Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Grzech masturbacji? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Grzech masturbacji?
sm42 napisał(a):
Ale dla mnie to nie jest śmieszne. Nie kochałem się z żoną odkąd w ciążę zaszła. Nasz syn ma 15 miesięcy. Teraz się dowiaduje że żona ma kochanka. Ja staram się tak żyć żeby nasze małżeństwo uratować, staram się nie grzeszyć... Kiedyś często się masturbowałem ale się z tego wyleczyłem, to teraz się pojawiły wtryski bez masturbacji. Nie chcesz pomóc to lepiej nic nie pisz a nie osadzają jeżeli nie znasz dokładnie czyjejś bardzo ciężkiej sytuacji rodzinnej!!!

Ostatnio na forum mamy wysyp żartownisiów, stąd pewien dystans wobec Twojego przypadku.
Niemniej, nie sądzisz że lepiej zadać takie pytanie w konfesjonale? Grzech jest działaniem świadomym i dobrowolnym, czymś na co mamy wpływ i z tego korzystamy. Wytrysk może się zdarzyć przy różnych okazjach, nie kontrolujemy w pełni biologicznych odruchów, więc rozpatrywanie sprawy w kategoriach grzechu nie bardzo ma sens, jeżeli nie robiłeś tego z wyrachowaniem.
W każdym bądź razie, kwestia wytrysku to Twój najmniejszy problem z tego co piszesz, gdyż źle się dzieje w Twoim małżeństwie i na tym warto się skupić, bo sytuacja jest ciężka.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr sie 01, 2018 15:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Grzech masturbacji?
W sumie gdzie i kiedy uznano masturbację za grzech?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt sie 03, 2018 14:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Grzech masturbacji?
IrciaLilith napisał(a):
W sumie gdzie i kiedy uznano masturbację za grzech?


Ircia nie wiem gdzie i kiedy uznano, ale ja uznałem, że jest szkodliwa dla godnego i radosnego współżycia, dającego satysfakcję obu małżonkom. Najwięcej seksu mamy nie między nogami, a między uszami. Jeżeli zatrudniasz maszynę, to stwierdzisz, że żaden mężczyzna maszynie nie dorówna. Seks, to wspaniała gra przez 24 godz na dobę. Tak samo, żadna pochwa nie będzie tak agresywna dla mężczyzny, jak jego ręka. Czyli w głowie nie ma nas dwoje, tylko jedno.


So sie 04, 2018 9:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Grzech masturbacji?
Jeśli dorosłego faceta rzekomo chce opuścić żona, a on bije na forum z pytaniami o to czy wytrysk to masturbacja, to istotnie musi być żartownisiem, no ludzie :D


So sie 04, 2018 10:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Grzech masturbacji?
Jeśli dla kogoś jest szkodliwa do pełnego przeżywania współżycia i to rozumieniu faktu że prawdziwy seks zachodzi w mózgu nie między nogami to w takim układzie uważam że serio jest czymś złym, bo podchodzi pod moją definicję zła, ale to kwestia indywidualna i gdy nie ma szkodliwości gdy wręcz sprawia to że pożycie jest lepsze ( np dzięki takiemu treningowi facet w pełni kontroluje swój wytrysk, a kobieta nauczyła się przezywać kilka różnych rodzajów orgazmów i wymienili się zdobytą wiedzą wprowadzając seks na wyższy pułap)

A ja serio pytam gdzie i kiedy uznano masturbację za grzech? Wie ktoś?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So sie 04, 2018 15:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Grzech masturbacji?
Ircia, podstawowym kryterium, jak sama stwierdzasz, jest ocena czy przypadkiem kogoś nie krzywdzisz. Ten krąg potencjalnych krzywdzonych może być dość duży, gdy rozpatruje się grzechy przeciw 6 przykazaniu. A jeżeli chodzi o mastrubację, jest dozwolona dla niezaspokojonej żony, w tajemnicy przed mężem, by nie doznał urazu psychicznego. Natomiast dla mężczyzny, wytrysk jedynie do pochwy, a reszta jest grzechem. Twoje stwierdzenie też nie jest równoznaczne dla obydwojga: mężczyzna nauczy się kontrolować i musi się tego trzymać, a kobieta będzie przeżywać różne rodzaje orgazmów. Zauważ: kontrola, a przeżywanie, to dwa różne stany. Czy naprawdę uważasz, że od kobiety nic nie zależy, co dzieje się u mężczyzny? Czy za pomocą jakiegoś sztucznego wspomagania, to wchodzenie z seksem na wyższy pułap, ma jakąś górną granicę?


N sie 05, 2018 8:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech masturbacji?
IrciaLilith napisał(a):
A ja serio pytam gdzie i kiedy uznano masturbację za grzech? Wie ktoś?


W Biblii jest gdzieś tam napisane, "Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją" no i tutaj nie chodzi tylko o to że za pomocą tej ręki coś ukradniesz, czy weźmiesz jakąś broń i kogoś zabijesz, tutaj kościół uznał że to odnosi sie do masturbacji.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 05, 2018 9:41
Zobacz profil
Post Re: Grzech masturbacji?
Robek napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
A ja serio pytam gdzie i kiedy uznano masturbację za grzech? Wie ktoś?


W Biblii jest gdzieś tam napisane, "Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją" no i tutaj nie chodzi tylko o to że za pomocą tej ręki coś ukradniesz, czy weźmiesz jakąś broń i kogoś zabijesz, tutaj kościół uznał że to odnosi sie do masturbacji.

Tak durną interpretację może uznać jedynie Robek :D :D


N sie 05, 2018 10:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech masturbacji?
Alus napisał(a):
Tak durną interpretację może uznać jedynie Robek :D :D



To jest interpretacja Kościoła, wiec mówisz że Kościół jest durny? ciekawe :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 05, 2018 11:28
Zobacz profil
Post Re: Grzech masturbacji?
Alus napisał(a):
Tak durną interpretację może uznać jedynie Robek :D :D



Jakie jest wiec wlasciwe, katolickie uzasadnienie, ze masturbacja jest grzechem?

Liczylam, ze chwat, ekspert od homoseksualizmu i masturbacji, objasni wyczerpujaco ten "problem", ale chyba moja nadzieja byla zludna.

Alus, moze ty zaryzykujesz i odpowiesz na pytanie ?


N sie 05, 2018 11:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Grzech masturbacji?
Z Katechizmu Kościoła Katolickego:

Cytuj:
KKK 2352 Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym". "Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie narządów płciowych poza prawidłowym współżyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości". Poszukuje się w niej przyjemności płciowej poza "relacją płciową, wymaganą przez porządek moralny, która urzeczywistnia «w kontekście prawdziwej miłości pełny sens wzajemnego oddawania się sobie i przekazywania życia ludzkiego»" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 9).


Z Deklaracji o niektórych zagadnieniach etyki seksualnej - Kongregacji Nauki i Wiary:
Cytuj:
9. Często poddaje się dziś w wątpliwość lub bezpośrednio kwestionuje tradycyjną naukę Kościoła katolickiego, według której masturbacja stanowi poważne nieuporządkowanie moralne. Mówi się, że psychologia i socjologia wskazują, że zwłaszcza u młodzieży masturbacja jest powszechnym elementem dojrzewania seksualnego, a więc nie ma w niej rzeczywistej i ciężkiej winy, jak tylko w wypadku, gdyby ktoś rozmyślnie oddawał się przyjemności zamkniętej w sobie («ipsatio»), ponieważ w takim przypadku czyn całkowicie przeciwstawia się wspólnocie miłości między osobami różnej płci, która jest właściwym miejscem użycia władz seksualnych.

Taki jednak pogląd jest sprzeczny z nauczaniem i praktyką duszpasterską Kościoła katolickiego. Bez względu na wartość niektórych uzasadnień o charakterze biologicznym lub fizjologicznym, którymi niekiedy posługiwali się teologowie, w rzeczywistości zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną Tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i ciężko nieuporządkowanym [19]. Twierdzenie to bierze się z przeświadczenia, że bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie władz seksualnych poza prawidłowym pożyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości. W takich przypadkach brakuje bowiem relacji seksualnej wymaganej przez porządek moralny, która urzeczywistnia w kontekście prawdziwej miłości pełny sens wzajemnego oddania się sobie i przekazywania życia ludzkiego [20]. Do tej prawidłowej relacji należy odnieść ocenę wszelkiej świadomej i dobrowolnej aktywności seksualnej. Chociażby nie dało się ustalić, że Pismo Święte wyraźnie potępia ten grzech, to słusznie jednak Tradycja Kościoła przyjęła, że w Nowym Testamencie odrzuca się go tam, gdzie jest mowa o «nieczystości» lub «niewstydliwości», czy innym postępowaniu przeciwnym czystości i powściągliwości.

Badania socjologiczne mogą pokazać częstotliwość tego wypaczenia w zależności od zróżnicowania ludności, czasu czy innych okoliczności; w taki sposób zbiera się dane faktyczne. Nie stanowią one jednak kryterium, przy pomocy którego można by oceniać godziwość czynów ludzkich [21]. Rozmiary zjawiska masturbacji trzeba oczywiście rozpatrywać w świetle wrodzonej człowiekowi słabości pochodzącej z grzechu pierworodnego, a także w związku z utratą wrażliwości na Boga, z zepsuciem obyczajów na skutek komercjalności występków, z nieskrępowaną swobodą wielu widowisk i publikacji, jak również z zapominaniem o wstydliwości, będącej strażniczką czystości.

Dzisiejsza psychologia dostarcza zagadnieniu masturbacji wielu ważnych i pożytecznych wskazówek, w oparciu o które należy wydawać bardziej właściwy sąd o odpowiedzialności moralnej i ukierunkować działalność duszpasterską. Psychologia może też pomóc w zrozumieniu, w jakiej mierze niedojrzałość wieku młodzieńczego - niekiedy przeciągająca się poza ten wiek - lub brak równowagi psychicznej, lub też nabyte przyzwyczajenie mogą zaważyć na sposobie działania człowieka, zmniejszając dobrowolność czynów i sprawiając, że subiektywnie nie zawsze zaciąga się ciężką winę. W ogólności nie powinno się jednak domniemywać braku poważnej odpowiedzialności; jeśli ma to miejsce, to kwestionuje się możliwość działania człowieka w sposób moralny.

W posłudze duszpasterskiej, celem wydania w poszczególnych przypadkach słusznego osądu, powinno ocenić się cały normalny sposób działania konkretnej osoby, nie tylko co do praktykowania miłości i sprawiedliwości, lecz także co do wysiłku, z jakim zachowuje ona przykazanie czystości. Przede wszystkim należy więc przekonać się, czy zostały zastosowane niezbędne środki, zarówno naturalne, jak i nadprzyrodzone, jakie na podstawie wielowiekowego doświadczenia asceza chrześcijańska zaleca dla opanowania pożądliwości i osiągnięcia postępu w cnocie.
http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_19751229_persona-humana_pl.html

_________________
Piotr Milewski


N sie 05, 2018 12:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Grzech masturbacji?
Moderatorze jumik, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz.

Czy jest, oprocz Tradycji, jakiekolwiek biblijne uzasadnienie, z ktorego wynika, ze mamy w tym przypadku do czynienia z grzechem (przekroczeniem Prawa Bozego) ?


N sie 05, 2018 13:18

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech masturbacji?
Szóste przykazanie: seks z samym sobą jest cudzołóstwem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sie 05, 2018 13:22
Zobacz profil
Post Re: Grzech masturbacji?
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Tak durną interpretację może uznać jedynie Robek :D :D



To jest interpretacja Kościoła, wiec mówisz że Kościół jest durny? ciekawe :mrgreen:

Nigdzie Kościół tak nie interpretuje tych słów Jezusa, bo i nie ręce są powodem grzechu masturbacji, jeśli już, to należałoby raczej penisa odciąć.


N sie 05, 2018 13:28
Post Re: Grzech masturbacji?
Andy72 napisał(a):
seks z samym sobą jest cudzołóstwem
Cóż za absurd! Nie można uprawiać większego własnołóstwa niż seks z samym sobą.


N sie 05, 2018 13:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL