Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Medytacja chrześcijańska, a mantry. 
Autor Wiadomość
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
Tak, tak, znam te strony, już mnie ktoś próbował w to wciągnąć. A czegoś z Episkopatu Polski nie ma? Bo Filipiny to trochę daleko i jakby inny krąg kulturowy.


Śr lis 21, 2012 17:36
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
pawro napisał(a):
Tak, tak, znam te strony, już mnie ktoś próbował w to wciągnąć. A czegoś z Episkopatu Polski nie ma? Bo Filipiny to trochę daleko i jakby inny krąg kulturowy.
Filipiny może i są daleko, ale Brescia i Florencja są we Włoszech, a stamtąd do Rzymu jest jakby bliżej niż z Polski.


Cz lis 22, 2012 11:12
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
Potęga jak na 163 włoskie diecezje. A ile w Europie jest biskupów? Dwóch z Brescii i Florencji to na tym tle liczba dążąca do zera.


Cz lis 22, 2012 18:43
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
Widzę, że już nie chodzi ci polski episkopat, tylko o całą Europę. To dobry kierunek. Popracuj nad tym jeszcze trochę, to może i Filipiny też nie będą się wydawać daleko.


Cz lis 22, 2012 22:13
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
Cytuj:
Zupełnie prozaiczne pytanie. Jeżeli medytacja chrześcijańska rzeczywiście miałaby byc czymś dobrym dlaczego nigdy nie widzieliśmy papieża medytującego, dlaczego biskupi nie zachęcają w swoich listach do uprawiania takich praktyk, dlaczego w kościołach w kółko tylko różaniec, koronka, adoracja. Czyżby Kościół skrywał jakieś tajemnice? Po co, by utrudnić wiernym drogę do zbawienia? Wiem, że benedyktyni, jezuici...., ale co z resztą Kościoła?
- w tym co mówisz jest dużo prawdy , jednak niejednokrotnie zauważyłeś pewno jak papież klęczy i trwa w skupieniu - to jest właśnie medytacja .Mogę z pewnością napisać tak o papieżu , gdyż ten człowiek jak żaden inny dużo mówi o modlitwie medytacyjnej .Wielcy święci uczą tej drogi modlitwy bo medytacja jest początkiem kontemplacji - spotkania z Bogiem w duszy człowieka.Medytacja jest modlitwą - rozważaniem zasłyszanych słów lub rozważaniem życia Jezusa Chrystusa - ewentualnie słów napisanych w piśmie , tym jest właśnie medytacja chrześcijańska .Nie należy porównywać medytacji chrześcijańskiej z medytacjami wschodu - bo to dwie różne rzeczy .W medytacji chrześcijańskiej nie używamy słowa lub konkretnych słów . Dopiero chcąc wejść w głąb siebie i tam w srodku modlic się do Pana bez słów , zaczynamy używać konkretnych słów lub słowa - głupio brzmi . Ale to słowo lub zestaw słów ma nam użmysłowić , że mamy trwać w milczeniu . Dla przykładu zdanie - Panie miej miłosierdzie dla mnie grzesznika - jest kołem ratunkowym w przypadku modlitwy milczenia .Coby to uświadomić - siadasz w pewnej konkretnej pozycji , takiej która nie będzie ci przeszkadzała - krzesło , siad po turecku , klęczenie - po prostu różne - to nie jest istotne bierzesz do ręki zegarek (troche dziwne , ale jest to najlepsza droga do nauki medyutacji chrześcijanskiej) - moja propozycja to początkowo 15 minut - zamykasz oczy ale masz słowo o którym pisałem - Panie miej mi.łosierdzie dla mnie grzesznika . i wyłączasz myslenie . nie myslisz , nic nie jest w stanie cie rozproszyć , ale o tym też nie myslisz - po prostu trwasz - zero myślenia , zero czegokolwiek . i wtedy gdy nagle tak trwasz uzmysławiasz sobie , że faktycznie to twoje mysli powedrowały np . do pracy , albo do jakiegoś spotaknia - wówczas przywołujesz to zdanie - Panie miej miłosierdzie dla mnie grzesznika - to zdanie lub słowo jest dla ciebie kołem ratunkowym aby na powrót wejść w ciszę .W początkowym okresie pomocny jest właśnie zegarek - bo przezwyciężenie siebie przez 15 minut jest sukcesem
(wszystko z czasem się unormuje i odłożysz zegarek, nie będzie ci potrzebny).
To jest jedna ta nowa droga medytacji chrześcijanskiej , jest też druga również zalecana ale polegająca na powtarzaniu np tego właśnie zdania prze cały czas medytacji - te słowa powtarzane sprawiają że zaczynasz sie z tymi słowami utożsamiać , stają sie dla ciebie czymś naturalnym powszednim (ciągle się módlcie) , nie że je powtarzasz , ale one jak wyobrażnie pojawiaja sie same . To tak na szybko . Ale idea jest mniej wiecej taka właśnie . :)


Pt gru 14, 2012 21:42

Dołączył(a): Śr lip 25, 2018 11:59
Posty: 25
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
Ja, mam pytanie. Jak można w coś wierzyć i być specjalistą w innej wierze?


Śr lip 25, 2018 12:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
Kali369 napisał(a):
Ja, mam pytanie. Jak można w coś wierzyć i być specjalistą w innej wierze?

Do czego nawiązujesz tym pytaniem?

Pewnie czytałeś/łaś o mitologii greckiej i rzymskiej w jakieś książce Stankiewicza, czy Parandowskiego. Czy któryś z nich wierzył w te mity?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 25, 2018 12:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 25, 2018 11:59
Posty: 25
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
Do większości treści z tego wątku. Najwięcej do powiedzenia o medytacji i mantrach mają do powiedzenia chrześcijanie.

Czy Kozioł i płonący krzyż niesie jakieś znaczenie?


Śr lip 25, 2018 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
Kali369 napisał(a):
Do większości treści z tego wątku. Najwięcej do powiedzenia o medytacji i mantrach mają do powiedzenia chrześcijanie.?
Fatalnie. Podobnie jak w przypadku Kodeksu Karnego (który, jak wiadomo, powinni układać znający się na rzeczy przestępcy) na temat relacji medytacji chrześcijańskiej do mantry nie powinni się wypowiadać chrześcijanie ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lip 25, 2018 16:44
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
Cytuj:
Czy Kozioł i płonący krzyż niesie jakieś znaczenie?

Płonący krzyż to symbol metodyzmu. To jest płomień Ducha Świętego. Zobacz pierwszy link w stopce mojej wypowiedzi.
A "Kozioł" to nick o bardzo wielu, wielu znaczeniach: niektórych bardzo poważnych, dostojnych, a innych ... mniej.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 25, 2018 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
Usunięto posty obraźliwe tudzież będące personalną wycieczką.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn lip 30, 2018 12:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 25, 2018 11:59
Posty: 25
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
:) ;) :) :) :)

Jak to było z Kopernikiem? Ziemia jest płaska bo by ludzie pospadali. Ile osób bało się publikować własne prace przed groźbą ekskomuniki albo stosu. Nawet Newton. Zagorzały katolik.

Podziwiam waszą pracę. 2000 lat. To jest sukces. Ręce we krwi po łokcie ale sukces. Jak rzeźnik.

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

Gdzie wasza wiara?

Nieużyty frak
Dziurawy płaszcz
Znoszony but

Zapomniany szal
Zaszył się w kąt
Niemodny już

Każda rzecz
O czymś śni
Odstawiona
Jeszcze chce
Modna być
Zanim cicho skona

I dopiero gdy zawoła Bóg
To pożegnam wszystkie te rzeczy i znów
Pójdę boso
Pójdę boso
Pójdę boso
Pójdę boso

Zagubiony gdzieś
Parasol, z nim
Czekam na deszcz

Zegar nie wie jak
Bez moich rąk
Ma życie wieść

W wielki stos
Piętrzą się
Odłożone
Każda chce
Żeby ją
Wziąć na druga stronę

I dopiero gdy zawoła Bóg
To pożegnam wszystkie te rzeczy i znów
Pójdę boso
Pójdę boso
Pójdę boso
Pójdę boso

Zamkną za mną drzwi (pójdę boso)
Nie zabiorę nic (pójdę boso)
Zamkną za mną drzwi (pójdę boso)
Nie zabiorę nic

I dopiero gdy zawoła Bóg
To pożegnam wszystkie te rzeczy i znów
Pójdę boso
Pójdę boso
Pójdę boso
Pójdę boso

Obyście wzięli jak najwięcej z tego co macie tutaj na drugą stronę.


Wt lip 31, 2018 13:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 25, 2018 11:59
Posty: 25
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
A poza tym w internecie nic nie ginie.


Wt lip 31, 2018 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 25, 2018 11:59
Posty: 25
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
W sumie szkoda, bo zasada jest taka, że modlitwa to wyciąganie łapy do Boga po coś. A mantra to adoracja Boga bez prośby o cokolwiek. Czysta adoracja. "Kocham cię Boże za to, że jesteś wielki. Kocham cię o mocny i wszechwładny. Kocham cię o nieśmiertelny, stwórco wszystkiego." To jest mantra. Dodatkowo powinna być intonowana w skupieniu i określoną ilość razy. Jak różaniec. Ale to wiecie.


Wt lip 31, 2018 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 25, 2018 11:59
Posty: 25
Post Re: Medytacja chrześcijańska, a mantry.
Żałuję pism i cywilizacji które zostały zniszczone przed internetem. To zostało wymazane do czasu Sądu Ostatecznego.


Wt lip 31, 2018 13:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL