Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona
 Zakaz antykoncepcji a osoby spoza Kościoła Katolickiego; 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Cytuj:
Czyli juz przed porodem bylas dla nich czlowiekiem. Skad wiec mieli prawo Cie zabic?


"Miarę człowieka" może zmierzyć tylko inny człowiek (i Bóg), bo np. piranie dostrzegą w nas jedynie smaczny kąsek - nie stwierdzą: "tak, to jest człowiek, trzeba go chronić". Człowieczeństwo okreslamy sami i najpierw musi zostać ono dostrzezone. Zapłodniona komórka jajowa nie daje o sobie znać, nikt nie wie, że jest, nikt nie będzie za nią tęsknił, nikt jej nie poczuje. Nie ma świadomości, nie czuje, nie myśli. Ma potencjał, ale to tylko od innych zalezy, czy zostanie wykorzystany, czy nie.

Cytuj:
A wg.Ciebie jest sie nim odkad zauwazy sie ciaze czy odkad sie urodzi czy odkad dojdzie do zaplodnienia?

Słowo "rodzic' jak sama nazwa wskazuje, pochodzi od słowa "rodzić". Rodziecami stajemy się dopiero wtedy, gdy wydajemy na świat potomstwo.

Cytuj:
Zalezy o jakiej grupie spol.mowisz dla mnie np. juz bylas


Dla Ciebie akurat zaistniałam bardzo niedawno i objawiam się w postaci literek na białym lub zielonym ekranie.

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


Śr paź 12, 2005 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 22:32
Posty: 212
Post 
Cytuj:
"Miarę człowieka" może zmierzyć tylko inny człowiek (i Bóg), bo np. piranie dostrzegą w nas jedynie smaczny kąsek - nie stwierdzą: "tak, to jest człowiek, trzeba go chronić".

No fajnie.
Nie wiedzialem, ze piranie maja zdolnosc myslenia.
Tak wiec uznanie kogos za czlowieka zalezy od autorytatywnej decyzji innego czlowieka?
To jest absurd logiczny. Albo sie czlowiekiem jest albo sie nie jest, i nie zalezy to od niczyjej opinii.
Cytuj:
Zapłodniona komórka jajowa nie daje o sobie znać, nikt nie wie, że jest, nikt nie będzie za nią tęsknił, nikt jej nie poczuje

Daje, powstrzymaniem cyklu.
Moze i nie bedzie tesknil ale jest i jest czlowiekiem. Nie wolno jej potencjalu odbierac.
Cytuj:
Dla Ciebie akurat zaistniałam bardzo niedawno i objawiam się w postaci literek na białym lub zielonym ekranie.

To ze dowiedzialem sie o Twym istnieniu dopiero niedawno nie znaczy, ze wczesniej nie istnialas.

_________________
"Starzy dając dobre rady pocieszają się, że nie mogą dać złego przykładu" - Francoise de la Rochefoucauld


Śr paź 12, 2005 23:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Cytuj:
No fajnie.
Nie wiedzialem, ze piranie maja zdolnosc myslenia.


Przeczytaj uważnie - nie zrozumiałeś.

Cytuj:
Tak wiec uznanie kogos za czlowieka zalezy od autorytatywnej decyzji innego czlowieka?
To jest absurd logiczny. Albo sie czlowiekiem jest albo sie nie jest, i nie zalezy to od niczyjej opinii.


Nie, to tylko człowiek podzielił gatunki, tylko on je określa, tylko on myśli i rozumie.

Cytuj:
Daje, powstrzymaniem cyklu.


Mówimy o zapłodnionej komórce, a nie o zapłodnionej i zagnieżdżonej.

Cytuj:
To ze dowiedzialem sie o Twym istnieniu dopiero niedawno nie znaczy, ze wczesniej nie istnialas.


Istniałam, ale nie dla Ciebie.

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


Cz paź 13, 2005 6:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Levis napisał(a):
Tak wiec uznanie kogos za czlowieka zalezy od autorytatywnej decyzji innego czlowieka?
To jest absurd logiczny. Albo sie czlowiekiem jest albo sie nie jest, i nie zalezy to od niczyjej opinii.


Gdzie tu jakiś absurd? Ty uważasz, że człowiekiem jest się od momentu zapłodnienia komórki jajowej. Wielu innych ludzi też tak uważa. Załóżmy też, że te magiczne 99% naukowców zgadza się z taką opinią. Pójdźmy nawet dalej, niech 100% ludzi tak uważa, a i tak pozostanie to naszą ludzką definicją.

Pozostaje nam założyć, że tę definicję dostaliśmy od Boga, bo wtedy będzie pochodziła od Absolutu. Tylko skąd ją znamy? Ano podał nam Kościół, tak jak zakaz antykoncepcji...


Cz paź 13, 2005 10:12
Zobacz profil
Post 
NIe wiem skad w temacie o antykoncepcji doszlo do dyskusji na temat aborcji....


Crosis


Cz paź 13, 2005 11:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Wanda, a Bóg kiedy "daje" duszę człowiekowi?
Przy urodzeniu? ;)

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Cz paź 13, 2005 13:29
Zobacz profil
Post 
O aborcji jest już kilka tematów, np. :
viewtopic.php?t=3766&highlight=aborcja
viewtopic.php?t=2713&highlight=aborcja
viewtopic.php?t=706&highlight=aborcja
viewtopic.php?t=346&highlight=aborcja

a o duszy np. tutaj:
viewtopic.php?t=4677


Cz paź 13, 2005 14:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 22:32
Posty: 212
Post 
Cytuj:
Nie, to tylko człowiek podzielił gatunki, tylko on je określa, tylko on myśli i rozumie.

Aha, czyli dopoki ktos nie uznal, ze czlowiek jest czlowiekiem, to ludzie nie byli ludzmi tak? To wg.Ciebie od kiedy gatunek ludzki jest na ziemii? Od czasow Karola Lineusza?

Cytuj:
Istniałam, ale nie dla Ciebie

Analogicznie: To ze jako zaplodniona nie zagniezdzona komorka nie dalas o sobie mamie znac, nie znaczy, ze nie istnialas jako istota ludzka.

Cytuj:
Gdzie tu jakiś absurd?

Ano tu, ze to czy jest sie czy nie jest czlowiekiem nie zalezy od czyjes arbitralnej decyzji, jest to "wlasnosc rzeczy w sobie".

Cytuj:
Ty uważasz, że człowiekiem jest się od momentu zapłodnienia komórki jajowej. Wielu innych ludzi też tak uważa. Załóżmy też, że te magiczne 99% naukowców zgadza się z taką opinią. Pójdźmy nawet dalej, niech 100% ludzi tak uważa, a i tak pozostanie to naszą ludzką definicją.

No wlasnie i z tego wlasnie powodu, ze nie jest rozstrzygniete, od kiedy czlowiek jest czlowiekiem, nie wolno ryzykowac zabicia czlowieka. I zauwaz ze nie trzeba sie opierac na autorytecie KK by dojsc do tej konkluzji.

_________________
"Starzy dając dobre rady pocieszają się, że nie mogą dać złego przykładu" - Francoise de la Rochefoucauld


Cz paź 13, 2005 23:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
..a może by zrobić ankietę wśród ludzi,
do czego służą im sztuczne metody zapobiegania ciąży?
Skoro większa część społeczeństwa kieruje się szczytnym
i prorodzinnym celem przy stosowaniu metod antykoncepcyjnych,
może warto byłoby to potwierdzić w ankiecie? Ja byłbym w stanie
się poświęcić takiemu zadaniu.. tylko kto mi uwierzy w wyniki? :)

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Pt paź 14, 2005 6:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 22:32
Posty: 212
Post 
Metody sztuczne nieporonne maja zapobiegac zaplodnieniu. Tak samo jak stosowanie NPR.

_________________
"Starzy dając dobre rady pocieszają się, że nie mogą dać złego przykładu" - Francoise de la Rochefoucauld


Pt paź 14, 2005 9:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Levis napisał(a):
Cytuj:
Ty uważasz, że człowiekiem jest się od momentu zapłodnienia komórki jajowej. Wielu innych ludzi też tak uważa. Załóżmy też, że te magiczne 99% naukowców zgadza się z taką opinią. Pójdźmy nawet dalej, niech 100% ludzi tak uważa, a i tak pozostanie to naszą ludzką definicją.

No wlasnie i z tego wlasnie powodu, ze nie jest rozstrzygniete, od kiedy czlowiek jest czlowiekiem,


Czyli zgadzamy się, że nie jest rozstrzygniete. Ja tylko tyle chciałem wtrącić w tym wątku.

Levis napisał(a):
nie wolno ryzykowac zabicia czlowieka.


A to już Twoja nadinterpretacja, ja nie sugerowałem "dopuszczalności ryzyka zabicia człowieka". Przynajmniej nie w tym wątku.

Levis napisał(a):
I zauwaz ze nie trzeba sie opierac na autorytecie KK by dojsc do tej konkluzji.


Natomiast aby dojść do takiej konkluzji trzeba oprzeć się "prawie człowieka do życia". Tak czy inaczej, na czymś trzeba się oprzeć.


Pt paź 14, 2005 11:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Levis napisał(a):
Metody sztuczne nieporonne maja zapobiegac zaplodnieniu. Tak samo jak stosowanie NPR.


..spytam inaczej - w jakim celu służy dzisiejszemu
społeczeństwu zapobieganie (antykoncepcja) zapłodnieniu?

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Pt paź 14, 2005 13:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 22:32
Posty: 212
Post 
Cytuj:
A to już Twoja nadinterpretacja, ja nie sugerowałem "dopuszczalności ryzyka zabicia człowieka". Przynajmniej nie w tym wątku.

odpowiedzialem Ci w kontekscie dyskusji z Wanda o dopuszczalnosci aborcji.
Cytuj:
Natomiast aby dojść do takiej konkluzji trzeba oprzeć się "prawie człowieka do życia". Tak czy inaczej, na czymś trzeba się oprzeć.

Zaden cywilizowany czlowiek nie neguje prawa czlowieka do zycia. To chyba oczywiste. W zwiazku z tym, biorac pod uwage, ze nie jest rozstrzygniete od kiedy czlowiek jest czlowiekiem, nie wolno podejmowac ryzyka pozbawienia go zycia.
Zebys lepiej zrozumial posluze sie analogia. Czy istnienie Mount Everestu zalezne jest od tego, czy jakis czlowiek uzna go za Mount Everest? Nie, bo taki obiekt i tak by istnial. Nie jest to zalezne od niczyjej opinii ani od tego czy nada sie mu nazwe czy nie.

_________________
"Starzy dając dobre rady pocieszają się, że nie mogą dać złego przykładu" - Francoise de la Rochefoucauld


Pt paź 14, 2005 13:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 22:32
Posty: 212
Post 
Cytuj:
..spytam inaczej - w jakim celu służy dzisiejszemu
społeczeństwu zapobieganie (antykoncepcja) zapłodnieniu?

Temu samemu co NPR, posiadaniu potomstwa wtedy kiedy uzna sie to za stosowne.

_________________
"Starzy dając dobre rady pocieszają się, że nie mogą dać złego przykładu" - Francoise de la Rochefoucauld


Pt paź 14, 2005 13:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Levis.. gratuluję różowej rzeczywistości ,
w której żyjesz. Osobiście ciężko znieść mi widok prezerwatyw
w małym parku przy Kościele, który znajduje się obok mojego bloku..
Pierwszy raz posłużyłem się nieznośną przeze mnie ironią.. Przepraszam.

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Pt paź 14, 2005 13:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL