Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Sauna 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
A Ty {o} czytać umiesz?
Cytuj:
Kąpielóki są zrobione z tworzywa sztucznego i noszenie ich w pomieszczeniu o temp.~100`C jest zwykłą głuptą - zabójstwem dla skóry i może również doprowadzić do dysfunkcji jąder (są czułe na temperaturę)

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Śr wrz 26, 2007 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 02, 2003 21:21
Posty: 228
Post 
Wypraszam sobie. :?

_________________
Brewiarz na WP Brewiarz na Androida
Duszpasterstwo Akademickie Xaverianum Opole


Śr wrz 26, 2007 20:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Zamiast wypraszać sobie- przeczytaj temat w którym się wypowiadasz.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Śr wrz 26, 2007 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 02, 2003 21:21
Posty: 228
Post 
Nie wiesz, jakie to były kąpielowki, nie wiesz, jaki to był rodzaj sauny i chyba nie uchwyciłeś, że kwestia zdrowotna w ogóle mnie nie interesowała. Pisałem o stosunku Niemców do nagości. Jeżeli masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu, to radzę wrócić do szkoły.

_________________
Brewiarz na WP Brewiarz na Androida
Duszpasterstwo Akademickie Xaverianum Opole


Cz wrz 27, 2007 9:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Sobie pavulon dożylnie strzel lepiej.
Każde kąpielówki zrobione są z tworzyw sztucznych, więc co tutaj dużo do tłumaczenia jakie były kąpielówki?
Ta, bo to pewnie była sauna napędzana silnikiem rakietowym. Albo lodowa. Puknij się w czoło- każda działa na tej samej zasadzie- stosunkowo wysoka temperatura.
A skąd wiesz, że oni wyśmiewali to, że koleś nie był nagi? Siedzisz w ich głowach? Moim zdaniem wyśmiewali to, że wlazł w kąpielówkach. Dlaczego to już nie raz było tu pisane.
A co ma z tym związane stosunek akurat niemców do nagości to wogóle nie rozumiem? Co tam, całe 82 miliony niemców siedziało? A może w polsce nikt na golasa nie siedzi w saunie?

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz wrz 27, 2007 10:43
Zobacz profil
Post 
Chyba najbardziej pod tym względem podoba mi się na północy - sauna, jacuzzi, basen - nago. Ewentualnie ktoś się okryje ręcznikiem, ale to wszystko. I nikt z tego nie robi wielkiego halo.


Crosis


Cz wrz 27, 2007 11:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 02, 2003 21:21
Posty: 228
Post 
prosiłbym jakiegoś moderatora o doprowadzenie pana A. do porządku :?

_________________
Brewiarz na WP Brewiarz na Androida
Duszpasterstwo Akademickie Xaverianum Opole


Cz wrz 27, 2007 11:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
ale to wszystko

I jest spokój. A do tego prosto z sauny na waleta do przerębla. No i gałęzie do chlastania się. Masochistyczny raj ;)
Cytuj:
prosiłbym jakiegoś moderatora o doprowadzenie pana A. do porządku

:hahaha:

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz wrz 27, 2007 14:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
A ja bym prosiła obu panów (zarówno A. jak i {o}) o spokój. Taki dzisiaj ładny, jesienny dzień. Idźcie sobie na spacerek czy coś podobnego. Tylko bez pavulonu czy pukania się w czoło :?

:)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Pt wrz 28, 2007 8:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Co?! Ładny dzień? Ciemno, szaro, mokro. Ide sobie zaćpać pavulon, może znów różowe smoki przylecą :P

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Pt wrz 28, 2007 9:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 14:16
Posty: 1
Post Witajcie!
Tak czytam sobie to forum, bo nurtuje mnie jedno pytanie...
Czy myślicie, ze wypada w siedzieć w saunie nago?

Przeczytałem już kilka innych forów, chcąc się dowiedzieć co ludzie, których mogę spotkać w saunie o tym myślą (pomijam oczywiście te, związane z miłośnikami sauny (polski związek saunowy) i naturystyczne)).

Spotkałem się tam z różnymi opiniami, w większości negatywnymi, nie akceptującymi nagości w saunie. Jeden z panów pisał, że nie chcę oglądać "jaj" innych mężczyzn. Argument raczej dziwny, bo przecież nagość pod wspólnym natryskiem po treningu sportowym, czy choćby w niektórych akademikach jest czymś zwyczajnym, nie budzi takich problemów; a dla mnie osobiści widok męskich genitaliów nie jest czymś niesmacznym, czy odrażającym. Dziwi mnie takie myślenie, jestem ciekaw co Wy na to?

Byłem już kilka razy w saunie i spotykałem się z róznymi zachowaniami, różnymi strojami. Ludzie siedzący w strojach kompielowych, nago, owinięcii ręcznikiem (to chyba wiekszość) i tacy, którzy wchodzili (panowie) prosto z siłowni, zapoceni cali, w bokserkach na kika minut do sauny (kompletny brak kultury, niechigienicznie itd - rozumiecie to chyba).
Ja zawsze wchodze owiniety recznikiem - nago - w zalezności od towarzystwa w saunie pozostaje zawinięty, lub się rozwijam, oile towarzystwo też sobie na to pozwala. Nikt jeszcze nie okazywał zniesmaczenia moją nagością, ani nie wpatrywał się w moje genitalia...

tyle refleksji na temat - piszcie co tym myślicie - pytam szczegolnie tych, którzy z sauny korzystają.


Śr gru 26, 2007 15:43
Zobacz profil
Post 
Wiele razy korzystałem z sauny i nigdy nie zdarzyło mi się podniecić na widok nagiej kobiety. Po prostu temperatura na to nie pozwala.
Nagość w saunie jest dla mnie tak naturalna jak strój kąpielowy na basenie.
Tylko ktoś zwichrowany może uważać inaczej. Jednak taka osoba powinna poddać się specjalistycznemu leczeniu.
Podobnie jak ktoś piszący tutaj powyżej jestem okryty ręcznikiem wtedy gdy wszyscy są tak okryci (nie jestem ekshibicjonistą). Jeżeli jednak widzę, że inni są nago to ja też jestem nago i zupełnie nie ma dla mnie znaczenia czy nago są faceci czy kobiety. Nie po to idę do sauny by sobie "nagie baby" pooglądać.
Poza tym widok spoconych ciał naprawdę nie jest zbyt podniecający :)


Śr gru 26, 2007 21:17

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Wszystko zależy od ciał jakie się widzi


N sty 27, 2008 10:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Cyryl napisał(a):
Wszystko zależy od ciał jakie się widzi

Ależ nie, wszystko zależy od tego kto wodzi te ciała. Jak coś z nim jest nie tak, to go każde ciało podnieci.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


N sty 27, 2008 11:40
Zobacz profil
Post 
Hehehe :)

Jakoś tak wróciłem do tego tematu, bo zobaczyłem nową wypowiedź i chciałem coś napisać :)

Ostatnio dużo bywałem w saunie, przede wszystkim przy okazji wyjazdów (lubię hotele, które mają saunę). I muszę Wam powiedzieć, że skandynawowie mają do tego całkiem sensownny stosunek, czyli siedzą nago do momentu aż nie przyjdzie ktos okryty ręcznikiem. Atedy sami też się okrywają. Czyli proste i jasne.

Za to u Niemców sauna jest jednak miejscem do chodzenia w ręczniku. A i to panie często okrywają nim jedynie biodra, podobnie jak panowie. Górę zostawiają nagą, przynajmniej w czasie siedzenia w saunie, bo w sumie to jaki jest sens sauny w ręczniku okrywającym 2/3 ciała?

Za to najlepszy myk trafiłem w Polsce. W jednym z hoteli na południu wpadłem wieczorem do sauny, żeby się zrelaksować. Z zimnym piwkiem w ręku siedziałem sobie na ławce i uczciwie wypacałem cały dzień spotkań i analiz. Oczywiście dla przyzwoitości okryłem "klejnoty" ręcznikiem. Otóż wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy do sauny weszły dwie panie (jak się okazało matka i córka) w KOSTIUMACH KĄPIELOWYCH! I to jednocześciowych, z lycry. Paranoja. Zapytałem się kulturalnie, czy nie lepiej w ręczniku, bo tak to wręcz nie jest zdrowo. Odpowiedź była prosta - jeśli sauna koedukacyjna, to w kostiumie.

Ja wyszedłem. Stwierdziłem, że nie będę urażał uczuć tych pań swoją niedbale maskowaną nagością, a poza tym.... rozgrzana lycra zaczęła śmierdzieć. Po prostu.

Za to od jakiegoś czasu raz na dwa tygodnie chodzę sobie do sauny tam, gdzie regularnie ćwiczę... i muszę powiedzieć, że jest tam kilka osób, które zawsze spotykają się w tym samym terminie. I siedzą nago.

Wg mnie sauna to pewien kompromis - mi nie przeszkadza nagość, ale komuś może przeszkadzać moja. Ale jedyne co mogę wtedy zrobić, to okryć się ręcznikiem ;)


Crosis


N sty 27, 2008 19:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL