Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 6:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 TRZEBA WIERZYĆ ŻEBY WIDZIEĆ 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 13:20
Posty: 24
Post TRZEBA WIERZYĆ ŻEBY WIDZIEĆ
Tak mówi jeden z niewidomych w dramacie Maeterlincka Ślepcy.Tak bo to jeden człowiek.
potrafi jakby ujrzeć to co pomiędzy widzialnymi rzeczami,zjawiskami powstaciami dzieje się
-jakieś niewidzialne nici znaczeń,wzajemnośći,współgrań.......jakby krzątanina aniołów.
Drugi natomiast patrzy trochę niczym sztywno ustawiona kamera.-Bezdusznie,beznamiętnie.
Jeszcze inny jakby wzrok to konsumenta,to posiadacza,to manipuratora,to podglądacza,to
podejrzliwego tropiciela,to zazdrośnika,to oślepionego żądzą nienawiści czy bezkrytycznym uwielbieniem.Na rogu jednej z Waszyngtońskiej ulic zwykle stał ślepy Murzyn.Potrząsając
puszką z użebraniami monetami coś śpiewał w rodzaju bluesa kto choć przysłuchał się chwilę
się zatrzymać gdy uszłyszał:Przechodniu widzę ludzi jak drzewa chodzące.......Tak ja widzę
choć nie ma słońca dla moich oczu....Tak ja widzę u kresu i środku dnia tam przychodził
inny Murzyn brał od tamtego użebrane pieniądze i odprowadzał go do domu.Panujący
tamtego dnia upał zmusił ich do schronienia się przed słońcem pod drzewo.Gdzie siedział i
pewien człowiek.Nagle obaj na zmianę zaczeli śpiewać zaczął ślepiec:Hej mój widzący
człowieku....gdy patrzysz na perłę to co widzisz?Odpowiedział tamten drugi:,,Widzę w niej
blask który,ozdobi szyję mojej dziewczyny.Widzę pieniądze,które za nią bym dostał......
Widzę też jaką zazdrość ona rozbudzi u innych dziewczyn.....,,Na to ślepiec''"".
;,A ja widzę w niej ciemność dna Oceanu,która rodzi w perle światło...Widzę w niej ból perłopławu...Ogień który,rozpalę...'' i znów ja widzę jak ono przemienia światło i wodę w owocę...Widzę jego drzenie gdy zbliżasz się z siekierką.Płacz ziemi której,zabrano kwiat....
A gdy patrzysz na dziewczynę to co niej widzisz . Na to ten drugi widzę jej zmysłowe usta i
linię bioder gorący jak tropik nasz pocałunek i jej pełne oddanie i znów ślepiec.Widzę jej tęsknotę za miłością której,ty jej nie dasz widzę serce które,depczesz jak o gród widzę owoc
który,się z niej nie narodzi.Pyta z kolei Ślepiec:A gdy widzący patrzysz na Boga.Tamten przerwał gwałtownym dysonansem Nie widzę Boga bo Go nie ma....nie chcę widzieć''.A ślepiec a ja widzę Boga jak swiatło w mej ciemnośći czasem zachodzi:Ono ale i tak widzę
więcej od Ciebie widzacy. Wierzyć jednak to jeszcze za mało . Dopiero pod spojrzeniem kochajacego widzialne i niewidzialne.Otwierają się,objawia swoje tajemnice komuś i ....Samemu
sobie bo z tego przecież wiele co w nas jest poznać możemy tylko dzieki drugiemu patrzacemu kochajacym wzrokiem.Trzeba kochać zeby widzieć. :x :lol: :D :biggrin:

_________________
Jeśli masz dwa kawałki chleba ,daj jeden biednym ,drugi sprzedaj i kup hiacynty , aby nakarmić wiosną duszę.


Pt kwi 02, 2004 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 31, 2003 4:32
Posty: 282
Post 
- Patrzysz i co widzisz?

- Nic nie widze.

- I nie zobaczysz jesli nie kupisz zestawu do telewizji satelitarnej firmy... ;)

p.s. w wyszukiwarce google poszukalem roznych zwrotow i oto rezultaty:

* "Bog jest" - 45.800 hasel,
* "Bog istnieje" - 5.480

* "Boga nie ma" - 6.550
* "Bog nie istnieje" - 1.850

_________________
Bogu ducha winny


Pt kwi 02, 2004 14:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 15:20
Posty: 151
Post 
www.google.pl
02-04-2004 16:55
ranking
Results 1 - 10 of about 3,620 English and Polish pages for "satan rules". (0.42 seconds)
Results 1 - 10 of about 3,330 English and Polish pages for "jesus rules". (0.36 seconds)
Results 1 - 10 of about 303 English and Polish pages for "allah rules". (0.51 seconds)
Results 1 - 10 of about 118 English and Polish pages for "krishna rules". (0.47 seconds)
Results 1 - 10 of about 89 English and Polish pages for "jehovah rules". (0.32 seconds)

"god rules" nie liczylem, bo kazda z powyzszych postaci pod nie podchodzi (mniej/wiecej)

jeszcze ktos ma ochoty na rankingi?

_________________
no to pa


Pt kwi 02, 2004 15:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 31, 2003 4:32
Posty: 282
Post 
Oprocz Ciebie pol_kownik na razie nikt nie prezentuje tutaj rankingow :P

_________________
Bogu ducha winny


Pt kwi 02, 2004 18:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL