Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 614 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41
 3 pytania do ateistów 
Autor Wiadomość
Post Re: 3 pytania do ateistów
Dobrym katolikiem według jakich kryteriów? Bo w Okcydencie sacrum oddzielone jest od profanum z takim skutkiem, że ludzie obracający się w tych sferach żyją innymi treściami i w rezultacie nauczania wewnętrzne pasterzy rozjeżdżają się z tym, co powtarzają sobie owce, a na interfejsie między nimi kwitnie znieczulica i tumiwisizm. Jak się ProxyOne zapytał ojca-wtedy-jeszcze-nie-dyrektora, ilu katolików ma szanse na zbawienie, to usłyszał, że pi-razy-oko dwadzieścia parę procent, a reszta idzie na zatracenie. Pasterzom widocznie to nie wadzi, owce widocznie o tym nie wiedzą, wszyscy widocznie mają się za dobrych, którym zbawienie należy się jak świadczenie emerytalne. Co to wszystko ma wspólnego z jakąkolwiek duchowością, jeszcze na podbudowie miłości? To jest zmierzch pogańskiego Rzymu, gdzie luperkowie ganiają wokół Palatynu sami za bardzo już nie wiedząc, dlaczego i po co; tradycja każe, to ganiają. Z takiego źródła mam pić?


N cze 03, 2018 22:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: 3 pytania do ateistów
ErgoProxy napisał(a):
Dobrym katolikiem według jakich kryteriów?

Według kryteriów katolicyzmu rzecz jasna.
Ale to mogłoby być wymagające, więc lepiej zawczasu ogłosić się zniesmaczonym osobą ojca dyrektora, czy kogo tam i to do tego stopnia, że nawet wiedzy o kryteriach nie można posiadać

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N cze 03, 2018 22:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: 3 pytania do ateistów
ErgoProxy napisał(a):
Z takiego źródła mam pić?

Twoja sprawa.
Kilka lat przed nasza era zadalem Ci pytanie czy wierzysz w Zmartwychwstanie?
Co nowego? Czy znasz juz odpowiedz?


N cze 03, 2018 23:02
Zobacz profil
Post Re: 3 pytania do ateistów
Chwat, może przestaniesz ściemniać okazując złą wolę i uczciwie, prosto odpowiesz na pytanie z poprzedniej strony.


Pn cze 04, 2018 6:28
Post Re: 3 pytania do ateistów
Chwat chyba umilkł, to odpowiem robaczkowi. Otóż – ni czorta mnie nie obchodzi Zmartwychwstanie, bo ono samo w sobie nic nie znaczy. Ono znaczy dopiero w kontekście, który katolicy nazywają Historią Zbawienia, czyli że Bóg chce człowiekowi dosłodzić, a człowiek niewdzięczny, choć sam skrewił, reaguje na to dosładzanie tak sobie i w rezultacie dochodzi od czasu do czasu do makabrycznych wypadków, z których Bóg mimo wszystko wywodzi coraz to większe dobro. No więc ja nie wierzę w Historię Zbawienia. Siłą rzeczy więc – jeśli Jezus powstał z martwych, to bardzo fajnie, ale ja nie wiem zupełnie, co to by miało oznaczać; przykładowo, czy Jezus, kiedy zstąpił do piekieł, nie dał się tam jednak skusić i nie wrócił między żywych jako cichy sojusznik Szatana.


Wt cze 05, 2018 22:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: 3 pytania do ateistów
ErgoProxy napisał(a):
odpowiem robaczkowi.

Musze zmienic oklulary bo jakos nie widze tej odpowiedzi. Historia zbawienia to juz wyzszy poziom.
Toc ja pytam o Zmartwychwstanie.


Wt cze 05, 2018 22:54
Zobacz profil
Post Re: 3 pytania do ateistów
No i co Ci mam odpowiedzieć? Wkleję mądrzejszego od siebie:
Jacek Dukaj napisał(a):
Lecz już przedtem mieliśmy świadomość, że przeciętny konsument informacji cyfrowej nie ma żadnej możliwości zweryfikowania prawdziwości otrzymywanych newsów. Jedyne, co mu pozostaje, to akt wiary. Zawierza temu czy tamtemu kanałowi dostarczającemu informacje.

Ale i to nie jest już wiara typu: "tak, to zdarzyło się naprawdę". To wiara postmodernistyczna: "wiem, że nie ma sensu pytanie, czy zdarzyło się to naprawdę, ale wolę uwierzyć w tę narrację". Tak wybierasz prawdę TVN-u albo TVP. Prawdę CNN-u albo Fox News. Media społecznościowe tylko zwiększyły skuteczność tego doboru, bo mogą cię targetować indywidualnie, a nie jedynie jako część statystycznej masy.

Nie ma powrotu do świata sprzed fake news. Wszelkie systemy cenzury czy weryfikacji są podatne na te same oskarżenia i zwątpienia. Ty wybierasz takich weryfikatorów, a ja takich – no i którzy są bardziej "oddani prawdzie"? Kto zweryfikuje weryfikatorów? A weryfikatorów weryfikatorów? I tak dalej, bez końca. W czasach mediów 1.0 sama ich struktura – sztywna hierarchiczność z decydentami-selektorami dopuszczającymi do głosu nielicznych – narzucała iluzję konsensusu, "obiektywnej" prawdy. Media 2.0 wyleczyły nas z tych złudzeń.


Cz cze 07, 2018 13:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: 3 pytania do ateistów
Raczej nie jestem ateistą, ale chętnie odpowiem :)

1) 99.9% - mój umysł to piekło :)
2) 50% :)
3) Oczywiście, że byłoby warto, ale nie bardzo umiem :) Te wszystkie złe duchy/natrętne myśli, które mnie gnębią mają różne pomysły na ten temat, ale mój pomysł jest taki, aby nie wchodzić z nimi w żadne rozmowy, choćby bombardowały mnie gwałtownymi emocjami, tak jak to obecnie robią :) A jak długo w ten sposób wytrwam, to nie mam zielonego pojęcia :)

_________________
Pokój wam.


Pt cze 08, 2018 21:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: 3 pytania do ateistów
Neuro - jeśli uważasz że Twój umysł to piekło to może warto by coś z tym zrobić, może jakaś specjalistyczna pomoc? ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So cze 09, 2018 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: 3 pytania do ateistów
IrciaLilith napisał(a):
Neuro - jeśli uważasz że Twój umysł to piekło to może warto by coś z tym zrobić, może jakaś specjalistyczna pomoc? ;)
Dziękuję za troskę (serio, bez ironii) :)
Zapisałem się już, ale na wizytę jeszcze trzeba trochę poczekać :)

Choć szczerze mówiąc, to trudno mi się oprzeć wrażeniu, że główną pracę (polegającą na nieustannym powierzaniu się Sile Wyższej) i tak muszę ciągle wykonywać sam :)

_________________
Pokój wam.


Śr cze 13, 2018 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: 3 pytania do ateistów
Zawsze główną pracę wykonujesz sam - terapeuta jest jak trener - może coś podpowiedzieć, dobrać ćwiczenia, ale za Ciebie nie poćwiczy, lekarz też Cię nie wyleczy, może tylko dobrać środki które wspomogą organizm w walce z chorobą.
Powodzenia cokolwiek Ci dolega, jak byś potrzebował się wygadać albo coś to pisz śmiało na pw

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr cze 13, 2018 14:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: 3 pytania do ateistów
IrciaLilith napisał(a):
Powodzenia cokolwiek Ci dolega, jak byś potrzebował się wygadać albo coś to pisz śmiało na pw
Dziękuję :)

_________________
Pokój wam.


Śr cze 13, 2018 14:45
Zobacz profil
Post Re: 3 pytania do ateistów
WIST napisał(a):
Travis napisał(a):
1) Jakie jest waszym zdaniem prawdopodobieństwo tego, że istnieje piekło?
Nie rozumiem o co chodzi w pierwszym pytaniu. Jak chcesz to wyliczyć?

Piekło w całej swojej formie, to tak idiotyczna koncepcja, i warto zaznaczyć "prymitywna", że nie trzeba tego nijak wyliczać.
Odrobina zdrowego rozsądku wystarczy, aby takie poglądy natychmiast powędrowały tam, gdzie jest ich miejsce. Do śmietnika!

Vacarius napisał(a):
Bóg też jest ateistą bo nie wierzy w żadnego Boga ponad sobą.
Może teiści powinni spytać swojego Boga jak to jest być ateistą. ;)

Hahahahahah!
ROTFL!


Cz cze 14, 2018 15:22

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: 3 pytania do ateistów
Co do poglądu że Bóg jest ateistą polecam taki dość już stary filmik na youtube : https://www.youtube.com/watch?v=uiDE0hnBCKI
Ostrzegam że filmik jest bardzo humorystyczny polecam go raczej ateistom którzy jakimś cudem jeszcze go nie oglądali oraz osobom wierzącym o mało wrażliwych uczuciach religijnych i dużej dozie wyrozumiałości dla humoru oraz ironii.

[edytowano 1x... odmiana przez przypadki: komu? czemu? - osobom,kim? czym? - osobą. M.]

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz cze 14, 2018 15:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 614 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL