Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
 Jestem homoseksualistą. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Padre77 napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Mam na myśli sam homoseksualizm jako orientację. Czyżby Kościół nie nauczał, że jest to zło?

Nigdy nie spotkałem się z nauką Kościoła głoszącą, że homoseksualizm jest złem.


Widać nie zaglądałeś do Katechizmu. Masz szczęście: wyżej stosowny ustęp zacytowałem.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 10, 2018 11:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Homoseksualizm - skłonność obiektywnie nieuporządkowana.
Gdzie tutaj jest napisane, że to zło?

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt sie 10, 2018 11:56
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Padre77 napisał(a):
Homoseksualizm - skłonność obiektywnie nieuporządkowana.
Gdzie tutaj jest napisane, że to zło?
A w terminologii i ocenie Kościoła "nieuporządkowanie" to jest moralnie dobre, złe czy obojętne?


Pt sie 10, 2018 12:12

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Jeszcze nie jest złem.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt sie 10, 2018 12:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
chwat napisał(a):
Kościół niczego nikomu nie wmawia, ale nazywa rzeczy po imieniu.
Nic podobnego. Kościół bezpodstawnie wmawia homoseksualistom, że coś jest z nimi nie w porządku
Zwykłe kłamstwo. Nie ma wypowiedzi Kościoła adresowanej do homoseksualistów, mówiącej "coś z wami nie jest w porządku".

JedenPost napisał(a):
chwat napisał(a):
Nie ma w statystykach przytoczonych przez Ciebie danych mówiących, że negatywny stosunek jest przyczyną wzrostu samobójstw, jest mowa o agresji, ale Kościół wyraźnie przed nią przestrzega.
Utrwalany m.in. przez Kościół negatywny stosunek do homoseksualizmu
Przytoczę po raz drugi opinię Kościoła na temat homoseksualizmu:
KKK2358 Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji.
Jak widać nie ma w tym niczego negatywnego. Zatem jedyne utrwalanie negatywnego stosunku do czegokolwiek, występuje w przypadku JedenPosta, próbującego utrwalać kłamstwa na temat Kościoła.

Cytuj:
Kościół promuje również jako "Słowo Boże" ksiegę, która literalnie nakładania do zabijania homoseksualistów
Pismo świete nie ma w Kościele katolickim statusu samodzielnie interpetowalenego prawa, nie można się więc nim posługiwać w celu stosowania go jako normy postępowania.
Zatem "promocja księgi" o której mówi JedenPost, nie występuje. Kościół nikogo nie nakłania do zabijania, a wręcz przeciwnie chroni życie w każdej formie, co we współczesnym świecie jest ewenementem.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt sie 10, 2018 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jestem homoseksualistą.
chwat napisał(a):
Zwykłe kłamstwo. Nie ma wypowiedzi Kościoła adresowanej do homoseksualistów, mówiącej "coś z wami nie jest w porządku".


Widzę, że i chwatowi Katechizm nie jest znany.

chwat napisał(a):
Jak widać nie ma w tym niczego negatywnego. Zatem jedyne utrwalanie negatywnego stosunku do czegokolwiek, występuje w przypadku JedenPosta, próbującego utrwalać kłamstwa na temat Kościoła.


Widać tylko tyle, że chwat wyrywa zdania z kontekstu.

chwat napisał(a):
Zatem "promocja księgi" o której mówi JedenPost, nie występuje.


Oczywiście, że występuje. Kościół wydaje przekładom Biblii imprimatur i określa ją "Słowem Bożym".

chwat napisał(a):
Pismo świete nie ma w Kościele katolickim statusu samodzielnie interpetowalenego prawa, nie można się więc nim posługiwać w celu stosowania go jako normy postępowania.


Owszem, dzięki Bogu. Nie zmienia to jednak faktów przytoczonych powyżej.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 10, 2018 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Padre77 napisał(a):
Jeszcze nie jest złem.


Czyli akty homoseksualne wg. Katechizmu też nie są złem, zgadza się?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 10, 2018 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Każde współżycie pozamałżeńskie w jest grzechem czyli złem.
Homoseksualiści nie są tutaj żadną "uprzywilejowaną" grupą.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt sie 10, 2018 13:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jestem homoseksualistą.
JedenPost napisał(a):
chwat napisał(a):
Zwykłe kłamstwo. Nie ma wypowiedzi Kościoła adresowanej do homoseksualistów, mówiącej "coś z wami nie jest w porządku".
Widzę, że i chwatowi Katechizm nie jest znany.
Dajże i innym to zobaczyć :)
Zacytuj katechizm mówiący o homoseksualistach "coś z wami nie jest w porządku".


Cytuj:
Cytuj:
Jak widać nie ma w tym niczego negatywnego. Zatem jedyne utrwalanie negatywnego stosunku do czegokolwiek, występuje w przypadku JedenPosta, próbującego utrwalać kłamstwa na temat Kościoła.
Widać tylko tyle, że chwat wyrywa zdania z kontekstu
Przytoczę po raz trzeci zdanie Kościoła o homoseksualistach, żeby pokazać rzekomy negatywny kontekst

KKK2358 Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji.

Cytuj:
Oczywiście, że występuje. Kościół wydaje przekładom Biblii imprimatur i określa ją "Słowem Bożym".
Występowanie imprimatur nie oznacza potwierdzenia wymysłów JedenPosta, że Kościół zaleca literalne i dowolne posługiwanie się Biblią.

Cytuj:
Cytuj:
Pismo świete nie ma w Kościele katolickim statusu samodzielnie interpetowalenego prawa, nie można się więc nim posługiwać w celu stosowania go jako normy postępowania.
Owszem, dzięki Bogu. Nie zmienia to jednak faktów przytoczonych powyżej.
Nie? :D
To zasadniczo zmienia przytoczone "fakty", bo promocaja zabijania nie występuje.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt sie 10, 2018 14:06
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
chwat napisał(a):
JedenPost napisał(a):
chwat napisał(a):
Kościół niczego nikomu nie wmawia, ale nazywa rzeczy po imieniu.
Nic podobnego. Kościół bezpodstawnie wmawia homoseksualistom, że coś jest z nimi nie w porządku
Zwykłe kłamstwo. Nie ma wypowiedzi Kościoła adresowanej do homoseksualistów, mówiącej "coś z wami nie jest w porządku".



Chwat, jesli prawda jest to, co piszesz o KK, to znaczy, ze Slowo Boze nie ma w nim zadnej wartosci i to, co podczas mszy jest mowione po odczytaniu fragmentu ST lub NT (Oto Slowo Boze/Oto Slowo Panskie) rowniez nie ma zadnej wartosci i jest tylko teatrzykiem odgrywanym na potrzeby parafialnego zascianka. Na koniec odegranej sceny wyswiecony kaplan sklada pocalunek na swietej Ksiedze. Super.

Wasz wielki apologeta, MP, przekonywal mnie wlasnie na forum "Z Chrystusem", ze Biblia jest wlasnoscia Kosciola , a KK jest autorem NT.

Cytuj:
JedenPost napisał(a):
chwat napisał(a):
Nie ma w statystykach przytoczonych przez Ciebie danych mówiących, że negatywny stosunek jest przyczyną wzrostu samobójstw, jest mowa o agresji, ale Kościół wyraźnie przed nią przestrzega.
Utrwalany m.in. przez Kościół negatywny stosunek do homoseksualizmu
Przytoczę po raz drugi opinię Kościoła na temat homoseksualizmu:
KKK2358 Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji.
Jak widać nie ma w tym niczego negatywnego. Zatem jedyne utrwalanie negatywnego stosunku do czegokolwiek, występuje w przypadku JedenPosta, próbującego utrwalać kłamstwa na temat Kościoła.



Chwat, ja ci wierze, ze jest tak jak piszesz, bo przeciez co jak co, ale homoseksualizm w KK jest juz czyms normalnym i akceptowanym, podobnie zreszta jak u protestantow. Osobiscie znam pastorke ewangelicka, ktora oficjalnie zamieszkuje z partnerka na ich "plebanii"(nie wiem jak to sie u ewangelikow poprawnie nazywa),a partnerka wiernie jej towarzyszy na wszystkich nabozenstwach. Niektorzy sie oburzali, ale przestali i wszystko gra.

Cytuj:
Cytuj:
Kościół promuje również jako "Słowo Boże" ksiegę, która literalnie nakładania do zabijania homoseksualistów
Pismo świete nie ma w Kościele katolickim statusu samodzielnie interpetowalenego prawa, nie można się więc nim posługiwać w celu stosowania go jako normy postępowania.
Zatem "promocja księgi" o której mówi JedenPost, nie występuje. Kościół nikogo nie nakłania do zabijania, a wręcz przeciwnie chroni życie w każdej formie, co we współczesnym świecie jest ewenementem.



Tak, Pawel pisze w liscie do Rzymian, ze "zboczency " zasluguja na smierc. A KK twierdzi, ze ma sukcesje apostolska :shock: Czy aby na pewno ?


Dedykuje ci chwacie ponizszy fragment Listu do Rzymian. Rowniez @padre, @ Marek Piotrowski i wszystkim, ktorzy manipuluja Biblia, Tradycja i w ogole nie zastanawiaja sie, ze na tym forum sa ludzie, ktorzy to wszystko obserwuja i sprawdzaja.




[u]
18 Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta.
[/u] 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy5. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę6 niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
29 7 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.


Rzym 1, 18-31

Czy wyswiecony katolicki kaplan zlozylby rowniez pod tym tekstem namaszczony pocalunek i wypowiedzialby swieta formulke "Oto Slowo Panskie" ?

Mysle, ze nie mialby z tym zadnego problemu :-D


Pt sie 10, 2018 14:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Padre77 napisał(a):
Nigdy nie spotkałem się z nauką Kościoła głoszącą, że homoseksualizm jest złem.

Ach ta poprawnosc polityczna.
Tak naprawde czy niewidomy od urodzenia, daltonista, leworeczny, itd nie chcialby byc taki jak wiekszosc. Czy uwaza ze to co go spotkalo jest dobre? No wiec jest zle. W jakims sensie.
Czy homoseksualisci sa tacy zachwyceni swoim homoseksualizmem? No wiec jest zle.


Pt sie 10, 2018 15:03
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Leworęczność jest złem? No może bez przesady; zaraz dojdziemy do tego, że czarna karnacja jest złem, albo skośne oczy. Takich ludzi tez jest mniejszość, w każdym razie w robaczkowym otoczeniu, a tylko ono się liczy, nieprawdaż? W końcu ludzkość to ja, skromny robaczek. :P

W ogóle, sięganie się po pojęcie zła celem wywarcia presji społecznej na człowieka, żeby coś w sobie zmienił, ma sens tylko wtedy, kiedy wymagana zmiana jest możliwa - biologicznie, fizycznie, w surowym reżimie materii (również mózgowej). I nie ma to nic wspólnego z poprawnością, jakkolwiek rozumianą, przynajmniej na dziś dzień.

Owszem, odpowiednie technologie pewno umożliwią w końcu konwersje i to w obie strony, ale doprawdy, jeżeli nie chcemy doczekać wtedy wojen rozmaitych subkultur o pryncypia - że moja modyfikacja cielesna/psychiczna jest lepsza od twojej i w ogóle najlepsza dla każdego zmoda pod słońcem - to proponowałbym z tą poprawnością polityczną jednak się zaprzyjaźnić.


Pt sie 10, 2018 22:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Jestem homoseksualistą.
ErgoProxy napisał(a):
Leworęczność jest złem?

Jest. Np dlatego ze odpinanie zamka blyskawicznego u spodni jest cokolwiek niewygodne.
Tak sie sklada ze przejrzalem kilka stron na ten temat.
Proponuje zrobic podobnie.
Poza tym niektore uogolnienia nie maja sensu np to o czarnej karnacji. Roznica jest taka, ze ludzie o czarnej karnacji nie czuja sie z tym nieswojo podczas gdy osobnicy dotknieci bielactwem raczej by tego prezentu nie chcieli.


So sie 11, 2018 2:59
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
W taki razie robaczek może zbić małą fortuną inwestując w fabrykę odzieży dla leworęcznych; krój spodni bowiem nie jest prezentem od losu, ale od innych ludzi.


So sie 11, 2018 5:21
Post Re: Jestem homoseksualistą.
ErgoProxy napisał(a):
Leworęczność jest złem? No może bez przesady; zaraz dojdziemy do tego, że czarna karnacja jest złem, albo skośne oczy.

Ty nie pamiętasz, bo współcześnie mańkut to żadna przypadłość, ale jeszcze kilkadziesiąt lat temu zmuszano dzieci do posługiwania sie prawą ręką.


So sie 11, 2018 8:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL