Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:44



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Ustalanie fundamentów świata. 
Autor Wiadomość
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Ale ja nie chce oglądać filmów. Chcę żebyś udowodniła mi grawitację i ruch ziemi

Cytuj:
pokarzą


Pokażą


So sie 04, 2018 0:11

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Dzięki za lekcję ortografii :D Choć patrząc na Twój opór może jednak pokarzą od kary jaką by tego typu lekcje były a nie od pokazu jakiego nie chcesz :P

Jeśli potrzebujesz dowodów działania grawitacji i ruchu Ziemi, a filmiki to obrazujące Cię nie zadowalają to opis słowny tym bardziej - w takim układzie zapraszam do Poznania i się pobawimy w lekcje fizyki w plenerze tak abyś mógł na własnej skórze poznać dowody, przeprowadzić eksperymenty itd, jak nie chcesz mieć ze mną nic do czynienia w realu ( normalna nie jestem , więc ma to sens) mogę polecić Warszawę i Centrum Nauki Kopernik, bo przecież to że napiszę że dowodem na grawitację jest siła przyciągania ziemskiego oraz to że układ słoneczny się nie rozpada ( tu pewnie narzuca się motyw w stylu - przecież jakby grawitacja istniała to by planety powinny zostać przyciągnięte przez Słońce i się w nim elegancko spalić...) , a na ruch Ziemi fakt że mamy pory dnia i roku zapewne nic nie da... bo pewnie to Illuminaci specjalnymi programami tak sterują obiektami na kopule płaskiej Ziemi ( sorki ,ale upał plus piwko mi się na mózg rzuca, ale serio tego typu prośby kojarzą mi się z fantastycznymi dyskusjami z zwolennikami płaskiej Ziemi )

Z drugiej strony tak do końca niczego się udowodnić nie da, bo zawsze można poprosić na dowód że dany dowód jest dowodem i robić tak w nieskończoność, albo prowadzić żonglerkę lingwistyczną i w nieskończoność prosić o definicje co zawsze prowadzi do problematyki pojęć pierwotnych i błędnych kół...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So sie 04, 2018 1:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Mam takie z pozoru proste pytanie. Czy Księżyc krąży wokół Ziemi zgodnie z jej kierunkiem obrotu, czy przeciwnie? Kiedy rozpoczynałem poszukiwanie dowodów na kształt Ziemi, to dowiedziałem się że porusza się przeciwnie. Wydawało mi się, iż wszystko do siebie pasuje i przystąpiłem do spisania przemyśleń. Sprawdzam wówczas powtórnie wszystkie dane i informacje . Okazało się wówczas, iż Księżyc krąży wokół Ziemi zgodnie z jej kierunkiem obrotu. Głębsze dochodzenie do prawdy okazało się wielkim zaskoczeniem. Obie wersje są równoprawne. Co najdziwniejsze przedstawiane są nawet jako materiały edukacyjne. Może zna ktoś z zacnych czytelników prostą metodę pozwalającą na logiczne ustalenie tej zależności.


Pn sie 27, 2018 22:03
Zobacz profil
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
HenrykK napisał(a):
Kiedy rozpoczynałem poszukiwanie dowodów na kształt Ziemi, to dowiedziałem się że porusza się przeciwnie.
Skąd?

Tak, wiem, że HenrykK jak zwykle nie odpowie.


Wt sie 28, 2018 6:12

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
zefciu napisał(a):
HenrykK napisał(a):
Kiedy rozpoczynałem poszukiwanie dowodów na kształt Ziemi, to dowiedziałem się że porusza się przeciwnie.
Skąd?

Tak, wiem, że HenrykK jak zwykle nie odpowie.

Skąd?


Wt sie 28, 2018 7:19
Zobacz profil
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
george45 napisał(a):
Skąd?
Z empirii. HenrykK co jakiś czas wchodzi, rzuca jakąś tezę, a gdy prosi się o uściślenie, czy uzasadnienie – prośbę ignoruje.


Wt sie 28, 2018 7:20

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Ale to jest twoja empiria i tylko twoja. Skąd wiesz że tak jest naprawdę.


Wt sie 28, 2018 7:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
george45 napisał(a):
Skąd wiesz że tak jest naprawdę.
Będzie, a nie jest. Tak samo zefciu wie, że jutro znów wzejdzie Słońce. Jak myślisz, skąd?


Wt sie 28, 2018 7:50
Zobacz profil
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
george45 napisał(a):
Ale to jest twoja empiria i tylko twoja.
Każdy może sobie przejrzeć posty HenrykKa i zobaczyć to samo. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej, niech mi wskaże kiedy HenrykK jakiejś obietnicy dotrzymał i dostarczył tego, co miał dostarczyć.


Wt sie 28, 2018 10:31

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Ja widzę że zawsze dostarcza, i dotrzymuje obietnicy. Widzę też, że Ty tego nie widzisz.


Wt sie 28, 2018 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
george45 napisał(a):
Ja widzę że zawsze dostarcza, i dotrzymuje obietnicy.


Czyli halucynujesz.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt sie 28, 2018 10:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
JedenPost napisał(a):
george45 napisał(a):
Ja widzę że zawsze dostarcza, i dotrzymuje obietnicy.


Czyli halucynujesz.

To Ty tak widzisz.


Wt sie 28, 2018 10:55
Zobacz profil
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
george45 napisał(a):
Ja widzę że zawsze dostarcza, i dotrzymuje obietnicy.
Proszę zatem wskazać jeden taki przypadek. Bo to że czasem nie dotrzymuje widzieliśmy powyżej, gdy obiecywał jakąś maszynę i żadnej maszyny nie ujrzeliśmy.


Wt sie 28, 2018 10:59

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Wskazując, pokazuję to co "widzę" ja. Ty tego nie zobaczysz, np ja widzę brak odpowiedzi jako odpowiedz, Ty możesz postrzegać to jako brak odpowiedzi. I by upewnić sie czy masz dobry wzrok pytasz innych czy "widzą" to samo co Ty. Moim zdaniem, zobaczyć może to samo co ja, Ty lub ktoś inny tylko, ślepiec. Ten kto "widzi" , nie jest wstanie tego zobaczyć.


Wt sie 28, 2018 12:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Prozę zakończyć tę jałowa dyskusję o tym, co kto widzi, a czego nie widzi.
@HenrykaK proszę o udokumentowanie swoich twierdzeń lub zaprzestanie wpisywania jedynie wniosków swoich "badań".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 28, 2018 12:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL