Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 11:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Następna strona
 Zakaz antykoncepcji a osoby spoza Kościoła Katolickiego; 
Autor Wiadomość
Post 
Wanda napisał(a):

Tak, dlatego zaleca się przez kilka tygodni po zabiegu wykonanie testu na obecność plemników...

Niezależnie od przyjętej metody - nikt podający w miarę rzetelne dane nie podaje 100% skuteczności zadnej z metod - wspomniałem juz o tym - choćby w ostatnim poście.
Wanda napisał(a):
Zastanawia mnie też Ddv, dlaczego ominąłeś w swej wyliczance informację o skuteczności NPRu?

- Chocby dlatego, ze podawałem "skuteczność" metod antykoncepcji w oparciu o dane towarzystwa ... propagującego antykoncepcję.
Wanda napisał(a):
Hmm, Czyżbyś się zgadzał ze wszystkimi danymi zawartymi na stronie, oprócz tych dotyczących metod naturalnych?

Zastanawia mnie dlaczego na tej stronie została "ominięta" metoda Roetzera ... :co:
A tych badań nikt prowadzący rzetelne badania nie był w stanie zanegować ...

Czytam teraz jeszcze raz na spokojnie, bez pospiechu te twoje wypowiedzi.
I przyznam, ze jestem przerażony...
1. Stosowanie NPR również oznacza okresowe wizyty u lekarza - nie potrzeba przychodzić tylko po tabletki.
Podawałem dane z różnych źródeł ( w tym również z tych promujących antykoncepcję) jak wzrasta ryzyko zapadnia na różnego rodzaju choroby.
Wierzysz w to, że jak pójdziesz po tabletki to lekarz cię rzetelnie przebada - Twoja sprawa.
Zastanów się jednak nad tym, czy nie dojdzie do sytuacji, gdy np. Ty idąc do lekarza nie dowiesz się o powikłaniach - i konieczności leczenia, podczas gdy i Twoja koleżanka stosująca NPR idąc do lekarza będzie nadal mogła współzyć bez komplikacji zdrowotnych :co:

2. Antykoncepcja i palenie mają kilka cech wspólnych - niszczą kieszeń niszczą zdrowie - i do zycia tak naprawdę nie są wogóle potrzebne ... :-( Na dodatek połączenie antykoncepcji i palenia nawarstwia ryzyko powstawania chorób (co zostąło udowodnione). Dlaczego zatem negujesz zasadność stosowania zupełnie nieszkodliwych dla zdrowia metod naturalnych :co:
W imie wygody :co: ??

3. W imię "wygody" zapewne również zgadzasz się na morderstwo - jakie dokonywane jest przy pomocy srodków wczesnoporonnych - i nie przeraża cię to, że mordujesz własne dziecko ??
Czyżby - tak łatwo ci się było zgodzić na mord ... bo tak ci wygodnie :co:
Przecież - - to, co powstaje po połączeniu dwóch komórek łączy wszelkie geny ludzkie. I jeżeli tej Istotce nie przeszkodzić - to powstaje z tych dwóch komórek w naturalny sposób mały człowiek - dziecko.
Dlaczego więc uważasz go za wroga, którego należy zamordować ... :co:
Przeszkadza ci on w czymś :co:


Jeżeli zas zarzucasz w czymkolwiek "manipulację" bądź 'twerzenie sekty" - to spróbowałabyś może chociaż czymkolwiek uargumentować swoje zdanie :co:
Argumentacji na tym Forum nie brakuje - i żadna z nich nie jest oparta na demagogii - lecz na etyce - i badaniach naukowych.
Zauważ również podstawowy fakt - przestrzegamy przed zagrożeniami wynikającymi z antykoncepcji - jednak nie twierdzimy, że jest to "jedynie słuszna droga" dla "niekatolika" ...
W przeciwieństwie do zwolenników antykoncepcji - którzy na każdym kroku próbują nam wmawiać, że ~~"Kościół się myli zakazując antykoncepcji" ( a czego nie są w stanie udowodnić) bądź to wmawiać "nieskuteczność" metod NPR, bądź to próbować wrecz oskarżać Kościól (lub osoby propagujące metody naturalne) o rezekome ~~ "próby manipulacji" ...
To nie my wpieramy głupstwa - i niestworzone rzeczy.
O zagrożeniach ze strony antykonepcji - mozna się dowiedzieć na upartego nawet na stronach propagujacych antykoncepcje.
Tyle tylko, ze trzeba potrafić "czytać pomiędzy wierszami" - jak to określił Cieplutki ... Bo prawdy o prawdziwym obliczu antykoncepcji nawet i tam (wśród materiałów promujących antykoncepcję) nie da się ukryć ...
My (zwolennicy MNPR) jedynie rzetelnie informujemy o zagrożeniach wynikających ze stosowania antykoncepcji oraz objaśniamy nauczanie Kościoła - a tymczasem - spotykamy się z całym "arsenałem" zarzutów pod naszym adresem ... :-(
Bezpodstawnych zresztą.


Pn paź 10, 2005 18:20
Post 
Godunow !
żadne liczące się źródło nie podaje 100% skuteczności żadnej z metod antykoncepcji - moge podac o wiele więcej materiałów na ten temat. (choćby "sterylizacji") A spotkałem się również z danymi mówiącymi o ...ciąży pozamacicznej (jako powikłania) wynikłej na skutek niedokładnie wykonanej operacji.
Ponadto - zauważ, że materiał na który się powołałem - tylko w części pochodzi z "GW" - a w częsci z "potralu farmaceutyczno-medycznego" (obydwa materiały propagują antykoncepcję).
Dodajmy coś dla równowagi z materiałów rzeczowych:
Cytuj:
Podwiązanie jajowodów.
DEFINICJA

Trwałe ubezpłodnienie (sterylizacja) kobiety lub mężczyzny poprzez chirurgiczne podwiązanie i przecięcie jajowodów lub nasieniowodów.


OBJAWY I PRZEBIEG

Pozbawienie kobiety lub mężczyzny płodności jest jedną z często wybieranych metod antykoncepcyjnych w krajach wysokorozwiniętych. Jednak nie we wszystkich jest ona dozwolona. W Polsce zabieg ten wykonywany jest tylko i wyłącznie w przypadku, gdy kolejna ciąża stanowi dla kobiety poważne zagrożenie zdrowia lub życia lub w przypadku zaistnienia możliwości przekazywania potomstwu ciężkich chorób uwarunkowanych genetycznie. Nie można go wykonać „na życzenie” pacjentki. Zabieg ten wykonuje się na drodze laparotomii lub laparoskopii. Najczęściej sterylizacji u kobiet dokonuje się w trakcie cięcia cesarskiego. Ma ona zarówno wiele zalet jak również wad. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że zarówno sterylizacja kobiet jak również mężczyzn są zabiegami nieodwracalnymi. Płodności nie da się już przywrócić. Zabiegi sterylizacji nie powodują zmian hormonalnych, jak również nie mają żadnego wpływu na stan libido i nie ograniczają możliwości seksualnych.

Mówi specjalista - ginekolog na forum ginekologicznym.
Cytuj:
Podwiązanie jajowodów może również zakłócić dostarczanie krwi do jajników. Rezultatem jest "syndrom podwiązanych jajowodów", z którym łączą się cięższe objawy menopauzy i zakłócenie wydzielania hormonów przez jajniki...4(...)

Cytuj:
W związku z tym, że w dwóch przypadkach sterylizacji sposobem Madlenera (podwiązanie jajowodu nicią nieresorbującą się) doszło do zapłodnienia, obecnie stosujemy metodę Pomeroy'a (podwiązanie jajowodu z jednoczesnym wycięciem krótkiego odcinka).(...)

- pisze CODE
Prosze zauważyć - sterylizacja jest związana z okaleczeniem organizmu kobiety - i nie zawsze jest odwracalna - dlatego też "s" "na życzenie pacjentki" w Polsce jest zakazana prawnie.
Nie wiem zatem, czy rzeczywiście obecnie tak szkolą młodych lekarzy wmawiając głupoty - czy też tylko ty piszesz znów niew poparte niczym głupoty... :co:

Ponadto - interesuje mnie jeszcze jedna sprawa...
Jak się to dzieje, że protestanci "przymykają oko" na na fakt "przemycania" wczesnoporonnego działania w sporej częsci ze środków antkoncepcyjnych - jednocześnie atakujesz program Kościoła majacy na celu głównie zapobieżenie "przemycaniu" środków poronnych wśród środków okreslanych mianem "antykoncepcji" :co:
- tez w imię "wygody" :co:
- czy też może - zwykła krótkowzroczność :co:
przecież - nie każdy wie co znaczy zwrot np. ~~ "uniemozliwia zagnieżdżenia blastocysty w endromedium" ...


Pn paź 10, 2005 18:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Cytuj:
Niezależnie od przyjętej metody - nikt podający w miarę rzetelne dane nie podaje 100% skuteczności zadnej z metod - wspomniałem juz o tym - choćby w ostatnim poście.


Bo nie ma 100% pewności - zawsze może zdarzyć się cud.

Cytuj:
Chocby dlatego, ze podawałem "skuteczność" metod antykoncepcji w oparciu o dane towarzystwa ... propagującego antykoncepcję.


Nie przyjmuję takiego wyjaśnienia.

Cytuj:
Zastanawia mnie dlaczego na tej stronie została "ominięta" metoda Roetzera ...
A tych badań nikt prowadzący rzetelne badania nie był w stanie zanegować ...


Nie wiem, metody naturalne zostały potraktowane całościowo, jakbyś nie zauważył.

Cytuj:
1. Stosowanie NPR również oznacza okresowe wizyty u lekarza - nie potrzeba przychodzić tylko po tabletki.


No cóż, to zalezy jaki lekarz. Poza tym nie wierzę, by kobieta stosująca NPR udawała się do lekarza bez przyczyn typu zauważone zmiany chorobowe, czy ciąża częściej niż raz na rok-dwa. Kobiety stosujace antykoncepcję hormonalną, pojawiają się w gabinecie co 3 miesiące - mające założoną spiralę - na początku po miesiącu, potem po dwóch i potem po trzech. Dobry lekarz zawsze bada, robi USG, co pół roku cytologię, badanie na czystośc pochwy itd. o konowalach się nie wypowiadam, bo mnie nie interesują.

Cytuj:
Wierzysz w to, że jak pójdziesz po tabletki to lekarz cię rzetelnie przebada - Twoja sprawa.


Nie muszę w to wierzyć, on to po prostu zawsze robi. Jest to absolutnie normalne.

Cytuj:
Zastanów się jednak nad tym, czy nie dojdzie do sytuacji, gdy np. Ty idąc do lekarza nie dowiesz się o powikłaniach - i konieczności leczenia, podczas gdy i Twoja koleżanka stosująca NPR idąc do lekarza będzie nadal mogła współzyć bez komplikacji zdrowotnych


Powikłania wystepują jedynie wtedy, gdy się nie zauważy zmian chorobowych w porę. Właśnie dlatego czesto odwiedza się lekarza. Reszty pytania nie rozumiem.

Cytuj:
Na dodatek połączenie antykoncepcji i palenia nawarstwia ryzyko powstawania chorób (co zostąło udowodnione).


Zalezy jakiej.

Cytuj:
Dlaczego zatem negujesz zasadność stosowania zupełnie nieszkodliwych dla zdrowia metod naturalnych


Nie neguję. Jesli ktoś chce - prosze bardzo - u części ludzi się sprawdza, ale naprawdę drazni mnie owo wychwalanie tej metody pod niebiosa i plucie na inne.

Cytuj:
W imie wygody ??


Wygody, pewności, komfortu, swobody.

Cytuj:
W imię "wygody" zapewne również zgadzasz się na morderstwo - jakie dokonywane jest przy pomocy srodków wczesnoporonnych - i nie przeraża cię to, że mordujesz własne dziecko


Do tego nalezy przyjąc pewną definicję i światopogląd, w przeciwnym wypadku - to nie morderstwo, ale bzdura. Poronić można jedynie ciążę - nie ma ciąży bez zagnieżdżenia...

Cytuj:
Dlaczego więc uważasz go za wroga, którego należy zamordować ...
Przeszkadza ci on w czymś


Przeszkadza mi nazywanie dzieckiem zapłodnionej komórki jajowej. Równie dobrze moznaby stwierdzić, że jemy kurczaki, a nie jajka (bo widać juz zarodek)...

Cytuj:
My (zwolennicy MNPR) jedynie rzetelnie informujemy o zagrożeniach wynikających ze stosowania antykoncepcji


... ciekawie ubarwione, opowiadając przy tym bajki dla grzecznych dzieci o wielowymiarowych korzyściach płynących ze stosowania NPR.

Cytuj:
Prosze zauważyć - sterylizacja jest związana z okaleczeniem organizmu kobiety - i nie zawsze jest odwracalna - dlatego też "s" "na życzenie pacjentki" w Polsce jest zakazana prawnie.


Tylko dlatego, że źle jest skonstruowany przepis prawa - Kodeks karny, art. 155 §1

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


Pn paź 10, 2005 21:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 22:32
Posty: 212
Post 
Cytuj:
Przeszkadza mi nazywanie dzieckiem zapłodnionej komórki jajowej. Równie dobrze moznaby stwierdzić, że jemy kurczaki, a nie jajka (bo widać juz zarodek)...

Co za rozumowanie.
Tez bylas taka zaplodniona komorka. Gdyby wtedy twoi rodzice, majac takie poglady jak ty, zabiliby Cie, tez byloby moralnie bez zarzutu nie? A moze nie zabiliby, bo nie bylas jeszcze czlowiekiem, co?
Przykro mi, ze nie widzisz roznicy miedzy czlowiekiem a kurczakiem.

_________________
"Starzy dając dobre rady pocieszają się, że nie mogą dać złego przykładu" - Francoise de la Rochefoucauld


Pn paź 10, 2005 22:11
Zobacz profil
Post 
Ot, jak łatwo tzw "racjonaliści" przestają uznawać naukowe i rzetelne argumenty - gdy tylko podane naukowo fakty są im niewygodne ... :-(
Jak łatwo zmienić moralność - twierdzić "to nie człowiek" - to tylko wróg" ...
- niezależnie od tego czy chodzi o człowieka poczetego - czy też o kazdego innego ... (np. schorowanego starca :-( )
A ileż to wymówek "po drodze znajduje ...
"to nie człowiek - to tylko EMBRION" (jak roślina)
-TO NIE CZŁOWIEK - TO "blastocysta" (jakby to był jakiś niepożądany wrzód)
- to nie człowiek - to tylko "EMBRION" ... (jakby jakaś poczwarka)
- "ten człowiek cierpi - więc ulżę mu w cierpieniu" - podając mu truciznę ... :-(

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę Wando z faktu, ze podajesz kolejne argumenty na potwierdzenie kolejnych tez zawartych w "Ewangelium Vitae" ...
1. Do czego prowadzi "mentalność antykoncepcyjna"
2. o "spisku na zycie"
3. o tym, jak wpływa rozwój technik medycznych nie popartych moralnością na nasze społeczeństwa ...


Pn paź 10, 2005 22:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Cytuj:
Tez bylas taka zaplodniona komorka. Gdyby wtedy twoi rodzice, majac takie poglady jak ty, zabiliby Cie, tez byloby moralnie bez zarzutu nie? A moze nie zabiliby, bo nie bylas jeszcze czlowiekiem, co?
Przykro mi, ze nie widzisz roznicy miedzy czlowiekiem a kurczakiem.


Bawi mnie taka argumentacja.

Równie dobrze możnaby powiedzieć, że gdyby moi rodzice się nie kochali, to by mnie nie było. Szczerze powiedziawszy, zapewne nic by mnie to nie obchodziło.

P.S. Mam poglądy zbliżone do moich rodziców.

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


Wt paź 11, 2005 6:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
DDv pisze
Cytuj:
Jak się to dzieje, że protestanci "przymykają oko" na fakt wczesnoporonnego działania sporej częsci ze środków antkoncepcyjnych - jednocześnie atakujesz program Kościoła majacy na celu głównie zapobieżenie "przemycaniu" środków poronnych wśród środków okreslanych mianem "antykoncepcji"

Ja nie wiem czy przymykają oko... Nie ma jakiegoś jednego programu który by opowiadał się za taką antykoncepcją bądź taką. Przynajmiej nic o tym nie wiem .Z definicji Biblii wynika, ze stosowanie środków wczesnoporonnych jest grzeechem . Narusza przykazanie Nie zabijaj . I tego powinien sie trzymać każdy chrześcijanin. Bacznie zwracać uwagę na to co bierze.. Nie wiem czy wiesz swego czasu w Rumuni używano Biseptolu jako środku wczesno-poronnego. I podobno był to srodek dosć skuteczny. A przeznaczeniem tego było cłkiem inne..
Wiesz protestantów w Polsce jest nie wielu . To nie oni są zagrozeniem Metod naturalnych I to nie oni tylko stosują antykoncepcje tą sztuczną! To nie tylko protestanci stanowią klijentele środków antykoncepcyjnych !!
DDv pisze
Cytuj:
Prosze zauważyć - sterylizacja jest związana z okaleczeniem organizmu kobiety

Ja pisalem o styrylizacji faceta. Jak to ładnie Wanda ujęło może zdarzyć się cud. Równie dobrze zdarzają się takie nieszczęścia facet wyrywa żeba i w trakcie ektsrakcji odchodzi z tego świata. Czy stawianie tezy wyrywanie zęba niesie ryzyko śmierci..?? Jak niesie to nie wyrywajmy nie leczmy zębów.. bo możemy umrzeć przy tym leczniu...
Piszesz raz prawdę
Cytuj:
adne liczące się źródło nie podaje 100% skuteczności żadnej z metod antykoncepcji -
To prawda do tego należy doliczyć metody naturalne..
DDV pisze
Cytuj:
Prosze zauważyć - sterylizacja jest związana z okaleczeniem organizmu kobiety - i nie zawsze jest odwracalna - dlatego też "s" "na życzenie pacjentki" w Polsce jest zakazana prawnie.
Nie wiem zatem, czy rzeczywiście obecnie tak szkolą młodych lekarzy wmawiając głupoty - czy też tylko ty piszesz znów niew poparte niczym głupoty...

Największa głupotą jest fanatyzm. Nie obraź się ale przejawiasz coś takiego w promowaniu Metody Naturalnej.
Zadne badnia na Świecie nie wykazały stuprocentowej skutecznosci tej metody .!!
Wnada pisze [quoteNie neguję. Jesli ktoś chce - prosze bardzo - u części ludzi się sprawdza, ale naprawdę drazni mnie owo wychwalanie tej metody pod niebiosa i plucie na inne.[/quote]
I w tym momencie zgadzam się z Wandą . Jeżeli katolicy chcą tylko stosować metodę naturalną nikt im nie zabroni.. Że katolicy tego nie stosują to widać.. w Roku 1985 liczba urodzeń wyniosła pond 730 tysięcy a w roku2001 grubo poniżej 400 tysięcy nowonarodznych dzieci.
Czy wprowadznie odpowiednich regulacji prawnych ma podnieć tą statystykę??
Ja podjrzewam ze gdy by takie radykalne poglady przeważyły w parlamncie to utworzono by prawo które zabraniałoby uzywania antykoncepcji . Powółano by komisje które by sprawdzały kto jak i uprawia seks . Niedajmy się zwariowac. Czy to oto chodzi..??
A metody naturlane są tak samo zawodne jak i pozostałę . Maja wady i plusy.


Wt paź 11, 2005 6:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
ddv163 napisał(a):
W przeciwieństwie do zwolenników antykoncepcji - którzy na każdym kroku próbują nam wmawiać, że ~~"Kościół się myli zakazując antykoncepcji" ( a czego nie są w stanie udowodnić)


Bo tego się nie da udowodnić, można jedynie przytoczyć mniej lub bardziej przekonywujące argumenty. Można by na przykład posłużyć się takimi pseudodowodami statystycznymi jak malejąca liczba wiernych KK w ostatnich latach w Europie. Ale są to argumenty, które wstyd przytaczać i jeszcze poprzez wielokrotne powtarzanie próbować podnieść ich wagę do rangi dowodu.


Wt paź 11, 2005 10:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Color napisał(a):
(...) jeden z raportów przedstawionych Pawłowi VI.
Komisja uznała, że przy regulacji poczęć powinny
być dopuszczone tzw. środki sztuczne (nieporonne!).
Szok, nie?


Zapoznasz mnie z treścią tego raportu?
Zrozumienie dla stosowania m.sz. nie oznacza przyzwolenia
we wszystkich przypadkach, poza określonymi i skrajnymi.

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Wt paź 11, 2005 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Crosis napisał(a):
(..)
Co do mentalnosci antykoncepcyjnej pisalem
juz wielokrotnie i nie bede sie powtarzal, zaznacze tylko,
ze nawet cieplutki przyznal mi racje: to nie wybor konkretych
srodkow anytkoncepcji owocuje wystapieniem takiej mentalnosci
tylko mentalnosc antypoczeciowa


..dodaj, że wybór metody MOŻE, ale nie musi ukształtować
mentalność antypoczęciową = antykoncepcyjną...

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Wt paź 11, 2005 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Wanda napisał(a):
(..)
przy niepełnym przestrzeganiu wszystkich zaleceń dotyczących stosowania 20,0. Faktycznie, to musiała być bardzo
niewygodna informacja dla tak zaciekłego zwolennika NPRu.


...tak niewygodna, że wychowawcy prorodzinni ukazują
ją, jako główne źródło nieodpowiedzialnego - co za tym
idzie - nieskutecznego stosowania MNPR..

..na siłę szukasz dowodów? :)

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Wt paź 11, 2005 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Wanda napisał(a):
(...)
No cóż, mnie od lęku nie uwolniło,
"uwolniło" mnie
natomiast od bezdzietności.
(...)


..z uczciwości możesz odpowiedzieć mi na pytanie,
jak długie jest Twoje doświadczenie w stosowaniu MNPR?
Z tego co się orientuję.. niedługie..
..czy korzystałaś z porad specjalistów?
..czy korzystałaś z ich prowadzenia?
Te retoryczne pytania są źródłem braku dogłębnych studiów nad MNPR.

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Wt paź 11, 2005 15:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Wanda napisał(a):
Ideologia NPRu to nic innego jak rosnąca na łonie kościoła
nowa sekta, nowa religia oparta na kulcie płodności.


Jeszcze groźniejszą sektą są ludzie, którzy tępią MNPR
nie mając z nimi bardzo głębokiego doświadczenia,
a uważają się za ludzie bardzo przez nich pokrzywdzonych.

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Wt paź 11, 2005 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 22:32
Posty: 212
Post 
Wanda napsiala:
Cytuj:
Równie dobrze możnaby powiedzieć, że gdyby moi rodzice się nie kochali, to by mnie nie było. Szczerze powiedziawszy, zapewne nic by mnie to nie obchodziło.

Czyli uwazasz, ze zabijajac Ciebie kiedy bylas zaplodniona komorka postapiliby ok, tak?
Potrafisz sobie wyobrazic, jak by bylo, gdybys sie nie narodzila. Uwazasz, ze Twoi rodzice mieli prawo pozbawic Cie Twoich doswiadczen, milosci, pasji, radosci i bolu, czyli Twego zycia?[/b]

_________________
"Starzy dając dobre rady pocieszają się, że nie mogą dać złego przykładu" - Francoise de la Rochefoucauld


Wt paź 11, 2005 15:39
Zobacz profil
Post 
Godunowie ...
Ależ ja nie piszę nigdzie o tym, że NPR jest w 100% skuteczny !
Malo tego - nie raz wypowiadałem się, ze nie ma zadnej z metod dajacych 100 % możliwości na "niepoczęcie" dziecka.
Rzecz w tym, że w momencie poczęcia - zastosowanie metod naturalnych się kończy - zastosowanie "antykoncepcji" - niestety nie... :-(
A tego faktu właśnie dotyczy kościelny zakaz antykoncepcji - by podejmując współżycie w każdej chwili zdawać sobie sprawę z faktu, iż może dojść do poczęcia dziecka - oraz by być gotowym na przyjęcie życia poczętego - a nie uciekać się do środków poronnych i aborcji ...
Dochodzi do tego parę innych dodatkowych spraw - jednak to jest podstawa do dalszych rozważań.
Oczywiście - rację ma Cieplutki pisząc o tym, ze stosowanie NPR też może stać się źródłem "mentalności antykoncepcyjnej" - w przypadku, gdy ktoś traktuje NPR jako metode antykoncepcji - a nie chrześcijański sposób na życie - i w przypadku "zawodności" metody - sięgnie po środki poronne lub aborcję.
Przypadki takie jedak są bardzo rzadkie - w porównaniu z podoną grupą osób stosujących antykoncepcję.
Czyli - to, co podawałem o wynikach badań - ok.~~ 55-70 % osób (pod. z pam.) stosujących antykoncepcję sięga po aborcję w przypadku gdy antykoncepcja zawiedzie - marginalne sa natomiast przypadki (o ile dobrze pamiętam - jest to na poziomie ok. ~~5% ) sięgania do aborcji lub środków wczesnoporonnych wśród osób stosujących NPR...
Na dodatek - odsetek par "rozwiedzonych" wśród osób stosujących NPR wynosi ok. ~~ 2% - przy ok. ~~30 - 40 % skali "rozwiedzeń" w skali całego świata (znów pod. z pamięci).
Przypomnę, że w samej tylko Polsce Ilość związków niesakramentalnych może wynosić nawet 2 mln (ok. 4-5 mln osób będących po rozwodzie lub separacji) - a Polska ma jeden z najniższych "wskaźników rozwodów" w skali całego rozwinietego świata ...
Te dane mówią chyba same za siebie ...
A problemów współczesnego świata jest o wiele więcej niż tylko 'sprawa rozwodów"
To również chocby:
- ogólny spadek moralności
- niż demograficzny dot. najbardziej rozwinietych krajów świata ( przyp. - aborcja często jest przyczyną powikłań powodujących bezpłodność)
- rozwój epidemii chorób ( w tym AIDS)
- ogólne "zamnknięcie sie na drugiego człowieka/powszechna znieczulica" bądź "brak Miłości i powszechny egoizm" - zależy jak to nazwać ...
I dlatego powtarzam jeszcze raz - program papieski zawarty w "Ewangelium Vitae" to w zasadzie jedyny sensowny program próbujący zaradzic "u podstaw" wielu patologiom współczesnego świata - a tymczasem jest on strasznie lekceważony - badź wyszydzany ...


Wt paź 11, 2005 16:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL