Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:15



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Pytania odnośnie spowiedzi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Pytania odnośnie spowiedzi
Od razu mówię że jestem skrupulantem. Mecza mnie problemy spowiedzi i innych takich.. Chyba wiem że nie ma się czym przejmować ale wobec siebie samego jestem bezradny.. :(



1.Kiedyś u spowiedzi ksiądz zapytal się czy choroby z powodu ktorych nie poszedłem były ważne. Ja powiedziałem że tak. Później jednak przypomniało mi się że tak nie było. wyznalem ze takie mniej powazne choroby to wiekszosc była a nie tak jak wtedy powiedziałam l i wyznalem to jako kilkanascie razy.. Teraz nie wiem czy nie było to kilkadziesiat razy...chodzilo o to ze np bylem lekko chory w niedziele i nie poszedlem. Ale teraz zdaje mi się ze nie wyznalem wiecej razy bo np jak miałem katar lekki i nie poszedlm to z czystego lenistwa. A jak np lekko mnie bolało gardło i nie poszedłem to już co innego. Nie wyznalem Ze było np to ze nie poszedlem do kościoła a do babci już tak mimo że kiedyś powiedziałem że c tak nie było bo sednem sprawy było czy choroba była lekka Powiedziałem że miało to miejsce kilkanaście razy. Ale teraz sam nie wiem co chciałem przez to powiedzieć. Chyba to że mówiłem że nie chce iść bo mnie lekko np. Bolało gardło i nie było to na tyle ważne czy że byłem może troche chory w niedzielę i nie poszedłem z lenistwa po prostu.. Mówiłem że praktycznie wszystkie (bo nie pamiętam czy wszystkie) nie były na tyle poważne. Nie wiem czy wracać..

2. Kiedyś na spowiedzi wyznalem że zatajalem to i to ileś razy i że W TYM MIESIĄCU popełniłem ten grzech. Ksiądz nie dopytam się ile razy robiłem to w przeszłośc, czy mam teraz do tego wrócić?

3.Kiedys jak wyznalem zatajanie niechodzenia do kosciola to ksiadz zadal pytanie czy wiedzialem ze niechodzenie do kosciola to g. ciezki... ja zapomnialem o tym co mi powiedzial jeden ze spowiednikow i powiedzialem ze nie... spowiedz oczywiscie jest wazna ale musze wracac? Przeciez grzechy zostaly mi odpuszczone i nie chcialem składać. Podobnie było przy pytaniu księdza czy wiedzialem ze zatajanie jest grzechem ciężkim... Też zapomniałem o tym że przeczytałem coś kiedyś na ten temat.


Pt sie 10, 2018 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Pytania odnośnie spowiedzi
Nie wracaj do tych rzeczy. Jakie znaczenie ma dla Ciebie spowiedź? Czym jest dla Ciebie ten sakrament? Co Ci daje spowiedź?

_________________
MODERATOR


So sie 11, 2018 12:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pytania odnośnie spowiedzi
@Kiro13
Od rozstrzygania wątpliwości jest konfesjonał, a nie forum. Zamykam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 11, 2018 19:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL