Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 48  Następna strona
 Unia Europejska 
Autor Wiadomość
Post Re: Unia Europejska
Kozioł napisał(a):
Kael napisał(a):
Alus, Polonia w Europie glosuje w wyborach samorzadowych tam gdzie mieszka (jesli chce).

W wyborach samorządowych głosujesz tylko w gminie w której jesteś zameldowana. Jeżeli twoje stałe zamieszkanie jest inne i chcesz tam głosować, to musisz złożyć w gminie w której zamieszkujesz wniosek o wpisanie na liste wyborców. Nie możesz głosować w wyborach samorządowych jeżeli nie mieszkasz w Polsce..


I wlasnie Koziol udowodnil, ze czyta i punktuje tylko swoje argumenty. Wpisy inne ignoruje, chocby bylo to to samo.

Kozioł napisał(a):
Kael napisał(a):
Jezeli z kraju wyjedzie 20 milionow, to mozna radykalnie zmieniac zadady. Ale jezeli te miliony beda no inwestowac w Polsce, to byloby duza bezczelnoscia odmawiac im prawa do wyboru parlamentu.

Bezczelnością jest mieszkanie często od pokoleń poza Polską i uzurpowanie sobie prawa do decydowania o życiu w Polsce.
Uważasz, ze prawo do głosowania mozna kupić? Wiesz, jest sporo w Polsce sporo obcego kapitału jak zresztą we wszystkich krajach. Teraz maja głosowac korporacje? :twisted:


Kael napisał(a):
A dopoki nikt nie uscisli Konstytucji (co, uwazam, powinno jeszcze poczekac, bo dzis kazdy ma inny pomysl na istote Polski) to prawa obywateli nie zaleza ani od miejsca pochodzenia ani od miejsca pobytu.
"Argument" o Konstytucji jest juz tak zdarty, że nie drażni, a smieszy. Mamy nie dyskutować o prawie, bo jest jakieś prawo?

Bezczelnoscia jest traktowanie Polski jako wlasnego, prywatnego obejscia, a reszta, ktora wystawila noge za plot ma siedziec cicho (ale placic, jak najbardziej). Dla ciebie Polska konczy sie na granicy a poza nimi to obca cywilizacja. Taki Mars, odlegly o lata swietlne. Wyjechac trudno a powrot juz jest zupelnie niemozliwy.

Jezeli dla ciebie Konstytucja to "jakies prawo", to moze ty przestaniesz glosowac? W koncu wedlug ciebie ustawa zasadnicza nie obowiazuje nikogo, bo moze sie ja kiedys zmieni, a w ogole jest niedoskonala, a kumple ktorych lubisz maja inne poglady na Polske i Polakow niz sasiad, ktiry ma obywatelstwo ale jakis czarny jest...A Polak to blond wlosy, niebieskie oczy i 1000 lat zycia w okolicach Gniezna.

Co do wiezien w Turcji: tam latwo dzis trafic przypadkiem, na wakacjach. Ale w Polsce tez mozna zabic obywatela na komisariacie i nikt za to nie odpowie. Wiec widac tobie to odpowiada. Zycze szczescia. Bo prawo w Polsce to rzecz umowna. Tak jak sobie tego zyczysz.


Cz lip 12, 2018 12:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
Bezczelnoscia jest traktowanie Polski jako wlasnego, prywatnego obejscia, a reszta, ktora wystawila noge za plot ma siedziec cicho (ale placic, jak najbardziej). Dla ciebie Polska konczy sie na granicy a poza nimi to obca cywilizacja. Taki Mars, odlegly o lata swietlne. Wyjechac trudno a powrot juz jest zupelnie niemozliwy.
Bzdura, to sa twoje strachy.

Kael napisał(a):
Jezeli dla ciebie Konstytucja to "jakies prawo", to moze ty przestaniesz glosowac?
Tak, Konstytucja to jest akt prawny. Gdzie jest logika w twoim wywodzie?
Kael napisał(a):
W koncu wedlug ciebie ustawa zasadnicza nie obowiazuje nikogo
To przeciez oszczerstwo. Tak sie nie robi.
Kael napisał(a):
bo moze sie ja kiedys zmieni, a w ogole jest niedoskonala
mam nadzieję, ze się zmnieni. Juz gdy za nią głosowałem wiedziałem o wielu niedoskonałościach. Dziś są coraz bardziej dokuczliwe.
Kael napisał(a):
a kumple ktorych lubisz maja inne poglady na Polske i Polakow niz sasiad, ktiry ma obywatelstwo ale jakis czarny jest...A Polak to blond wlosy, niebieskie oczy i 1000 lat zycia w okolicach Gniezna.
Znów oszczerstwo :-(
Kael napisał(a):
Co do wiezien w Turcji: tam latwo dzis trafic przypadkiem, na wakacjach.
To sa twoje strachy. jakoś Polacy masowo w Turcji do więzień nie trafiają, a lubimy ten kierunek.
Taka mała rada na wakacje: przed wyjazdem zapoznaj się tak w zarysie z obyczajowościa i prawem kraju w którym chesz wypocząc, ktory chcesz zwiedzić.
Turcja to piękny kraj i dumni ludzie. Spędziłem w niej łącznie pół roku choć w dużych odstępach czasu. Poczytaj trochę o historii Turcji, o bardzo gwałtownych zmianach społecznych i politycznych w krótkim czasie. Wiedza pomaga przezwyciężyć strach i trochę zrozumieć.

Kael napisał(a):
Ale w Polsce tez mozna zabic obywatela na komisariacie i nikt za to nie odpowie. Wiec widac tobie to odpowiada. Zycze szczescia. Bo prawo w Polsce to rzecz umowna. Tak jak sobie tego zyczysz.

Krótkie podsumowanie twojej wypowiedzi: jestem nacjonalista, rasitą, ksenofobem i zwolennikiem terroru, bo podoba mi sie rozwiązanie prawa wyborczego we Francji, w kraju będącego ikoną lewicy, demokracji, różnorodności etnicznej itd itp.

Popłynęłaś nieźle @Kael.
znajdx jednak inny wzorzec prowadzenia dyskusji, niz obecnie obowiązujący w "elitach". Oszczerstwa, pomówienia to bardzo niska półka.
Kazdego moga ponieśc nerwy ale jako metoda ... nie przystoi inteligentnemu człowiekowi.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz lip 12, 2018 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Unia Europejska
Napijcie sie wody i ochloncie troche :).

Chcialem nawiazac jeszcze do polskiego obywatelstwa, ktorego pozbycie sie ( jak napisal ErgoProxy ) jest rzeczywiscie obstawione takimi kosztami i korowodami biurokratycznymi ze chyba nikt do tego nie podchodzi. Do tego zalezne jest od zgody prezydenta, a jesli taki prezydent sie nie zgodzi to nawet jego decyzji nie mozna zaskarzyc w sadzie.
Mozna tylko zaczac od poczatku.
To jest dla mnie kompletna bzdura, bo przyjmujac kryterium krwi polonia polska na obczyznie bedzie tylko stale rosla, tak samo jak liczba ludzi zupelnie z Polska nie zwiazanych, nie mowiacych po polsku i identyfikujacych sie z panstwem w ktorym mieszkaja.


Cz lip 12, 2018 15:01
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Przeczytalam wlasnie to cudo
https://www.gosc.pl/doc/4872179.Bardzie ... czy-Europe

Mysle, ze jesli wiekszosc mysli podobnie, to juz niedlugo nie bedzie o czym debatowac. Polska dokona Polexitu i bedzie budowac wlasna przyszlosc za wlasne pieniadze i bez mieszania sie paskudnego NATO i paskudnej Unii. Za to zebrzac w USA, ktore Europe traktuje dzis jak konkurenta, o wsparcie mrzonek Trojmorza (tak jakby to wujek Trump a nie partnerzy z tego mitycznego Trojmorza o tym decydowal).

Mysle, ze nadszedl moj czas na pozegnanie sie Gosciem Niedzielnym. Moze kiedys redakcja sobie przypomni ze Kosciol to wspolnota a nie dzungla, gdzie kazdy ma sam sie uratowac. I ze u Pana Boga nie ma punktow za pochodzenie. Moze z wyjatkiem przynaleznosci do Narodu (naorawde) Wybranego, co tlumaczyl juz sw Pawel Rzymianom.


Pt lip 13, 2018 14:21
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
Przeczytalam wlasnie to cudo
https://www.gosc.pl/doc/4872179.Bardzie ... czy-Europe

Mysle, ze jesli wiekszosc mysli podobnie, to juz niedlugo nie bedzie o czym debatowac. Polska dokona Polexitu i bedzie budowac wlasna przyszlosc za wlasne pieniadze i bez mieszania sie paskudnego NATO i paskudnej Unii. Za to zebrzac w USA, ktore Europe traktuje dzis jak konkurenta, o wsparcie mrzonek Trojmorza (tak jakby to wujek Trump a nie partnerzy z tego mitycznego Trojmorza o tym decydowal).

Mysle, ze nadszedl moj czas na pozegnanie sie Gosciem Niedzielnym. Moze kiedys redakcja sobie przypomni ze Kosciol to wspolnota a nie dzungla, gdzie kazdy ma sam sie uratowac. I ze u Pana Boga nie ma punktow za pochodzenie. Moze z wyjatkiem przynaleznosci do Narodu (naorawde) Wybranego, co tlumaczyl juz sw Pawel Rzymianom.

Polska nie dokona Polexitu, bo i w PiS jest niewielu durni, którzy z głową w obłokach marzą o wielkiej, mocarstwowej Polsce.
Realia są twarde, rozsądni politycy i obywatele to rozumieją, tylko publicystyści i nacjonaliści żyją w wirtualnej rzeczywistości.


Pt lip 13, 2018 14:37
Post Re: Unia Europejska
Ale oni rozsiewaja wlasnie te trucizne. Ja nie mam zamiaru dac sie truc. Ilu jednak te "prase katolicka", sprzedawana w niedziele w kosciolach lyknie jako swiety glos Kosciola?


Pt lip 13, 2018 15:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Unia Europejska
Nie mam nic przeciwko silnej armii.
Co do dbania głównie o swoją gospodarkę, to tez jeszcze nic złego nie powiedział. Jesteśmy mocno przewrażliwieni własnie z powodu narracji "elit".

A tak nawiasem: w jakich sklepach i dlaczego robicie zakupy w Polsce?
Jezeli mieszkacie poza Polską, to jest wam obojetne co i u kogo kupujecie?

Zacznę ode mnie.
Często kupuje w lokalnych sklepikach. Miewają dość niestandardowy towar.
Najczęściej kupuje w Dino: 100% polski, wędliny tez polskie z polskiego mięsa (a poza mną rodzina mięsożerna).
Przestałem kupować w Lidlu, choć z marketów najbardziej w nim odpowiadał mi towarem, ekspozycja i obsługą. Dlaczego tak? Bo Lidl jest daleko na liście płacących podatek w Polsce, daleko za Biedronką swa bezpośrednia konkurencją. Zacząłem kupować w Biedronce.
Taki mały lokalny patriotyzm.
Ma to dla was sens?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lip 13, 2018 17:18
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
90% zakupów robię w Stokrotce - dotychczas w 100% polska sieć, ostatnio z większościowym udziałem Litwinów.
Sklepów Dino nie ma w Kielcach.
Obok mam sklep sieci Żabka, ale panie ekspedientki oszukują na cenach - niższa przy towarze, a wyższa na paragonie - oszukują w biały dzień przy wydawaniu reszty przy płaceniu gotówką, i choć 99% transakcji płacę kartą, po ekscesie gdy zapłaciłam gotówką i ekspedientka zwinęła mi 10 zł zupełnie nie korzystam z tego sklepu.


Pt lip 13, 2018 18:08

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Unia Europejska
Niestety pomysly Trojmorza sa dla mnie bzdura, podobna do opierania sie na US jako strategicznym sojuszniku.
Dla Stanow Polska to tylko narzedzie w jatrzeniu miedzy Niemcami i Rosja, jako ze absolutnie nie zalezy im na takim ukladzie ze ze Eurazja bedzie dzialala wspolnie.
W momencie gdy uklad sil globalnych troszke sie zmieni, zapomna o Polsce kompletnie.
Ich glowne interesy sa zupelnie gdzie indziej i w innej niz Polska skali operuja.
Ale marzyciele dalej beda marzyli....


Pt lip 13, 2018 22:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Unia Europejska
subadam napisał(a):
Niestety pomysly Trojmorza sa dla mnie bzdura, podobna do opierania sie na US jako strategicznym sojuszniku.
Całe NATO oparte jest głównie na USA i Turcji. Reszta (przynajmniej w Europie, łącznie z Polską) wojska gotowego do działań operacyjnych praktycznie nie ma.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lip 13, 2018 22:26
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
subadam napisał(a):
Niestety pomysly Trojmorza sa dla mnie bzdura, podobna do opierania sie na US jako strategicznym sojuszniku.
Dla Stanow Polska to tylko narzedzie w jatrzeniu miedzy Niemcami i Rosja, jako ze absolutnie nie zalezy im na takim ukladzie ze ze Eurazja bedzie dzialala wspolnie.
W momencie gdy uklad sil globalnych troszke sie zmieni, zapomna o Polsce kompletnie.
Ich glowne interesy sa zupelnie gdzie indziej i w innej niz Polska skali operuja.
Ale marzyciele dalej beda marzyli....

Amerykanie już dali Polsce naukę w 1943r na Konferencji w Teheranie sprzedając nas sowietom.
O Polsce, a konkretnie Polonii, to zawsze "przypominają" sobie przed wyborami prezydenckimi, zabiegając o głosy poparcia.


So lip 14, 2018 6:57
Post Re: Unia Europejska
I tu wracamy do traktowania Polonii (ciagle jeszcze silnej np w USA) przez Polakow w kraju: jesli chcemy cos ugrac w Ameryce, to ma ona byc po "naszej" stronie. Ale do polskiej polityki w kraju ma sie nie wtracac! Zabierzcie im prawo wyborcze i czekajcie az beda sie wychylac, walczac o jakiekolwiek przywileje dla Polski.


So lip 14, 2018 9:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Unia Europejska
Alus napisał(a):
Amerykanie już dali Polsce naukę w 1943r na Konferencji w Teheranie sprzedając nas sowietom.
Ostatecznie w Jałcie. A po powrocie Roosevelt w przemówieniu publicznym stworzył nową rzeczywistość mówiąc o "żelaznej kurtynie"
Kael napisał(a):
I tu wracamy do traktowania Polonii (ciagle jeszcze silnej np w USA) przez Polakow w kraju: jesli chcemy cos ugrac w Ameryce, to ma ona byc po "naszej" stronie. Ale do polskiej polityki w kraju ma sie nie wtracac! Zabierzcie im prawo wyborcze i czekajcie az beda sie wychylac, walczac o jakiekolwiek przywileje dla Polski.
Polacy nie mają w USA żadnej siły politycznej. Co z tego, że 10 mln ma jakieś pochodzenie polskie jak nie chwala się nim na lewo i prawo, bo określenie "polskie, po polsku" jest tam odpowiednikiem naszej chińszczyzny i głupoty (ma to swoje uzasadnienie, bo w czasach gdy Ameryka przyjmowała każdego i była krajem nadziei dla wszystkich emigracja polska to byli głównie analfabeci bez żadnego fachu). Po polsku mówi 600 tys.
W USA każdy ma jakieś pochodzenie ale jest przede wszystkim Amerykaninem.
Jedyna siłą polityczna jest Kongres Polonii amerykańskiej. a własciwie był, bo w tech chwili szuka funduszy na dalszą działaność (jakos polonusy nie chca go finansować)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


So lip 14, 2018 10:15
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Organizację Polonii w Ameryce Płd finansował Jan Kobylański, ale już syn sie zbiesił, nie dość, że nie finansuje organizacji polonijnej, to o zgrozo.... nie finansuje mediów o. Rydzyka.


So lip 14, 2018 10:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Unia Europejska
Alus napisał(a):
Organizację Polonii w Ameryce Płd finansował Jan Kobylański, ale już syn sie zbiesił, nie dość, że nie finansuje organizacji polonijnej, to o zgrozo.... nie finansuje mediów o. Rydzyka.

Strona Polonii w Argentynie jest po hiszpańsku i ... tylko po hiszpańsku. 8)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


So lip 14, 2018 10:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL