Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna strona
 Zakaz antykoncepcji a osoby spoza Kościoła Katolickiego; 
Autor Wiadomość
Post Zakaz antykoncepcji a osoby spoza Kościoła Katolickiego;
Wiele razy przewija się ten sam temat, więc proponuję, założyć odrębny wątek.

Chciałbym usłyszeć Wasze zdanie na temat obowiązywania zakazu antykoncepcji (obowiązującego wyznawców w Kościele Rzymskokatolickim) w odniesieniu do osób nie będących wyznawcami KRK lub ludzi całkowicie niewierzących.

Czy istnieją, według Was, racjonalne argumenty (poza etycznymi i moralnymi wypływającymi z nauczania KRK, ale rzecz jasna stanowiącymi argument jedynie dla jego wyznawców), którymi można przekonywać osoby niewierzące, że zakaz antykoncepcji jest słuszny i uniwersalny bez względu na światopogląd.

Wiele razy padają argumenty bardzo różnej natury, np. ekonomicznej czy zdrowotnej, z którymi nieraz truno się zgodzić w odniesieniu do antykoncepcji jako do całości środków, zjawisk i zachowań. Często też antykoncepcja utożsamiana jest z jej najciemniejszą stroną (grupą środków i technik wczesnoporonnych).
Aby tego uniknąć proponuję zawsze w wypowiedziach wyraźnie zaznaczać o który rodzaj, technikę, metodę antykoncepcyjną chodzi i proszę o niewypowiadanie się w kategoriach: prezerwatywa = antykoncepcja = aborcja = ludobójstwo;

Chciałbym usłyszeć Wasze osobiste zdanie na ten temat, bez wielkich cytatów i wklejania tysięcy stron materiałów na poparcie tezy.

Nie chodzi mi tym razem o akademicką dyskusję i szermowanie argumentami. Chodzi o Wasze osobiste zdanie a nie zdanie osób, które ewentualnie podzielacie. Wasze przemyślenia.

Proponuję też aby tym razem ograniczyć się do minimum w krytycznym odpowiadaniu na posty innych. Niech dyskusja ma raczej charakter "burzy mózgów".

Oczywiście nieuniknione jest ustosunkowywanie się do poglądów sprzecznych w ewidentny sposób z rzeczami oczywistymi (jak np. prawa fizyki czy farmakologii). Ale ograniczmy to do minimum.


Wt lip 26, 2005 9:53
Post 
Przede wszystkim, KK nie zakazuje antykoncepcji. Najpierw wiec moze ustalmy, ze NMPR jest tez antykoncepcja. Jest uprawianie seksu w czasie, gdy nie moze (nie powinno) dosc do zaplodnienia, a wiec ma identyczne zalozenie jak antykoncepcja sztuczna: seks bez zaplodnienia. A ta metode KK popiera.

Ja sie wiec zapytam, dlaczego KK popierajac jedna metode, na dodatek nie mozliwa do stosowania przez wszystkich (kobiety chore, o nieregularnym cyklu, biorace rozne leki), a potepia inne?

Oczywiscie, jeden aspekt jest jasny - NMPR preznaczony dla osob w stalych, malzenskich zwiazkach, natomiast inne metody daja latwiejsza mozliwosc do seksu przed i pozamalzenskiego, pietnowanego przez KK. Mimo to, ograniczajac sie do malzenstw, KK ciagle uwaza antykoncepcje sztuczna, za zlo. Tego nie rozumiem.


Crosis


Wt lip 26, 2005 14:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post !
Funeral..napisałeś:

Cytuj:
Czy istnieją, według Was, racjonalne argumenty
(...)którymi można przekonywać osoby niewierzące,
że zakaz antykoncepcji jest słuszny i uniwersalny
bez względu na światopogląd.


Myśle,że najpełniej odzwierciedlają to wiarygodne statystyki
sądowe spraw rozwodowych, w których można prześledzić,
ile małżeństw stosowało antykoncepcję,ile Naturalne Metody
Regulacji Poczęć (na mojej stronce kurs: ChristSoldier.w.interia.pl)
Z wiadomych mi danych zaczerpniętych z USA (?) pierwsi stanowili
współczynnik około "80procentowy", drudzy "2procentowy"...
Kwestia braku samodyscypliny w panowaniu nad popędem seksualnym
wpływa destrukcyjnie na jakość współżycia... jeśli codziennie (często)
będziemy spożywać jeden określony produkt spożywczy, wiadomym
faktem jest, iż po jakimś czasie może stanowić on dla nas źródło niechęci
oraz braku apetytu.Mówię tu z pozycji mężą,ojca,człowieka,który ma
udane życie seksualne. Receptą okazała się wstrzemięźliwość w okresie
(około)płodnym.Nie ma szans na "przejedzenie" i monotonię...



Crosis..napisałeś:

Cytuj:
Najpierw więc może ustalmy, że NMPR jest też antykoncepcją.


Nie mogę się z Tobą zgodzić.Celem antykoncepcji jest zapobieganie niechcianej ciąży.Celem NMPR jest ODPOWIEDZIALNE PLANOWANIE.
Każde dziecko zrozumie tu istotę poważnej różnicy między pojęciami.
Są osoby,które MN mogę traktować jak antykoncepcję,ale źródeł jej
należy tu szukać już nie w wspomnianych metodach,ale koncepcji
i rozumieniu jednostki bądź określonej komórki społecznej.


Cytuj:
(...)dlaczego KK popierając jedną metodę,
na dodatek niemożliwż do stosowania przez wszystkich...


Uczciwie..uczestniczyłeś w kursie NMPR?
Mógłbyś być na tyle uczciwy i nie wymyślać bezpodstawnych
stwierdzeń.Mam jeszcze na tyle pokory w sobie,że nie będę
tu udawał specjalisty,którym nie jestem,wygłaszając Ci wykład.
Jednak na podstawie wiedzy zdobytej przeze mnie...

Cytuję z w/w odpowiedzi:

Cytuj:
(na mojej stronce kurs: ChristSoldier.w.interia.pl)


ale to,co piszesz,jest potwornym nieuświadomionym przez Ciebie
kłamstwem nieodpowiedzialnie rozpowrzechnianym przez tych,
którzy miliony złotych zarabiają na ludzkiej słabości...
Mówię tu o koncernach antykoncepcyjnych,oraz ludzi promocji.

Ps.Czy ktoś wie,że pigułka antykoncepcyjna-aborcyjna w USA
spowodowała już 7 ofiar śmiertelnych? (czytaj: New York Times)

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Wt lip 26, 2005 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
człowiek to organizm nie mechanizm
więc ja nie rozumie dlaczego Ty tego nierozumisz :P :mrgreen:

najpierw trzeba spojrzeć na temat od strony natury o którą tak np ateiści walczą
ciekawe dlaczego akurat tu im ten zapał tak słabnie

i powrót do natury kończy się na powrocie do techniki :hahaha:

potem trzeba spojrzeć na sprawe od strony przeznaczenia
do czego słuzy nasienie?
do zasiania i wzrostu
tak jest w przyrodzie
hmmm znów ta ewolucja :lol:
jeśli się świadomie i celowo marnuje nasiona tzn , że się robi coś złego
bo np nie będzie chleba z nich, nie będzie drzewek ...

z tąd wiadomo , że każdemu działaniu które ku temu nie zmierza trzeba się przyjżeć :o
i czy przypadkiem nie stoi za nim jakiś egoizm
egoizm to grzech dosyć ciężkiej materii jak wiadomo w życiu społecznym w narodzie gdzie potrzeba działania dla wspólnoty ludzi
by tej więzi nie zerwać człowiek uznaje coś za dobre a coś za złe
po kilku pokoleniach gdzie współżyją ze sobą jacyś ludkowie powstają pewne prawa których się trzymią
jeden drugiemu przekazuje je poprzez wychowanie
nazywamy to etyką

przykro mi ,że musiałem wam to tłumaczyć jak dzieciom :P :lol:

mamy też do czynienia z prawem pisanym które opiera się o etykę
danego ludu
nie jest dobrze gdy wciska sie coś obcego poprzez sztuczne prawo by wymusić sztuczne zachowania ludzi
opieranie się o przymus to rządy terroru

ja znam jedną z takich cywilizacji nazywa się bi...
ale co was będę zanudzać :lol:

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt lip 26, 2005 15:42
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Kwestia braku samodyscypliny w panowaniu nad popędem seksualnym
wpływa destrukcyjnie na jakość współżycia... jeśli codziennie (często)
będziemy spożywać jeden określony produkt spożywczy, wiadomym
faktem jest, iż po jakimś czasie może stanowić on dla nas źródło niechęci
oraz braku apetytu.Mówię tu z pozycji mężą,ojca,człowieka,który ma
udane życie seksualne. Receptą okazała się wstrzemięźliwość w okresie
(około)płodnym.Nie ma szans na "przejedzenie" i monotonię...


Wybacz, ale poprosze o opinie uznanego seksuologa.

Ja tam uprawiam seks kiedy mam ochote, srednio od 4 lat. I o przejedzeniu nie ma mowy. To, ze akurat taka jest Twoja opinia i u Ciebie nastapil taki efekt, nie znaczy ze on jest regula. Z tego co wiem, zaden uznany seksuolog tego nie potwierdzil.

Cytuj:
Nie mogę się z Tobą zgodzić.Celem antykoncepcji jest zapobieganie niechcianej ciąży.Celem NMPR jest ODPOWIEDZIALNE PLANOWANIE.


Moj drogi, a czym jest uzycie gumki w malzenstwie? Czy nie tym, aby odpowiedzialnie zaplanowac rodzine? A srodek jest ten sam: nie dopuszczenie do zaplodnienia w momencie uprawiania seksu. Czy uprawianie seksu w czasie, kiedy zaplodnienie nie jest (nie powinno byc) mozliwe nie jest czasem tez zapobieganiem ciazy, ktora w danym momencie jest niepozadana? Jesli nie jest tym, to czym jest?

Cytuj:
Uczciwie..uczestniczyłeś w kursie NMPR?
Mógłbyś być na tyle uczciwy i nie wymyślać bezpodstawnych
stwierdzeń.Mam jeszcze na tyle pokory w sobie,że nie będę
tu udawał specjalisty,którym nie jestem,wygłaszając Ci wykład.
Jednak na podstawie wiedzy zdobytej przeze mnie...


Tak, mialem to wylozone swego czasu, bo mnie narzeczona namowila. Jasno wynikalo, ze kosciol popiera ta metode.

Cytuj:
Ps.Czy ktoś wie,że pigułka antykoncepcyjna-aborcyjna w USA
spowodowała już 7 ofiar śmiertelnych? (czytaj: New York Times)


Sprawdz ile to jest w przeliczeniu procentowym, wg ogolnej liczyby osob, ktore ta pigulke zastosowaly. Poza tym, to jest lek. Jego zle zastosowanie moze wiazac sie ze smiercia, inne leki tez zabijaly ludzi, jesli byly zle przepisane/stosowane. Wiec czy jest to powod, zeby potepiac pigulke?

Nie odniosles sie jednak do mojego zapytania o osoby, dla ktorych NMPR nie jest odopowiednie. A moze napiszesz, ze jest odpowiedni dla wszystkich?

I zeby nie byc goloslownym, tez podam zrodla... ale nie podam ich w formie linku do wlasnej strony, ktory musze na dodatek skopiowac, bo autor zle go wstawil (nie da sie kliknac w poscie).

Cytuj:
ZAPOBIEGANIE CIĄŻY, antykoncepcja, med. dobrowolne i okresowe zapobieganie zapłodnieniu lub rozwojowi ciąży; stosowane są różne metody zapobiegania ciąży: 1) naturalne — termiczna (polega na mierzeniu temperatury ciała w czasie cyklu miesięcznego), owulacyjna (obserwacja wydzielanego przez szyjkę macicy śluzu) oraz objawowo-termiczna (połączenie obu metod); często stosowanym sposobem zapobiegania ciąży jest stosunek przerywany; 2) używanie różnych środków antykoncepcyjnych chem. i mech. (środki plemnikobójcze, prezerwatywy, błony, kapturki, wkładki domaciczne) oraz różnego typu środków hormonalnych hamujących jajeczkowanie. Radykalną metodą zapobiegania ciąży jest ubezpłodnienie poprzez kastrację (usunięcie gonad) lub sterylizację (wytworzenie mech. przeszkody na drodze plemników, tzw. wazektomia, czy wydalonej z jajników komórki jajowej — przywrócenie płodności po usunięciu przeszkody jest możliwe, zależnie od zastosowanej metody, w 60–70%). Skuteczność stosowanych metod określana jest wg tzw. wskaźnika zawodności; najskuteczniejsze są środki hamujące jajeczkowanie, następnie: wkładki wewnątrzmaciczne, metoda termiczna i objawowo-termiczna, prezerwatywa, błona pochwowa; najbardziej zawodne są: metoda owulacyjna i stosunek przerywany.


Zrodlo:
Encyklopedia PWN


Crosis


Wt lip 26, 2005 16:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
http://www.adonai.pl/index.php?id=life/z5.htm
Na forum jest też inny temat o antykoncepcji. jest tam jeszcze kilka linków. Zalecam lekture. [i uzywanie czasem przycisku "szukaj" na górze forum]

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Wt lip 26, 2005 16:38
Zobacz profil WWW
Post 
Czasem wstawianie odpowiedzi po 15 stronach watku ma sredni sens... czasem warto zaczac od poczatku.

Crosis


Wt lip 26, 2005 16:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
czasem warto sie wysilic i poczytac to co inni napisali, bo może odpowiedz już gdzieś jest?! i nie trzeba jej tak zawziecie szukac? [poezja]

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Wt lip 26, 2005 16:45
Zobacz profil WWW
Post 
Moze mi ktos wyjasni, na jakiej podstawie autor tekstu pisze:
Cytuj:
Antykoncepcja nie tylko sprzeciwia się naturalnej celowości aktu seksualnego. Nie tylko jest szkodliwa dla zdrowia. Jest także zbędna, gdyż człowiek potrafi własną mocą kierować swoją płciowością, a przez to także swoją płodnością! Tymczasem sięganie po środki antykoncepcyjne oznacza rezygnację człowieka ze zdolności do panowania nad sobą, nad własnym ciałem. Antykoncepcja oznacza więc porażkę człowieka.


Prosilbym o przyklady ludzi, ktorzy w wyniku stosowania antykoncepcji stracily panowanie nad swoja seksualnoscia.

I od razu uprzedze. W spoleczenstwie sa dewianci seksualni. Ale nik nie udowodnil nigdy, ze to antykoncepcja spowodowala te dewiacje. A z tego tesktu wynika, ze wiekszosc spoleczenstwa stracila panowanie nad soba i wlasnym cialem.

No i jeszcze przyklady kierowania wlasna plodnoscia wlasna moca. Bardzo chetnie sie zapoznam.

Cytuj:
W praktyce okazuje się bowiem, że kto traci władzę nad własną seksualnością, traci ją także nad innymi dziedzinami życia. To właśnie dlatego uzależnienia seksualne łączą się zwykle z alkoholizmem, narkomanią oraz innymi formami utraty wolności.


No to oprocz dewiantow seksualnych wiekszosc ludzi w wieku 20-25, ktorzy juz zycie seksualne rozpoczeli, to alkoholicy i narkomani.

Cytuj:
Antykoncepcja jest właśnie taką metodą regulacji poczęć i przypomina pomaganie sobie alkoholem i narkotykami w kierowaniu własnym samopoczuciem.


Az przesle to specjalistom od walki z narkomania! I alkoholizmem! Rewolucyjne odkrycie, ktore zmieni oblicze swiata.

Cytuj:
Otóż taka różnica istnieje i jest zupełnie zasadnicza! W przypadku metod naturalnych człowiek wykorzystuje swój ą świadomość i wolność. Jednocześnie potwierdza, że miłość i odpowiedzialność jest dla niego ważniejsza niż rozładowanie popędu czy osiągnięcie doraźnej przyjemności fizycznej. Natomiast w przypadku antykoncepcji człowiek rezygnuje z władzy panowania nad sobą. Rezygnuje z panowania nad swym zachowaniem. Jakaś jego część - w tym wypadku popęd seksualny - okazuje się silniejsza, niż on cały. Antykoncepcja oznacza sytuację, w której człowiek nie potrafi powstrzymywać się od współżycia seksualnego nawet wtedy, gdy może prowadzić ono do niechcianego poczęcia dziecka.


Jak to nie potrafi sie powstrzymac? O czym tu jest mowa? Autor tekstu sugeruje, ze jesli uzywam antykoncepcji, to nie potrafie sie powstrzymac? No super... Wybaczcie, ale to smieszne. Tak samo ja jak i moja druga polowa mozemy powiedziec sobie nie, jesli jedno z nas nie ma ochoty. A jesli mamy ochote a nie mamy warunkow, to tez tego nie robimy. A jesli oboje mamy ochote, oboje mamy warunki, to dlaczego tego nie robic?
A ta utrata panowania nad soba... czuje podniecenie, rwe ubranie z siebei i partnerki na srodku ulicy i zaczynam sie z nia kochac, bo uzywalem antykoncepcji.

No tak, a wczesniej autor powiedzial, ze czlowiek swoja moca moze regulowac swoja plodnosc. A wiec, obupolna chec pozycia. Hop-siup - regulujemy plodnosc i do lozka. No super.

Jeszcze raz przypomne wszystkim, co mowi encyklopedia na temat antykoncepcji. Encyklopedia powszechna. Chyba, ze macie jakies wlasne.

Ponadto, a przy stosowaniu naturalnych metod antykoncepcji, takich jak NMPR, kiedy jest okres bezplodny, robimy dokladnie to, co ja i moja partnerka robimy normalnie stosujac sztuczne metody. Mamy ochote i idziemy do lozka.

Cytuj:
Potwierdzeniem tej tendencji jest artykuł, który przeczytałem w jednym z numerów "Badische Zeitung" (19.04.1996). Jest to najbardziej poczytny dziennik w południowo-zachodnich Niemczech.


Wlasnie siedze w Furtwangen, w Baden-Würtemberg. Badische Zeitung jest tu popularnie uwazany za gniot.

Cytuj:
Konfrontacja tego typu artykułu z tym, co czytamy o antykoncepcji i naturalnych metodach regulacji poczęć w naszych gazetach i publikacjach, świadczy o tym, jak polskim mass-mediom daleko jeszcze do standardów europejskiej rzetelności i odpowiedzialności w tym względzie.


Tu sie o dziwo zgodze. Na calym zachodzie informacja o antykoncepcji jest tak szeroka, ze nikt takich bzdur wciskac nie proboje.

Cytuj:
Środki mechaniczne i chemiczne mogą powodować urazy i stany zapalne, a tabletki hormonalne hamują działanie przysadki mózgowej, wpływają negatywnie na układ naczyniowy, na krzepliwość krwi, wątrobę. Ponadto środki antykoncepcyjne oszukują, gdyż sugerują, i iż współżycie seksualne ma tylko fizyczny wymiar. Ludzie ulegający takiemu złudzeniu myślą, iż stosując antykoncepcję, nie muszą już kierować się żadnymi innymi regułami i zasadami.

No wlasnie wyzej napisalem.

I jeszcze to - wezcie przestancie mowic, ze przy stosowaniu antykoncepcji kochamy sie jak zwierzeta, bo to jest po prostu chamskie. Kocham moja partnerke, obecnie narzeczona, i nasz seks jest wspanialym aktem oddania, zrozumienia i poznania. Jest inna forma powiedzenia sobie, jak bardzo sie kochamy, co nie znaczy, ze rezygnujemy z tych pozostalych. To cudowne uczucie, fantastyczne chwile, przezycie psychiczne. A tu Autor tekstu nas z tego obdziera, zostawiajac pare ruchow kopulacyjnych i chrapanie.

Cytuj:
Wychowawcy powinni nie tylko ukazywać szkodliwość antykoncepcji. Powinni też otwarcie powiedzieć, że stosowanie naturalnych metod odpowiedzialnego rodzicielstwa jest trudne, gdyż wymaga wewnętrznej dyscypliny i panowania nad własnym ciałem


Juz sie pytalem, ale teraz jeszcze raz: co zaproponujecie kobietom, ktore NMPR uzywac nie moga?

Crosis


Wt lip 26, 2005 16:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
To jest chyba takie troszke kręcenie się w kóko. Teoretycznie powinno być tak... ide z mężem do łóżka, ponieważ chcę mieć z nim dziecko, a nie bo tak mi sie podoba, bo mam na to ochote, bo...
Jesli już mowa o panowaniu nad soba to chodzi o ten caly poped seksualny...
Dajmy na to... uprawia facet z babka seks przez 6 dni pod rzad... to niech facet se już nie powiem jaką krzywde zrobi, a i tak mu sie "będzie chcialo" dnia 7-ego.
A jakby robili to raz na tydzien to by jego cialo, hormony czy tam co tam, by sie upominali po tygodniu o kolejną dawke dopaminy.

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Wt lip 26, 2005 18:54
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
To jest chyba takie troszke kręcenie się w kóko. Teoretycznie powinno być tak... ide z mężem do łóżka, ponieważ chcę mieć z nim dziecko, a nie bo tak mi sie podoba, bo mam na to ochote, bo...

A co w takim razie robia ludzie stosujacy NMPR? Przeciez to, ze go stosuja, daje do zrozumienia, ze akurat teraz nie chca splodzic dziecka.

Wybacz osobiste pytanie: za kazdym razem, kiedy idziesz z mezem do lozka chcesz splodzic potomka?

Cytuj:
Dajmy na to... uprawia facet z babka seks przez 6 dni pod rzad... to niech facet se już nie powiem jaką krzywde zrobi, a i tak mu sie "będzie chcialo" dnia 7-ego.
A jakby robili to raz na tydzien to by jego cialo, hormony czy tam co tam, by sie upominali po tygodniu o kolejną dawke dopaminy.


To srednio znasz facetow .... i zwiazki.

Crosis


Wt lip 26, 2005 19:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Cytuj:
Wybacz osobiste pytanie: za kazdym razem, kiedy idziesz z mezem do lozka chcesz splodzic potomka?
:hahaha: NIE! :hahaha:
Cytuj:
To srednio znasz facetow .... i zwiazki.
Nie twierdzę, że jestem znawczynią ;-) :lol: ale coś tam wiem... (stety - niestety) :lol:

Z reszta skąś się biorą slynne tekty typu: "faceci mysla tylko o jednym". :lol:

Ciekawe czy wynalazcami 1. pigulki i pierwszej gumki byli faceci ?? :twisted: Dobra już przestaje... :D

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Wt lip 26, 2005 20:17
Zobacz profil WWW
Post 
Sama napisalas:
Cytuj:
Teoretycznie powinno być tak... ide z mężem do łóżka, ponieważ chcę mieć z nim dziecko, a nie bo tak mi sie podoba, bo mam na to ochote, bo


Stad moje pytanie, choc spodziewalem sie podobnej odpowiedzi.

Cytuj:
Z reszta skąś się biorą slynne tekty typu: "faceci mysla tylko o jednym".


No wlasnie nie wiem. Spotkalem sie z tak samo nastawionymi kobietami. A napisalem, ze niewiele wiesz o zwiazkach, po tym jak napisalas:
Cytuj:
Dajmy na to... uprawia facet z babka seks przez 6 dni pod rzad... to niech facet se już nie powiem jaką krzywde zrobi, a i tak mu sie "będzie chcialo" dnia 7-ego.


Po pierwsze, co w tym zlego jesli chca tego oboje?
Po drugie - tak, moze mu sie nie chciec.
Po trzecie - napisalem juz, ze to ze sie chce jednemu, nie znaczy, ze to robia. Seks z prezerwatywa mozna celebrowac dokladnie tak jak stosujac NMPR, zaproszenie, gra itd, oczywiscie gdy oboje maja ochote.

Tak, to byl facet. Ale nie myslano dokladnie o zapobiegnieciu ciazy, a o ochronie przed chorobami:
Cytuj:
Włoski lekarz Gabriele Fallopio w opublikowanej w 1564 roku książce „De morbe gallico” poleca mężczyznom, którzy chcą uniknąć przykrych przypadłości, lniane woreczki nasączone nieorganicznymi solami. Od XVI wieku stosowano także inne surowce – głównie baranie, świńskie i kozie jelita. W połowie XVII wieku zwrócono uwagę na wygodniejszą w użyciu i lepszą w kształcie owczą ślepą kiszkę, która stopniowo wyparła jelita innych zwierząt.


Zrodlo:
http://www.szkolauwodzenia.pl/artykul23.html

Crosis


Wt lip 26, 2005 20:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
crosis napisałeś w odpowiedzi dla cieplutkiego:
Cytuj:
Wybacz, ale poprosze o opinie uznanego seksuologa.

niewiem czy przeczytałeś co funeral napisał :
Cytuj:
Chciałbym usłyszeć Wasze osobiste zdanie na ten temat, bez wielkich cytatów i wklejania tysięcy stron materiałów na poparcie tezy.


prosze więc za funeralem o wasze własne zdanie
z tego co przeczytałem wynika , że jesteście pod wpływem medialnego nacisku
a przez co najmodniejszych poglądów błąkających sie po ludziach którzy bronią grzechu byle czym i byle by było najwazniejszym w życiu zaspokajanie swego ja

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt lip 26, 2005 22:06
Zobacz profil
Post 
Crosis napisał(a):
Przede wszystkim, KK nie zakazuje antykoncepcji. Najpierw wiec moze ustalmy, ze NMPR jest tez antykoncepcja. Jest uprawianie seksu w czasie, gdy nie moze (nie powinno) dosc do zaplodnienia, a wiec ma identyczne zalozenie jak antykoncepcja sztuczna: seks bez zaplodnienia. A ta metode KK popiera.

Tak się składa, że "antykoncepcja" to pojęcie odnoszące sie do sztucznych (farmakologicznych lub mechanicznych) metod zapobiegania ciązy - oraz metod wczesnoaborcyjnych.
NPR to metoda polegająca na wykorzystywaniu naturalnych cykli płodności w ceelu planowania rodziny.
Stawianie pomiędzy tymi metodami znaku równości tylko dlatego, że cel jest zbliżony jest - delikatnie mówąc - nieporozumieniem
Więcej na ten temat:
viewtopic.php?p=82963#82963
viewtopic.php?p=66531#66531

Crosis napisał(a):
Ja sie wiec zapytam, dlaczego KK popierajac jedna metode, na dodatek nie mozliwa do stosowania przez wszystkich (kobiety chore, o nieregularnym cyklu, biorace rozne leki), a potepia inne?

Tyle teoria.
W praktyce - biorąc pod uwagę wszelkie przeciwwskazania (np. zdrowotne) metody NPR mają o wiele większe zastosowanie od antykoncepcji.
Crosis napisał(a):
Oczywiscie, jeden aspekt jest jasny - NMPR preznaczony dla osob w stalych, malzenskich zwiazkach, natomiast inne metody daja latwiejsza mozliwosc do seksu przed i pozamalzenskiego, pietnowanego przez KK. Mimo to, ograniczajac sie do malzenstw, KK ciagle uwaza antykoncepcje sztuczna, za zlo. Tego nie rozumiem.

Oczywiście, że tak jest - z dość oczywistego powodu.
Chodzi tu wzięcie Odpowiedzialności za dobro rodziny - i dzieci.


Wt lip 26, 2005 23:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL