Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 17, 2024 0:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
 Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Bóg jest wszystkim także na pewno też katolikiem.


N sie 12, 2018 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Cierpienie jest znakiem braku kontaktu z prawdą. Cierpienie jest ci dane po to abyś otworzył oczy naprawdę, żebyś mógł zrozumieć gdzie jest jakiś fałsz, tak samo jak ból fizyczny mówi o jakiejś niewydolności, o chorobie. Cierpienie wskazuje na istnienie fałszu, wyzwala się z kolizji z rzeczywistością. Kiedy twoje złudzenia zderzają się z rzeczywistością, kiedy fałsz zderza się z prawdą, wówczas pojawia się cierpienie. Poza tym nie ma cierpienia.


Pn sie 13, 2018 7:50
Zobacz profil
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
george45 napisał(a):
Cierpienie jest znakiem braku kontaktu z prawdą. Cierpienie jest ci dane po to abyś otworzył oczy naprawdę, żebyś mógł zrozumieć gdzie jest jakiś fałsz, tak samo jak ból fizyczny mówi o jakiejś niewydolności, o chorobie. Cierpienie wskazuje na istnienie fałszu, wyzwala się z kolizji z rzeczywistością. Kiedy twoje złudzenia zderzają się z rzeczywistością, kiedy fałsz zderza się z prawdą, wówczas pojawia się cierpienie. Poza tym nie ma cierpienia.

A co w przypadku np niemowląt, one zdolne są cokolwiek zrozumieć ze swego cierpienia?


Pn sie 13, 2018 7:54

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
One mają ból fizyczny, który mówi o jakimś urazie, skaleczeniu, infekcji, chorobie. Ich ciało informuje, przekazuje informacje poprzez ból.


Pn sie 13, 2018 8:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
george45 napisał(a):
One mają ból fizyczny, który mówi o jakimś urazie, skaleczeniu, infekcji, chorobie. Ich ciało informuje, przekazuje informacje poprzez ból.




Ból to nie jest cierpienie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 13, 2018 10:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Robek napisał(a):
george45 napisał(a):
One mają ból fizyczny, który mówi o jakimś urazie, skaleczeniu, infekcji, chorobie. Ich ciało informuje, przekazuje informacje poprzez ból.




Ból to nie jest cierpienie?

Dwa posty wyżej opisałem co to jest cierpienie.


Pn sie 13, 2018 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
george45 napisał(a):
Robek napisał(a):
george45 napisał(a):
One mają ból fizyczny, który mówi o jakimś urazie, skaleczeniu, infekcji, chorobie. Ich ciało informuje, przekazuje informacje poprzez ból.




Ból to nie jest cierpienie?

Dwa posty wyżej opisałem co to jest cierpienie.



Na Wikipedii piszą tak:

Cytuj:
Cierpienie – ból, doznanie braku lub straty doświadczane przez osobę



Więc niestety, ale gadasz kompletnie bez sensu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 13, 2018 15:34
Zobacz profil
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Czytając ciebie Robek i george45 mam wrażenie, że nie sięgasz poziomu. Przeczytaj ze zrozumieniem co napisał georgoe45. Ból fizyczny jest informacją, ugryzł minie komar, boli ząb, dostałem pięścią w nos, tą informację przekazuje ciało, ono potrzebuje pomocy. Po ugryzieniu posmaruj mnie maścią, idź ze mną do dentysty, zrób mi zimny okład na nos. Ale przede wszystkim uświadom sobie że to nie „ty” bolisz, ale boli to co posiadasz, czego jesteś właścicielem, mianowicie twoje ciało.
Cierpienie zaś, jak pisze george45, jest brakiem kontaktu z prawdą. Przyłapałeś żonę jak ją bzyka sąsiad, ktoś inny, a nie ty awansował na wyższe stanowisko. Zaczynasz cierpieć, „moja żona” poszła z sąsiadem do łóżka! Zastanów się, „twoja żona”, uzurpujesz sobie prawo bycia właścicielem innego człowieka. Prawda jest taka, że ona nie jest twoja, tak samo jak ty nie jesteś jej. Twierdzenie „moja żona” jest fałszem, nie możesz być właścicielem drugiego człowieka. To społeczeństwo narzuciło ci taki tok myślenia.
Ktoś inny awansował, a nie ty, to tylko twoje odczucie, że powinieneś ty awansować, twoje i może twoich najbliższych. Uważasz, że zostałeś skrzywdzony, to twoje subiektywne odczucie, które przedkładasz jako prawdę sobie i innym. To może być złudzeniem, może być tyko „twoją prawdą”. Te złudzenia „twoje prawdy” zderzając się z rzeczywistością powodują zderzenie fałszu z prawdą i to powoduje cierpienie. Gdy, jak pisze george45 otworzysz oczy naprawdę, cierpienie zniknie.
Napisałeś „Na Wikipedii piszą tak”, uważam, że w Wikipedii nie piszą, lecz jest napisane, przez kogoś, kto się nie podpisał „Cierpienie – ból, doznanie braku lub straty doświadczane przez osobę”, a ty bierzesz ten wpis za prawdę absolutną i na podstawie jej stwierdzasz: george45 gadasz kompletnie bez sensu.


Pn sie 13, 2018 22:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
nolda napisał(a):
Napisałeś „Na Wikipedii piszą tak”, uważam, że w Wikipedii nie piszą, lecz jest napisane, przez kogoś, kto się nie podpisał „Cierpienie – ból, doznanie braku lub straty doświadczane przez osobę”, a ty bierzesz ten wpis za prawdę absolutną i na podstawie jej stwierdzasz: george45 gadasz kompletnie bez sensu.



Wikipedia jest pewniejszym źródłem informacji, niż jakiś "george" czy tam "nolda"

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 13, 2018 23:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Robek napisał(a):
Wikipedia jest pewniejszym źródłem informacji, niż jakiś "george" czy tam "nolda"


Możesz tego dowieść, czy to tylko twoja teoria?

PS
Ostatnio zasłyszane: Pan Bóg jednym dał rozum, innym link do Wikipedii. Nie bierz tego do siebie, ale zastanowić się nad odpowiedzią na poniższe pytanie nie zaszkodzi: Gdybym miał wybrać jedną z tych rzeczy, to którą bym wybrał?


Wt sie 14, 2018 8:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 10, 2018 10:13
Posty: 5
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Robek napisał(a):
Gdyby Bóg się mieszał do tego wszystkiego i spełniał każdą modlitwę, to w Polsce katolicy by był milionerami i żyli pełnią zdrowia do 100 lat.


Ja wiem że wielu marzy o milionach, mażą tylko o tym dlatego że posiadanie super domu i kasy fajnego samochodu jest przedstawiane jako cel życia. Ludzie tacy z natury nie s, ktoś ich zepsuł po drodze do dorosłości :)

Śmieszy mnie gdy ktoś mów "temu to chodzi tylko o kasę" robi to "dla pieniędzy". Jeżeli ktoś ma ich mnóstwo to fakt możemy mówić o próżności i pustym życiu, ale jeżeli ktoś stara się więcej zarobić czy coś w tym złego jest? Pieniądz to ogólne słowo wiążące wiele sfer z naszego życia. Pieniądz to nasz czas, to nasze zdrowie, nasze bezpieczeństwo i spokój psychiczny. Jeżeli nie masz pieniędzy, źle zarabiasz to jesteś niewolnikiem ciężkiej pracy, gdy dopadnie cię ciężka choroba, bez pieniędzy umierasz pomimo tego że kilometr dalej są na to leki. Kończy się Twój świat bo nie miałeś odpowiedniej liczby wpisanej na koncie. Tak świat funkcjonuje. Jeżeli ktoś mi powie że pieniądze szczęścia nie dają to go wyśmieję. Nie dają go bezpośrednio. Szczęście daje bezpieczeństwo, możliwość zaspokojenia głodu, zdrowie, brak zmartwień :) Myślę że więc że z tym modleniem się o miliony to nie tak dosłownie. Pieniądze to remedium na wiele bolączek w naszym życiu. Ludzie modlą się o nie by rozwiązać swoje problemy :)

_________________
https://www.designcart.pl - moja robota


Wt sie 14, 2018 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
george45 napisał(a):
Możesz tego dowieść, czy to tylko twoja teoria?



To jest prawda.


george45 napisał(a):
Ostatnio zasłyszane: Pan Bóg jednym dał rozum, innym link do Wikipedii. Nie bierz tego do siebie, ale zastanowić się nad odpowiedzią na poniższe pytanie nie zaszkodzi: Gdybym miał wybrać jedną z tych rzeczy, to którą bym wybrał?


Ty wybierasz same głupoty.

Giraffex napisał(a):
Ludzie modlą się o nie by rozwiązać swoje problemy :)



Z tych modlitw i tak nic nie wychodzi, a nawet jeśli wychodzi, to w jakiejś mikro skali.
Bo w takiej ateistycznej Japonii, to nikt się nie modli, a żyje tam się dużo lepiej, i to pod każdym względem, a przecież to powinno być odwrotnie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 14, 2018 17:52
Zobacz profil
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Robek napisał(a):
Giraffex napisał(a):
Ludzie modlą się o nie by rozwiązać swoje problemy :)

Z tych modlitw i tak nic nie wychodzi, a nawet jeśli wychodzi, to w jakiejś mikro skali.
Bo w takiej ateistycznej Japonii, to nikt się nie modli, a żyje tam się dużo lepiej, i to pod każdym względem, a przecież to powinno być odwrotnie.

Robek, może choć z Wikipedii korzystaj. Bo tak jak tak sam z siebie coś tam, to tak jakoś wszystko pod każdym względem u ciebie odwrotnie, a przecież powinno być normalnie.


Wt sie 14, 2018 21:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
nolda napisał(a):
Robek, może choć z Wikipedii korzystaj. Bo tak jak tak sam z siebie coś tam, to tak jakoś wszystko pod każdym względem u ciebie odwrotnie, a przecież powinno być normalnie.


Widać "nolda" że ty nie korzystasz z niczego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 14, 2018 23:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 10, 2018 10:13
Posty: 5
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
W Japonii maja problem z samobójstwami, a wiec pomimo wysokiej jakości życia jest ono dość puste w środku. Co do jakości samej też bym się doczepił. Widziałeś jak Japończycy mieszkają? Jakość życie to nie tylko pełny portfel.

_________________
https://www.designcart.pl - moja robota


Wt sie 21, 2018 12:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL