Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 14:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 18, 2018 14:39
Posty: 33
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Robek napisał(a):
Prawdopodobieństwo jest bliskie 100%.

Bo jeśli spojrzeć na to z czego jest zbudowany człowiek, to 99% jego masy stanowi jedynie 6 pierwiastków (tlen, węgiel, wodór, azot, wapń i fosfor) a to wszystko występuje w świecie nieożywionym.



HA HA no uśmiałem się ...
idąc tym tropem można się spodziewać, że na pustyni może z prawdopodobieństwem 99,9% pojawić się mikroprocesor (w końcu zbudowany jest głównie z krzemu).

Robek napisał(a):

Bo jeśli spojrzeć na to z czego jest zbudowany człowiek, to 99% jego masy stanowi jedynie 6 pierwiastków (tlen, węgiel, wodór, azot, wapń i fosfor) a to wszystko występuje w świecie nieożywionym.



Podpowiem jeszcze, dla tych co nie wiedzą że pozostały 1 % człowieka to też pierwiastki występujące w świecie nieożywionym. Tak jesteśmy zbudowani z budulca dostępnego na Ziemi.


Śr lip 11, 2018 13:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Kozioł napisał(a):
Jakie jeszcze używki bierzesz pod uwage? :biggrin:


Dziewczyny.

No i przecież to jest najbardziej uzależniająca używka, więc nie wiem dlaczego o niej nie wspomniałeś? masz z tym jakiś problem? jakieś negatywne doświadczenia?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 11, 2018 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Robek napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Jakie jeszcze używki bierzesz pod uwage? :biggrin:


Dziewczyny.

No i przecież to jest najbardziej uzależniająca używka, więc nie wiem dlaczego o niej nie wspomniałeś? masz z tym jakiś problem? jakieś negatywne doświadczenia?


Żonaty jestem, a pastor mi do łóżka nie zagląda (ma własna zonę) :twisted:

Zawsze możesz wybrac jakis "liberalny" Kosciół albo islam: 72 hurysy w raju, a na Ziemi możesz zawrzeć czasowe małżeństwo (takie małżeństwo na godziny ;) )

skoro się doliczyłes tego 1%, to bądź konsekwentny :D

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 11, 2018 19:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Kozioł napisał(a):
Żonaty jestem, a pastor mi do łóżka nie zagląda (ma własna zonę)
Pierwszą żonę, może drugą, albo piątą. Rzeczywiście, lepiej nie zaglądać, tylko porozumiewawczo przymknąć oczko.

Cytuj:
Zawsze możesz wybrac jakis "liberalny" Kosciół
Albo założyć własny, według własnego liberalizmu. To dopiero frajda. :(

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Ostatnio edytowano Śr lip 11, 2018 19:49 przez chwat, łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 11, 2018 19:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Kozioł napisał(a):
Żonaty jestem, a pastor mi do łóżka nie zagląda (ma własna zonę) :twisted:

Zawsze możesz wybrac jakis "liberalny" Kosciół albo islam: 72 hurysy w raju, a na Ziemi możesz zawrzeć czasowe małżeństwo (takie małżeństwo na godziny ;) )

skoro się doliczyłes tego 1%, to bądź konsekwentny :D


Co ty znowu wymyślasz.
Mam sobie wybrać dowolną religie jaka mi pasuje? bo wszystkie są prawdziwe, więc bez róznicy?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 11, 2018 19:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Robek napisał(a):
Co ty znowu wymyślasz.
Mam sobie wybrać dowolną religie jaka mi pasuje? bo wszystkie są prawdziwe, więc bez róznicy?
Z tego co piszesz, to jaka dla ciebie roznica? A tak się zabezpieczysz na wypadek wiecznosci.
:D

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 11, 2018 19:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
chwat napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Żonaty jestem, a pastor mi do łóżka nie zagląda (ma własna zonę)
Pierwszą żonę, może drugą, albo piątą. Rzeczywiście, lepiej nie zaglądać, tylko porozumiewawczo przymknąć oczko.

Zdaje się, chwat, że nie jest to tematem tego wątku i zgryźliwość jest co najmniej nie na miejscu, jeśli nie trollingiem. Proszę zaprzestać takich uwag.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lip 11, 2018 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Uwaga, że pastor ma żonę, też ni w pięć ni w dziewięć nie pasuje do wątku.
Chyba widać jak na dłoni, że Kozioł nawet nie mając okazji, stara się skrytykować celibat i katolicyzm. Pastor ma żonę, więc nie zagląda mu do łózka, w domyśle w odróżnieniu księdza, który żony nie ma no i jedyne co mu pozostaje, to zaglądanie do łóżka innym. Stara śpiewka. A jak się Koziołowi odpowie, to potem leci do moderacji na skargę, że mu krzywdę robią :(

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lip 11, 2018 20:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Najwyraźniej jesteś przewrażliwiony. Ja tego tak nie odebrałam (odebrałam jako żart), a Kozioł wcale nie poleciał ze skargą i to już jest pomówienie. A pastor (na marginesie - wspaniały czlowiek) ma żonę, drugą, bo pierwsza zmarła.
Zapominasz chyba, że w KK też są żonaci księża, w obrządku wschodnim.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lip 11, 2018 20:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Może jestem przewrażliwiony, a może Ty zbyt mało wrażliwa.
Nie zauważyłem, żeby odnoszono się personalnie do jakiegoś pastora i ja też nie miałem nikogo na myśli.
Faktem jest, że małżeństwo nie jest w protestantyzmie nierozerwalne i nie jest sakramentem, więc słowo "żona" oprócz zbieżności, wyraża również coś innego. Warto pamiętać o tym w rozmowie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lip 11, 2018 20:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
To nie jest watek o protestantyzmie, to po pierwsze. Po drugie: poważna dyskusja z Robkiem jest niemożliwa, a dodatkowo Robek nie prezentuje w żadnym wątku wiary katolickiej, więc bezsensowne jest odbieranie słów @Kozioł za przytyk. Koniec offtopu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lip 11, 2018 21:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Kozioł napisał(a):
Z tego co piszesz, to jaka dla ciebie roznica? A tak się zabezpieczysz na wypadek wiecznosci. :D


Jeśli dla ciebie wszystkie religie są prawdziwe, to już nie wiem jak na to odpowiedzieć.

No i wracając do głównego wątku, to jeszcze w średniowieczu to można było uznawać że to wszystko co istnieje zostało jakoś skonstruowane czy tam zaplanowane, i to nie przez jakiegoś coś, co sobie to wszystko stworzyło, i gdzieś tam sobie później poszło. Tylko przez jakiegoś Boga który ze swojej dobroci, dodatkowo stworzył dla ludzi Niebo i Piekło.
Ale dzisiaj wszystko można wyjaśnić prawami fizyki, jak również jest ewolucja, więc żaden doskonały plan(przewidujący rodzenie sie co niektórych dzieci, wadami genetycznymi) nie jest już potrzebny.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 11, 2018 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Robek napisał(a):
Jeśli dla ciebie wszystkie religie są prawdziwe, to już nie wiem jak na to odpowiedzieć.
To jest twoje zdanie, a nie mój pogląd.
Robek napisał(a):
No i wracając do głównego wątku.....
W średniowieczu myślano, że połknięto wszystkie mądrości świata i mądrość ta trzeba chronić przed wypaczeniami. Dziś ludzie myślą to samo (a niewiadomych jest wg mnie znacznie więcej), tylko nie zabijają z tego powodu (choc głowy bym tu nie dał ...)
..........

@Małgosiaa
Pastor bez brody z ta blizna i usmiechem chyba wygląda znacznie lepiej. Jak myslisz?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 11, 2018 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Kozioł napisał(a):
To jest twoje zdanie, a nie mój pogląd.



No przecież samemu mówiłeś żebym przeszedł na Islam, czy na jaką inną religie, więc tobie bez różnicy, która jest prawdziwa.

Kozioł napisał(a):
W średniowieczu myślano, że połknięto wszystkie mądrości świata i mądrość ta trzeba chronić przed wypaczeniami. Dziś ludzie myślą to samo (a niewiadomych jest wg mnie znacznie więcej), tylko nie zabijają z tego powodu (choc głowy bym tu nie dał ...)



Nie słyszałeś o czymś takim jak zamachy terrorystyczne?
I o jakich niewiadomych mówisz? czyżby dziś ludzie wiedzieli o świecie mniej, niż w średniowieczu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 11, 2018 21:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wiara a nauka, czyli zaplanowane działania czy przypadek
Robek napisał(a):
Nie słyszałeś o czymś takim jak zamachy terrorystyczne?
Zamachy nie sa z powodu wiedzy, a z powodu polityki.
Robek napisał(a):
I o jakich niewiadomych mówisz? czyżby dziś ludzie wiedzieli o świecie mniej, niż w średniowieczu?
Im więcej się ludzie rozglądają, tym więcej pytań mają. Nie zauważyłeś? Wątpię, czy ta gonitwa za króliczkiem kiedykolwiek sie skończy.

Czy cos mi umknęło, czy ten 1% dopuszczalny przez ciebie dotyczy Boga "chrześcijańskiego", czy jakiegokolwiek?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 11, 2018 21:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL