Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 12:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Dlaczego to grzech? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Dlaczego to grzech?
Znalazłem filmik z listą tego co jest grzechem.

https://www.youtube.com/watch?v=FuSt0-emBhw


Gdzie jest powiedziane, że bycie hejterem to grzech.
I mnie ciekawi to jak ocenić, czy jest sie hejterem.
Bo choćby oglądam tego zakonnika "Langusta na Palmie" i on zaczął narzekać na hejterów i opowiadać jacy to oni są źli, i nawet tam miał jakąś wypowiedź hejtera było powiedziane jedynie że nie ktoś sie nie zgadza z tym co opowiada ten zakonnik, i to już było uznane za hejt.

A przecież większość moich wypowiedzi jest naprzeciw innym, więc jestem hejterem?

Ten Langusta na Palmie, to traktować go na poważnie, czy to może kolejny jakiś kabaret?
No i ta lista z tymi grzechami, to jest na serio?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 10, 2018 22:43
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego to grzech?
Robek napisał(a):
Znalazłem filmik z listą tego co jest grzechem.

https://www.youtube.com/watch?v=FuSt0-emBhw
A nie mogłeś wkleić linka do oryginalnego źródła zamiast filmiku, gdzie jakiś nastolatek w irytujący sposób komentuje? No nie mogłeś, bo cała sprawa to jest humbug. Nie opublikowano żadnej „oficjalnej listy grzechów”. Po prostu przedstawiciel penitencjarii watykańskiej udzielił wywiadu, gdzie podzielił się paroma refleksjami. „Oficjalną listę grzechów” zrobili z tego pismacy.
Cytuj:
Gdzie jest powiedziane, że bycie hejterem to grzech.

Choćby tutaj: „A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjacioły wasze, dobrze czyńcie tym, którzy was mają w nienawiści, a módlcie się za prześladujące i potwarzające was”
Albo tutaj: „Lecz języka żaden z ludzi nie może okrócić, złe niespokojne, pełne jadu śmiertelnego. Przezeń błogosławimy Boga i Ojca, i przezeń przeklinamy ludzi, którzy na podobieństwo Boże sprawieni są. Z tychże ust wychodzi błogosławieństwo i przeklęctwo. Nie ma to tak być, bracia moi! Izali źródło z tegóż poniku wypuszcza słodką i gorzką wodę? Izali może, bracia moi! figa winne jagody rodzić, albo winna macica figi? Tak ani słona słodkiéj wody uczynić nie może. Który mądry i ćwiczony między wami? Niech pokaże z dobrego obcowania sprawę swą w cichości mądrości. Lecz jeźli zazdrość gorzką macie, i sporyby były w sercach waszych, nie chciejcie się chlubić i kłamcami być przeciwko prawdzie. Albowiem nie jest ta mądrość z góry zstępująca; ale ziemska, cielesna, djabelska.
Cytuj:
I mnie ciekawi to jak ocenić, czy jest sie hejterem.
Poprzez to, co Ojcowie nazywali „strażą serca” – czyli obserwację własnych emocji i myśli, kiedy czynimy to co czynimy.
Cytuj:
Bo choćby oglądam tego zakonnika "Langusta na Palmie" i on zaczął narzekać na hejterów i opowiadać jacy to oni są źli, i nawet tam miał jakąś wypowiedź hejtera było powiedziane jedynie że nie ktoś sie nie zgadza z tym co opowiada ten zakonnik, i to już było uznane za hejt.
I znowu – gdzie jest źródło? Bo ja nie wiem, co tak naprawdę powiedział o. Szustak i w odpowiedzi na co to uczynił. Wiem tylko, jak jego wypowiedź ocenił Robek.
Cytuj:
A przecież większość moich wypowiedzi jest naprzeciw innym, więc jestem hejterem?
Nie. Jesteś trolem. Ale przecież dobrze wiesz, że jesteś trolem i opinia innych nic Ci tutaj nie pomoże. Więc po co pytasz?
Cytuj:
Ten Langusta na Palmie, to traktować go na poważnie, czy to może kolejny jakiś kabaret?
Zwykle gada sensownie. Poirytował mnie jedynie swoim udziałem w „sprawie Alfiego”.
Cytuj:
No i ta lista z tymi grzechami, to jest na serio?
Google gryzie? Wpisałem w wyszukiwarkę „lista grzechów watykan”. Na trzecim miejscu wyskoczyła dokładna analiza tej kaczki dziennikarskiej:
https://stacja7.pl/wiara/nowa-lista-grz ... fakenewsa/


Śr lip 11, 2018 6:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL