Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 policzalność zbioru liczb. czy zbiory są równoliczne? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post policzalność zbioru liczb. czy zbiory są równoliczne?
jeżeli przyjmujemy i zakładamy że procenty są właściwie i zgodne ze stosowaną matematyką. to najmniejsza liczba znana jest 1%. dlaczego? ponieważ nie ma mniejszej wartości od 1% w zbiorze liczb. więc jeżeli 1 to wówczas największą liczbą jest 100. i temu się nie da zaprzeczyć. zatem gdyby 1 było innym procentem wówczas popełnialibyśmy błąd obliczeniowy dla innych wartości.

zatem najmniejsza liczba pierwsza to 2 a największa to logiczne.

niestety jak weźmiemy zbiór liczb pierwszych. to wtedy 2 będzie jednym procentem a 100-etnym już kolejna liczba pierwsza zgodnie ze wzorem na małe liczby pierwsze.

zatem tak rozwiązałęm hipoteze riemana i uzasadniłem że liczby nie są równozbiorowe. albo cos

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


So lip 14, 2018 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: policzalność zbioru liczb. czy zbiory są równoliczne?
Następnym razem weź nie więcej jak 50 procent.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lip 14, 2018 17:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: policzalność zbioru liczb. czy zbiory są równoliczne?
jeżeli już odpisałeś to jestem ciekawy czy zasada którą odkryłem jest zasadą matematyczną obowiązującą w przyrodzie. np. czy to może dotyczyć przyrostu masy atomowej pierwiastków.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


So lip 14, 2018 18:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: policzalność zbioru liczb. czy zbiory są równoliczne?
supahiroł napisał(a):
jeżeli przyjmujemy i zakładamy że procenty są właściwie i zgodne ze stosowaną matematyką. to najmniejsza liczba znana jest 1%. dlaczego? ponieważ nie ma mniejszej wartości od 1% w zbiorze liczb. więc jeżeli 1 to wówczas największą liczbą jest 100. i temu się nie da zaprzeczyć. zatem gdyby 1 było innym procentem wówczas popełnialibyśmy błąd obliczeniowy dla innych wartości.

zatem najmniejsza liczba pierwsza to 2 a największa to logiczne.

niestety jak weźmiemy zbiór liczb pierwszych. to wtedy 2 będzie jednym procentem a 100-etnym już kolejna liczba pierwsza zgodnie ze wzorem na małe liczby pierwsze.

zatem tak rozwiązałęm hipoteze riemana i uzasadniłem że liczby nie są równozbiorowe. albo cos


Matematyka jest sztucznym tworem skąstruowanym przez człowieka, spora część tego co opisuje, nie istnieje w świecie materialnym.

W tej sytuacji nie ma co sie przejmować, tym że w wielu kwestiach może być sprzeczna, czy tam nielogiczna, to już tak musi być.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 14, 2018 19:20
Zobacz profil
Post Re: policzalność zbioru liczb. czy zbiory są równoliczne?
supahiroł napisał(a):
jeżeli przyjmujemy i zakładamy że procenty są właściwie i zgodne ze stosowaną matematyką. to najmniejsza liczba znana jest 1%. dlaczego? ponieważ nie ma mniejszej wartości od 1% w zbiorze liczb.
Jak to nie ma? A 0,5%?


So lip 14, 2018 19:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL