Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Grzech masturbacji? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 24, 2011 15:27
Posty: 1
Post Grzech masturbacji?
Jestem nastoletnią chrześcijanką.
Trwałam w grzechu masturbacji przez pewien czas. Przed Świętami Bożego Narodzenia postanowiłam z tym zerwać. Udało mi się wytrzymać aż do dzisiaj... Nie wiem co we mnie wstąpiło... Nie wiem dlaczego to zrobiłam... w trakcie dotarło do mnie to co robię... przerwałam to wszystko od razu... Czuję się "brudna", nie chciałam tego... Dlatego moim pytaniem jest to czy można to uznać za grzech ciężki? Wiem że ogólnie masturbacja jest grzechem ciężkim, ale czy w tym przypadku również?
Z góry dziękuję za odpowiedź


Cz mar 24, 2011 15:53
Zobacz profil
Post Re: Grzech masturbacji?
Jeśli to była masturbacja--bo tak to zrozumiałem--to w tym przypadku jest to grzech.

Masturbacja:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Masturbacja


Cz mar 24, 2011 16:09
Post Re: Grzech masturbacji?
Jeśli już zaczęłaś to robić to jest to grzech ciężki chociaż dziwi mnie to jak można to zrobić nie wiedząc o tym co się robi ?

Wiele osób ma z tym grzechem problemy głównie chłopców i popełniają go dlatego jeśli masz wątpliwości co do wagi grzechu to nie pozostaje ci nic jak pójście do spowiedzi to nic strasznego do spowiedzi się chodzi nawet jak ma się grzechy lekkie no i problem będzie rozwiązany.Jak już upadniesz raz czy tam dwa lub więcej to myślę,że kiedyś dojdziesz do wniosku,że ten grzech niszczy twoje życie dlatego lepiej przestać go popełniać ale niestety ja też mam z tym problem więc sama nie jesteś :).


Pt mar 25, 2011 14:47
Post Re: Grzech masturbacji?
Z tego co mowili mi ksieza , a jak wiadomo w chwili spowiedzi przez ksiedza przemawia Jezus to moze to byc nalog co nie zwalnia ze spowiedzi.


Pt mar 25, 2011 15:37
Post Re: Grzech masturbacji?
Tyle,że trzeba to dobrze rozeznać czy jest to rzeczywiście nałóg.Jeśli tak,to i grzech nie jest wtedy ciężki.Można ze stałym spowiednikiem nawet ustalić,że po każdym upadku można przystąpić do Eucharystii a spowiadać się np. raz w miesiącu.
Ale trzeba to dobrze rozeznać.


Pt mar 25, 2011 16:10
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Grzech masturbacji?
gosik17 napisał(a):
Nie wiem dlaczego to zrobiłam
Ponieważ istnieje coś takiego jak popęd seksualny, który u każdego zdrowego człowieka jest czymś zupełnie normalnym i naturalnym. Gdyby ktoś go nie miał, wtedy dopiero byłoby się czym martwić.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So mar 26, 2011 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 12:34
Posty: 837
Lokalizacja: mazowsze
Post Re: Grzech masturbacji?
Ja myśle , że jesteś w szponach nałogu. Zatem polecam lekture "Urzekającej" z www.wdrodze.pl w dziale psychologia i wiara . Musisz odnaleźć swoją tożsamość i godność kobiety w Bogu .

_________________
1 KOR 13


So mar 26, 2011 20:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Grzech masturbacji?
Metanoia/Freedom napisał(a):
Ja myśle , że jesteś w szponach nałogu.
Pan ekspert raczy bredzić.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N mar 27, 2011 0:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Grzech masturbacji?
Część postów usunąłem z powodu naruszeń zasad działu (patrz: regulamin działu Żyć wiarą - w temacie "Co to za dział?" - oraz podpis pod tytułem działu, który ukazuje jego charatker: "Porozmawiajmy o codziennych trudnościach w duchu wiary katolickiej"). Jeśli chcecie kontynuować to co stąd zniknęło, to dajcie znać na priv, przeniosę do odpowiedniego działu. Ale proszę o trzymanie się tematu w duchu tego działu.
jumik


Wt mar 29, 2011 17:09
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Grzech masturbacji?
gosik17 napisał(a):
Jestem nastoletnią chrześcijanką.
Trwałam w grzechu masturbacji przez pewien czas. Przed Świętami Bożego Narodzenia postanowiłam z tym zerwać. Udało mi się wytrzymać aż do dzisiaj... Nie wiem co we mnie wstąpiło... Nie wiem dlaczego to zrobiłam... w trakcie dotarło do mnie to co robię... przerwałam to wszystko od razu... Czuję się "brudna", nie chciałam tego... Dlatego moim pytaniem jest to czy można to uznać za grzech ciężki? Wiem że ogólnie masturbacja jest grzechem ciężkim, ale czy w tym przypadku również?
Z góry dziękuję za odpowiedź


Gosik17, to super, że postanowiłaś z tym zerwać! Pamiętaj o tym, żeby nawet w przypadku jakiegoś grzesznego czynu trwać w postanowieniu czystości, żeby się tym nie zrażać i nie poddawać się. Najlepiej po prostu pójść do spowiedzi, wyznać grzech i dalej żyć sakramentalnie dążąc do bliskiej relacji z Bogiem. I nie angażować całej swojej koncentracji na grzechu - najłatwiej pokonać grzech nie poprzez ciągłe samopotępianie (choć grzech jest czymś oczywiście złym), ale poprzez koncentrację na miłości Bożej, która nas przemienia.

My tutaj nie damy rady wyjaśnić czy to grzech ciężki czy nie - z oczywistych powodów. Może pomoże Ci rozjaśnić sytuację temat "Czy to grzech (ciężki)?" - zanim zapytasz.

Jeśli moglibyśmy Ci jakoś jeszcze pomóc, to napisz. Zawsze możesz liczyć na wsparcie :)

Bóg z Tobą!

_________________
Piotr Milewski


Wt mar 29, 2011 17:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Grzech masturbacji?
Poza tym jeśli masz żyć z wątpliwościami czy grzech był ciężki czy lekki, lepiej poprostu wyspowiadaj się - zyskasz spokój sumienia. Każdy z nas wraca do jakichś grzechów, takich czy innych, to nie jest nic dziwnego. Nie zamartwiaj się, wyspowiadaj się i dalej żyj do przodu.

_________________
Ania


Śr mar 30, 2011 8:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 31, 2018 21:01
Posty: 9
Post Re: Grzech masturbacji?
Witam.
Proszę o pomoc. Czy grzechem jest mieć wytrysk bez masturbacji? W skrócie przedstawię mój problem. Żona nie chce ze mną być i nie kochaliśmy się już jakieś dwa lata. Jednak dalej mieszkamy razem i śpimy. Kiedyś śniła mi się naga i nagle się obudziłem a tu wytrysk. Ostatnio w nocy tylko za sofie stopę ją dotknąłem i też wytrysk. Jeszcze raz spróbowałem z ciekawości czy jak znowu ją dotknę to co się stanie i się skończyło tak samo. Mam taki problem ze mnie już czasami jądra bolą.
Pozdrawiam


Wt lip 31, 2018 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Grzech masturbacji?
2/10. może 2,5 za "poczucie humoru"


Wt lip 31, 2018 21:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 31, 2018 21:01
Posty: 9
Post Re: Grzech masturbacji?
Ale dla mnie to nie jest śmieszne. Nie kochałem się z żoną odkąd w ciążę zaszła. Nasz syn ma 15 miesięcy. Teraz się dowiaduje że żona ma kochanka. Ja staram się tak żyć żeby nasze małżeństwo uratować, staram się nie grzeszyć... Kiedyś często się masturbowałem ale się z tego wyleczyłem, to teraz się pojawiły wtryski bez masturbacji. Nie chcesz pomóc to lepiej nic nie pisz a nie osadzają jeżeli nie znasz dokładnie czyjejś bardzo ciężkiej sytuacji rodzinnej!!!


Wt lip 31, 2018 22:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech masturbacji?
sm42 napisał(a):
Ale dla mnie to nie jest śmieszne. Nie kochałem się z żoną odkąd w ciążę zaszła. Nasz syn ma 15 miesięcy. Teraz się dowiaduje że żona ma kochanka. Ja staram się tak żyć żeby nasze małżeństwo uratować, staram się nie grzeszyć... Kiedyś często się masturbowałem ale się z tego wyleczyłem, to teraz się pojawiły wtryski bez masturbacji. Nie chcesz pomóc to lepiej nic nie pisz a nie osadzają jeżeli nie znasz dokładnie czyjejś bardzo ciężkiej sytuacji rodzinnej!!!




Chcesz być prawdziwym katolikiem, to nieś swój krzyż.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 31, 2018 22:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL