Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Wszystko się zgadza, bo przecież po arabsku to "kuran".


Wt wrz 11, 2018 13:47

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Koran nie uczy, że jest wielu bogów, tak jak to było w religiach np. starożytnej Grecji czy Rzymu. Nie uczy też tego, że po śmierci nic nie ma albo że następuje reinkarnacja. W Koranie jest pełno ostrzeżeń przed piekłem. Islam uczy, że Bóg jest niepodzielny w najprostszym tego słowa znaczeniu, że nie jest bytem wieloosobowym. Religia muzułmańska zdecydowanie zaprzecza temu, że Jezus jest Bogiem i Synem Bożym.

W Koranie znajduje się taki fragment:
11:69 Nasi posłańcy przyszli do Abrahama z radosną wieścią. Powiedzieli: "Pokój!" On powiedział: "Pokój!" - i nie omieszkał przynieść upieczonego cielaka.
11:70 A kiedy zobaczył, że ich ręce nie sięgają po niego, odniósł się do nich z nieufnością i poczuł strach przed nimi. Oni powiedzieli: "Nie bój się! Oto zostaliśmy posłani do ludu Lota."
11:71 Żona jego stała i roześmiała się. My ucieszyliśmy ją wieścią o Izaaku, a po Izaaku - o Jakubie.
11:72 Ona powiedziała: "O biada mi! Czyż ja urodzę, przecież jestem starą kobietą, a ten mój mąż jest starcem! Zaprawdę, to jest rzecz zadziwiająca!"

Słowa te mogą sugerować, że żona Abrahama urodziła Jakuba! A w Księdze Rodzaju Jakub jest wnukiem Abrahama, a nie jego synem!

Są też wersety, w których Izaak jest wymieniony razem z Jakubem:
6:84 I darowaliśmy mu Izaaka i Jakuba, każdego poprowadziliśmy drogą prostą. I Noego poprowadziliśmy drogą prostą; a z jego potomstwa: Dawida, Salomona, Hioba, Józefa, Mojżesza i Aarona - w ten sposób płacimy tym, którzy czynią dobro! -
19:49 A kiedy Abraham odłączył się od nich i od tego, co oni czcili poza Bogiem, obdarzyliśmy go Izaakiem i Jakubem; i wszystkich uczyniliśmy prorokami.
21:72 I daliśmy jemu Izaaka i Jakuba jako podarunek, i wszystkich uczyniliśmy sprawiedliwymi.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt wrz 14, 2018 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Można powiedzieć, że jestem synem Sołtysa wsi. Mój pradziadek był sołtysem. Nie będzie to dosłowne, ale metaforycznie używa się takich sformuowań.

Bóg powiedział do Abrachama (Abrahama. M.), że będzie miał tyle dzieci, co gwiazd na niebie. No to Abracham musiał się napracować nad płodzeniem dzieci, jeśli rozumiemy to dosłownie.
Izraelici do dzisiaj mówią o Abrachamie, że jest to ich ojciec, chociaż...

_________________
MODERATOR


So wrz 15, 2018 6:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Zbigniew3991 napisał(a):
Można powiedzieć, że jestem synem Sołtysa wsi. Mój pradziadek był sołtysem. Nie będzie to dosłowne, ale metaforycznie używa się takich sformuowań.

Tylko przez takie uwagi niewazny12 jeszcze bardziej będzie wierzył w koran :(

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So wrz 15, 2018 18:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Andy72 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Można powiedzieć, że jestem synem Sołtysa wsi. Mój pradziadek był sołtysem. Nie będzie to dosłowne, ale metaforycznie używa się takich sformuowań.

Tylko przez takie uwagi niewazny12 jeszcze bardziej będzie wierzył w koran :(


Dlaczego?

_________________
MODERATOR


So wrz 15, 2018 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Bo jeśli nie ma sprzeczności między tym że Jakub jest "synem" Abrahama...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So wrz 15, 2018 19:40
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
To trzeba nauczyć się myśleć głębiej. Jeśli uznamy Koran za objawienie po powierzchownej analizie, to nie możemy się spodziewać dobrych efektów.

_________________
MODERATOR


So wrz 15, 2018 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Myślę, że ktoś po analizie Koranu mógłby dojść do wniosku, że Jakub to syn Abrahama i jego żony, a nie ich wnuk.

Czytałem o takim cudzie Koranu, że liczby powstałe przez dodanie do siebie liczby wersetów w rozdziale i numerów poszczególnych, odpowiednich rozdziałów zostały podzielone na dwie grupy: z parzystymi i nieparzystymi wartościami. Suma liczb nieparzystych tak utworzonych stanowi sumę numerów rozdziałów od 1 do 114 (6555), zaś suma liczb parzystych stanowi liczbę wersetów (6236 lub 6234).

Okazuje się, że takie zależności można otrzymać na miliardy (i zapewne jeszcze więcej) sposobów! Jeżeli usuniemy z rozdziału, dla którego liczba powstała przez dodanie numeru sury i liczby wersetów jest parzysta parzystą liczbę wersetów, to zależność opisana wcześniej pozostanie. O tym cudzie jest tutaj: https://quranspotlight.wordpress.com/ar ... -debunked/

Zdaje się, że autor Koranu założył przed początkiem jego objawiania, ile będzie rozdziałów i wersetów w poszczególnych rozdziałach. Tylko kto jest autorem? Można pomyśleć, że jeżeli Bóg byłby autorem Koranu, to wiedza o cudach tej księgi powinna zostać objawiona znacznie wcześniej, a nie stać się powszechna dopiero po ponad 1300 latach.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So wrz 15, 2018 22:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Bóg nie jest bogiem kabalistycznych sztuczek. Ważna jest treść a nie zależności literowe.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So wrz 15, 2018 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Tym, co według mnie przemawia za Koranem, są przede wszystkim zależności literowe i liczbowe, a nie treść, która jawi się jako coś będącego jakby na boku, "w cieniu" cudów matematycznych.

Kto odkrył "odd-even mathematical miracle of the Quran" (cud związany z sumami numerów rozdziałów i liczb wersetów w nich)? Sunnita, szyita, skrypturalista czy może jeszcze ktoś inny? Kiedy tę zależność odkryto?

W jednym z załączników Rashada Khalify było wymienionych kilkanaście wielkich liczb podzielnych przez 19. Czy te wielkie liczby są tylko ułamkiem (około jedną dziewiętnastą) wielkich liczb, które można utworzyć na bazie liczb związanych z Koranem? Czy R. K. mógł sprawdzać setki liczb pod względem podzielności przez 19 i wybrać tylko te, które się dzielą przez 19? Czy ta podzielność przez 19 jest czymś zgodnym z rachunkiem prawdopodobieństwa?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So wrz 15, 2018 23:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Liczy się treść a nie zależności liczbowe,
Popatrz na Jezusa , Bóg nie jest bogiem obłędu liczbowego.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So wrz 15, 2018 23:07
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
W skrócie: Koran opiera sie na autorytecie jednego człowieka- jesli uznamy ze on w ogole istniał - bo są poważni uczeni którzy twierdzą, że nie.

Tak jak Biblię pisali różni ludzie - wykształceni - jak Paweł, Łukasz i Mojżesz itp. i prości - tak tutaj mamy samotnego Mahometa wg tradycji niepiśmiennego. I bardziej to "samotnego" stanowi problem.

Jest wiele poważnych problemów jego dotyczących, przyjrzyjmy sie wybranym:

Koran surah 69 wg Bielawskiego napisał(a):
40 Zaprawdę, to słowa Posłańca szlachetnego,

41 a nie są to słowa poety! - wy małej wiary –

42 ani nie są to słowa wróżbity -jako mało pamiętajcie-

43 to objawienie od Pana światów!

44 A gdyby on wymyślił przeciwko nam jakieś słowa,

45 to schwycilibyśmy go za jego prawą rękę

46 i przecięlibyśmy mu tętnicę. (لَقَطَعْنَا مِنْهُ الْوَتِينَ, la-qata'anaa min-hu al-wateena).

47 I nikt z was nie mógłby temu przeszkodzić.


Koran opisuje co stanie się z Mahometem gdy wymyśli jakies objawienie, którego nie zesłał Allah.

Problem polega na tym ze on dokładnie tak umarł. :? :? :?

Komentarz do tych wersów szanowanego powszechnie Ibn Kathira:

tafsir Ibn Kathir napisał(a):
(69:44) (And if he had forged a false saying concerning Us,) meaning, `if Muhammad forged something against Us, as they claim, and added or removed anything from the Message, or said anything from himself while attributing it to Us, then We would surely be swift in punishing him. And of course, Muhammad did not do any of this (as the disbelievers claimed).' Thus, Allah says,
(...)

(69:46) (And then We certainly would have cut off Al-Watin from him,) Ibn `Abbas said, "It (Al-Watin) refers to the artery of the heart (نياط القلب, niaat al-qalb), and it is the vein (العرق, al-irq) that is attached to the heart. This has also been said by `Ikrimah, Sa`id bin Jubayr, Al-Hakim, Qatadah, Ad-Dahhak, Muslim Al-Batin and Abu Sakhr Humayd bin Ziyad. Muhammad bin Ka`b said, "It (Al-Watin) is the heart, its blood, and whatever is near it.


A gdyby on ukuł fałszywą wypowiedź Nas dotyczącą co znaczy jeśli Mahomet ukuł coś przeciwko Nam, jak oni twierdzą albo dodał albo usunął coś z Przesłania albo powiedział coś od siebie przypisując to do Nas wtedy na pewno będziemy prędcy w ukaraniu go. Ale oczywiście Mahomet nie zrobił nic z tego ( jak twierdzą niewierzący) Więc Allah mowi:
(...)
(I wtedy My na pewno przecięlibyśmy mu Al-Watin) Ibn Abbas powiedział To (Al-Watin)odnosi się do tętnicy serca (نياط القلب, niaat al-qalb), i to jest żyła (العرق, al-irq) która jest połączona do serca. Zostało to też powiedziane przez Ikrimah, Sa`id bin Jubayr, Al-Hakim, Qatadah, Ad-Dahhak, Muslim Al-Batin i Abu Sakhr Humayd bin Ziyada. Muhammad bin Ka`b powiedział:"To (Al-Watin) jest serce, jego krew i cokolwiek jest koło niego.

Cytuj:
Hadith
Muhammad uses the word ابهر (abhar), which is also translated as aorta:

Narrated `Aisha:

The Prophet (ﷺ) in his ailment in which he died, used to say, "O `Aisha! I still feel the pain caused by the food I ate at Khaibar, and at this time, I feel as if my aorta (أَبْهَرِي, abhar-ee) is being cut (انْقِطَاعَ, utqitaa'a) from that poison."

Sahih Bukhari 5:59:713 (4428)
The ي (-ee) suffix means "my".




Hadisy
Mahomet uzywa słowa ابهر (abhar), co też tłumaczy się jako tętnica:

Opowiedziała Aisha:
Prorok w jego niedomaganiu na które umarł mówił: O Aisho! Ciągle czuję ból spowodowany jedzeniem jakie zjadłem w Khaibarze i teraz czuję jakby moja tętnica (أَبْهَرِي, abhar-ee)była przecinana (انْقِطَاعَ, utqitaa'a) od tej trucizny.

żródlo: Sahih Bukhari 5:59:713 (4428)

Sufix ي (-ee) znaczy moja

więcej można poczytać tutaj w j.ang
https://wikiislam.net/wiki/Muhammad%27s_aorta

Ojciec i matka Mahometa rzekomo w piekle jak głosił on sam: :? :? :?

islamqa napisał(a):
47170: Are the parents of the Prophet (peace and blessings of Allaah be upon him) in Paradise or in Hell?
Where are the parents of the Prophet (peace and blessings of Allaah be upon him)? Are they in Paradise or in Hell? We hope you can tell us of a hadeeth which proves the answer?.

Published Date: 2004-02-17
Praise be to Allaah.
There is a hadeeth from the Prophet (peace and blessings of Allaah be upon him) which indicates that they are in Hell.

Muslim (203) narrated from Anas (may Allaah be pleased with him) that a man said: “O Messenger of Allaah, where is my father?” He said: “In Hell.” When he turned away he called him back and said: “My father and your father are in Hell.”


47170:Czy rodzice proroka są w niebie czy piekle?
Gdzie są rodzice proroka?Czy są w niebie czy piekle? Mamy nadzieję ze możesz podac hadis który udowadnia odpowiedź?

Jest hadisa proroka która wskazuje ze są w piekle.
Muslim (203) opowiedział od Anasa ze mężczyzna powiedział:"O wysłaniku Allaha, gdzie jest mój ojciec?"Odpowiedział:"W piekle". Kiedy się odwrócił przywołał go z powrotem i powiedział(prorok-przyp. Teresse): Mój ojciec i twój są w piekle".

Dalej mozna sobie poczytac w j.ang poniżej
https://islamqa.info/en/47170


Mahomet niepewny swojego zbawienia:

Koran Surah 46 wg Bielawskiego napisał(a):
9 Powiedz:
"Ja nie jestem jakąś nowością
wśród posłańców.
Nie wiem też, co będzie ze mną
i co będzie z wami.

Ja tylko postępuję za tym,
co mi zostało objawione.
Ja jestem tylko jawnie ostrzegającym."


Jak to się rożni od Pana Jezusa które obiecał Zbawienie łotrowi na krzyżu i prorokował...

cdn :razz:


Pn wrz 24, 2018 0:58
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Tylko pseudouczeni mogą twierdzić, że Mahomet to fikcyjna postać.
Mojżesz zdecydowanie nie pisał Biblii.


Pn wrz 24, 2018 8:00
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Co do nieistnienia Mahometa wyprodukuje wielki post teraz tylko napisze ze nie mamy innych zrodel co do jego osoby niż muzułmańskie w przeciwienstwie do Jezusa Chrystusa.

Co do Mojzesza:
wiki napisał(a):
Tradycja żydowska i chrześcijańska widziała w Mojżeszu autora Pięcioksięgu. Stary Testament przypisuje Mojżeszowi autorstwo określonych ustaw (Wj 24,4; 34,27n[5]) czy też Księgi Powtórzonego Prawa (Pwt 31.9.22nn[6]). W sposób wyraźny autorstwo całej Tory przypisywane jest Mojżeszowi w I wieku n.e. przez Filona[7] i Józefa Flawiusza[8]. Nowy Testament nazywa Torę imieniem „Mojżesz”, cytuje z „księgi Mojżesza” (Mk 12,26 i in.[9]) i stwierdza, że Prawo zostało nadane przez Mojżesza (J 1,17[10])[11].

Z czasem każda próba analizy treści Tory, a później także kompozycji, prowadziła do coraz większych wątpliwości w Mojżeszowe autorstwo całości Pięcioksięgu. Już Talmud przypisywał Jozuemu autorstwo opisu śmierci Mojżesza na końcu Księgi Powtórzonego Prawa (34,1-12)[12]. Za pierwszego egzegetę, który zakwestionował autorstwo Mojżeszowe, uznaje się żydowskiego uczonego Abena Ezrę. Podał on kilka wątpliwych miejsc: opis śmierci Mojżesza, odniesienia do Mojżesza w 3 osobie (Pwt 31,22; 27,8; 31,9) oraz kilka innych[13]. W XVI i XVII wieku zastrzeżenia co do Mojżeszowego autorstwa wysuwali A. Karlstadt, a zwłaszcza T. Hobbes, I. La Peyrère, B. Spinoza i R. Simon[11][14]. Spory co do Mojżeszowego autorstwa ciągnęły się generalnie do XVIII wieku[15], jednak także dzisiaj jest ono uznawane przez wielu[16].


Pn wrz 24, 2018 9:05

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Teresse napisał(a):
Co do nieistnienia Mahometa wyprodukuje wielki post teraz tylko napisze ze nie mamy innych zrodel co do jego osoby niż muzułmańskie


Kompletna bzdura.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sebeos

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn wrz 24, 2018 10:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL