Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Bajki "dla dzieci" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 12:34
Posty: 61
Post 
Cytuj:
Więc sorry, ale jakbyś nie zauważyła ewoluuje tylko sama forma, treść pozostaje w znacznej mierze ta sama- przemoc była, jest i będzie.
Tak więc twoja teoria Nathalie jest narazie nic nie warta, gdyż nie jest poparta sensownym argumentem.


Wiesz A. chyba w takim przypadku żadne stwierdzenie nie jest sensownym argumentem, skoro rzeczywiście uważasz, że poziom przemocy był i jest taki sam. Chyba wypadało by tylko usiąść przed telewizorem i przeanalizować określone pozycje.

Ps. w zeszły piątek miałam przyjemność oglądać Wilka i Zająca z moim chrześniakiem. Niestety nie mogę dopatrzyć się tam takiego samego poziomu przemocy jak w owczesnych bajkach. Ale to jest tylko moje osobiste zdanie i absolutnie nie traktuj tego jako sensowny argument :P

_________________
"Tak bowiem Bóg umiłował świat,
że Syna swego Jednorodzonego dał,
aby każdy, kto w Niego wierzy,
nie zginął, ale miał życie wieczne."
J 3,16


Pn sie 01, 2005 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
A. napisał(a):
Po pierwsze:
W Wilku i Zającu nie ma przemocy? W Smerfach nie ma? W Gumisiach?

Różnica w przemocy która jest w Gumisiach a tej która jest w Cow & Chicken lub Dragonballu jest taka jak między Mario a Half-Life, więc nie udawaj proszę imbecyla.

Obecnie najlepszą, moim zdaniem, bajką dla dzieci którą z chęcią puściłbym własnym pociechom (gdybym je miał :P ) jest nie "Wilk i zając", nie "Tom & Jerry" ani "Smerfy" ale anime. Tak, anime i to dość nowe, a konkretnie Hamtaro. Świetna bajka o chomikach, nie ma w niej przemocy, jest dużo zabawy, chomiki przeżywają przygody i moim zdaniem dają dobry przykład dzieciom. Wiem że kiedyś leciało to na Fox Kids, teraz nie wiem gdzie można obejrzeć - ale naprawdę warto :)
W ogóle to uważam, że lepiej jest gdy rodzice czytają dzieciom bajki niż gdy stawiają je przed telewizorem. Nic nie zastąpi starych baśni z morałem, np. "Baśni z tysiąca i jednej nocy".

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pn sie 01, 2005 12:58
Zobacz profil
Post 
Heh, ja pamietam jeszcze fajne bajki..... ostatnio grzebalem po strychu i chrzesnicom sprezentowalem 3 wielkie ksiegi bajek... moze nie ilustrowane (dla wiekszych dzieci) ale ozdobne, formatu A4, mieszczace praktycznie wszystkie znane i nie znane basnie (od Pinoki, przez Krolewne Sniezke po Basnie Tysiaca i Jednej Nocy, braci Grimm... a nawet zapomniane juz chyba dzielo Sergiusza Michalkowa "Malym Nieposlusznym". Sam pamietam ze jak tylko zaczalem lepiej skladac litery, sleczalem z opaslym tomiskiem na kolanach i uczylem sie bajek prawie na pamiec, tylko po to, zeby potem dziadkowi, ktory opowiadal z pamieci, powiedziec, ze cos bylo inaczej :P)

Crosis


Pn sie 01, 2005 21:18

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
W lecącym kilka dni temu odcinku "Przystanku Alaska" (genialny serial!) indiański szaman pytał białych ludzi o legendy istniejące w ich społeczeństwie, aby przekonać się czy w społeczeństwie białych istnieją baśnie mające uzdrawiające właściwości, tak jak te indiańskie. Okazało się, że historie opowiadane przez mieszkańców nie miały w sobie nic baśniowego, były to zwykłe opowiastki typu mężczyzna spotkał kobietę w barze, poszli do łóżka i rano obudził się bez nerki. Ludzie nie odnosili tych historii do swojego życia, nie miały one żadnego morału - tego moim zdaniem brak w obecnej kulturze, brak przekazywania mądrości - niegdyś dzięki temu ludzie kwitnęli, zdobywali mądrość z opowieści swoich przodków, dziś język stał się przede wszystkim rozrywką, nie narzędziem do kształtowania ducha, a szkoda. Mądrości trzeba szukać w starych legendach i baśniach, bo ona jest uniwersalna, niezwiązana z epoką lecz z człowieczeństwem - nie przemija :)

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pn sie 01, 2005 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 23, 2004 16:58
Posty: 62
Post 
Ja jeszcze pamiętam załogę G (początek lat 80). To też było anime. Ale i tak kocham DeDe i Brawurkę.


Pt sie 12, 2005 9:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 23, 2004 16:58
Posty: 62
Post 
DeeDee wygrywa z Dexterem jak Wilk z Zającem. Wydje się że DeeDee i zając nie mają szans, za Wilkiem jest siła, a za Dexterem wiedza technologia, przyszłość. Jednak za DeeDee stoją uczucia, a za Zającem sprawiedliwość i idea tolerancji.


Pt sie 12, 2005 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post bajki
hm...moja córka nigdy nie oglądał w domu kreskówek japońskich.Ciocie czasem pozwalały.Ktos o nicku A pisze ze w starych bajkach była przemoc.To nie przemoc a dobro i zło.Dziecko wlasnie na bajce ma sie nauczyc obcowac z tym tematem.W dobrej bajce dobro zwyciezalo a zlo bylo ukarane.W kreskowkach wygrywa sprytniejszy szybszy ten kto ma wieksza moc itp. Crosis slusznie zauwazyl ze same rysunki twarzy bohaterów są odrażające;te buzie jakies rozdarte ,szeroko otwarte oczy br...w japonskich bajkach wszystko za szybko sie dzieje ,dziecko jest atakowane zmieniajacą sie szybkoscią dźwięku i obrazu.Potem w szkole zjawia sie pokolenie nadpobudliwców i dzieci niepotrafiacych skupic sie dluzej niz 2 minuty. U mnie w domu do dzis leżą sterty kaset video z Krecikiem Bolkiem i Lolkiem Misiem uszatkiem .Całą rodziną i dziś potrafimy ogladac wilka i zajaca.Jednak najbardziej ulubione bajki to klasyka :Kopciuszek ,Piekna i bestia itp


So sie 13, 2005 19:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 03, 2004 8:17
Posty: 407
Post 
Mnie bardzo zdziwiło ostatnio to co zobaczyłam na Polsacie.

JAk często skakałam po kanałach i wpadłam na Polsat. Zaczyanała się akurat cudownie bezsensowna (wiem, bo kiedyś z ciekawości obejrzałam) "bajka" Yu-gi-oh.
A co zobaczyłam w rogu??

Kółeczko z trójkątem, czyli - za zgodą rodziców.

Ale jaki przeciętny rodzic, gdy spojrzy spod oka na to co ogląda dziecko i zauważy, że to jakaś kreskówka, będzie się zastanawiał czy pozwolić to dziecku obejrzeć?
Zresztą jak nie pozwoli to dziecko zacznie płakać, bo nie dowie się jaką kartę wyrzuci Inan i czy pokona tym Dinana...

A więc trzeba uważać, bo kreskówki to nie zawsze bajki.

Ja oglądałam kiedyś biografię Elwisa, jako kreskówkę, a były tam i panny lekkich obyczajów, i to jak ćpał, jak chodził po barach go-go, więc nie była to raczej bajka dla dzieci...

_________________
Choć tak wiele nas różni jesteśmy do siebie bardzo podobni. Odpowiedzialni i samotni.


N sie 14, 2005 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 10:01
Posty: 200
Post 
Mylisz sie Crosis i opinie jego podobnym,ja moge przytoczyc szereg bajek dzisiejszych, ktore o wiele bardziej ucza dzieci niz kiedys Mis Uszatek(tandeta), i ktore sa bardziej "zyciowe".
Poza tym ja do tej pory nie wiem czemu smerfetka była jedna a smerfow tyle, i skad sie nagle wziely smerfiki :x :|

_________________
lllZwatpienie to najprostsza droga do przegranejlll


Cz wrz 15, 2005 12:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL