslabl? A moze mial zawal? Moze juz nie oddycha?

Druga sprawa, to panika na miejscu wypadku. Czasem pomoc co prawda jest szkodliwa, ale jak powiedzial moj znajomy ratownik z erki: przy reanimacji lamie sie czasem zebra. Ale ratuje zycie.

Crosis


N lip 24, 2005 17:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL