Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 6:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Gdyby nie było grzechu, nie byłoby tzw. "potrzeb" seksualnych, pociągu płciowego, chociaż byłyby małżeństwa i kontakt fizyczny podczas aktu prokreacyjnego.

Nie uważam popędu płciowego za dar od Najwyższego, lecz za niezwykle niebezpieczną pokusę.

Maryja jest przepiękna, chociaż na szczęście nie jest atrakcyjna seksualnie. Kobieta powinna być piękna, ale nie może być atrakcyjna seksualnie.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt sie 28, 2018 21:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Niewazny, to co wypisujesz w tym temacie to sa "bzdury z dwurury", ktore dobrze obrazuje przyslowie:
"gdyby babcia miala wasy, to by byla dziadkiem".
Ciekaw jestem skad wywodzisz te wszystkie "prawdy" w tym temacie, Bog ci sie ze swoich zamiarow spowiadal ?


Wt sie 28, 2018 22:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Wywodzę je z własnych rozważań i, można powiedzieć, z tradycji katolickiej. Dawniej podejście Kościoła do seksualności było inne, bardziej rygorystyczne. Mogę z tego wyciągnąć wniosek, że "seks" to coś złego.

Nie chcę nikogo gorszyć, ale co myślicie o poczęciu Maryi? Czy przy Jej poczęciu była penetracja pochwy przez penis, czy też nie? Wiemy, że została Ona niepokalanie poczęta. Na podstawie objawień bł. A. K. Emmerich można przypuszczać, że w przypadku poczęcia Maryi nie doszło do stosunku płciowego, do złączenia się męskich i żeńskich genitaliów, lecz że kontakt fizyczny ograniczył się do ściskania (jakby przytulania?) się Jej rodziców. Nie chcę, żeby ktoś bluźnił.

Akt małżeński sam w sobie nie jest zły. Ale zła może być intencja, z powodu której do niego dochodzi (np. chęć doświadczania rozkoszy seksualnej, a nie poczęcia świętego potomstwa).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt sie 28, 2018 22:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Nieważny - czas na ponowną wizytę u seksuologa i terapię psychologiczną. Pogadaj z księdzem lub teologiem - takie rzeczy, jak penetracja we współżyciu Joachima i Anny nie była tematem rozważań żadnych teologów.

Niewazny - zbyt dużo myślisz o seksie. Rozważasz życie intymne osób świętych. Myślisz ciągle o seksualności, o seksie. Masz z tym problem. Za chwilę będziesz się zastanawiał nad sposobem poczęcia Jana Chrzicicela, Apostołów. A kim była Teściowa Piotra? To Piotr miał żonę i mógł z nią uprawiać seks? No niemożliwe, prawda? Czy uważasz, że wszyscy mężczyźni i wszystkie kobiety towarzyszące Jezusowi byli i były dziewicami?

_________________
MODERATOR


Śr sie 29, 2018 8:12
Zobacz profil
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
niewazny12 napisał(a):
Wywodzę je z własnych rozważań i, można powiedzieć, z tradycji katolickiej. Dawniej podejście Kościoła do seksualności było inne, bardziej rygorystyczne. Mogę z tego wyciągnąć wniosek, że "seks" to coś złego.

Dawniej Kościół przekazywał, że w centrum wszechświata jest Ziemia, a słońce obiega Ziemię.


Śr sie 29, 2018 8:37

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Spotkałem się z poglądem, że wszystkie nieprokreatywne akty seksualne są wewnętrznie złe i zawsze ciężko niemoralne (ang. all non-procreative sexual acts are intrinsically evil and always gravely immoral). W związku z tym nie chcę przyjemności seksualnej nawet podczas aktu małżeńskiego dającego prokreację potomstwa.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz sie 30, 2018 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
I daczego postanowiles uznac go za swoj poglad ?
Czy jesli ci powiem - skocz w ogien - to skoczysz ?
Dlaczego nie dopuszczasz do siebie nawet przypuszczenia ze moze to byc falszywy poglad ?
Dlatego ze jakis idiota napisal go po angielsku ?


Cz sie 30, 2018 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Spotkałem się z poglądem, według którego jedyną perwersją i dewiacją seksualną jest celibat. Czy ten pogląd jest słuszny? Jest bardzo niebezpieczny. Tak samo jest niebezpieczny Twój pogląd: przyjemność seksualna jest grzechem.

Myślisz, że można uprawiać seks i nie odczuwać przyjemności? Jak chcesz to osiągnąć?

_________________
MODERATOR


Cz sie 30, 2018 21:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Po prostu nie trzeba zbyt myśleć o seksie, nie rozstrząsać jaki to zły ani wspaniały

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sie 30, 2018 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Popieram Andy. Nieważny - cały czas myślisz o seksie. Myślisz, jaki jest on grzeszny, jaki jest zły i... myślisz o seksie. Nie myśl tyle o seksie i przyjemności zmysłowej - pomódl się o zdrowie, zrób sobie coś dobrego do jedzenia...

_________________
MODERATOR


Cz sie 30, 2018 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Niewazny12 strasznie demonizujesz tą cudowną sferę ludzkiej egzystencji. Ja to widzę tak: Bóg stwórca wszechrzeczy udzielił człowiekowi tego cudownego daru stwarzania i w akcie seksualnym pozwala powołać do życia nowego człowieka, nową duszę powołaną do zbawienia. Przyjemność nie jest czymś złym, gdyby tak było to po co Bóg stworzyłby pyszne owoce. Przecież żołądek można napełnić równie dobrze czymś co smakuje paskudnie. Pierwsze słowa Boga skierowane do Adama brzmiały: bądźcie płodni i rozmnażajcie się. Jaki sens miały by te słowa gdyby seks był czymś grzesznym? Wszystko co mamy jest darem od Boga i wszystko co jest darem od Niego jest dobre, pytanie tylko czy korzystamy z tego zgodnie z Jego wolą czy też nie.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt sie 31, 2018 7:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Spotkałem się ze stwierdzeniem, że przyjemność seksualna jest zła sama w sobie i że należy jej zawsze unikać. Myślę, że nawet wtedy, jeśli współżyje się dla prokreacji. Pewna osoba, która co prawda popadła w coś w rodzaju schizmy, wcześniej wyznawała ten pogląd, ale później stwierdziła, że nie zawsze przyjemność seksualna jest zła i chyba określiła pogląd, że przyjemność seksualna jest zawsze wewnętrznie zła za dopuszczalny (pomimo tego, że sama się już z nim raczej nie zgadzała). Gdybym miał żonę, to nie chciałbym doznawać przyjemności seksualnej nawet podczas aktu prokreacyjnego. Mogę się bać, że przyjemność seksualna naprawdę jest wewnętrznie zła i pozwolenie na nią nawet podczas płodzenia potomstwa jest grzechem, nawet jeżeli jest to wtedy grzech jedynie powszedni. Tutaj i tutaj masturbacja jest uznana za ciężki grzech, coś wewnętrznie złego, nawet gdy jest wykonana w celu pobrania próbki do badań (np. związanych z określeniem przyczyny bezpłodności).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So wrz 01, 2018 19:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Noe odpowiedziałeś na pytanie: jak wyobrażasz sobieseks bez przyjemności?
Jak chcesz uprawiać seks bez odczuwania przyjemności?

_________________
MODERATOR


N wrz 02, 2018 8:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Jak bez przyjemności to ja nie chcę takiego seksu uprawiać.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N wrz 02, 2018 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Andy72 napisał(a):
Jak bez przyjemności to ja nie chcę takiego seksu uprawiać.


No... przecież tylko taki grzech nie jest zły, grzeszny i obrzydliwy.

_________________
MODERATOR


N wrz 02, 2018 13:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL