Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Następna strona
 Unia Europejska 
Autor Wiadomość
Post Re: Unia Europejska
Quinque napisał(a):
Kael, jako Niemka jest nieobiektywna.

Senator Anders posiadająca obywatelstwo : brytyjskie, amerykańskie, polskie, też nalezy traktować jako nieobiektywną??????

Cytuj:
Oczywistością jest to że Uni będziesz bronić. W końcu twój kraj ma najmocniejszą gospodarkę w UE, i bogaci się właśnie na sprzedawaniu chłamu krajom gorszej kategorii tj. Polska. To Niemcy mają w UE najwięcej do powiedzenia. Nic dziwnego ze UE bronisz

Pytałaś czy mam kompleks na tle Niemiec. Nie mam, zwyczajnie poczucie niesprawiedliwości wystarczy by nie lubić Niemiec

Jednak wyraźnie masz ogromny kompleks - Niemcy to największy odbiorca naszego eksportu.....czyżbyś żle życzył naszej gospodarce życząc zamknięcia dla niej rynku niemieckiego? :o :o :o

Cytuj:
Zdajesz sobie sprawę że to wszystko można osiągnąć bez UE. Na mocy odpowiednich traktatów bez konieczności tworzenia molocha z centralnym rządem...

Znasz na świecie kraj nie powiązany z innymi umowami handlowymi, gospodarczymi, który plasuje sie na czele rankingów rozwoju????


Cytuj:
Socjalistami

Piłsudski też był socjalistą....nagrabił tym zła dla Polski? :D

Cytuj:
co to ma do rzeczy? Szwajcaria na początku XVIII wieku było zadupiem Europy. Początkiem XIX Szwajcaria była jednym z najbogatszych i najlepiej wyedukowanych społeczeństw w Europie

Dzięki uniknięciu wszelkich wojen i stworzeniu bankowości, która gromadziła, zabezpieczała majątki skradzione, zabranym innym państwom. Zasada nienaruszalności tajemnicy spowodowała, że Szwajcaria stała sie finansowym centrum Europy i świata., z odsetek czerpała krocie, dzięki którym intensywnie rozwijała si gospodarka



Cytuj:
Dlaczego UE nic nie robi aby zwiększyć bezpieczeństwo na ulicach Szwecji tylko sra się o praworządność w Polsce?

Na czym konkretnie polega owo "sranie" w Polsce?



Cytuj:
Co to ma do rzeczy? Czy Japonia była połączona Unią z obcym mocarstwem(USA)?

Oczywiście, okupacja Japonii przez wojska USA skutkowała rozwojem rejonów, gdzie stacjonowała armia amerykańska.
Podczas wojny USA z Koreą Japonia w 1950r stanowiła zaplecze logistyczne dla armii amerykańskiej, co skutkowało gwałtownym rozwojem gospodarczym i eksportowym.


Wt lip 03, 2018 16:00
Post Re: Unia Europejska
zefciu napisał(a):
Kim jest kanclerz Andżelika Merkel i dlaczego uzurpuje sobie stanowisko kanclerz Angeli Merkel?

Fakt, po polsku powinno być: kanclerz Aniela Merkel.


Wt lip 03, 2018 16:07
Post Re: Unia Europejska
Quinque napisał(a):
Skoro broni UE, chwali sobie politykę swojego kraju względem imigrantów i nie widzi problemu w tym żeby Polska ich przyjmowała... Więc to jest działanie na szkodę tego pięknego kraju jakim jest Polska. Broni zachodniego kapitału który jest wrogi Polsce. Resztę dopowiedź sobie sama

Na szczęście Niemiecki agent Donald Te. Pomału zmienia zdanie w kwesti imigracji. A jak wiadomo Donald Te. Był Niemcem wrogim Polsce i przyjazny temu co powiedziała księżniczka Europy czyli kanclerz Andżelika Merkel

Ty, jak i mnóstwo ludzi o poglądach nacjonalistycznych, macie ogromny problem - KOMPLEKS - dlatego, bez wyszukiwaniu wrogów naszej pięknej Ojczyzny, nie potraficie realnie patrzeć na rzeczywistość - na nasze sukces, naszych błędy - a Polscy nie różnią wiele od innych ludzi na ziemi......Polacy także byli uchodźcami i to przez ok 2 stulecia :(
BYŁEM UCHODŹCĄ, A NIE PRZYJĘLIŚCIE MNIE..........


Wt lip 03, 2018 16:10
Post Re: Unia Europejska
Alez Alus, dla pewnej, niestety licznej grupy Polakow, tylko i jedynie Polacy sa ofiarami i im sie naleza otwarte drzwi calego swiata, zasilki socjalne wszedzie i otwarte, przyjazne przyjecie, zeby sie czuli "u siebie".
Uzasadnienia dla tej postawy nie maja, poza glebokim przekonaniem o winkelrydyzmie i mesjanizmie i wybranstwie narodu polskiego. To oni na calym swiecie bronia polskosci, jedynie slusznej wersji chrzescijanstwa (polskiego wydania katolicyzmu) a reszta ma im bic brawo.
Ze papiez Jan Pawel II zostal dobrowolnie za granica i byl glowa a wiec obywatelem panstwa watykanskiego?
No, to byl chlubny wyjatek. "Musial" wiec zostal.

Mam nadzieje, ze Quinque nie bedzie za granice Polski wyjezdzal. Tam tylu imigrantow (z Polakami na czele), ze na pewno nie moglby sie czuc bezpiecznie. No i Niemcy sa np w Niemczech. Okropnosc!


Wt lip 03, 2018 16:58
Post Re: Unia Europejska
zefciu napisał(a):
Można. Ale wątpię, żeby była do tego zdolna Polska. Z państw postkomunistycznych nienależących do UE pod względem wolności gospodarczej wyróżniają się tylko Gruzja i Macedonia. Można wierzyć, że Polska również znalazłaby się w tym wyjątkowym gronie, ale w zasadzie nie ma ku temu podstaw. Idee liberalne się w naszym kraju nie sprzedają


Możliwe. Co nie zmienia faktu iż Quinque zakłada scenariusz w którym UE w ogóle nie istnieje. Więc i kraje zachodnie w jej skład nie wchodzą

Cytuj:
Prosiłem o pełne zdania. Ale OK, rozumiem. Owszem – wśród osób decyzyjnych w UE znajduje się trochę socjaldemokratów. A także przedstawicieli innych opcji politycznych. Natomiast pod względem rzeczywistej polityki UE jest na prawo od np. Polski


Pytasz się o to kto jest kim. Więc odpowiedź dostajesz

Cytuj:
No i co w związku z tym i Unią? We wzmiankowanym czasie nie było UE, więc nie rozumiem, jak ma być to argument za albo przeciw tej organizacji? 


Ale to nie jest argument przeciw UE. To przykład że jak się chce osiągnąć dobrobyt w państwie to żadna UE do tego potrzebna nie jest

Cytuj:
●Straszenie Niemcami
●Tworzenie dobroczynnego wizerunku przez rozdawnictwo pieniędzy
●Granie na nacjonalistycznych nutach


Ale to nie jest komunizm

Cytuj:
 Zamachom ETA jest winna Unia Europejska?


Lewactwo które UE reprezentuje

Cytuj:
. Wraz z refleksją, dlaczego jednak Szwedzi nie spieprzają z tej Szwecji do bezpiecznej Polski.


Bo mają wyprane mózgi poprawnością polityczną? Dzieci w wieku szkolnym wręcz się ją obrzyguje. Masz tolerować każdą inność inaczej jesteś faszystą. W myśl zasady "czy się stoi czy się leży..."

Cytuj:
Tylko korektę komuś zleć. Zawsze będziesz miał jakieś wykształcenie.


Trochę to słabe

Poza tym, po co studiować humanistyczne bzdety?

Cytuj:
Dlatego, że UE nie interesuje się bezpieczeństwem na ulicach państw członkowskich (nie w tak dużym stopniu przynajmniej), natomiast interesuje się ich praworządnością


A tym że w Szwecji rządzą komuchy to już Nie?

Cytuj:
że możesz przedstawić argument „nachodźców nie można wpuszczać, bo są nielegalni” – i wtedy jest to uczciwy argument wynikający z legalizmu. A możesz przedstawić taki, że „nachodźców nie można wpuszczać, bo się nie uczą”. Wówczas powinieneś jednak obywateli UE oceniać tą samą miarą. Ty przedstawiłeś na początku ten drugi


Ok

Cytuj:
Nie była połączona Unią. Była pod okupacją. Unia Europejska jest dobrowolnym stowarzyszeniem państw, które mogą z niej wystąpić, jeśli nie chcą stosować się do jej norm


Dlatego też Polska powinna jak najszybciej z Uni wyjść

Cytuj:
W jaki sposób kapitał może być wrogi jakiemuś krajowi i w czym ta wrogość się przejawia


W taki sposób że osłabia gospodarkę danego kraju

Cytuj:
Kto był niemcem wrogim Polsce? Gdzie jest orzeczenie drugiego zdania (tego, którego podmiotem jest „przyjazny”)? Kim jest kanclerz Andżelika Merkel i dlaczego uzurpuje sobie stanowisko kanclerz Angeli Merkel?


Beka

Alus napisał(a):
BYŁEM UCHODŹCĄ, A NIE PRZYJĘLIŚCIE MNIE


oho. Zaczęło się. Zdajesz sobie sprawę że pan Jezus nie wysadzał się w tłumie ludzi. I nie przyjechał po Socjal?

Cytuj:

Ty, jak i mnóstwo ludzi o poglądach nacjonalistycznych


Fałszywe oskarżenie. Wstydźcie się. Quinque nie jest nacjonalistą

Kael napisał(a):
, dla pewnej, niestety licznej grupy Polakow, tylko i jedynie Polacy sa ofiarami i im sie naleza otwarte drzwi calego swiata, zasilki socjalne wszedzie i otwarte, przyjazne przyjecie, zeby sie czuli "u siebie


LOL. nigdy nie twierdziłem niczego podobnego, czemu kłamiesz? A wiesz kto jest ojcem kłamstwa?

Cytuj:
 (polskiego wydania katolicyzmu


Ciekawe rzeczy piszesz. Zwłaszcza że żyjesz w kraju w którym prawie połowa obywateli to ateiści. I widzisz do czego doprowadził Niemecki katolicyzm oraz protestantyzm? Ergo, polski katolicyzm nie jest taki zły


Śr lip 04, 2018 12:47
Post Re: Unia Europejska
Quinque napisał(a):
Możliwe. Co nie zmienia faktu iż Quinque zakłada scenariusz w którym UE w ogóle nie istnieje.
Nie wydaje mi się, żeby taki scenariusz w ogóle był możliwy. Zauważ, jak wiele osób z różnych opcji politycznych uwidziało sobie wtedy podobną koncepcję.
Cytuj:
Ale to nie jest argument przeciw UE. To przykład że jak się chce osiągnąć dobrobyt w państwie to żadna UE do tego potrzebna nie jest
Państwa nie posiadają woli, więc mowa o „chceniu” jest bezzasadna. To czy państwo osiągnie dobrobyt zależy od licznych czynników. Przynależność bądź nie do struktur pozapaństwowych jest jednym z nich.
Cytuj:
Ale to nie jest komunizm
No tak. Bo prawdziwego komunizmu to nigdy nie było. Ile razy ja to słyszałem. Tymczasem taka była linia propagandowa i modus operandi władz PRL. I to właśnie kopiuje PiS.
Cytuj:
Lewactwo które UE reprezentuje
A dowodów na to, że UE reprezentuje lewactwo (UE jako taka, a nie jakiś tam urzędnik UE) jak nie było tak nie będzie.
Cytuj:
Bo mają wyprane mózgi poprawnością polityczną?
Aha. Czyli Szwedzi nie rozumieją po prostu, jacy są nieszczęśliwi. Quinque natomiast wie lepiej od nich, co im do szczęścia potrzeba i w razie czego uszczęśliwi Szwedów na siłę.
Cytuj:
W myśl zasady "czy się stoi czy się leży..."
W myśl zasady „czy się stoi czy się leży” przeciętny Szwed wytwarza dobra trzy razy więcej warte niż przeciętny Węgier. Zaiste owo leżenie w Szwecji musi być bardzo produktywne.
Cytuj:
Poza tym, po co studiować humanistyczne bzdety?
Sam pisałeś, że można pisać pracę doktorską. To pisz. To raz. Dwa – można uprawiać socjologię w sposób ścisły i analityczny. Trzy – cała ta dyskusja to „humanistyczne bzdety”, więc po co ją prowadzisz?
Cytuj:
A tym że w Szwecji rządzą komuchy to już Nie?
Czy komuchy w Szwecji próbują wywrócić trójpodział władzy? Czy komuchy w Szwecji zlikwidowały Lagrådet poprzez uniemożliwienie legalnie wybranych członkom tej organizacji sprawowania urzędu? No chyba nie. Więc czemu powinna się UE martwić tymi komuchami? Dlatego, że Quinque uważa ich za komuchów?
Cytuj:
Dlatego też Polska powinna jak najszybciej z Uni wyjść
Nawet jednak Twoi idole z PiS próbują cały czas mieć ciastko i zjeść ciastko.
Cytuj:
W taki sposób że osłabia gospodarkę danego kraju
W jaki sposób zagraniczny kapitał osłabia gospodarkę kraju? Opisz ten mechanizm?
Cytuj:
Beka
To jest takie śmieszne, że ktoś okazuje pogardę dla narodu polskiego poprzez celowe pisanie nie po polsku? Bo mnie to nie bawi. Odmawiając zaś korekty przyznajesz, że to co nabełkotałeś było bez sensu. Na tym forum obowiązuje jednak język polski, więc jeśli będziesz tak dalej się zachowywał, to w końcu polecisz.


Śr lip 04, 2018 13:27
Post Re: Unia Europejska
Cytuj:
BYŁEM UCHODŹCĄ, A NIE PRZYJĘLIŚCIE MNIE


Cytuj:
oho. Zaczęło się. Zdajesz sobie sprawę że pan Jezus nie wysadzał się w tłumie ludzi. I nie przyjechał po Socjal?

Spośród milionów uchodźców i emigrantów zarobkowych na całym świecie, w tym Polaków, zamachów dokonało mniej niż pół promila, a zamachy dla Ciebie są najistotniejsze.
Jezus nie jechał po socjal, tak jak jeżdżą Polacy, ale wraz z rodzicami był emigrantem zarobkowym.

Cytuj:
Ty, jak i mnóstwo ludzi o poglądach nacjonalistycznych


Cytuj:
Fałszywe oskarżenie. Wstydźcie się. Quinque nie jest nacjonalistą

Jeśli nie nacjonalistą, to zagubionych dzieciakiem

Cytuj:
Ciekawe rzeczy piszesz. Zwłaszcza że żyjesz w kraju w którym prawie połowa obywateli to ateiści. I widzisz do czego doprowadził Niemecki katolicyzm oraz protestantyzm? Ergo, polski katolicyzm nie jest taki zły

"Taki" zły nie jest, ale do powszechności mu często bardzo daleko :(

PS. w kwestii wyjścia Polski z UE to posłuchaj sobie dzisiejsze przemówienia w europarlamencie PMM sypiącego jak z rękawa wszelkimi pochlebstwami pod adresem UE :D


Śr lip 04, 2018 13:34
Post Re: Unia Europejska
Quinque napisał(a):

Cytuj:
 (polskiego wydania katolicyzmu


Ciekawe rzeczy piszesz. Zwłaszcza że żyjesz w kraju w którym prawie połowa obywateli to ateiści. I widzisz do czego doprowadził Niemecki katolicyzm oraz protestantyzm? Ergo, polski katolicyzm nie jest taki zły

To ciekawy wniosek. Od czapy wprawdzie, ale co tam.
Wedlug statystyk w Niemczech sa 24 miliony katolikow (placacych podatki na Kosciol, wiec policzalnych) i 22 mln ewangelikow. Co przy okolo 81 mln jest faktycznie polowa, choc ... wieksza, jesli pominiemy muzulmanow i chrzescijan roznych denominacji, ktorzy nie placa podatkow, wiec trudno ich ujac statystycznie. No i nikt nie udowodnil, ze ludzie nie bedacy oficjalnie czlonkami Kosciola sa ateistami. Wsrod nich jest wielu zaradnych Polakow, ktorzy oszczedzaja na podatkach.
A ilu jest ateistow w Polsce i jak chcesz ich policzyc?

Niemiecki katolicyzm i protestantyzm doprowadzil do papieza z Niemiec.

Byle DDR jest glownie ateistyczne, z powodow ideologicznych.
W Niemczech zyje prawie milion polskich obywateli (plus setki tysiecy tych z niemieckim obywatelstwem ale urodzonych w katolickiej Polsce) i co? Jakos Niemcow nie nawrocilismy. To co to za misjonowanie, o ktorym butnie premier mowil?

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Religionen_in_Deutschland


Śr lip 04, 2018 14:55
Post Re: Unia Europejska
Cytuj:
To co to za misjonowanie, o ktorym butnie premier mowil?

Gdy będzie podobnie nawracał jak głosił "prawdę" w europarlamencie - przez lata zarobił miliony złotych w zagranicznym banku, kilka lat doradzał Tuskowi, a rozwój i obecny kształt Polska zawdzięcza 2,5 letnim rządom PiS - to z wszystkich wygeneruje 100% ateistów :D


Śr lip 04, 2018 15:18

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Unia Europejska
Cytuj:
BYŁEM UCHODŹCĄ, A NIE PRZYJĘLIŚCIE MNIE
A czy już ma "przerobione" jakie warunki musiał spełnić ten "uchodźca", czy znasz tylko taki fragmencik, w sam raz na hasełko?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lip 05, 2018 11:32
Zobacz profil WWW
Post Re: Unia Europejska
Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych Moich braci najmniejszych, Mnieście uczynili - uchodźca to brat, bliźni, a kto jest bliźnim odpowiedzi udziela sam Chrystus w przypowieści o miłosiernym samarytaninie...tylko tyle i aż tyle.
Mnie wystarczy - faryzeusze i uczeni w Piśmie zawsze znajda od nauki Chrystusa wygodną sobie lukę.


Cz lip 05, 2018 12:13
Post Re: Unia Europejska
Nie wiem, czy na "warunki Marka" Pan Jezus by sie zalapal. W koncu Jego Herod nie zabil, wiec o co ten krzyk? Pewnie Jozef chcial lepsze zarobki w Egipcie.


Cz lip 05, 2018 13:00

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Unia Europejska
Czyli tak jak przypuszczałem - nie wiecie. Powtarzacie tylko jak papugi pół wersetu wyrwanego z kontekstu.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lip 05, 2018 13:52
Zobacz profil WWW
Post Re: Unia Europejska
Typowy Marek: mam "wieksza wiedze" i tym samym samozwancze prawo do prywatnej interpretacji Konstyt.. znaczy, Ewangelii.
Ale nie zdradze co "wiem" tylko zmieszam was z ziemia.

Zachowaj swoja interpretacje dla soebie. Mozesz twoje wydumane argumenty Panu Jezusowi przedstawic.
Moze Go przekonasz, ze myslal cos innego niz powiedzial.


Cz lip 05, 2018 14:42
Post Re: Unia Europejska
Narazie nie chce mi sie odpowiadać na wszystko


Kael napisał(a):
Typowy Marek: mam "wieksza wiedze" i tym samym samozwancze prawo do prywatnej interpretacji Konstyt.. znaczy, Ewangelii.
Ale nie zdradze co "wiem" tylko zmieszam was z ziemia.

Zachowaj swoja interpretacje dla soebie. Mozesz twoje wydumane argumenty Panu Jezusowi przedstawic.
Moze Go przekonasz, ze myslal cos innego niz powiedzial.


Kael, jak rozumiem że mieszkasz w kraju w którym na inne poglądy niż skrajnie lewicowe i poprawne-politycznie, patrzy się krzywo. A każdy kto jest przeciw NIELEGALNEJ, imigracji ze
Startu nazywany jest ksenofobem i faszystą. Ale naprawdę wyciąganie cytatów bez kontekstu jest trochę słabe. Nawet sam Bóg kazał Abrahamowi uciekać z kraju w którym dochodziło do konfliktów na tle kulturowym


Cz lip 05, 2018 22:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL