Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Zbigniew3991, leczysz się psychologicznie czy też bierzesz leki z powodu psychiki?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz wrz 06, 2018 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Andy72 napisał(a):
Zbigniew3991, leczysz się psychologicznie czy też bierzesz leki z powodu psychiki?


Na szczęście na psychikę leków nie potrzebuję. Nawet nie znam leków na psychikę...

Są specjalne fora dla chorych - odsyłam tam. Nie polecam - to czasem nakręcanie się.
To forum na pewno nie jest związane z chorobami somatycznymi, psychicznymi, przewlekłymi i innymi możliwymi chorobami.

Stąd ja powstrzymuję swoje depresyjne myśli i nie piszę tutaj wątków o tym, jaki to świat wydaje mi się dzisiaj beznadziejny. O to samo proszę innych - powstrzymujmy swoje niezdrowe myślenie i socjalizujmy się.

_________________
MODERATOR


Cz wrz 06, 2018 21:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Nie wiem, czy byłbym zdolny do małżeństwa. Moje zaburzenia psychiczne wyglądają czy mogą wyglądać na na tyle poważne, że nie dopuszczono by mnie do zawarcia małżeństwa. Moja żona i tak nie byłaby piękniejsza niż Maryja. Ona jest przepiękna, ale mimo tego nie wzbudza pokus nieczystych. Dlaczego mąż może pożądliwie patrzeć się na swoją żonę? Święty Józef nigdy nie patrzył się pożądliwie na swoją małżonkę, nie myślał o Niej nieczysto.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz wrz 06, 2018 22:41
Zobacz profil
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
subadam napisał(a):
No t wychodzi na to ze na forum polowa piszacych stale sie leczy z roznych powodow
Ja sie nie lecze, puki co :).

Oczy mi wypływają, jak widzę takie byki. Lecz się. :P


Pt wrz 07, 2018 6:16

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Ergo ten dział z tego co kojarzę to tylko do wglądu dla ciebie a nie do komentowania:
rozalka napisał(a):
Dlatego, wszelkie uwagi krytyczne, jak również polemika osób niewierzących są nie na miejscu i będą konsekwentnie usuwane.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt wrz 07, 2018 7:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
niewazny12 napisał(a):
Nie wiem, czy byłbym zdolny do małżeństwa. Moje zaburzenia psychiczne wyglądają czy mogą wyglądać na na tyle poważne, że nie dopuszczono by mnie do zawarcia małżeństwa. Moja żona i tak nie byłaby piękniejsza niż Maryja. Ona jest przepiękna, ale mimo tego nie wzbudza pokus nieczystych. Dlaczego mąż może pożądliwie patrzeć się na swoją żonę? Święty Józef nigdy nie patrzył się pożądliwie na swoją małżonkę, nie myślał o Niej nieczysto.


To myślenie magiczne.

Skąd wiemy o tym, że Maria była przepiękna?
Skąd wiemy, jak wyglądała Maria?
Skąd wiemy, co czuł Józef?
Skąd wiemy, jak Józef patrzył na swoją żonę?

Mąż może patrzeć pożądliwie na żonę, a żona na męża. Powodem są hormony, między innymi testosteron, który jest zarówno w organizmie mężczyzny, jak i kobiety (jest produkowany przez nadnercza). Rzecz jasna są także inne hormony odpowiadające na libido, czyli pożądanie. Poza tym każdy człowiek w swojej psychice ma seksualność. Tak jest - taka jest natura człowieka.
Nie mniej - każdy człowiek powinien kontrolować swoje zachowania. To, ze mamy hormony i seksualność, nie jest powodem dla usprawiedliwienia wszystkich zachowań.

Mamy głód, ale jesteśmy skłonni do powstrzymania się od kradzieży chleba ze sklepu, który mijamy. Nie napadamy na ten sklep, ale kulturalnie powstrzymujemy się tę godzinę. Za godzinę będzie obiad - wtedy zjemy. Tak samo jesteśmy w stanie kontrolować swoje popędy seksualne.

_________________
MODERATOR


Pt wrz 07, 2018 7:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Nie wierzę w to, że Maryja czuła popęd seksualny. Jako osoba wolna od grzechu pierworodnego nie czuła pożądliwości. Wierzę w to, że Maria była i jest przepiękną niewiastą. Nie wierzę w to, że święty Józef odczuwał popęd płciowy do Niepokalanej Dziewicy.

Niektóre wizerunki Maryi są przepiękne i mimo to nie wywołują u mnie nieczystych myśli. Na przykład te poniższe:
Obrazek

Obrazek

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So wrz 08, 2018 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Na czym opierasz tę wiarę?

Kościół nie orzekł nigdy i nigdzie o tym, czy Maria i Józef odczuwali popęd. Na czym opierasz swoją wiarę?

Te wizerunki to wyobrażenia artystów. Maria zapewne wyglądała inaczej.

_________________
MODERATOR


So wrz 08, 2018 22:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Inaczej - czyli jeszcze piękniej. Nie wierzę w to, że starzała się. Myślę, że mogła wyglądać na nie więcej niż 33 lata, a może nawet wyglądała na młodszą (np. kilkunastoletnią).

Wczoraj miałem seksualny sen o dziewczynie, która była mało atrakcyjna seksualnie, ale co do której miałem nieczyste myśli, gdy byłem o ponad 10 lat młodszy. Taki seksualny sen może pociągnąć za sobą sporo seksualnych pokus i chęć na doznawanie przyjemności seksualnej. Chciałbym nie mieć tego rodzaju snów.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N wrz 09, 2018 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
niewazny12 napisał(a):
Inaczej - czyli jeszcze piękniej. Nie wierzę w to, że starzała się. Myślę, że mogła wyglądać na nie więcej niż 33 lata, a może nawet wyglądała na młodszą (np. kilkunastoletnią).

Wczoraj miałem seksualny sen o dziewczynie, która była mało atrakcyjna seksualnie, ale co do której miałem nieczyste myśli, gdy byłem o ponad 10 lat młodszy. Taki seksualny sen może pociągnąć za sobą sporo seksualnych pokus i chęć na doznawanie przyjemności seksualnej. Chciałbym nie mieć tego rodzaju snów.


Będziesz miał takie sny. Nawet jeśli się wykastrujesz, to Twoje nadnercza będą produkowały testosteron i będziesz odczuwał libido. Tak zostałem stworzony.

Twoja wiara co do Maryi, jest niepotwierdzona przez nikogo. To Twoje pomysły.

_________________
MODERATOR


N wrz 09, 2018 20:15
Zobacz profil
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Maryja jako niepokalanie poczęta, nie odczuwała popędy seksualnego, a z jakiej racji Józef nie odczuwał?


Pn wrz 10, 2018 7:14

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Alus napisał(a):
Maryja jako niepokalanie poczęta, nie odczuwała popędy seksualnego, a z jakiej racji Józef nie odczuwał?


Niepokalane poczęcie nie oznacza brak popędu seksualnego.

_________________
MODERATOR


Pn wrz 10, 2018 10:34
Zobacz profil
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Zbigniew3991 napisał(a):
Alus napisał(a):
Maryja jako niepokalanie poczęta, nie odczuwała popędy seksualnego, a z jakiej racji Józef nie odczuwał?


Niepokalane poczęcie nie oznacza brak popędu seksualnego.

Nigdy ten temat mnie nie absorbował, a skoro nieważny jest przekonany, to zapytałam z jakiej racji wysnuwa tą opinię.


Pn wrz 10, 2018 12:43

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
Niepokalanie poczety byl Jezus, ale chyba nie Maria ?
Czy czegos nie wiem ?
Chyba nie ma sensu zadawanie pytan niewaznemu, jako ze wiekszosc z tego co pisze to po prostu jego wymysly. Dla niego Maria to byla biala kobieta z obrazka, jesli nawet w rzeczywistosci byla owczesna, na pewno nie biala Zydowka :).

PS Co do bykow ortograficznych Ergo to niech moim usprawiedliwieniem bedzie ze juz od 30 lat pisze glownie po angielsku.


Pn wrz 10, 2018 17:21
Zobacz profil
Post Re: Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd
subadam napisał(a):
Niepokalanie poczety byl Jezus, ale chyba nie Maria ?
Czy czegos nie wiem ?
Owszem, wygląda na to, że nie wiesz. Termin "niepokalane poczęcie" w teologii wbrew pozorom nie oznacza tego samego co "dziewicze poczęcie". Odnosi się do Marii, matki Jezusa, i oznacza, że została poczęta bez "pokalania" grzechem pierworodnym, czyli była pierwszą osobą od czasów Adama i Ewy, która pojawiła się na świecie bez grzechu pierworodnego. Wszyscy pozostali ludzie dziedziczyli i dziedziczą grzech pierworodny po Adamie i Ewie.


Pn wrz 10, 2018 17:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL