Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 7:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna strona
 Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Mylse ze jezeli Jezus mial byc w zamysle Boga w pelni czlowiekiem, to musialo byc odwrotnie, tzn musialby powstac ( cielesnie ) w taki sam sposob jak reszta ludzi. Gdyby tak nie bylo to co by warte bylo jego sztuczne czlowieczenstwo ?
Co do reszty twoich przemyslen dotyczacych prokreacji to nie rozumiem skad wiesz co Bog czuje ?
Skad wiesz jaka byla Maryja ?
Rozumiem z nauki Kosciola ze byla normalna kobieta, wiec skad te wnioski ?
Dlaczego przyjemnosc z seksu ma byc efektem grzechu pierworodnego?
Musze przyznac ze coraz bardziej rozumiem czemu zolnierzy w wojsku mojej mlodosci goniono codziennie do jakiejs roboty, jak np grabienie lisci, odsniezanie itp :).


Śr sie 22, 2018 1:05
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
niewazny12 napisał(a):
Stwórca nie czuje libido. Ma wiedzę na jego temat, ale go nie odczuwa. Natura boska nie jest ani kobieca, ani męska, ani w ogóle cielesna. Maryja nie jest kimś, komu należy się latria (cześć boska). Jest tylko stworzeniem. Była wolna od grzechu pierworodnego, wierzę, że także od menstruacji. Jest dla niej zasługą bycie dziewicą mimo braku odczuwania popędu seksualnego, pociągu płciowego i przyjemności libidalnej.

Święty Józef nie czuł pociągu płciowego do Maryi. Mimo tego, że nie był biologicznym ojcem Jezusa, Maryja w Ewangelii Łukasza nazywa Józefa ojcem Jezusa: "oto ojciec twój i ja z bólem serca szukaliśmy ciebie". Uważam, że do Wcielenia doszłoby także wtedy, gdyby nie zaistniał grzech, i co więcej, uważam też, że i wtedy Dziewica-Matka miałaby męża przed poczęciem się Wcielonego.

Gdyby nie było grzechu, prokreacja odbywałaby się inaczej. Nie byłoby mnóstwa komórek płciowych męskich i żeńskich. Uważam, że ciało Chrystusa nie powstało z komórki jajowej (ani tym bardziej z plemnika).


A czy według Ciebie Maria miała jajniki? Nie miała mesntruacji, jajników... po urodzeniu Jezusa zanikła Jej macica i zamknęły się drogi rodne? Józef się wykastrował i nie miał zmaz nocnych?

W jaki to sposób Maryja miała zasługę w swoim dziewictwie? To tak, jakbym nie jadł obiadu, bo zładłem 10 minut temuposiłek i nie jestem głodny. Mam zasługę w tym, że nie zjadłem obiadu?

_________________
MODERATOR


Śr sie 22, 2018 6:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Nie wykluczam tego, że Maryja nie miała jajników. Albo miała, ale nie produkowały one komórek jajowych, zwłaszcza takich, z których nie poczęłoby się dziecko. Menstruacja jest w Starym Testamencie uważana za coś nieczystego, tak więc Niepokalana Dziewica powinna być od niej wolna i wierzę, że była.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr sie 22, 2018 15:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Ojej... to ja się chyba sam ekskomunikuję i wypisuję z takiej sekty, w której seks stworzony przez Boga jest czymś nieczystym, ciało jest nieczyste, mestruacja i zmazy nocnesą nieczyste, narządy płciowe są nieczyste.

Wiesz, dlaczego menstruacja była uznawana za nieczystą? Bo to krew jest, a przez krew są przenoszone liczne choroby. Nie twierdzę, że akurat przez krew menstruacyjną przenoszą się choroby, ale od zawsze bano się jakiejkolwiek krwi i innych wydzielin organizmu człowieka. Tak samo sperma, pot, kał, mocz - one budzą wstręt o tyle, o ile człowiek boi się kontaktu z nimi, bo boi się zarażenia. A ludzie jeszcze w XVIII wieku nie znali pojęcia wirusów i bakterii, więc niewiele wiedzieli o krwi mestruacyjnej i spermie. Obserwowali natomiast przenoszenie się chorób, oraz wiązali to z kontaktem z wydzielinami.

Antoni van Leeuwenhoek pierwszy opisał plemniki, które zobaczył pod mikroskopem. Na początku był przerażony, bo zobaczył we własnej spermie jakieś żyjątka i nie wiedział, co to za zwierzęta. To musiało budzić w nim bardzo silne, negatywne emocje. Teraz każdy człowiek wie, że w spermie są plemniki i nie budzi to przerażenia i wstrętu.

_________________
MODERATOR


Śr sie 22, 2018 16:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 14:04
Posty: 13
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
chwat napisał(a):
Jeśli piszesz "na co mi", to myślisz kryterium siebie samego, który jedynie chce coś otrzymywać, brać.


Nie odpowiedziałeś na pytanie. Po co osobie homoseksualnej ten "dar" popędu, skoro nie może ona płodzić dzieci?
Więc "dar popędu" nie zawsze można nazwać darem, bo w moim przypadku jest brzemieniem, bo nic z tego daru na ten moment dobrego nie wynikło.


Cz sie 23, 2018 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
W Biblii menstruacja i polucje są uznawane za coś nieczystego. Myślę, że to dlatego, że nie były one elementem pierwotnego planu stworzenia i pojawiły się po grzechu pierworodnym. Wierzę, że gdyby nie nastąpił grzech, to nie byłoby miesiączkowania, wytwarzania przez organizm kobiety komórek jajowych, z których nie pocznie się potomstwo. Tak samo organizm mężczyzny nie produkowałby milionów plemników, z których może jeden doprowadzi do zapłodnienia.

Możliwe, że gdyby nie było grzechu, to akt prokreacyjny wyglądałby zupełnie inaczej (np. byłby ściskaniem się małżonków, obejmowaniem (co mogą sugerować objawienia bł. A. K. Emmerich) bez penetracji, bez udziału genitaliów). Wierzę, że gdyby nie było grzechu, to nie byłoby pociągu do drugiego człowieka w ogóle, nie byłoby potrzeby przytulania, całowania, głaskania żony czy męża.

Wierzę, że św. Józef nigdy nie pocałował Maryi, nie objął jej - oczywiście nie zrobiłby tego w sposób pożądliwy czy zmysłowy, mający na celu wywołanie przyjemności seksualnej czy podniecenia seksualnego - nawet jako element tkliwej i aseksualnej przyjaźni.

W Dzienniczku św. sisotry Faustyny pisze, że (http://malenkadroga.pl/?id=28&nr=93):
Cytuj:
P. Czy oprócz grzechów przeciwnych czystości jest coś, co przynosi uszczerbek cnocie?
O. Uszczerbek cnocie przynosi wolność zmysłów, wolność wyobraźni i wolność uczuć, poufałość i tkliwe przyjaźnie.

Mam pewien "problem", bo gdy patrzę na obrazy takie jak ten poniżej, to może chcieć mi się tulić, głaskać, całować, pieścić (to wszystko aseksualnie, nie zmysłowo czy pożądliwie) tę Istotę czy być przez nią pieszczonym, przytulonym, całowanym, głaskanym:
Obrazek

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz sie 23, 2018 17:47
Zobacz profil
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Skąd Ty wziąłeś teorię, że grzech pierworodnych zainicjował seks?......wszak Biblia mówi o spożyciu owocu z drzewa poznana dobra i zła....


Cz sie 23, 2018 18:03
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
O matko, czyli Pan Bog stworzyl czlowieka aseksualnym ale dwuplciowym? Bez plemnikow, bez zamiaru zjednoczenia cielesnego? Po co tyle zachodu robic? Byliby tylko mezczyzni i problem z glowy.

No i Pan Jezus by sie nie pomylil mowiac" On odpowiedział: «Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? 5 I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. 6 A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela» Mt 19

To niby jak to "jedno cialo" mialo byc? Duchowo?


Cz sie 23, 2018 18:14

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Czasem to dobrze ze pamietacie te wszystkie kwestie z Pisma i mozecie je przytoczyc :).


Cz sie 23, 2018 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
niewazny12 napisał(a):
Możliwe, że gdyby nie było grzechu, to akt prokreacyjny wyglądałby zupełnie inaczej (np. byłby ściskaniem się małżonków, obejmowaniem (co mogą sugerować objawienia bł. A. K. Emmerich) bez penetracji, bez udziału genitaliów).


Mógłbyś wyjaśnić, dlaczego udział genitaliów jest gorszy od braku udziału genitaliów? A jeśli nie potrafisz tego wyjaśnić racjonalnie, zastanów się: czy nie kierujesz się aby po prostu osobistą, chorobliwą niechęcią?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 24, 2018 10:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
niewazny12 napisał(a):
Mam pewien "problem", bo gdy patrzę na obrazy takie jak ten poniżej, to może chcieć mi się tulić, głaskać, całować, pieścić (to wszystko aseksualnie, nie zmysłowo czy pożądliwie) tę Istotę czy być przez nią pieszczonym, przytulonym, całowanym, głaskanym.


Rozważ wizytę u seksuologa.

niewazny12 napisał(a):
Możliwe, że gdyby nie było grzechu, to akt prokreacyjny wyglądałby zupełnie inaczej (np. byłby ściskaniem się małżonków, obejmowaniem (co mogą sugerować objawienia bł. A. K. Emmerich) bez penetracji, bez udziału genitaliów). Wierzę, że gdyby nie było grzechu, to nie byłoby pociągu do drugiego człowieka w ogóle, nie byłoby potrzeby przytulania, całowania, głaskania żony czy męża.


"Problem" prokreacji bez przytulania rozwiązuje zapłodnienie in-vitro, lecz jest uważane przez KK jako grzech.


Pt sie 24, 2018 10:53
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
george45 napisał(a):
niewazny12 napisał(a):
Mam pewien "problem", bo gdy patrzę na obrazy takie jak ten poniżej, to może chcieć mi się tulić, głaskać, całować, pieścić (to wszystko aseksualnie, nie zmysłowo czy pożądliwie) tę Istotę czy być przez nią pieszczonym, przytulonym, całowanym, głaskanym.


Rozważ wizytę u seksuologa.

niewazny12 napisał(a):
Możliwe, że gdyby nie było grzechu, to akt prokreacyjny wyglądałby zupełnie inaczej (np. byłby ściskaniem się małżonków, obejmowaniem (co mogą sugerować objawienia bł. A. K. Emmerich) bez penetracji, bez udziału genitaliów). Wierzę, że gdyby nie było grzechu, to nie byłoby pociągu do drugiego człowieka w ogóle, nie byłoby potrzeby przytulania, całowania, głaskania żony czy męża.


"Problem" prokreacji bez przytulania rozwiązuje zapłodnienie in-vitro, lecz jest uważane przez KK jako grzech.


Idąc tokiem rozumowania Nieznanego In Vitro to jedyna słuszna metoda prokreacji. Seks jest grzeszny.

Mogę polecić dobrego lekarza psychiatrę - seksuologa.

_________________
MODERATOR


Pt sie 24, 2018 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Jakiś czas temu miałem ze cztery wizyty u seksuologa, nie chcę podawać szczegółów.

Może objawienia A. K. Emmerich nie są prawdziwe (albo nie wszystko, co jest podane w ich tekstach jest rzeczywistą treścią objawień). In vitro jest czymś złym.

Gdyby nie było grzechu, to nie byłoby popędu seksualnego, pociągu płciowego. Nie byłoby menstruacji i polucji. Nie byłoby wytwarzania milionów plemników i setek komórek jajowych.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt sie 24, 2018 22:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
A ja jestem zdanie, że gdy nie było grzechu to narządu płciowe nie byłyby blisko tych wydalniczych, bo wydalania by nie było ;-) Za to sam seks byłby jeszcze lepszy :-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 25, 2018 11:20
Zobacz profil
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Andy72 napisał(a):
A ja jestem zdanie, że gdy nie było grzechu to narządu płciowe nie byłyby blisko tych wydalniczych, bo wydalania by nie było ;-) Za to sam seks byłby jeszcze lepszy :-)

Bóg się pomylił.......


So sie 25, 2018 12:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL