Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła !!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
No i zerknąłem na to świadectwo Glorii Polo… A w zasadzie na jeden konkretny fragment… Bo całości nie wiem, czy chcę czytać, lękając się o swoją stabilność psychiczną.

Cytuj:
Sakrament kapłaństwa
Na domiar złego nie robiłam nic innego tylko krytykowałam księży i ukazywałam ich w złym świetle. Powinniście byli to widzieć, jak załamała mnie ta sprawa podczas egzaminu w zaświatach. Pan poczytał mi to postępowanie za bardzo ciężki grzech. W mojej rodzinie zwykło się plotkować o księżach. Odkąd pamiętam, w naszym domu od małego mówiło się źle o księżach. Począwszy od mojego ojca wszyscy mawiali, że typy te są kobieciarzami, uganiają się za każdym fartuchem i wszyscy razem byli bardziej pobłogosławieni pieniędzmi i bogactwem niż my, biedni ludzie. Wszystkie te oszczerstwa, my dzieci, powtarzaliśmy od małego. Pan powiedział do mnie smutnym, ale surowym głosem: „Co ty sobie myślałaś, że kim ty jesteś, aby tak czynić, jak gdybyś była Bogiem, i wydajesz osąd o moich konsekrowanych, i przy tym oczerniasz ich, i im wymyślasz? Kontynuował: „Są ludźmi z krwi i z ciała. A jeśli chodzi o świętość księdza, to ta wspomagana jest przede wszystkim przez wspólnotę wiernych, przez parafian. Wspólnota wspiera konsekrowanego swoimi modlitwami, szacunkiem. A kiedy ksiądz dopuszcza się grzechu, wtedy nie powinniście tak bardzo wypytywać go o powód i obwiniać, lecz o wiele bardziej szukać winy we wspólnocie, która nie okazała mu szacunku, nie dała wsparcia, nie modliła się za niego, lub robiła to w niewystarczającym stopniu.”
I Pan pokazał mi wówczas, jak to za każdym razem, gdy krytykowałam księdza i stawiałam go w złym świetle, demony rzucały się i przylegały do mnie. Ponadto widziałam, jak wielkie zło czyniłam, gdy przedstawiałam konsekrowanego jako homoseksualistę, i nowina ta szła lotem błyskawicy przez całą wspólnotę. Nie jesteście w stanie sobie wyobrazić, jakie wielkie i ogromne szkody tym wyrządziłam.
Wiecie, moi Bracia i Siostry w Chrystusie Panu, gdy ksiądz upada, wtedy wspólnota odpowiedzialna jest za niego przed Bogiem. Wspólnota odpowiedzialna jest za świętość swoich kapłanów. Diabeł nienawidzi katolików, ale księży jeszcze bardziej. Nienawidzi naszego Kościoła, gdyż dopóki są księża, dopóty wymawiane są słowa Konsekracji. I my wszyscy musimy wiedzieć, że ręce kapłana dotykają Boga, nawet jeśli jest tylko człowiekiem, ma pełnomocnictwo, by wezwać Boga z Nieba, przez jego słowo dokonuje się w kawałku zwyczajnego chleba transsubstancjacja – przeistoczenie chleba i wina w Ciało i w Krew Pana. Kapłan jest konsekrowanym Pana, uznanym przez Boga Ojca.


http://www.gloriapolo.net/

Nie powiem, żeby ten tekst mnie nie irytował...

Jest jasne, że nienawiść do księży jest zła. Ale na tym jasne rzeczy się kończą.

1) Jak to możliwe, że „wspólnota odpowiedzialna jest za świętość swoich kapłanów”??? Przepraszam ale jak dotąd zawsze słyszałem, że człowiek odpowiedzialny jest tylko za siebie, a przypisywanie sobie odpowiedzialności za innych ludzi to kłamstwo, ukryta pycha (bo prawda jes taka, że nie da rady decydować o wyborach woli innych ludzi) i niezwykle szkodliwy pod względem psychologicznym błąd (prowadzi do chronicznych prób kontrolowania innych osób i chronicznego poczucia winy za sprawy, na które nie ma się wpływu). Osoby wierzące, że odpowiadają za czyny innych ludzi w końcu niszczą życie i swoje i tych, których chcą uratować.

Jeden z podstawowych punktów terapii współuzależnienia jest, o ile pamiętam, taki: „Nie przez ciebie zaczął pić i nie dla ciebie przestanie”.

Trudne wydaje mi się do zrozumienia, żeby Jezus obarczał odpowiedzialnością parafian za to, że kapłan żyje źle?

2) „I Pan pokazał mi wówczas, jak to za każdym razem, gdy krytykowałam księdza i stawiałam go w złym świetle, demony rzucały się i przylegały do mnie.” Mam nadzieję, że to nie jest zachęta do założenia klapek na oba oczy i udawania, że się nie widzi rzeczywistego zła? Ja bym zawsze powiedział, że do tego trzeba podchodzić obiektywnie i nie zauważanie zła jest niewiele mniej szkodliwe niż wyolbrzymianie zła czy widzenie go tam, gdzie go nie ma. Myliłem się?

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pt lip 21, 2017 15:47
Zobacz profil
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
Ks.Pawlukiewicz powiedział kiedys jak cos Cię irytuje to czytaj dalej - bo to bardzo dobra książka...jesli dobrze pamiętam.

Mnie się niestety wydaje, że wizje pani Glorii sa prawdziwe. Tez nie jest mi to na rękę, bo się za bardzo nie modle za księży, :( i słynne ziarenko ryżu tez - lepiej bach garnek do zmywarki...:(

ale na pustyni były zbierane okruszki z chleba...:(


Pt lip 21, 2017 16:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
gaazkamm napisał(a):
Nie powiem, żeby ten tekst mnie nie irytował...

Jest jasne, że nienawiść do księży jest zła. Ale na tym jasne rzeczy się kończą.

1) Jak to możliwe, że „wspólnota odpowiedzialna jest za świętość swoich kapłanów”??? Przepraszam ale jak dotąd zawsze słyszałem, że człowiek odpowiedzialny jest tylko za siebie, a przypisywanie sobie odpowiedzialności za innych ludzi to kłamstwo, ukryta pycha (bo prawda jes taka, że nie da rady decydować o wyborach woli innych ludzi) i niezwykle szkodliwy pod względem psychologicznym błąd (prowadzi do chronicznych prób kontrolowania innych osób i chronicznego poczucia winy za sprawy, na które nie ma się wpływu). Osoby wierzące, że odpowiadają za czyny innych ludzi w końcu niszczą życie i swoje i tych, których chcą uratować.

Jeden z podstawowych punktów terapii współuzależnienia jest, o ile pamiętam, taki: „Nie przez ciebie zaczął pić i nie dla ciebie przestanie”.

Trudne wydaje mi się do zrozumienia, żeby Jezus obarczał odpowiedzialnością parafian za to, że kapłan żyje źle?


Ja bym tej całej Polo radził wizytę, tylko nie w kościele ale bardziej u jakiego psychologa.
Bo kwestia tych jej halucynacji to jest jedna sprawa, ale traktowanie tych wizji jako jakaś prawda objawiona przez Boga, to już jest zupełnie co innego.
No i jeśli chodzi o księży, to znajomy mojego kolegi jest księdzem i jako ksiądz ma dziecko :biggrin: i oczywiście nie widze powodu żeby robić z tego jakąś tajemnice, bo niby po co? a tutaj z tych objawień tak by wynikało, że ten ksiądz z dzieckiem to ma być wielka tajemnica.
I z tego co się orientuje to każdy odpowiada za swoje grzechy, więc opowiadanie że ktoś jest odpowiedzialny za to co wyprawia jakiś ksiądz, to jest zwyczajna herezja i nie ma co się tym przejmować.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 21, 2017 17:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
Robek napisał(a):
Ja bym tej całej Polo radził wizytę, tylko nie w kościele ale bardziej u jakiego psychologa.
Bo kwestia tych jej halucynacji to jest jedna sprawa, ale traktowanie tych wizji jako jakaś prawda objawiona przez Boga, to już jest zupełnie co innego.
Skąd wiesz, że to tylko halucynacje? Pamiętaj, że Kościół promuje Glorię Polo i jej przesłanie (chociażby wydając (wydawnictwa Vox Domini oraz WAM) i sprzedając jej książkę w przykościelnych księgarniach). Czyżbyś podważał treści promowane przez Kościół?

Czemu Kościół miałby to promować, gdyby nie chciał aby to było traktowane jako prawda?
Przecież nie dodał żadnej notki typu: "Nie wiemy jeszcze czy to prawdziwe objawienie, badamy to".

Teresse napisał(a):
Mnie się niestety wydaje, że wizje pani Glorii sa prawdziwe.
Dlaczego? Na jakiej podstawie?

I dlaczego "niestety"?

gaazkamm napisał(a):
Bo całości nie wiem, czy chcę czytać, lękając się o swoją stabilność psychiczną.

Teresse napisał(a):
Ks.Pawlukiewicz powiedział kiedys jak cos Cię irytuje to czytaj dalej - bo to bardzo dobra książka...jesli dobrze pamiętam.

Czyli razem z ks. Pawlukiewiczem zachęcacie gaazkamm do ryzykowania swojej stabilności psychicznej?

medieval_man napisał(a):
Ponieważ w piekle nie ma Boga, nie ma tam czegoś takiego jak "lepiej".
Bóg jest wszędzie.

medieval_man napisał(a):
Łudzisz się, że całkowity brak szczęścia (Boga) może być jakimś szczęściem
Szczęście jest uzależnione od okoliczności, odbieranych jako pozytywne; spokój wewnętrzny nie podlega takiej zależności.

_________________
Pokój wam.


Pn sie 13, 2018 18:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Robek napisał(a):
Nie wiem czy tutaj w tej swojej wizji "Gloria Polo" o tym mówiła, ale z tego co się orientuje to jest wiele poziomów piekła, i jest w jednej części piekła lepiej niż w tej drugiej, więc jak się dobrze trafi czy tam wybierze, to w sumie może być tam w miare znośnie.
"Warto zwrocic uwage na fakt, ze w niektorych wizjach niby mowi sie o piekle i potepionych, ale po blizszym przyjrzeniu sie i analizie okazuje sie, ze tak naprawde chodzi o czysciec i ludzi znajdujacych sie w czysccu. Nasuwa sie tutaj rozroznienie, jakie czyniono w Kosciolach wschodnich, w ktorych nie uznawano nauki o czysccu, na pieklo gorne i dolne. Pieklo dolne odpowiadaloby pieklu w naszym rozumieniu, ale gorne juz nie."
- Dariusz Kowalczyk SJ - ( http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/81/comments/1728 )

Teresse napisał(a):
Właśnie w niebie będziesz mial wszystko to co lubisz, ale naprawdę lubisz; nie nałogi bo zaraz powiesz ze chcesz tam dragi tam nie będzie trzeba sie okaleczać zeby byc szczesliwym.
Dragi to kompulsje. Niebo to wolność od kompulsji.

_________________
Pokój wam.


Pn sie 13, 2018 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
Neuro napisał(a):
Skąd wiesz, że to tylko halucynacje?


Bo jak była w piekle, to już powinna być po sądzie ostatecznym? i z tego piekła przecież sie nie można wydostać, a jej sie jakoś udało?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 13, 2018 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
Robek napisał(a):
Bo jak była w piekle, to już powinna być po sądzie ostatecznym? i z tego piekła przecież sie nie można wydostać, a jej sie jakoś udało?
1) Czy nie mogło być tak, że ona po prostu była tam wyłącznie jako obserwator?

2) Zacytuję jeszcze raz:

"Warto zwrocic uwage na fakt, ze w niektorych wizjach niby mowi sie o piekle i potepionych, ale po blizszym przyjrzeniu sie i analizie okazuje sie, ze tak naprawde chodzi o czysciec i ludzi znajdujacych sie w czysccu. Nasuwa sie tutaj rozroznienie, jakie czyniono w Kosciolach wschodnich, w ktorych nie uznawano nauki o czysccu, na pieklo gorne i dolne. Pieklo dolne odpowiadaloby pieklu w naszym rozumieniu, ale gorne juz nie."
- Dariusz Kowalczyk SJ - ( http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/81/comments/1728 )

_________________
Pokój wam.


Śr sie 15, 2018 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Wierzę jej tak samo jak siostrze Łucji czyli nieszczególnie.


Śr sie 15, 2018 16:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Czemu nie wierzysz siostrze Łucji?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr sie 15, 2018 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
Neuro napisał(a):
"Warto zwrocic uwage na fakt, ze w niektorych wizjach niby mowi sie o piekle i potepionych, ale po blizszym przyjrzeniu sie i analizie okazuje sie, ze tak naprawde chodzi o czysciec i ludzi znajdujacych sie w czysccu. Nasuwa sie tutaj rozroznienie, jakie czyniono w Kosciolach wschodnich, w ktorych nie uznawano nauki o czysccu, na pieklo gorne i dolne. Pieklo dolne odpowiadaloby pieklu w naszym rozumieniu, ale gorne juz nie."
- Dariusz Kowalczyk SJ - ( http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/81/comments/1728 )



To w końcu Gloria Polio była w piekle, czy jednak nie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 15, 2018 21:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
Robek napisał(a):
To w końcu Gloria Polio była w piekle, czy jednak nie?
A skąd mam wiedzieć? Osobiście - nie sądzę. Przedstawiłem jednak 2 możliwe wytłumaczenia odnośnie Twojego zastrzeżenia, że z piekła nie można wrócić.

Możliwość nr 1) Była jako obserwator i w takiej sytuacji można wrócić.
Możliwość nr 2) Była w "piekle górnym" czyli w czyśćcu.

Dodałbym do tego jeszcze możliwość, że miała wizję bycia w piekle i tylko w takim sensie "była w nim".
Czy jednak to oznacza, że taka wizja to byłyby tylko "halucynacje"?

_________________
Pokój wam.


Śr sie 15, 2018 21:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
Neuro napisał(a):
Możliwość nr 2) Była w "piekle górnym" czyli w czyśćcu.



No to albo była w piekle albo w czyśćcu, zdecyduj się na coś.


Neuro napisał(a):
Dodałbym do tego jeszcze możliwość, że miała wizję bycia w piekle i tylko w takim sensie "była w nim".
Czy jednak to oznacza, że taka wizja to byłyby tylko "halucynacje"?



Tutaj też trzeba sie zdecydować, bo albo była w piekle, albo miała jedynie wizje piekła.
I jest jakaś skrótowa wersja tego piekła, bo to co znalazłem w internecie, na ten temat, to jest za dużo, i jakoś nie mam siły tego wszystkiego czytać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 15, 2018 21:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
Robek napisał(a):
No to albo była w piekle albo w czyśćcu, zdecyduj się na coś.
Dlaczego ja mam się "zdecydować"? Ja tylko rozważam możliwe warianty.

_________________
Pokój wam.


Cz sie 16, 2018 13:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Dziwię się, że ten wątek nie został usunięty. Ta historia jest po prostu wyssana z palca. Teorie spiskowe przy tych bzdurach to mały pikuś. Jestem skłonny bardziej uwierzyć w lądowania UFO itp. niż w mamrotanie tej babci.


Cz sie 16, 2018 18:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
KotSyberyjski napisał(a):
Dziwię się, że ten wątek nie został usunięty.
Dlaczego się dziwisz, skoro Kościół promuje Glorię Polo i jej przesłanie (pisałem o tym parę postów wcześniej)?

Cytuj:
Ta historia jest po prostu wyssana z palca.
Skąd wiesz? Jak wyjaśnić jej ozdrowienie i nawrócenie?

Uważasz, że ona "wyssała" historię z palca, czyli że sama w to nie wierzy?

_________________
Pokój wam.


Cz sie 16, 2018 22:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL