Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Co Ty mozesz uczynic? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 2:09
Posty: 67
Post Co Ty mozesz uczynic?
Nie wiem, czy taki temat juz byl kiedys na tym forum, ale go zaryzykuje.
Chcialabym abys wypisal swoje pomysly na to jak Ty i ja mozemy sprawic aby nasze srodowisko: dom, szkola, miejsce pracy, sasiedztwo, sklep, tam gdziekolwiek przebywasz, cokolwiek jest czescia Twojego zycia, stalo sie:
- lepszym...
- piekniejszym...
- radosniejszym...
- takim aby kazdy czul sie w nim dobrze
.
Czyli, po prostu: jak swiadczyc konkretnym czynem o Jezusie?

Napisz, jezeli chcesz i mozesz, nie ogolnie, ale o Twoim srodowisku. To moga byc drobne sprawy, ale wlasnie od nich zaczynaja sie wielkie dziela! Wykaz sie tworczoscia i gorliwoscia. I nie zapomnij wcielic Twoich pomyslow w zycie!

Pozdraiwam Was Fikołki :)

_________________
On jest właśnie taki! Ma do Ciebie słabość!
http://domety.blog.pl/


N wrz 11, 2005 3:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 2:09
Posty: 67
Post 
:oops: wypadaloby mi pierwszej sie z Wami podzielic. Mam pierwsze pomysly, co prawda nie sa jeszcze specjanie pomyslowe, ale wszystko jeszcze przede mna. Wiec co juz mi Duch sw podpowiedzial:
-rozmowa z rodzicami, nie jakas wyszukana, ale takie po prostu przebywanie razem, bo ostatnio czesto w moim domu jest tak ze zwykle siedze w swoim pokoju, a wiem ze oni woleliby mnie miec czesciej dla siebie.
- usmiech - on wnosi wiosne. Szczegolnie dobre jest w nim to ze nie zajmuje miejsca, ze jest zarazliwy i sprawdzony w wielu warunkach.
- dziekuje, prosze, przepraszam - w moim domu trzeba te slowa odswierzyc, ale wszedzie sa mile widziane. W kraju w ktorym mieszkam, bardzo zadko mozna uslyszec "prosze", wiec wrzuce je do mojego slownika.
- zagadam do sasiadow - z moja niesmialoscia bedzie trudno, ale moim nowym sasiadom z pewnoscia bedzie razniej gdy sie z nimi zapoznam.

Na dzis mam tyle, ale mam nadzieje na wiecej, na cos hojniejszego i bardziej wykwintengo.

_________________
On jest właśnie taki! Ma do Ciebie słabość!
http://domety.blog.pl/


N wrz 11, 2005 4:19
Zobacz profil
Post 
A ja ze swej strony, jako niewierzacy, tez staram sie uczynic swiat piekniejszym. poprzez usmiech i zyczliwosc do innych ludzi, tolerancje dl azachowan, przeprowadzanie babci przez jezdnie, pomoc dziecku w zniesieniu rowerku z 4 pietra w bloku... najlepiej jest zmieniac swiat malymi gestami, usypywac waly dobroci z malutkich kamieni. Odpowiadac spokojem na agresje, co staram sie to robic (na roznych nieoswietlonychy miejscach). poprzez otwarte gadanie z homoseksualistami na imprezach, poprzez brak krepacji w kontakatach ze wszystkimi ludzmi, ktorzy a jakis sposob spotykaja sie z bezrozumna nietolerancja. Poprzez smieszne rzeczy, jak niesienie zgaszonego peta przez 20 minut do najblizszego smietnika, zamiast przydeptanie go na chodniku. Poprzez odlozenie puszek i butelek po piwie do oddzielnego worka, zeby Pan Segregator Smieci nie musial sie po nie schylac i szukac ich w kontenerze.

Crosis


N wrz 11, 2005 11:21

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post Re: Co Ty mozesz uczynic?
doda napisał(a):
Chcialabym abys wypisal swoje pomysly na to jak Ty i ja mozemy sprawic aby nasze srodowisko: dom, szkola, miejsce pracy, sasiedztwo, sklep, tam gdziekolwiek przebywasz, cokolwiek jest czescia Twojego zycia, stalo sie:
- lepszym...
- piekniejszym...
- radosniejszym...
- takim aby kazdy czul sie w nim dobrze

Trzeba być uprzejmym i miłym dla ludzi (ogólnie rzecz biorąc przestrzegać savoir vivre), nie śmiecić, nie używać wulgaryzmów i nie drzeć się na ulicy, sprzątać po psie jak się ma, zwracać komuś uwagę jeśli ten ktoś się źle zachowuje, a jeśli odpowie na uwagę chamstwem i agresją to plombę mu ;)

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Wt wrz 13, 2005 8:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL