Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
 Jestem homoseksualistą. 
Autor Wiadomość
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Nie pamiętam, ale wiem. I nie bardzo mi się ta przeszłość podoba. W ogóle mało mi się przeszłość podoba, ta niezbyt dawna, kiedy powszechnie mniemano, że należy zglajszachtować wszystko i wszystkich do jednorodnej masy, bo taka jest "konieczność dziejowa", bo "przeżywają najsilniejsi" itd.

Przeżywają zróżnicowani. Oczywiście nie za bardzo zróżnicowani, bo wtedy nie ma porozumienia w grupie. O ile jednak grupa się nie rozlatuje, to im większe zróżnicowanie (genów, talentów, umiejętności etc.), tym większa jej przewaga w konkurencji z grupami zorganizowanymi pod sznurek. Gdzie leży optimum? Prawdopodobnie w ogóle nie leży, tylko pływa sobie w te i we wte. Życie jest sztuką, niestety - niestety dla miłośników ideałów zadanych raz i na zawsze.

Miałem zresztą na studiach kolegę leworęcznego i z takim przykurczem nóg na dodatek (polio? porażenie?). Studiów nie skończył, ale i tak dostał robotę w Motoroli czy tam IBM-ie; już nie pamiętam. Dobry szachista.


So sie 11, 2018 8:47

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jestem homoseksualistą.
chwat napisał(a):
Zacytuj katechizm mówiący o homoseksualistach "coś z wami nie jest w porządku".


chwat raczy słabować na wzroku?


chwat napisał(a):
Przytoczę po raz trzeci zdanie Kościoła o homoseksualistach, żeby pokazać rzekomy negatywny kontekst


Po raz trzeci "pokazujesz kontekst" całkowicie go pomijając?

chwat napisał(a):
Występowanie imprimatur nie oznacza potwierdzenia wymysłów JedenPosta, że Kościół zaleca literalne i dowolne posługiwanie się Biblią.


chwat rzecz jasna bezczelnie łże jakoby JP napisał coś takiego.

chwat napisał(a):
To zasadniczo zmienia przytoczone "fakty", bo promocja zabijania nie występuje.


Jaka "promocja zabijania"? JP pisał o tym, że niezależnie do swoich zastrzeżeń KRK promuje książkę, która do zabijania homoseksualistów literalnie zachęca.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So sie 11, 2018 8:54
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
robaczek2 napisał(a):
Czy homoseksualisci sa tacy zachwyceni swoim homoseksualizmem? No wiec jest zle.

Kościół mówi, że nie wszystkie osoby homoseksualne traktują to doświadczanie jako coś złego:
KKK2358 Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie.


So sie 11, 2018 9:32

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem homoseksualistą.
feelek napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Czy homoseksualisci sa tacy zachwyceni swoim homoseksualizmem? No wiec jest zle.

Kościół mówi, że nie wszystkie osoby homoseksualne traktują to doświadczanie jako coś złego:
KKK2358 Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie.


Dla każdego człowieka seksualność jest chwilami trudnym doświadczeniem. Wiąże się to już z dorastaniem, odkrywaniem swojej seksualności, odkrywaniem norm społecznych, oczekiwań, ograniczeń. Przecież nasza seksualność chce dużo, ale nie wszystko nam wolno i nie wszystko przynosi korzyść. Gdyby ludzie uprawiali seks zawsze wtedy, kiedy mają na to ochotę, świat byłby pełen gwałtów, chorób wenerycznych i niechcianych ciąż. A powstrzymywanie swojej seksualności w ryzach jest frustrujące i nie jest to łatwe doświadczenie, żeby nauczyć się panować nad sobą. Nie ma więc co wymawiać się, że dla osób nieheteronarmatywnych jest to trudne doświadczenie, bo dla każdego człowieka jest to trudne doświadczenie. Trudne i jednocześnie piękne.

_________________
MODERATOR


So sie 11, 2018 12:11
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Zbigniew3991 napisał(a):
Dla każdego człowieka seksualność jest chwilami trudnym doświadczeniem....A powstrzymywanie swojej seksualności w ryzach jest frustrujące i nie jest to łatwe doświadczenie, żeby nauczyć się panować nad sobą. Nie ma więc co wymawiać się, że dla osób nieheteronarmatywnych jest to trudne doświadczenie, bo dla każdego człowieka jest to trudne doświadczenie.

Chyba mieszasz dwa różne doświadczenia (trudności). Czym innym jest trudność w panowaniu nad swoją seksualnością, a czym innym świadomość posiadania odmiennej seksualności od innych.


So sie 11, 2018 15:29

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Nie mieszam. Trudność w panowaniu nad swoją seksualnością jest inna od trudności życia ze świadomością posiadania innej orientacji niż heteroseksualna i jednoczesna obawa o to, że zostanie się odrzuconym. Heterycy mają swoje trudności, Geje i Lesbijki mają swoje trudności, Biseksi mają swoje trudności. Są ludzie, którzy indentyfikują się jako Asy (aseksualni) - oni też mają swoje trudności.

_________________
MODERATOR


So sie 11, 2018 18:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Zastanawiam się jakby tak uczciwie podejść do kwestii orientacji seksualnej kto jest w jakiej sytuacji.
Mamy osoby hetero, których najprawdopodobniej jest większość ( serio -to wcale nie jest pewne przez kwestię spektrum osób bi), potem grono osób biseksualnych (kobiet bi jest mnóstwo, tylko wiele ukrywa to wręcz same przed sobą, serio - już nie policzę ile kobiet gdy otwarcie powiedziałam że jetem bi nagle było gotowych do wyznania że też tak mają, ale myślały że to nienormalne, złe itd i próbowały o tym zapomnieć, wypchać ze świadomości, sytuacja facetów bi może być podobna, bo skoro mi się podobają kobiety to aby nikt nie pomyślał że jestem gejem nie będę o tej skłonności mówił.) Temat osób biseksualnych to swoiste tabu, po prostu się o tym nie mówi, większość nawet nie wie że jest coś innego niż orientacja homo i hetero. A bycie bi to nie tylko 'tak samo podobają mi się pod względem seksualnym kobiety jak mężczyźni', ale także inne proporcje, np podobają mi się bardziej mężczyźni, ale niektóre kobiety też mnie pociągają choć mając wybór biorę faceta ,itd.
Potem osoby aseksualne, których liczba też może być niedoszacowana.
Wydaje mi się że wszystko zależy od nastawienia takiej osoby oraz od nastawienia środowiska, szczególnie najbliższej rodziny. Niestety w Polsce, gdzie mamy przewagę katolików dalej pokutuje twierdzenie że bycie innej orientacji to grzech, zło i wręcz kara boska.
W praktyce w kontekście grzechów seksualnych osoby aseksualne są w najlepszej sytuacji. Ale przecież to nie jedyny kontekst, jest ich mnóstwo.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So sie 11, 2018 18:31
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie mieszam. Trudność w panowaniu nad swoją seksualnością jest inna od trudności życia ze świadomością posiadania innej orientacji niż heteroseksualna i jednoczesna obawa o to, że zostanie się odrzuconym.

Właśnie, inna i na o wiele niższym poziomie. Kościół chyba jednak ma na myśli tę drugą trudność.


So sie 11, 2018 19:16

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Nie wiem, co CHYBA m na myśli CAŁY Kościół. Myślę, że co innego mieli na myśli autorzy Katechizmu Kościoła Katolickiego, co innego mają na myśli konkretni kapłani, a poszczególni wierni mają jeszcze co innego na myśli.

_________________
MODERATOR


So sie 11, 2018 21:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 11, 2019 12:52
Posty: 3
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Są tu jacyś homoseksualiści którzy chcieliby nawiązać znajomość?


So maja 18, 2019 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem homoseksualistą.
A w jakim celu ta znajomość?

_________________
MODERATOR


So maja 18, 2019 13:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 11, 2019 12:52
Posty: 3
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Zbigniew3991 napisał(a):
A w jakim celu ta znajomość?


Czysta znajomość przyjaźń w zgodzie z nauką chrześcijańską.


Wt maja 21, 2019 17:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Czemu szukasz osoby homoseksualnej jako przyjaciela? Chcesz wymieniać doświadczenia?

_________________
MODERATOR


Cz maja 23, 2019 12:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 11, 2019 12:52
Posty: 3
Post Re: Jestem homoseksualistą.
znalezc osobe ktora mnie zrozumie


Cz maja 23, 2019 22:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Jest w internecie portal: chrześcijanin homoseksualny. Inicjatywa jest dobra z założenia, ale można się zagubić. Są dwa główne stronnictwa: jedno, które wpada w próby leczenia homoseksualizmu, drugie, które postuluje nawet związki homoseksualne. Prawda leży po środku, ale trudno dotrzeć do środka.
Zawsze możesz napisać na priv do mnie.

_________________
MODERATOR


Pt maja 24, 2019 8:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL