Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 czy przez wiarę mogę urosnąć? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 15, 2018 16:23
Posty: 6
Post czy przez wiarę mogę urosnąć?
Witam. Na wstepie zaznaczę, ze mam 14 lat, mam dość wysokich rodziców ( tata 185 cm, mama 168) ja mam 177 cm. Wiem, ze to nie mało, ale mam do was pytanie, pierw zacznę od historii mojej wiary. A więc zacznę od tego, ze jestem jakby to powiedzieć krzyżówka dwóch innych wiar. Mama chrześcijanka, tata muzulmanin, co im wcale nie przeszkadza. Oficjalnie jestem chrześcijaninem, byłem bierzmowany, splynal na mnie dar ducha świętego, tata nie ma nic przeciwko do tego, abym był chrześcijaninem, według niego Bóg jest jeden i nie ma znaczenia w co wierzymy, jest týlko jeden i ten sam Bóg i to on każdego osadzi i nas kocha. do 12 roku życia byłem praktycznie aniolkiem. Prócz tego, że przeklinalem, zyczylem innym złych rzeczy grając w bezsensowne gry, przeszkadzałem w zajęciach, ale bardzo wierzyłem w Boga. Modlilem się, chodziłem do kościoła. Nagle gdy ukończyłem 13 lat zacząłem schodzic z ścieżki Boga. Znalazłem zle towarzystwo, kierowałem się ich "radami" omijalem Pana Boga szerokim łukiem ( śmiałem nawet powiedzieć zle słowo na Pana Boga, za co z całego serca żałuję do dziś) po prostu dramat. Dla mojej mamy, która jest bardzo wierząca, doświadczyła ogromną ilość cudów ( między innymi to, ze urodziła się od kobiety, której oficjalnie stwierdzono bezpłodność, ma ciemną karnacje, mimo tego, ze dziadkowie bladzi są jak śnieg) Co do cudów, mama 20 lat temu zauważyła dziecko które ma loki. Normalnie jak powiedziała wymarzyla sobie, ze bym był taki sam jak on, żebym miał takie loki. mimo tego, ze genetycznie żadnymi prawami nie powinienem mieć loki ( rodzice mają proste włosy, tak samo dziadkowie, nikt w rodzinie nie ma lokow )urodziłem się z kreconymi włosami. Dziwny przypadek. Wracając do mnie, to był koszmar dla mojej mamy. Nie wyrażałem się do niej z szacunkiem, strasznie obrazalem innych, przesadzalem strasznie, nawet nauczycielowi w twarz powiedziałem, ze jest mendą i idiotą. W końcu nadszedł czas, gdy pedagog mi dał ostatnia szansę, albo się uspokoje, albo zawiadomi sąd rodzinny o moim zachowanie. To był czas mojego wewnętrznego nawrócenia, wolnymi krokami wchodziłem na ścieżkę Boga, aż w końcu kilka tygodni temu całkowicie wróciłem do Boga. Zmieniłem się o 180 stopni, zacząłem dostrzegać Pana Boga w swoim życiu, w końcu mi większość rzeczy wychodziła, zacząłem być wielkim optymista, nie sprawiałem kłopotów ( miesiąc przed Pan Jezus mi się śnił) Zauważyłem, ze mam w końcu połączenie z Bogiem, wróciłem na dobra ścieżkę, pokochałem Chrystusa. O co kolwiek go poprosiłem on to magicznie spełniał! nie wiem jakim cudem, ale On to spełniał i do teraz spełnia. Wracając do wątku z mamą ona jest bardzo wierząca, przeczytała praktycznie cała tą stronę http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalini.html zawsze głosi słowo Boże i jest po prostu wspaniała. Co ciekawe często ma sny związane z Bogiem i rzeczami na tej stronie nawet wyszlo, ze jest 11, wedlug tej strony mistyczny mistrz. Moje pytanie jest takie, czy jeżeli będę kierował się wiara, slowem Bożym, będę prosić Pana Boga o wzrost to możliwe, ze urosne do 210 ? wiem, ze przeczy prawom nauki, ale z Bogiem wszystko jest możliwe i jeżeli podarował chorym zdrowie, czemu mi miałby nie podarować wzrost? Sam wie jak to dla mnie ważne, ponieważ jestem koszykarzem, poświęcam czas, jest to moja pasja, którą zamierzam żyć w przyszłości. Te 210 cm strasznie mi ułatwi drogę do zostania koszykarzem. Wierzę, że wiarą Bóg uczyni cud i mi da "zastrzyk" wzrostu i urosne do 210 cm. Co o tym sądzicie, wierzycie, ze to się uda ?


Wt maja 15, 2018 17:04
Zobacz profil
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Myślę, że te 179 cm to dzięki wierze w Boga będzie możliwe, powyżej to jedynie wiara w medyczne osiągnięcia możne ci pomóc.


Wt maja 15, 2018 20:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
nolda napisał(a):
Myślę, że te 179 cm to dzięki wierze w Boga będzie możliwe, powyżej to jedynie wiara w medyczne osiągnięcia możne ci pomóc.

Ciekawe jak to wyliczyłeś. Ja mam 164 cm wzrostu, mój mąż także, a synowie: jeden 180, a drugi 182 cm. Mój tata miał 172 cm, a najwyższy z jego braci 180. Podobnie w rodzinie mojej mamy, natomiast w rodzinie męża od 160 do 175 cm.

@Kuba204
Masz jeszcze czas urosnąć - 4 lata. Żaden z moich synów w Twoim wieku nie przekroczył 164 cm.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt maja 15, 2018 21:06
Zobacz profil
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Małgosiaa napisał(a):
Ja mam 164 cm wzrostu, mój mąż także, a synowie: jeden 180, a drugi 182 cm. Mój tata miał 172 cm, a najwyższy z jego braci 180. Podobnie w rodzinie mojej mamy, natomiast w rodzinie męża od 160 do 175 cm.


Hmm, może się na kogoś wysokiego zapatrzyłaś? Ja mam 190 cm. ;)


Wt maja 15, 2018 21:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Tia, na listonosza :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt maja 15, 2018 21:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Proces wzrostu w przypadku mężczyzn trwa do 20-25 roku życia, zatem jeszcze urośniesz. Pula genów rodziców daje Ci potencjał osiągnięcia wysokiego wzrostu, pozostaje zadbać o ruch i zdrowe odżywianie. Nie masz powodów do zmartwień, ponieważ w wieku 14 lat u chłopców zaczyna się okres szybszego wzrosty, który może trwać nawet kilka lat, zatem wszystko przed Tobą, cierpliwości.
nolda napisał(a):
Myślę, że te 179 cm to dzięki wierze w Boga będzie możliwe, powyżej to jedynie wiara w medyczne osiągnięcia możne ci pomóc.

Żaden lekarz nie przepisze dziecku hormonu wzrostu, jeżeli mieści się w granicach normy dla jego wieku. Natomiast kombinowanie na własną rękę może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt maja 15, 2018 22:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 15, 2018 16:23
Posty: 6
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
179 ? pisałem, ze chce być wysoki a nie niski, gdybym tyle urósł, to by wyszło na to, ze w czasie okresu dojrzewania urosłem 1 cm.


W sumie 210 to trochę za dużo, stwierdziłem, ze od 198 cm do 203 mi wystarczy. Pozostaje mi tylko prosić Pana Boga o to, ruszać się dużo i trzymać zdrowy styl życia ( dodam, ze na własną "silownie" chodzę już od dobrych 15 miesięcy, więc się nie martwię o zdrowie fizyczne, tym bardziej, ze na koszykówkę poświęcam większość dnia ) zresztą, jeżeli Bóg uzdrawiał chorych, to czemu ma mi nie podarować wzrostu?


Śr maja 16, 2018 5:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Ale po co chodzić na siłownię i wylewać siódme poty, żeby utrzymać zdrowy styl życia? Nie lepiej od razu chcieć, żeby Bóg podarował Ci kupę mięśni w pakiecie z dwoma metrami wzrostu? Wtedy miałbyś wszystko załatwione. No i do tego przydałoby się mieć niekończące się zdrowie, bo gdybyś tak za miesiąc doznał kontuzji, która uniemożliwi Ci kontynuowanie sportu, to wszystko straciłoby sens. Więc na Twoim miejscu dokladnie przemyślałbym listę życzeń do Boga.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 16, 2018 7:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
"czy przez wiarę mogę urosnąć?"

W wierze, to człowiek raczej wzrasta, nie jest to równoznaczne z podrastaniem.


Śr maja 16, 2018 8:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 4:50
Posty: 276
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Cytuj:
wiem, ze przeczy prawom nauki

Nie, nie przeczy. Warto pierw poznać "prawa nauki", zanim się stwierdza co jest według nich możliwe.

Gdzie się podziało "Nie moja, lecz Twoja wola niech się stanie!"? Jak na proroka, któremu śni się Jezus i ma specjalne połączenie z Górą - masz dziwne priorytety.
Czy przez wiarę można urosnąć? Jak Bóg chce..
Bóg zechce, to będziesz miał i 3 metry wzrostu - albo i skarlejesz do metra. Kwestia odpowiedniej choroby.


Śr maja 16, 2018 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Stubr napisał(a):
Bóg zechce, to będziesz miał i 3 metry wzrostu - albo i skarlejesz do metra. Kwestia odpowiedniej choroby.


Hmm, to znaczy zrobi jak chce, ześle chorobę lub nie ześle, ale chce byś prosił, prosił prosił... wtedy może zmienić zdanie i zrobi co proszący chce?
Z drugiej strony przecież Bóg wie co dla nas najlepsze, tym samym mamy prosić o coś, co może nie być dla nas najlepsze?
Pogubiłem się :-(


Śr maja 16, 2018 12:29
Zobacz profil
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Kuba204 napisał(a):
Wracając do wątku z mamą ona jest bardzo wierząca, przeczytała praktycznie cała tą stronę http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalini.html zawsze głosi słowo Boże i jest po prostu wspaniała.


Dlaczego dajesz link do tej strony? Zdajesz sobie sprawę czym to jest? Kundalini? To poważne zagrożenie duchowe.


Śr maja 16, 2018 14:21

Dołączył(a): Wt maja 15, 2018 16:23
Posty: 6
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
chwat napisał(a):
Ale po co chodzić na siłownię i wylewać siódme poty, żeby utrzymać zdrowy styl życia? Nie lepiej od razu chcieć, żeby Bóg podarował Ci kupę mięśni w pakiecie z dwoma metrami wzrostu? Wtedy miałbyś wszystko załatwione. No i do tego przydałoby się mieć niekończące się zdrowie, bo gdybyś tak za miesiąc doznał kontuzji, która uniemożliwi Ci kontynuowanie sportu, to wszystko straciłoby sens. Więc na Twoim miejscu dokladnie przemyślałbym listę życzeń do Boga.


Bez odpowiedniej ilości aminokwasów ( takich białek np. L-leucyna) nie uda się, nie mówię tutaj o takim czymś " Boże daj mi wzrost, inaczej nie istniejesz " to jest wystawianie Pana Boga na próbę, co jest grzechem. Mówię o tym, ze jak będę dobrym człowiekiem i będę prosił Boga o ten wzrost, będę człowiekiem dla drugiemu człowiekowi, to raczej poda mi ten wzrost.



equuleuss napisał(a):
Kuba204 napisał(a):
Wracając do wątku z mamą ona jest bardzo wierząca, przeczytała praktycznie cała tą stronę http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalini.html zawsze głosi słowo Boże i jest po prostu wspaniała.


Dlaczego dajesz link do tej strony? Zdajesz sobie sprawę czym to jest? Kundalini? To poważne zagrożenie duchowe.


Nie wiem i nie chce wiedzieć, dałem pierwszy lepszy artykuł z tej strony. Akurat o tym mama nie gada, bardziej o jakichś kontynentach zaginionych ( Lemuria, Mu ) jak dobrze zapamiętałem nazwę. A to jest w ogóle jakieś silne coś?


Śr maja 16, 2018 15:06
Zobacz profil
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
A jeśli Ci tego wzrostu jednak Bóg nie da, to co wtedy? Chrystus powiedział jasno: „Szukajcież tedy najprzód królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a to wszystko będzie wam przydano”.


Śr maja 16, 2018 15:30

Dołączył(a): Wt maja 15, 2018 16:23
Posty: 6
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
zefciu napisał(a):
A jeśli Ci tego wzrostu jednak Bóg nie da, to co wtedy? Chrystus powiedział jasno: „Szukajcież tedy najprzód królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a to wszystko będzie wam przydano”.



To już od niego zależy, ale wierzę z całego serca, że mi ofiaruje ten wzrost. Rozumiem ten cytat, ale nie wiem w jakim celu go tu umieściłeś


Śr maja 16, 2018 16:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL