Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 22:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Gdybym mogła cofnąć się o xx lat ... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Gdybym mogła cofnąć się o xx lat ...
Temat sprowokowany - postem Elki w pięknych tekstach...

Czy chciałabym móc przeżyć jeszcze raz - ostatnie 10-15 lat?
Zmienić to co się stało... Żyć inaczej...

Nie potrafię sobie wyobrazić swojego - innego życia. Ktoś, kto wiele lat temu skręciłby w inną stronę - nie byłby mną. Moja historia - dobra czy zła - jest moją historią. Zbyt często z niej czerpię - z tych najtrudniejszych, najgorszych chwil.

Nie zmieniłabym niczego?

A przeżywać to jeszcze raz tak samo? O, nie!! Nigdzie się nie cofam!! :D

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr kwi 21, 2004 7:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Z przykrością muszę się przyznać do myślenia czasem o tym, że dobrze by było cofnąć czas. Życie róznie się toczyło i niektórych decyzji, wydarzeń po prostu żałuję. Myślę sobie, że dzisiaj w wielu sytuacjach inaczej bym postąpiła, co innego wybrała. Z drugiej jednak strony, wiem, że bez popełniania błędów człowiek się nie uczy i nie zawsze docenia dostatecznie mocno to, co ma teraz. Tak więc, trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie.

Wiem jednak jedno, mimo wszystkich moich watpliwości w tym temacie. Należy akceptować w swoim życiu wszystko, zarówno niepowodzenia, złe decyzje itp. jak i radości... A to, że czasem jest trudno, to już inna sprawa...

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Śr kwi 21, 2004 15:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 31, 2003 4:32
Posty: 282
Post 
Ja to bym chetnie wrocil z 10 lat do tylu, ale tylko pod warunkiem, ze pamietalbym o tych wszystkich ciezkich chwilach, ktore mnie spotkaly, gdyz bardzo mnie ubogacily wewnetrznie.

_________________
Bogu ducha winny


Śr kwi 21, 2004 16:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
ja z jednej strony chcialabym sie cofnac o jakies 15-20 lat, ale pod warunkiem, ze mialabym wiedze taka jak teraz, czyli znajac konsekwencje poszczegolnych czynow... bo w innym wypadku, pewnie powtorka bylaby powtorzeniem tych samych bledow, bo na tamten czas i z tamta wiedza uwazalam to za najlepsze rozwiazanie

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn cze 20, 2005 23:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Pewnie nie wchodziłbym na to przeklęte forum i mógłbym normalnie spac o tej porze :D

(00:47) :)

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn cze 20, 2005 23:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Nie chciałabym wracać do przeszłości.
To byłoby dzieciństwo , wiec znowu musiałabym robić to co inni polecą.
Niektórzy ludzie myślą, że dzieciom jest lepiej, że za nic nie odpowiadają, że tylko bawią się i uczą - a to nie cała prawda. Nawet mysle, że dzieciom jest o wiele trudniej dlatego, że musza zmagać się w swoich małych główkach z ogromnymi sprawami , w ktorych uczestniczą razem z dorosłymi - ale nie mając wpływu na nic i nie rozumiejąc tego wielkiego świata często zasypiają pełne lęku o wszystko. Boją się za siebie i za swoich dorosłych.

Wolałabym mieć pojazd, który przeniósłby mnie raczej w przyszłość, na którą będę miała wpływ, którą wyobrażam sobie jako życie w lepszym świecie. Chciałabym żeby to było już , żeby czas szybciej płynął.
Bo kiedyś, w przyszłości , nie będzie wojen, strasznych chorób i kataklizmów.
Ludzie potrafią w końcu zbudować taki świat - mam nadzieję, że ja jako dorosła też w tym pomogę – dlatego nie chciałabym być znowu dzieckiem.
_________________

_________________
zielony anioł


Wt cze 21, 2005 9:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
Ja bym nieco zmieniła w swoim życiu, niektóre moje postanowienia, uczynki, zaniedbania. A też, nie zmieniłabym swego życia w tym czasie, w jakim żyję. Sporo mnie ciekawego spotkało, wiele się nauczyłam, doświadczyłam, przeżyłam. Dziękuję za to Bogu, że żyję tu i teraz.
Takie powiedzenie:"Całe życie się uczysz, a i tak głupim umierasz" jest pełne prawdy. Fajnie mieć zawiłości losu swojego, a jednocześnie prostą drogą kroczyć, bo życie jest ciekawsze...inaczej byłoby nudne.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


Śr cze 22, 2005 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 6:18
Posty: 4
Post 
gdybym mogła się cofnąć o xx lat ...właściwie w każdej chwili mogę się cofnąć ...a czy przeżyć - w każdej chwili to przeżywam: te doświadczenai są zapisane w moich emocjach, sposobie myślenia, wyciąganych wnioskach i podejmowanych decyzjach, zapisane jako napięcia w moim ciele fizycznym...
gdybym mogła się conąć to bym się cofnęła i kochała wszystkich i wszystko...
a więc następne xx lat pod znakiem Miłości :)
A co teraz?... spać ;)

_________________
,,Wiatr wieje tam, gdzie chce i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz skąd przychodzi i dokąd zmierza. Tak jest z każdym, kto narodził się z ducha."


Cz cze 23, 2005 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
cofnąć się ?? ... ale tylko czasami ... tylko do tych momentów za które mi teraz wstyd :? Do tych momentów w których zrobiłam jakąś głupotę, w których moje zachowanie świadczyło o mojej niedojrzałości i ograniczoności (głupocie ??!! ). Tylko czy to by coś zmieniło ?? Czy postąpiłabym inaczej ? Przecież w danym momencie zawsze wydaje mi się, że wybieram najlepsze rozwiązanie z możliwych a dopiero z biegiem czasu widzę błędy w swoim rozumowaniu ...

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Pt cze 24, 2005 10:41
Zobacz profil
Post 
Tak, chciałbym przeżyć jeszcze raz kilka ostatnich lat. Myślę, że przeżyłbym je identycznie :-D Przestańcie się dołować.


Pt cze 24, 2005 21:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
Nie !! Nie chciałabym cofać czasu. Na chwilą obecną chciałabym go troszkę przyspieszyć ;)

To co przeżyłam, nawet te przykre, bolesne, trudne rzeczy zrobiły mnie taką jaką jestem :) A wydaje mi się że jestem coraz ssilniejsza <pukpuk> :D

Nauczyłam się cenić każdą chwilę szczęścia, spokoju,..... cieszyć się nawet najmniejszą piękną rzeczą.....
Dobrym słowem, uśmiechniętą facjatą obcego człowieka na ulicy......
Zostałam wsparta przez różne wspaniałe osoby choćby Wilczek, Żaróweczka, tygrysek :):):)




I niech tak zostanie :lol:

_________________
Obrazek Obrazek


So cze 25, 2005 8:45
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Myśle, że w swoim zyciu podejmowałam na tyle słuszne decyzje, ze żadnej tak naprawdę nie żałuję. Gdybym miala odpowiadać na to pytanie jakies 11 - 2 miesiecy temu, pewnie bym chciała co najwyżej przesunąć macierzyństwo na późniejszy termin, ale teraz luuuz. Niczego nie chcę zmieniac 8) .

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


So cze 25, 2005 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 07, 2005 17:29
Posty: 150
Post 
Ja bym chciała cofnąc czas tak o rok.....ale mając tą wiedze jaką mam teraz..nie zrobiłabym jednej rzeczy....nie skrzywdziłabym pewnej osoby :( :( ehh to była pomyłka :cry:

Pozdro :(

_________________
Jade jade na motorze....włosy mi rozwiewa wiatr :D:D.....


So cze 25, 2005 23:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 07, 2005 19:13
Posty: 35
Post 
Yamaha napisał(a):
Ja bym chciała cofnąc czas tak o rok.....ale mając tą wiedze jaką mam teraz..nie zrobiłabym jednej rzeczy....nie skrzywdziłabym pewnej osoby :( :( ehh to była pomyłka :cry:

Pozdro :(

Ehhh dokładnie... Kazdy by chcial :(

_________________
FAKFAKFAKFA (mowi kaczuszka)


So cze 25, 2005 23:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
całe szczęście ,że niemożna cofnąć sie w czasie
taka amnezja niepodobała by mi sie kompletnie

wybory pewno niektóre wolałbym by były inne , ale ...
jest jak jest :razz:

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


So cze 25, 2005 23:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL