Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 0:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czego boją się ateiści, a czego wierzący ;) 
Autor Wiadomość
Post 
Jesli moja wiare w to, ze ludzie sa dobrzy, w to, ze wierze w milosc, w to, ze tolerancja upraszcza drogi nazwiesz wiara w boga, to ok ;) Ja osobiscie w niego jednak nie wierze :)

Crosis


N lip 31, 2005 17:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 8:30
Posty: 964
Post 
Crosis napisał(a):
Jesli moja wiare w to, ze ludzie sa dobrzy, w to, ze wierze w milosc, w to, ze tolerancja upraszcza drogi nazwiesz wiara w boga, to ok ;) Ja osobiscie w niego jednak nie wierze :)

Crosis

Wierzysz w dobro człowieka=wierzysz w Boga. Nie musisz pisać o Nim wielką literą, nie musisz w ogóle używać sformuowania "Bóg" - może być dla Ciebie bardziej zjawiskiem niż istotą. Nie zaprzeczysz jednak że nie istnieje...


N lip 31, 2005 17:28
Zobacz profil
Post 
Faktycznie, nie zaprzecze, ze nie istnieje. Wg mnie i dla mnie nie istnieje. Ty to nazywasz bogiem i dla Ciebie jest to jakos powiazane z wiara w boga. Dla mnie nie :) Taka kwestia wyboru.

Crosis


N lip 31, 2005 17:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 8:30
Posty: 964
Post 
Crosis napisał(a):
Faktycznie, nie zaprzecze, ze nie istnieje. Wg mnie i dla mnie nie istnieje. Ty to nazywasz bogiem i dla Ciebie jest to jakos powiazane z wiara w boga. Dla mnie nie :) Taka kwestia wyboru.

Crosis

Nie potrafię mówić o czymś co nie istnieje :) pzdr


N lip 31, 2005 17:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 10, 2005 17:47
Posty: 18
Post 
Cytuj:
Mnogość religii i pluralizm myślowy to również dzieło Boga Podobnie jak ateizm....


Zło, najobrzydliwsze i najbardziej wyszukane sposoby zadawania cierpienia tez sa dzielem Jahwe??

Bo z tego, co wiem to on sie takowych wypiera (procz uzasadnionych przypadkow :? )


Pn sie 01, 2005 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 8:30
Posty: 964
Post 
Wilk napisał(a):
Zło, najobrzydliwsze i najbardziej wyszukane sposoby zadawania cierpienia tez sa dzielem Jahwe??

Bo z tego, co wiem to on sie takowych wypiera (procz uzasadnionych przypadkow :? )

Nie. To dzieło tego który wybrał wieczną ciemność. Bóg nie stworzył szatana. Dał mu możliwość odejść, zrobił to z miłości.

Potrafisz porównać "zło, najobrzydliwsze i najbardziej wyszukane sposoby zadawania cierpienia" do mnogości religii i pluralizmu myślowego? Gratuluję wyobraźni.


Pn sie 01, 2005 23:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 10, 2005 17:47
Posty: 18
Post 
Cytuj:
Potrafisz porównać "zło, najobrzydliwsze i najbardziej wyszukane sposoby zadawania cierpienia" do mnogości religii i pluralizmu myślowego? Gratuluję wyobraźni.

Wszystko mozna do siebie porownac-wystarczy odpowiedni punkt widzenia.

Cytuj:
Nie. To dzieło tego który wybrał wieczną ciemność. Bóg nie stworzył szatana. Dał mu możliwość odejść, zrobił to z miłości.

Ja wierze ze zlo i dobro to po prostu wybory jakich dokonujemy zarowno my jak i bogowie a nie rzeczy ktore mozna stworzyc. Powiedz mi Didymos dlaczego Wasz bog pozwolił krzywdzic Hioba??? i czy wogole wierzycie w opowiesci biblijne???


Cz sie 04, 2005 15:49
Zobacz profil
Post 
Wilk, nawet jak ja jeszcze bylem katolikiem, uczylem sie, ze opowiesci biblijne nie sa faktami. Sa to przypowiesci, przewaznie nieco podkoloryzowane (nie w doslownym znaczeniu) tak, aby ukazac pewne sprawy lepiej. Ponadto, zauwaz, ze biblia byla najpierw opowiadana, kierowana do ludzi niepismiennych, do ktorych cos takiego tylko przemawialo. Bierz po prostu pod uwage realia historyczne. Idac dalej - nie Bog doswiadczal Hioba - doswiadczalo go zycie, tak jak doswiadcza wielu ludzi. I na przykladzie Hioba Biblia pokazuje, jak Bog moze takiemu czlowiekowi to wynagrodzic, jesli w trudnych chwilach ten czlowiek sie od niego odwroci.

I zeby nie bylo - ja nie wierze w boga. zadnego.

Crosis


Cz sie 04, 2005 20:35

Dołączył(a): N lip 10, 2005 17:47
Posty: 18
Post 
Cytuj:
zauwaz, ze biblia byla najpierw opowiadana, kierowana do ludzi niepismiennych, do ktorych cos takiego tylko przemawialo

Ja myslalem ze najpierw ja spisali :) coz trzeba sie odwolac do zdania expertow ;)
Mi wszyscy ksieza mowili ze z tym Hiobem to miala byc prawda. przeciez dopiero niedawno KRK przestal wmawiac ludziom ze gatunek Homo sapiens powstal w jakims ogrodzie ulepiony z glinki :)
Cytuj:
I na przykladzie Hioba Biblia pokazuje, jak Bog moze takiemu czlowiekowi to wynagrodzic, jesli w trudnych chwilach ten czlowiek sie od niego odwroci.

Chrzanie takie wynagrodzenie- jakby Jahwe zabil moją ukochaną i nawet obdarzylby mnie nową, ja spalilbym Watykan i postawilbym nowy :) (nie bierzcie tego do serca-to tylko glupi zart ;) )


Pn sie 08, 2005 20:14
Zobacz profil
Post 
Myślę, że ateiści i wierzący obawiają sie podobnych rzeczy, z tą różnicą, że wierzący obawiają się jeszcze "sądu ostatecznego", ewentualnej "kary boskiej" itd. Natomiast tu za życia na ziemi każdy człowiek ma podobne lęki.


Wt sie 09, 2005 14:43

Dołączył(a): Cz sie 11, 2005 20:51
Posty: 1
Post 
Wilk, z tym watykanem to chetnie bym sie rozprawila nawet teraz (gdybym mogla).

co do hioba i innych mu podobnych, uwazam, iz bog (jakkolwiek go nie nazwac) stworzyl swiat i, ze nieladnie sie wyraze, przeszedl na emeryture :/


Cz sie 11, 2005 23:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL