Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Następnym razem Kael umieszczaj ostrzeżenie dla czytelników "Żałosne" na początku swojego tekstu, a nie na końcu :)
Ale i tak szacun za samoocenę ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So cze 30, 2018 15:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
W 68 zarzucano Szewinskiej - Kirstenstain zydowskie pochodzenie i syjonizm, moze dlatego wstapila do "super narodowego " PRON ?
Ciezko wszystkim dogodzic, oj ciezko.


So cze 30, 2018 17:58
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Alez Marku, samokrytyka jest cnota na ktora niektoryvh nie stac. Wady widza tylko u innych.
Szacunek dla zmarlych byl kiedys oczywisty dla ludzi kulturalnych. Dzis rzadzi kultura wg pani Pawlowicz, niestety profesor.
Twoj wybor kto jest twoim wzorem.


So cze 30, 2018 18:13

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kael napisał(a):
Alez Marku, samokrytyka jest cnota na ktora niektoryvh nie stac. Wady widza tylko u innych.
Szacunek dla zmarlych byl kiedys oczywisty dla ludzi kulturalnych. Dzis rzadzi kultura wg pani Pawlowicz, niestety profesor.
Twoj wybor kto jest twoim wzorem.
Zatem zagrajmy ostro, stosując hiperbolę dla ukazania problemu jaśniejszym.
Opowiedz nam, Kael, o swoim szacunku do zmarłych osób takich jak Stalin, Kaligula, Eichmann.
Śmiało! ;)

subadam napisał(a):
W 68 zarzucano Szewinskiej - Kirstenstain zydowskie pochodzenie i syjonizm, moze dlatego wstapila do "super narodowego " PRON ?.
Skąd mniemanie, że PRON było w jakimkolwiek sensie "narodowe"?
Chyba że masz na mysli naród rosyjski...
Gdybyś napisał o "Grunwaldzie" to ewentualnie...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lip 01, 2018 0:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Okrągły stół
Alus napisał(a):
Cytuj:
Czy jesteś w stanie udokumentować owo "przyznawanie się znanych przedstawicieli PiS", czy jest to nieco niekompletny komunikat, który w kompletnej formie powinien brzmieć:
"dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami zdarzyło się, że znani przedstawiciele PiS przyznawali się do tego"

Czy wyznanie prezesa TVP ciemny lud to kupi nie wystarczy?
Chodzi o to wyznanie, które podobno ktoś słyszał, ale którego pechowo nie nagrał, ani nie udokumentował w inny sposób? No cóż Alus, wyznania których nie ma, nie wystarczą.


Cytuj:
A niegodna jesteś czyścić mu butów - to o czym to świadczy według Ciebie?
Według mnie? A co za różnica, o czym to świadczy według mnie? Nie przeprowadzamy ankiety o tym, o czym ta wypowiedź dla kogoś świadczy. "Świadczenie" dla mnie o jakiejś wypowiedzi, ma się nijak do sugerowania zarzutu nazywania "podludźmi". Albo ktoś zwracał się do kogoś "podludzie", wtedy można mu to zarzucić, ale jeśli się tak nie zwracał, to taki zwrot jest bezpodstawny.

Mamy tu przypadek, kiedy ktoś sformułował zdanie, w którym sugeruje komuś używanie pod jego/ich adresem określenia "podludzie". Termin "podludzie" był używany przez nazistów, sugerowanie komuś uważania rozmówców za "podludzi" powoduje, że niejawnie informuje się o jego nazistowskich sympatiach. Dlatego uważam, że imputowanie komuś posługiwania się tego typu myśleniem i kryteriami wymaga uzasadnia, czyli przytoczenia przynajmniej jednego zwrotu "podludzie", wcześniej użytego przez osobę, z którą się rozmawiało, pod adresem swoich rozmówców.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lip 02, 2018 14:35
Zobacz profil
Post Re: Okrągły stół
chwat napisał(a):
Mamy tu przypadek, kiedy ktoś sformułował zdanie, w którym sugeruje komuś używanie pod jego/ich adresem określenia "podludzie".
Już raz prosiłem – zamiast doszukiwać się „sugestii”, których nie ma, proszę o czytanie tego, co piszę wprost. Nigdzie nie sugerowałem, że Marek nazwał mnie „podczłowiekiem”. Twierdzę, że jego zachowanie, przejawiające się w ignorowaniu argumentów tutejszej przeciwników partii świadczy o traktowaniu ich z pogardą.


Pn lip 02, 2018 14:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Okrągły stół
zefciu napisał(a):
Nigdzie nie sugerowałem, że Marek nazwał mnie „podczłowiekiem”





Ależ nie, wcale:
zefciu napisał(a):
Przecież nie musi nam, podludziom Marek Piotrowski tłumaczyć, dlaczego uważa go za najbardziej uczciwego

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lip 02, 2018 15:04
Zobacz profil
Post Re: Okrągły stół
chwat napisał(a):
Ależ nie, wcale
No nie ma takiej sugestii. W ogóle byłaby to sugestia absurdalna. Marek to nie jest anonimowy naziol z wykopu przecież, aby używać takich słów.


Pn lip 02, 2018 15:10
Post Re: Okrągły stół
chwat napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Czy jesteś w stanie udokumentować owo "przyznawanie się znanych przedstawicieli PiS", czy jest to nieco niekompletny komunikat, który w kompletnej formie powinien brzmieć:
"dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami zdarzyło się, że znani przedstawiciele PiS przyznawali się do tego"

Czy wyznanie prezesa TVP ciemny lud to kupi nie wystarczy?
Chodzi o to wyznanie, które podobno ktoś słyszał, ale którego pechowo nie nagrał, ani nie udokumentował w inny sposób? No cóż Alus, wyznania których nie ma, nie wystarczą.

Nie podobno i nie ktoś, ale konkretne osoby - Władysław Władyka, Tomasz Wołek, Tomasz Lis, Katarzyna Kolenda Zaleska - przeciwn nim staje Kurski, który przegrał kilka procesów o kłamstwo i który na łamach prasy przepraszał za soje kłamstwa.


Cytuj:
A niegodna jesteś czyścić mu butów - to o czym to świadczy według Ciebie?

Cytuj:
Według mnie? A co za różnica, o czym to świadczy według mnie? Nie przeprowadzamy ankiety o tym, o czym ta wypowiedź dla kogoś świadczy. "Świadczenie" dla mnie o jakiejś wypowiedzi, ma się nijak do sugerowania zarzutu nazywania "podludźmi". Albo ktoś zwracał się do kogoś "podludzie", wtedy można mu to zarzucić, ale jeśli się tak nie zwracał, to taki zwrot jest bezpodstawny.

Mamy tu przypadek, kiedy ktoś sformułował zdanie, w którym sugeruje komuś używanie pod jego/ich adresem określenia "podludzie". Termin "podludzie" był używany przez nazistów, sugerowanie komuś uważania rozmówców za "podludzi" powoduje, że niejawnie informuje się o jego nazistowskich sympatiach. Dlatego uważam, że imputowanie komuś posługiwania się tego typu myśleniem i kryteriami wymaga uzasadnia, czyli przytoczenia przynajmniej jednego zwrotu "podludzie", wcześniej użytego przez osobę, z którą się rozmawiało, pod adresem swoich rozmówców.

Podludźmi przez wieki byli także niewolnicy, ale ich dopuszczano do czyszczenia butów właściciela i jego rodziny......znaczyli byli bardziej godni, niż wskazani na forum niegodni.
dla Ciebie ona może nic nie znaczyć, dla adresatów mówi wszystko, a wskazani raczej nie udzielili Ci pełnomocnictwa do wypowiadania sie w ich imieniu.


Pn lip 02, 2018 15:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Okrągły stół
Alus napisał(a):
konkretne osoby - Władysław Władyka, Tomasz Wołek, Tomasz Lis, Katarzyna Kolenda Zaleska
Które to konkretne osoby nie mają konkretnych dowodów

Cytuj:
przeciwn nim staje Kurski, który przegrał kilka procesów o kłamstwo i który na łamach prasy przepraszał za soje kłamstwa
Co niestety nie daje rzekomej wypowiedzi rangi prawdy

Cytuj:
Podludźmi przez wieki byli także niewolnicy
No tak, bardzo to budujące. Markowi Piotrowskiemu sugeruje się sympatyzowanie z nazizmem, bądź z niewolnictwem.

Cytuj:
dla Ciebie ona może nic nie znaczyć, dla adresatów mówi wszystko
A może dla adresatów dużo znaczyć, tylko nie mówimy teraz o wrażeniach adresatów, ale o faktach.
Dlatego powstrzymam się i nie powiem, ile znaczy dla mnie osoba sugerująca innej wyznawanie ideologii "podludzi". Nie będę robił teatru, rozdzierał szat i budował hiperboli. Wystarczy mi trzymanie się faktów i zaprezentowanie dowodu na "podludzi", czyli stosownej wypowiedzi o "podludziach", bądź stwierdzenie jego braku.

Cytuj:
a wskazani raczej nie udzielili Ci pełnomocnictwa do wypowiadania sie w ich imieniu
Nie wypowiedam się w niczyim imieniu, wręcz przeciwnie. Chcę się tylko dowiedzieć, czy Marek Piotrowski wypowiedział się kiedyś o "podludziach", a wtedy można by było mu to zarzucić, czy się nie wypowiedział, a wtedy sugerowanie mu takiej wypowiedzi jest oszczerstwem.



Podobnie z innymi wypowiedziami:
Cytuj:
...po stronie obozu, który adresuje swój przekaz do ludzi głupich
ta sugeruje, że adresat przekazu PiS, jest osobą głupią



A ta informuje
Cytuj:
...partii, która otwarcie przyznaje, że swoje przesłanie kieruje do debili
że PiS otwarcie przyznaje "nasze przesłanie kierujemy do deblili"

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lip 02, 2018 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Okrągły stół
zefciu napisał(a):
No nie ma takiej [[ciach...]] sugestii.
Ależ skąd, nie ma takiej sugestii:
zefciu napisał(a):
Przecież nie musi nam, podludziom Marek Piotrowski tłumaczyć, dlaczego uważa go za najbardziej uczciwego


[proszę nie dopisywać adwersarzowi słów, których nie użył. Jeśli coś dopisujemy w cytacie, należy zaznaczyć, że to jest "dopisek mój". M.]

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lip 02, 2018 16:32
Zobacz profil
Post Re: Okrągły stół
chwat napisał(a):
Alus napisał(a):
konkretne osoby - Władysław Władyka, Tomasz Wołek, Tomasz Lis, Katarzyna Kolenda Zaleska
Które to konkretne osoby nie mają konkretnych dowodów

Duch Święty ich nie natchnął aby włączyli mikrofony i nagrali.
Cudu słońca w Fatimie też nikt nie nagrał, św Faustyna nie nagrała słów Jezusa, czyli brak dowodu.

Cytuj:
A może dla adresatów dużo znaczyć, tylko nie mówimy teraz o wrażeniach adresatów, ale o faktach.
Dlatego powstrzymam się i nie powiem, ile znaczy dla mnie osoba sugerująca innej wyznawanie ideologii "podludzi". Nie będę robił teatru, rozdzierał szat i budował hiperboli. Wystarczy mi trzymanie się faktów i zaprezentowanie dowodu na "podludzi", czyli stosownej wypowiedzi o "podludziach", bądź stwierdzenie jego braku.

To może chcesz porozmawiać o faktach i choć nigdy do nikogo był nie powiedziała/napisała, zacytuję klasyka stworzę ten fakt pisząc pod Twoim adresem nie jesteś godzien czyścić XXXXXX buty.


Pn lip 02, 2018 18:56
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Śp. Bartoszewski bije na głowę K. Pawłowicz, bo otrzymał tytuł naukowy profesora na dwu uczelniach i na kilku wykładał - KUL, Uniwersytet w Monachium, Katolickie Uniwersytety w Eischtatt i Inglolstad, Uniwersytet Augsburski.
Takie pośmiertne poniewieranie - Bartoszewski, Szewińska - zapewne jest zapisany w ST jako "nakaz Boga" :( :( :( :(


Pt lip 06, 2018 9:11

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Alus napisał(a):
Śp. Bartoszewski bije na głowę K. Pawłowicz, bo otrzymał tytuł naukowy profesora na dwu uczelniach i na kilku wykładał - KUL, Uniwersytet w Monachium, Katolickie Uniwersytety w Eischtatt i Inglolstad, Uniwersytet Augsburski.
A Lecz Wałęsa to nawet kilkukrotnym doktorem jest :)
Alus napisał(a):
Takie pośmiertne poniewieranie - Bartoszewski, Szewińska - zapewne jest zapisany w ST jako "nakaz Boga" :( :( :( :(
Możesz mi podać zapis, który mówi, ze poniewieranie prześmiertelne jest chrześcijańskie? ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lip 06, 2018 10:34
Zobacz profil WWW
Post Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Bo prawdziwym priorytetem dla Alus i Kael winno być zadowolenie gdy apologeta mówi do nich Raka, a one durne na to się oburzają.


N lip 22, 2018 7:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL