Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Czy chrześcijaństwo w Europie umiera 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Kael napisał(a):
To taka prywatna definicja przynalezenia do jakiejs organizacji "katolicy"?


W sumie lepsza niż ta oficjalna, w myśl której katolikiem jest Nergal :)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N sie 19, 2018 10:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Zbigniew3991 napisał(a):
Jeśli nie przestrzegam wszystkich zasad Katolicyzmu, nie jestem Katolikiem, ale nadal jestem Chrześcijaninem, jeśli wierzę w Jezusa Chrystusa.



To każdy kto chodzi do spowiedzi, nie jest Katolikiem?
W końcu jeśli sie spowiada to znaczy że ma grzechy, a jeśli grzeszy, to znaczy że nie przestrzega wszystkich zasad katolicyzmu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 19, 2018 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Według Kościoła spowiedź jest powrotem do Boga i do Wspólnoty Kościelnej, więc na to wychodzi.

_________________
MODERATOR


N sie 19, 2018 11:43
Zobacz profil
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
JedenPost napisał(a):
Kael napisał(a):
To taka prywatna definicja przynalezenia do jakiejs organizacji "katolicy"?


W sumie lepsza niż ta oficjalna, w myśl której katolikiem jest Nergal :)

Na tym to polega, ze Nergal tez jest katolikiem i umilowanym dzieckiem Bozym, za ktorego Jezus umarl.
Czy to sie swietszym katolikom podoba, czy nie. Nikt nie ma prawa selekcjonowac na prawdziwych i mniej prawdziwych katolikow: wszyscy zgrzeszylismi i wszystkim przebaczono i darowano winy z milosci. Bez warunkow.
I kazdy zawsze moze przyjsc do Ojca.


N sie 19, 2018 12:01
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Cytuj:
Nikt nie ma prawa selekcjonowac na prawdziwych i mniej prawdziwych katolikow:

Najlepsze, że katolików segregują tacy katolicy jak dziennikarz NDz, piszący
Chazarskie Michnikowe stado cyngli, bezmózgowi aktorzy, głupie aktoreczki i modelki, celebryci nienawidzący Polski, profesorskie ateistyczne miernoty, oszuści i złodzieje, zakłamani ludzie w togach, agenci i agentura wpływu, jugieltnicy, oraz ci od ruskiej wziątki, resortowe dzieci i wnuki, trzecie pokolenie komunistów walczących zaciekle z trzecim pokoleniem AK, skorumpowani, nepotyczni władcy III RP, stronnictwo pruskie i ruskie, wszyscy niezadowoleni z obecnej Polski - mieliście wyjechać. Skoro tu nadal jesteście, nie przeszkadzajcie, stanowicie tylko krzykliwą mniejszość, która każdego dnia zapisuje karty hańby narodowej. Sieci.


N sie 19, 2018 13:08
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Małgosiaa napisał(a):
Quinque napisał(a):
Prawda to że w Polsce tylko 81% katolików deklaruje wiarę w osobowego Boga? Przecież to bezsensu, czemu te osoby nazywają siebie katolikami?

Nie katolików, a Polaków, a to zasadnicza różnica i nie 81, a 92% https://plus.nto.pl/wiadomosci/a/polacy ... u,11449398


Aha, czyli w Polsce katolików jest 87%, prawosławnych i protestantów łącznie 2.3%. Co daje nam około 90%. Ale 92% populacji wierzy w osobowego Boga


N sie 19, 2018 15:38
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Nie. 92% wierzących w Boga wierzy w Boga osobowego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 19, 2018 16:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Zbigniew3991 napisał(a):
Uważam jednak, że dla spokoju można usuwać dane osobowe z metryk.

Chrzest jest nieusuwalny, a usunięcie danych z księgi chrztu spowoduje, że jeśli JPost się nawróci, to nie będzie śladu chrztu, a co za tym idzie, nie będzie mógł przystępować do sakramentów. To tak na chłopski rozum, a prawnie? Prawnie, to musiałby zostać zmieniony KPK, bo czyjes widzimisię i lepsze samopoczucie (jakby to rzeczywiście był jakiś widoczny szpecący tatuaż) nie jest tu wykładnią.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 19, 2018 17:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Małgosiaa napisał(a):
JedenPost chciałby, aby zniszczono jego akt chrztu, znaczy wymazano ten fakt z księgi.


Można wiedzieć, skąd wzięłaś ten pomysł?

Kael napisał(a):
JedenPost: alez ma: Kosciol apostazje uszanuje. Nikt nie bedzie ciebie nachodzil, nagabywal, na pewno pogrzebu z ksiedzem nie bedzie...
Czego chcesz wiecej?


Oficjalnego uznania przez KRK faktu, że nie należę do tej organizacji.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N sie 19, 2018 17:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Wniosek z Twoich wypowiedzi, skoro zaznaczenie faktu apostazji w ksiedze chrztu Tobie nie wystarcza.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 19, 2018 17:30
Zobacz profil
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Noo, na podobnej zasadzie katolikowi nie powinno przeszkadzać, że mormoni w stanie Utah zgromadzili już dane osobowe jego całej rodziny i że mogą go ochrzcić pośmiertnie w swoim obrządku, jeśli kto z rodziny wyrazi takie życzenie. Taki jest w każdym razie cel statutowy gromadzenia tych danych, a nieoficjalnie to cholera wie, jak one są pilnowane, i kto i po co się w nich grzebie.


N sie 19, 2018 17:37
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
ErgoProxy, jak mormoni sie ochrzcza za mnie, to mi to bedzie doskonale obojetne.
Widac ich jeszcze w USA nikt nie sciga z ochrona danych osobowych w rece.

JedenPost: po oficjalnym akcie apostazji nie jestes czlonkiem Kosciola. Formalnie.
A co Pan Bog o tym sadzi, powinno byc ci tym bardziej obojetne.


Ostatnio edytowano N sie 19, 2018 17:43 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N sie 19, 2018 17:41
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Sąd Ostateczny tez jest Ci doskonale obojętny? Też odbywa się po śmierci. A cholera też wie, w co naprawdę mormoni wierzą i w czyje imię ten chrzest się odbywa (Tabernacle dla profanów jest zamknięta).


N sie 19, 2018 17:43
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Ergo, mi jest obojetne w co mormoni wierza. Moj Bog traktuje ludzi powaznie i zastepcze obrzedy Go nie interesuja.


N sie 19, 2018 17:44
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Kłóciłbym się, czy np. chrzest nieświadomych niemowląt to jest poważne traktowanie ludzi. Zresztą między niemowlęciem a zmarłym różnica jest w końcu niewielka; jest dusza, jest parę kilo materii, a władz rozumu nie ma. Dlatego chrzest może się odbyć bez protestu zainteresowanego.


N sie 19, 2018 17:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL