Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 11:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 proroctwa biblijne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2004 18:25
Posty: 2
Post proroctwa biblijne
Szanowni Państwo!
Chciałbym, tą drogą poinformować, że, po co najmniej pięcioletniej pracy badawczej został przeze mnie napisany komentarz do księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana. Temu dziełu nadałem wspólny tytuł:
„Proroctwa biblijne”
Moja egzegetyka oparta jest na regule, wynikającej wprost z Pisma Św. to znaczy: Biblia sama jest dla siebie komentarzem. W wyniku tego, odczytanie symboliki z księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana zostało całkowicie osadzone w kontekście całego Pisma Św. i jest komentowana tylko w takim zakresie, w jakim tłumaczy ją Biblia i symbolika biblijna. Przy tym, w moim studium nie chodziło mi o to, aby wyprzedzać biblijne proroctwa, lecz by je badać historycznie i stwierdzać, które już się spełniły a które czekają na swoje wypełnienie. W ten sposób udało mi się bezprecedensową jasnością i dokładnością zaprezentować obraz naszej przeszłości i przyszłości religijno - politycznej, o której wypowiada się profetyka biblijna.
Gdyby ktoś z Państwa, był zainteresowany tą literaturą, to proszę skontaktować się z Działem Handlowym Oficyny Wydawniczej IMPULS tel./fax.: 012 4224180, 4225947. E - Mail: impuls@impulsoficyna.com.pl www.impulsoficyna.com.pl Tam też, to znaczy w Wydawnictwie IMPULS znajduje się do wglądu moja ankieta autorska w której zawarte są moje ogólne dane osobowe. Tytuł książki: „Proroctwa biblijne” autor Zdzisław Gudzowski. Ja sam jestem już gotowy na to, aby móc odpowiadać na dalsze pytania.
Najpewniejszy i najszybszy kontakt ze mną to: gudzozby@interia.pl
Życzę miłej lektury! Z poważaniem Zdzisław Gudzowski

_________________
Szanowni Państwo!
Chciałbym, tą drogą poinformować, że, po co najmniej pięcioletniej pracy badawczej został przeze mnie napisany komentarz do księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana. Temu dziełu nadałem wspólny tytuł:
„Proroctwa biblijne”


Pt kwi 16, 2004 6:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
gudzowski napisał
Cytuj:
. W ten sposób udało mi się bezprecedensową jasnością i dokładnością zaprezentować obraz naszej przeszłości i przyszłości religijno - politycznej, o której wypowiada się profetyka biblijna.



Polska To Piekny kraj I nawiedzonych nie brakuje..


Bóg zna tylko przyszłość naszą.. A reszta to nowa nauka
zwaną Gdybologia stosowana


Pt kwi 16, 2004 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2004 18:25
Posty: 2
Post 
Proroctwa biblijne mają swój cel i sens !

Bóg chce, abyśmy świadomie wkraczali w przyszłość, dlatego obiecał nam, że nigdy nie postawi nas przed faktami dokonanymi. Nie jest zamiarem Boga nas czymkolwiek zaskakiwać. Mamy na to bowiem biblijne zapewnienie, które znajdujemy w Starym i Nowym Testamencie.

„Pierwsze wydarzenia oto już nadeszły,
nowe zaś Ja zapowiadam,
zanim się rozwiną ,
[już] wam je ogłaszam .’’ Iz 42,9 BT

„Bo Pan Bóg nie uczyni niczego,
nie objawiwszy swej tajemnicy sługom swym, prorokom. ‘’ Am 3,7 BT
Am 3,7 BT
„Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście
gdy się stanie , uwierzyli , że JA JESTEM .’’ J 13,19 BT

„A teraz powiedziałem wam o tym , zanim to nastąpi,
abyście uwierzyli , gdy się to stanie .’’ J 14,29 BT

Przesłaniem Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana jest:

· pocieszanie i umacnianie wierzących od zarania chrześcijaństwa aż do końca czasów ,
· udzielanie człowiekowi pomocy w opowiedzeniu się po właściwej stronie , w tym Wielkim Boju ,jaki wydała część stworzeń Boga swojemu Stwórcy,
· takie prowadzenie ludzi , aby świadomie wkraczali w przyszłość i nie zbłądzili
z drogi prowadzącej do życia wiecznego .

W tej chwili na tle nabrzmiałych problemów politycznych, etycznych, ekonomicznych, kulturowych, ekologicznych oczekujemy tylko jednego, przyjścia naszego Pana.
Nie możemy, co prawda powiedzieć, że przyjście Chrystusa nastąpi za 2, 5, 10 lat, ale nie możemy również powiedzieć, że nie przyjdzie za 2, 5, 10 lat, gdyż może przyjść w każdej chwili, na pewno za życia naszego pokolenia. Księga Daniela i Apokalipsa św. Jana mają nam dopomóc w utrzymaniu gotowości na ten wielki i wspaniały dzień. Wkrótce dołączymy do tej społeczności, która rządzi się odwiecznym prawem miłości.

„Nasza, bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa , który przekształci nasze ciało poniżone , w podobne do swego chwalebnego ciała , tą mocą , jaką może On także wszystko , co jest , sobie podporządkować . ‘’
Flp 3,20 .21 BT

_________________
Szanowni Państwo!
Chciałbym, tą drogą poinformować, że, po co najmniej pięcioletniej pracy badawczej został przeze mnie napisany komentarz do księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana. Temu dziełu nadałem wspólny tytuł:
„Proroctwa biblijne”


Pt kwi 16, 2004 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Ja tam wolę wierzyć Ewangelii - która mówi że o dniu tym nie wie nikt, tylko Ojciec...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt kwi 16, 2004 21:47
Zobacz profil
Post odpowiedź
Witam!

Ja też nie znam tej godziny. Nie znają ją śmiertelni mieszkający jeszcze na Ziemi i nieśmiertelni przebywający nawet w otoczeniu Boga. Ale znane są nam znaki nadchodzącego czasu, które należy poszukiwać nie tylko w proroctwch biblijnych , ale również w otaczającej nas rzeczywistości.
Gdyby byłem w harcerstwie, witaliśmy się słowem '' Czuwaj '' i taki jest sens proroctw , aby ,być może już dzisiaj powiedziec do samego siebie '' Czuwaj'.

Proszę o komentarz do tego listu!

Z poważaiem Zdzisław Gudzowski


So kwi 17, 2004 14:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL