Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Czy moja spowiedź była ważna? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 18, 2018 18:42
Posty: 2
Post Czy moja spowiedź była ważna?
Jakiś czas temu poszłam po długim czasie do spowiedzi, długo to odwlekałam, ale w końcu się przełamałam, jednak nie jestem pewna czy moja spowiedź była ważna :(
Chodzi mi o grzech masturbacji i czytanie książek/opowiadań o tematyce erotycznej czy oglądanie takich zdjęć. Zdarzało mi się to już kiedyś i zawsze się z tego spowiadałam w ten sam sposób, a po każdej spowiedzi starałam się z tym skończyć i się udawało na kilka miesięcy, jednak gdy pojawia się u mnie dużo stresu w życiu to ten grzech wraca
Wiele razy szukałam odpowiedzi jak się z tych grzechów spowiadać i nigdzie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi, a nie potrafiłam powiedzieć wprost ze względu na wstyd i strach, więc powiedziałam, że "miałam nieczyste myśli i czyny". Ksiądz nie dopytywał, a rozgrzeszenie dostałam. Niestety nie jestem pewna czy ta spowiedź była ważna ze względu na ogólne nazwanie grzechu, przy wcześniejszych spowiedziach się nad tym nie zastanawiałam, ale wyczytałam gdzieś na forum, że powinno się mówić wprost. Od spowiedzi nie popełniam już tych grzechów i nie chcę nigdy więcej.
Więc czy moja spowiedź była ważna i czy wszystkie moje spowiedzi wcześniejsze również? Czy powinnam się wyspowiadać jeszcze raz?


Pn cze 18, 2018 19:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Czy moja spowiedź była ważna?
Aniu, nie pytaj anonimowych ludzi na forum o tak delikatne kwestie. Zdecydowanie lepiej porozmawiać o tym z księdzem w konfesjonale. Jeśli sumienie Ci wyrzuca niedbałość przy spowiedzi, idź i powiedz o tym w konfesjonale. Wiedz, że ksiądz z jednej strony z pewnością słyszał i gorsze grzechy, więc z pewnością nie padnie zawstydzony, z drugiej księża nie delektują się słuchaniem grzechów, więc nie obawiaj się, że będziesz później w jakikolwiek sposób "zadenuncjowana".

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pn cze 18, 2018 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 18, 2018 18:42
Posty: 2
Post Re: Czy moja spowiedź była ważna?
Nie tyle chodzi o niedbałość przy spowiedzi, a po prostu mam wątpliwości, czy takie ogólne nazwanie grzechów przez stres, nie spowodowało świętokradztwa (bo po spowiedzi poszłam do Komunii) i czy nie powinnam spowiedzi powtarzać, jeśli spowiednik o nic nie dopytał (co wcześniej również się nie zdarzało) i dostałam rozgrzeszenie
Takie wątpliwości zaczęłam mieć po przeczytaniu kilku wątków na różnych forach na ten temat i nigdzie właściwie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi, stąd moje pytanie tutaj, bo nie mam odwagi aby porozmawiać o tym ze spowiednikiem


Wt cze 19, 2018 8:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL