Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Papież: Komunia dla rozwodników jest dopuszczalna 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 23, 2018 14:48
Posty: 2
Post Papież: Komunia dla rozwodników jest dopuszczalna
Ojciec Święty kolejny raz potwierdza, że zgadza się na dopuszczanie w niektórych przypadkach do Komunii świętej tych rozwodników w nowych związkach, którzy utrzymują relacje seksualne. Zrobił to tym razem w liście do patriarchy Lizbony, kardynała Manuela Clemente.

http://www.fronda.pl/a/papiez-komunia-dla-rozwodnikow-jest-dopuszczalna,112893.html


Pn lip 23, 2018 14:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Papież: Komunia dla rozwodników jest dopuszczalna
FelicjanTrybulski napisał(a):
Ojciec Święty kolejny raz potwierdza, że zgadza się na dopuszczanie w niektórych przypadkach do Komunii świętej tych rozwodników w nowych związkach, którzy utrzymują relacje seksualne. Zrobił to tym razem w liście do patriarchy Lizbony, kardynała Manuela Clemente.

http://www.fronda.pl/a/papiez-komunia-dla-rozwodnikow-jest-dopuszczalna,112893.html



Poczekajmy jeszcze ze 20 lat, i może nawet seks pozamałżeński będzie dozwolony :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lip 23, 2018 15:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Papież: Komunia dla rozwodników jest dopuszczalna
Radzxe dokladnie sprawdzic zrodla w jez wloskim, bo zbyt czesto okazuje sie ze dziennikarze przeinaczaja slowa papieza zeby lepsza story im wyszla.


Pn lip 23, 2018 15:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Papież: Komunia dla rozwodników jest dopuszczalna
Do mnie pełniej przemawia Amoris Laetitia ze strony Watykanu, w polskiej wersji:
http://w2.vatican.va/content/francesco/ ... titia.html
Rozdział VIII - Towarzyszyć, rozpoznać i włączyć to, co kruche

Jest tego dużo, ale w skrócie wszystko rozchodzi się o szczególnie i dokładne rozeznanie każdej sytuacji "nieregularnej", przed podjęciem decyzji o udzielenie możliwości przystąpienia do Komunii Św.

Taki fragment na końcu:
"Zachęcam wiernych, którzy żyją w sytuacjach skomplikowanych, aby z ufnością podchodzili do rozmowy ze swoimi duszpasterzami oraz osobami świeckimi oddanymi Panu. Nie zawsze znajdą u nich potwierdzenie swoich własnych idei i pragnień, ale na pewno otrzymają światło, które im pozwoli lepiej zrozumieć to, co się dzieje, i będą mogli odkryć drogę dojrzewania osobistego. Zachęcam też duszpasterzy, aby słuchali z miłością i spokojem, ze szczerym pragnieniem, aby dojść do sedna dramatu osób i zrozumieć ich punkt widzenia, aby im pomóc żyć lepiej i rozpoznać swoje miejsce w Kościele."

Potwierdzenie otwartych serc i wyjście z zaproszeniem jest już w tych tekstach, nie trzeba kolejnych w specjalnych listach.


Śr sty 09, 2019 14:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 13, 2019 16:20
Posty: 1
Post Re: Papież: Komunia dla rozwodników jest dopuszczalna
Zachęcam wiernych, którzy żyją w sytuacjach skomplikowanych, aby z ufnością podchodzili do rozmowy ze swoimi duszpasterzami oraz osobami świeckimi oddanymi Panu. Nie zawsze znajdą u nich potwierdzenie swoich własnych idei i pragnień, ale na pewno otrzymają światło, które im pozwoli lepiej zrozumieć to, co się dzieje, i będą mogli odkryć drogę dojrzewania osobistego. Zachęcam też duszpasterzy, aby słuchali z miłością i spokojem, ze szczerym pragnieniem, aby dojść do sedna dramatu osób i zrozumieć ich punkt widzenia, aby im pomóc żyć lepiej i rozpoznać swoje miejsce w Kościele."

Potwierdzenie otwartych serc i wyjście z zaproszeniem jest już w tych tekstach, nie trzeba kolejnych w specjalnych listach.

Ksieza maja pomoc zyjacym bez slubu sakramentalnego rozpoznac swoje miejsce w kosciele.Co to znaczy bo nie rozumiem? Wielu z nich uczstniczy we mszach swietych w uroczystosciach Maryjnych takich jak majowe nabozenstwa czy październikowe.


Śr lut 13, 2019 16:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Papież: Komunia dla rozwodników jest dopuszczalna
Wyobrazam sobie reakcje na zmiany w celebrowaniu sakramentu pokuty i Eucharystii w Kosciele pierwszych wiekow. Poza tym tak naprawde to tylko Maria zaslugiwala na przyjecie Eucharystii. W zwiazku z tym popieram zmiany wprowadzane przez UNK.
Nie wydaje mi sie aby jakikolwiek papiez wprowadzal jakiekolwiek zmiany bez konsultacji. Z mniejszym lub wiekszym gronem doradcow.

Zasady pisowni słownictwa religijnego - szumi


Śr lut 13, 2019 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Papież: Komunia dla rozwodników jest dopuszczalna
robaczek2 napisał(a):
Wyobrazam sobie reakcje na zmiany w celebrowaniu sakramentu pokuty i Eucharystii w Kosciele pierwszych wiekow. Poza tym tak naprawde to tylko Maria zaslugiwala na przyjecie Eucharystii. W zwiazku z tym popieram zmiany wprowadzane przez UNK.
Nie wydaje mi sie aby jakikolwiek papiez wprowadzal jakiekolwiek zmiany bez konsultacji. Z mniejszym lub wiekszym gronem doradcow.




Może za kilkaset lat ktoś wprowadzi komunie dla rozwodników, w końcu kto mu tego zabroni?
U mnie w kościele kiedyś przyjmowało się komunie na kolanach do ust, od kilku lat się zmieniło, i już jest na stojąco do ust, jeszcze kilka lat, i będzie komunia dawana do ręki.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 13, 2019 23:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL