Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 321 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna strona
 Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Przepraszam - Według mnie Bóg Biblijny nie istnieje( inny osobowy stwórca też raczej nie), uważam że nikt ludzi nie stworzył w raju ani gdziekolwiek indziej, bo jesteśmy zwykłym gatunkiem zwyczajnie ewoluujących zwierzaków, a anioły istnieją tak samo jak dżiny, latające konie oraz gumisie.

Jak spora ilość chrześcijan traktuję opowieść o Adamie i Ewie metaforycznie.

To miało być zwykłe wyrażenie opinii i podanie swojej wersji odpowiedzi na pytanie postawione w temacie, a rzeczywiście mogło zostać odebrane jak jakiś fakt, a zabrzmiało jak hipoteza naukowa, a przecież Bóg nie jest falsyfikowalny...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz cze 07, 2018 16:55
Zobacz profil
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
...
Co mnie to obchodzi? Po prostu przestań trolować w moim wątku. Nie wyskakuj z jakimiś dżinami czy wrózkami to nie racjonalista.pl

Tak samo opowieści o Hiobie której wyjaśnienie można znaleźć w sieci


Cz cze 07, 2018 16:59

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Rozumiem że Ciebie zadowala 'jedyne słuszne' wyjaśnienie , ale teksty literackie mają to do siebie że nie ma jednej 100% właściwiej odpowiedzi... dlatego warto dyskutować.
Rozumiem że Ciebie nie obchodzi moje zdanie, ale ja je piszę tylko po to aby poznać inne opinie, inne podejścia, dać sobie szansę, aby poznać inne punkty widzenia i powody dla których inni ludzie uważają je za słuszne - jaki jest inny cel jakichkolwiek dyskusji? Gdyby każdy miał takie samo zdanie dyskusje stałyby się kręgiem wzajemnej adoracji prawd absolutnych znanych każdemu, czyli totalnym bezsensem.

Dlaczego zwykłe i mam nadzieję kulturalne przedstawianie swojego zdania nazywasz trolowaniem? Bo moje podejście jest inne niż Twoje? Z Hiobem, fakt faktem wyszedł offtop - za co przepraszam.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz cze 07, 2018 19:38
Zobacz profil
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Quinque napisał(a):
A mogłabyś iść sobie z mojego wątku trollować/spamować gdzie indziej?

Mój wątek, mój mąż, moje dzieci, mój samochód, mój dom, mój elewizor. O czymś jeszcze zapomniałem?
A, moja sukienka, moje majtki, mój obiad, moja ścierka, mój Bóg.

Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego.


Cz cze 07, 2018 22:08

Dołączył(a): Pn cze 04, 2018 23:30
Posty: 2
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Ja z kolei czytałam w objawieniach bł. A.K. Emmerlich, że ludzie zostali stworzeni, żeby zająć miejsce zbuntowanych aniołów. Muszę jednak dodać że te objawienia a w zasadzie wizje nie zostały przez Kościół oficjalnie uznane. Myślę, że może to być prawda, a nawet ja tak uważam, choć nie jest to dla mnie kluczowe bym wiedziała "Dlaczego"..Pan Bóg stworzył nas z miłości, chciał byśmy cieszyli się rajem, skoro nie wszyscy aniołowie umieli to docenić.


Wt cze 12, 2018 22:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Ludzie też z raju wylecieli za 'bunt' przeciwko regułom jakie im Bóg przekazał...
Biedy Bóg stworzył ludzi naturalnie ciekawskich i naiwnych ... hmmm... do tego jakoś pozwolił aby wąż i drzewo poznania dobra i zła sobie w Edenie przebywały czyniąc okazję do podziałania wbrew regułom... może wcale nie chciał posłusznych istotek, ale chciał aby ludzie nauczyli się stanowić sami o sobie... Zakaz z drzewem był testem, czy są zdolni do olania zakazów i nauki samodzielności...
Szczególnie że to było drzewo poznania dobra i zła, może chciał aby nauczyli się samodzielnie poznawać co jest dobre a co złe... dokonywać ocen, wcześniej ludzie nie potrafili samodzielnie oceniać w tych kryteriach, w raju wszystko było wspaniałe i oni siebie też uważali za doskonałych, a gdy zjedli owoc nagle uznali że coś im w sobie nie pasuje, że wstydzą się sami siebie...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr cze 13, 2018 14:38
Zobacz profil
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Cytuj:
Biedy Bóg stworzył ludzi naturalnie ciekawskich i naiwnych


Weź stąd idź


Śr cze 13, 2018 15:13

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Jak mi udowodnisz że nie mam prawa tu przebywać, że nie jest to strefa w której każdy zalogowany i niezbanowany użytkownik może pisać to oczywiście że uszanuję Twoją strefę prywatną, ale moim skromnym zdaniem nic nie świadczy o tym że to jest Twój prywatny wątek w którym nie wolno mi w kulturalny sposób przedstawiać swoich opinii.

Fakt faktem wkradła się literówka i miało być 'Biedny Bóg' , nie miałam na celu nikogo obrażać, to zwykła ironia - jeśli uraziło to Twoje uczucia napisz to sama zgłoszę to moderacji i poprawię( nie mam już opcji edycji), bo rzeczywiście może to zostać źle odebrane za co przepraszam.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr cze 13, 2018 16:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
IrciaLilith napisał(a):
Biedy Bóg stworzył ludzi naturalnie ciekawskich i naiwnych .

Jesteś na forum katolickim. W regulaminie stoi jak wół odnoszenie się z szacunkiem do wiary gospodarzy. Powyższe sformułowanie jest tego zaprzeczeniem. Proszę przestrzegać regulamin.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr cze 13, 2018 16:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Małgosiu - przeczytaj co napisałam powyżej, masz rację i chętnie bym to poprawiła ,ale nie mam opcji edycji.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr cze 13, 2018 16:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
IrciaLilith napisał(a):
Małgosiu - przeczytaj co napisałam powyżej, masz rację i chętnie bym to poprawiła ,ale nie mam opcji edycji.

Nie chodzi o literówkę, bo odczytałam tak jak miało być napisane.
Jesli chcesz poprawic, to napisz jeszcze raz, bez ironii, bo ta forma wypowiedzi w stosunku do Boga jest niewłaściwa.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr cze 13, 2018 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Jeszcze raz przepraszam, staram się dopasować do wymogów tego forum, zmiana nawyków to proces.

Ludzie też z raju wylecieli za 'bunt' przeciwko regułom jakie im Bóg przekazał...
Bóg stworzył ludzi ciekawskich i naiwnych ... hmmm... do tego pozwolił aby wąż i drzewo poznania dobra i zła sobie w Edenie przebywały czyniąc okazję do podziałania wbrew regułom... Może taki miał plan, może wcale nie chciał posłusznych istotek, ale chciał aby ludzie nauczyli się stanowić sami o sobie... Zakaz z drzewem był testem, czy są zdolni do olania zakazów i nauki samodzielności...
Szczególnie że to było drzewo poznania dobra i zła, może chciał aby nauczyli się samodzielnie poznawać co jest dobre a co złe... dokonywać ocen, wcześniej ludzie nie potrafili samodzielnie oceniać w tych kryteriach, w raju wszystko było wspaniałe i oni siebie też uważali za doskonałych, a gdy zjedli owoc nagle uznali że coś im w sobie nie pasuje, że wstydzą się sami siebie...
Czy utracili doskonałość? Czy o niej zapomnieli? Czy też nie byli doskonali właśnie po to aby mogli się doskonalić, stać się każdy niezależną indywidualnością równocześnie świadomą swojej jedności z resztą świata?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr cze 13, 2018 16:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Quinque napisał(a):
No właśnie. Czemu ludzie na przykład aniołów nie zostali stworzeni od razu w raju. Tylko musimy przez całe życie przejmować się pieniędzmi/zasobami? Po co stwarzać istoty i wpuszczać je do tak parszywego świata, żeby się męczyły. I do tego nie mamy nawet pewności co do istnienia życia po życiu. Co Bogu szkodziło stworzyć nas już w raju?
A moim zdaniem to Bóg jest 'rajem' samym w sobie :)
Moim zdaniem to my jesteśmy aniołami, lecz upadłymi; i - jak ten syn marnotrawny - pora wracać do domu :)

_________________
Pokój wam.


Śr cze 13, 2018 17:15
Zobacz profil
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
IrciaLilith napisał(a):
przecież Bóg nie jest falsyfikowalny...

Ależ jest, i to w 100%!
Tylko trzeba do tego używać rozumu. A że Bóg istnieje jedynie w sferze wiary, no to jest niefalsyfikowalny, i tyle.


N cze 17, 2018 0:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czemu Bóg nie stworzył ludzi w raju na wzór aniołów?
Whitewings napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
przecież Bóg nie jest falsyfikowalny...

Ależ jest, i to w 100%!
Tylko trzeba do tego używać rozumu. A że Bóg istnieje jedynie w sferze wiary, no to jest niefalsyfikowalny, i tyle.

No to użyj rozumu i wykaż, że jest na 100%.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 17, 2018 6:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 321 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL