Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 czy przez wiarę mogę urosnąć? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
W prostym celu, zeby ci uzmyslowic ze wiara nie polega na oczekiwaniu jakichkolwiek korzysci z tego powodu bo napewno nie beda ci dane.


Śr maja 16, 2018 18:48
Zobacz profil
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
subadam napisał(a):
W prostym celu, zeby ci uzmyslowic ze wiara nie polega na oczekiwaniu jakichkolwiek korzysci z tego powodu bo napewno nie beda ci dane.


Można wiedzieć skąd masz tą pewność?


Śr maja 16, 2018 19:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
nolda napisał(a):
subadam napisał(a):
W prostym celu, zeby ci uzmyslowic ze wiara nie polega na oczekiwaniu jakichkolwiek korzysci z tego powodu bo napewno nie beda ci dane.
Można wiedzieć skąd masz tą pewność?
Np ze słów Jezusa: jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje
Jeśli chcesz naśladować Jezusa, to nie możesz oczekiwać korzyści, bo On nie oczekiwał korzyści. Wszystko co miał, czyli swoje życie, oddał za nas.

Kuba204 napisał(a):
Mówię o tym, ze jak będę dobrym człowiekiem i będę prosił Boga o ten wzrost, będę człowiekiem dla drugiemu człowiekowi, to raczej poda mi ten wzrost.
Z Bogiem się nie handluje, to nie jest wymiana coś za coś, ani tyle za tyle, zgodnie z Twoją zachcianką.
Bogu oddaje się wszystko: Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 16, 2018 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
chwat napisał(a):
nolda napisał(a):
subadam napisał(a):
W prostym celu, zeby ci uzmyslowic ze wiara nie polega na oczekiwaniu jakichkolwiek korzysci z tego powodu bo napewno nie beda ci dane.


Można wiedzieć skąd masz tą pewność?


Np ze słów Jezusa: jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje
Jeśli chcesz naśladować Jezusa, to nie możesz oczekiwać korzyści, bo On nie oczekiwał korzyści. Wszystko co miał, czyli swoje życie, oddał za nas.


Jeśli kochasz swą córkę, syna, żonę przyjaciela czy osobę obcą i oddajesz mu swą powiedzmy nerkę, nie czerpiesz z tego korzyści?


Cz maja 17, 2018 7:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Trafna fefleksja. Jeżeli coś, co jest dla człowieka wymierną stratą, a tym jest oddanie nerki, zamienia się dla człowieka w korzyść, to chyba możemy mówić o sednie chrześcijaństwa. Wtedy korzyść nie jest następstwem straty, ale strata postrzegana jest bezpośrednio jako korzyść, a kluczem do postrzegania tego w taki sposób jest postawa oddawania, czyli miłości.

Czymś zupełnie innym jest targowanie się z Bogiem na zasadzie "jeżeli Ty to - to wtedy ja tamto". Będę dobry, jeżeli dasz mi wzrost. A co w przypadku, jeżeli wzrostu nie otrzyma? Nie będzie dobry? Dlaczego nie? Czy dobro nie jest dla kogoś wartością samą w sobie, wystarczającą do tego, żeby ją wyznawać? Jeżeli jest, to powinien być dobry, niezależnie od spodziewanej nagrody. A jeżeli robi coś dobrego w kontekście spodziewanej nagrody, to wtedy dobro de facto przestaje być dobrem, a zaczyna być warunkiem oczekiwanej nagrody. W tym momencie dobro traci swoją wartość obiektywnego dobra, a staje się elementem jakiegoś przyporządkowania, będąc fałszywie nazywane dobrem.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz maja 17, 2018 9:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
chwat napisał(a):
[…] A jeżeli robi coś dobrego w kontekście spodziewanej nagrody, to wtedy dobro de facto przestaje być dobrem, a zaczyna być warunkiem oczekiwanej nagrody. W tym momencie dobro traci swoją wartość obiektywnego dobra, a staje się elementem jakiegoś przyporządkowania, będąc fałszywie nazywane dobrem.


Nie cudzołożysz – choć masz ochotę, nie kradniesz – choć masz ochotę, nie mówisz fałszywego świadectwa – choć masz ochotę, dzień święty święcisz – choć nie masz ochoty….., w jakim celu?


Cz maja 17, 2018 10:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
A w jakim celu oddajesz nerkę? Z tego co napisałeś, to samo oddawanie jest celem. Nie widzę powodu, żeby wypełnianie przykazań Dekalogu, funkcjonowało na innej zasadzie niż oddawanie czegoś.
Jedyna różnica jest chyba taka, że początek wypełniania przykazań, może być dla wypełniającego suchym nakazem, poprzez spełnianie którego, w spełniającym otwiera się coś, co suche spełnianie zamienia w oddawanie, pojawia się sens wypełniania przykazań widziany w drugiej strony, co rodzi wiarę. A o to chodzi. Jeśli ktoś traci nerkę, ale ją oddaje, to tę wiarę już ma i znajduje się tam, gdzie Dekalog miał go doprowadzić.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz maja 17, 2018 10:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
chwat napisał(a):
[…] Jeśli ktoś traci nerkę, ale ją oddaje, to tę wiarę już ma i znajduje się tam, gdzie Dekalog miał go doprowadzić.


Czyli dekalog, jest pewnego rodzaju metodą za pomocą której możesz osiągnąć cel. Czy istnieją jakieś inne metody pozwalające osiągnąć cel, który jest – czy nie jest nagrodą?


Cz maja 17, 2018 11:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Przestrzeganie Dekalogu nie jest ani ciężarem, ani tym bardziej karą. Wypełniając przykazania, odbierasz nagrodę już tu w ziemskim życiu. Gdy prosisz Boga o coś dla siebie, dla swoich bliskich, zawsze otrzymujesz więcej niż prosiłeś, choć nie zawsze dokładnie to, o co prosiłeś. Gdy zsyła cierpienie, to też po to, żeby zmienić życie na lepsze. Czy wyobrażacie sobie świat, w którym nic nikomu nie grozi i zawsze otrzymujemy dokładnie to, o co prosimy?


Cz maja 17, 2018 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 15, 2018 16:23
Posty: 6
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
halo Panowie, wy zaczynacie gadać o nerkach a ja chciałem się tylko dowiedzieć, czy to możliwe jak będę prosił codziennie Pana Boga o wzrost to czy jest to możliwe, ze mi podaruje? nie oczekuje na pewną odpowiedź, ale tylko o to czy mogło by się to tak stać, ze dał by mi wzrost.


Pt maja 18, 2018 14:20
Zobacz profil
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Odpowiedź jest prosta – tak. Ale pytanie jest źle zadane. Bowiem na pytanie „czy to prawidłowa duchowo postawa, by się o coś takiego modlić” już tak jasno twierdząco nie da się odpowiedzieć.


Pt maja 18, 2018 14:48

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 4:50
Posty: 276
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Bóg ze swojej definicji jest wszechmogący, więc może. Pytanie, dlaczego miałby spełniać tak egoistyczną prośbę. Chcesz być wyższy, by lepiej realizować swoją pasję, to egoistyczna prośba. Zamiast tego powinieneś się zastanawiać, jaki jest plan Boga wobec Ciebie i czy On chce byś grał w koszykówkę.
Zapominasz kim jesteś. Pyłem, którego pragnienia są nieważne, o ile nie służą one Bogu. Sport w NAJLEPSZYM razie jest pozbawiony znaczenia - a w najgorszym przypadku odwraca uwagę od Boga, więc grzechem.
Jeśli granie koszykówkę jest zgodnie z Boskim planem, urośniesz do dwóch metrów. Jeśli nie, nie urośniesz - i pozostaje tylko pokornie to zaakceptować.


Pt maja 18, 2018 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Kuba204 napisał(a):
halo Panowie, wy zaczynacie gadać o nerkach a ja chciałem się tylko dowiedzieć, czy to możliwe jak będę prosił codziennie Pana Boga o wzrost to czy jest to możliwe, ze mi podaruje?

Ależ oczywiście, że to możliwe. Jeśli codziennie będziesz prosił Pana Boga o wzrost, to w prezencie na 90te urodziny, których jako wyznawca zdrowego stylu życia ani chybi doczekasz , urośniesz do 204 cm.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 18, 2018 15:09
Zobacz profil
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
chwat napisał(a):
Kuba204 napisał(a):
halo Panowie, wy zaczynacie gadać o nerkach a ja chciałem się tylko dowiedzieć, czy to możliwe jak będę prosił codziennie Pana Boga o wzrost to czy jest to możliwe, ze mi podaruje?

Ależ oczywiście, że to możliwe. Jeśli codziennie będziesz prosił Pana Boga o wzrost, to w prezencie na 90te urodziny, których jako wyznawca zdrowego stylu życia ani chybi doczekasz , urośniesz do 204 cm.

Powiem więcej, jak rano się będziesz mierzył, to być może będziesz miał nawet 205 cm.


Pt maja 18, 2018 18:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: czy przez wiarę mogę urosnąć?
Kuba204 napisał(a):
halo Panowie, wy zaczynacie gadać o nerkach a ja chciałem się tylko dowiedzieć, czy to możliwe jak będę prosił codziennie Pana Boga o wzrost to czy jest to możliwe, ze mi podaruje? nie oczekuje na pewną odpowiedź, ale tylko o to czy mogło by się to tak stać, ze dał by mi wzrost.


Oczywiście, że mogło by się stać to, o co prosisz. Tak samo jak to, że będziesz prosił o nerkę...


So maja 19, 2018 12:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL