Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 20:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 I już po ŚDM i jak je odebraliście 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 21, 2005 10:15
Posty: 30
Post I już po ŚDM i jak je odebraliście
:-( Ja czuję pewien niedosyt poniewaz nowy Papa nie przemawiał do tak jak to robił nasz Papa ,widocznie chce nas przyzwyczajić do swojego wizerunku ale mimo wszytko można było raz albo dwa odłożyć kartkę i coś powiedzieć tak spotanicznie jak spotaniczni są młodzi których tak umiłował sobie nasz J.P II Wielki ,także piszcie jak odebraiście te spotkanie ja mam niedosyt i cigłą tęsknotę za kims kto odszedł i jest .....ale ?????? :-( :(

_________________
Miłość jest lekiem na każde zło
Obrazek


N sie 21, 2005 12:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
szczerze? tak naprawdę (przyglądałam się tylko przez TV pudełko) to ta cała szopka nieźle mnie przeraziła: śpiew, taniec, jakieś akrobacje i ten chłopaczek żonglujący beretami - po co on tam w ogóle? - straszzzzzzzne. I piski, krzyki i oklaski jak papież zmienił język, zamiast owację wtedy gdy naprawdę coś ważnego powiedział. Patrzyłam i miałam wrażenie, że to bardziej pokaz Davida Coperfilda niż poważne czuwanie. Jakoś żadne show (ŚDM, czuwanie w Wadowicach, spotkania Lednickie itp. itd.) nie nastrajają mnie optymistycznie, bardziej wywołują jakieś przerażenie, może dlatego że nie widzę w tym głębi a masowość i komercję... dziwne bo przecież te Dni miały być skierowane również do mnie...

takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N sie 21, 2005 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Oglądałam wczorajsze czuwanie i dziś Liturgię Słowa... Wrażenia...

1) Argentyńczyk z kapeluszami - i komentarz, że ta forma wychwalania Boga jest mu najbliższa... Taniec liturgiczny w różnych wersjach (hinduskiej i afrykańskiej) - pewnym odkryciem było, że wychwalać Boga można przez wszystko, rzeczy wielkie i małe. To, co każdemu jest dane. I nie trzeba się silić na te wielkie i górnolotne...

2) Hymny w czasie Mszy Św z motywami z pięciu kontynentów. Tłum ludzi dokładnie z całego świata. Czytania po chińsku i arabsku. Kościół powszechny. Kościół, którego nie można zamykać w Europie. Trzeba przyjąć jako równą i równoprawną część - te wszystkie kultury, te wszystkie sposoby przeżywania wiary i jej wyrażania, przyjąć choćby nierozumiejąc i nie zamykać się w swoim "kanonie". Ci wszyscy ludzie to Kościół...

3) Hymny z Taize... Jan Paweł II i brat Roger - gdzieś w tym tłumie - nad nim, oni stworzyli podwaliny - został Benedykt - i ma prowadzić, budować kolejne piętro - wraz z ludźmi, którzy w tych podwalin wyrośli...

4) "Wrócili inną drogą" - z dzisiaj - wrócili do swoich domów - wrócili by nieść dalej... I raz na dwa lata przychodzą, by znów zaczerpnąć z tego spotkania i nieść do swoich... Dziwna wspólnota, ale jednak wspólnota...

Chyba tyle - może da się coś z tego zrozumieć :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N sie 21, 2005 18:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 21, 2005 10:15
Posty: 30
Post 
jo-tka :-D :-D :-D :-D :-D

dzieki to mi się podoba co piszesz i jakoś mnie lepiej nastraja duchowo serio ale mimo wszytko mam jakiś niedosyt i nie umiem jeszcze go opisać i to nie z powodu ze tam nie byłam bo bywałam na innych no nie wiem piszcie piszcie.....

_________________
Miłość jest lekiem na każde zło
Obrazek


Pn sie 22, 2005 0:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
ok ja dopiero co wróciłam
jak wrażenia? było SUPER!

To co pokazywali w telewizji rzeczywiście wyglądało na wyreżyserowany spektakl niewiadomo poco?
Na mijescu było zupełnie inaczej nie było różnic kulturowych, językowych wszyscy wspólnie się modlili.
Miałam też okazję zobaczyć Benedykta z odległości mniej niż metra, jak wracał papamobilem z katedry, niezapomniane przezycie :)

Jeśli chodzi o tańce różnych kultur, to spotkałam się już wcześniej na etapie diecezjalnych z tego typu modlitwą, więc nie zdziwiło mnie to.

Jedynie co było kiepskie, to organizacja niemców, nie było gdzie zostawić autokarów, brak miejsc noclegowych... ale co tam trzeba pamiętać pozytywne rzeczy :D


Cz sie 25, 2005 10:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 21, 2005 10:15
Posty: 30
Post Dzięki
Dzięki Meg to mnie trochę ukoiło na duchu ale żeby u Niemców zła organizacja az sie nie chce wierzyc no nie ludzie co wracacie piszcie coś :D

_________________
Miłość jest lekiem na każde zło
Obrazek


Cz sie 25, 2005 11:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL