Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:26



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Ustalanie fundamentów świata. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Wydaje mi się, że ruch Ziemi jest znacznie ciekawszy od grawitacji. Zaskakujące jak jedno proste i jednoznaczne tematycznie pytanie wyzwoliło dyskusję o niczym. Mr. Zefciu w ferworze ciągłych podejrzeń nie zauważył nawet, iż poprawiła się moja forma pisania.
Widzę, iż muszę sobie sam poradzić z tym problemem.


Wt sie 28, 2018 19:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
@nolda
Uwagi między użytkownikami i do moderacji są w innym dziale. Post w koszu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 28, 2018 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Przeprowadziłem pomiary kątowe obrotów Słońca i Księżyca. Wynika z nich, iż Księżyc wokół Ziemi krąży przeciwnie do kierunku obrotów Ziemi. Jest to niezgodne z tym co prezentuje astronomia.


Pn wrz 03, 2018 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Kontynuując badania nad ustaleniem prawdy o naszym systemie solarnym, dotarłem do mechanizmu powstawania pór roku na Ziemi. Zaskoczył mnie fakt, iż teoria heliocentryczna nie jest w stanie wyjaśnić zasady powstawania pór roku na Ziemi. Czy jest to wystarczająca przesłanka do jej odrzucenia. Nie jest to przecież błahostka.


N wrz 16, 2018 20:26
Zobacz profil
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
HenrykK napisał(a):
Zaskoczył mnie fakt, iż teoria heliocentryczna nie jest w stanie wyjaśnić zasady powstawania pór roku na Ziemi.
Doprawdy? Chyba piszesz o jakiejś innej teorii heliocentrycznej niż znana nam teoria heliocentryczna Kopernika, rozwijana następnie przez Keplera i Newtona.


Pn wrz 17, 2018 8:57
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
akruk napisał(a):
Doprawdy? Chyba piszesz o jakiejś innej teorii heliocentrycznej niż znana nam teoria heliocentryczna Kopernika, rozwijana następnie przez Keplera i Newtona.
Oczywiście HenrykK nie wyjaśni, w jaki sposób dowiódł tego, czego rzekomo dowiódł. No bo po co? Za tydzień zaś lub miesiąc znowu ogłosi, że coś odkrył, czegoś dowiódł, bądź coś zbudował.


Pn wrz 17, 2018 9:19

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
HenrykK napisał(a):
Kontynuując badania nad ustaleniem prawdy o naszym systemie solarnym, dotarłem do mechanizmu powstawania pór roku na Ziemi. Zaskoczył mnie fakt, iż teoria heliocentryczna nie jest w stanie wyjaśnić zasady powstawania pór roku na Ziemi. Czy jest to wystarczająca przesłanka do jej odrzucenia. Nie jest to przecież błahostka.


Kurcze, a ja byłam pewna że to co od dawna jest znane elegancko tłumaczy zjawisko pór roku i daje się prosto zobrazować na modelu z lampy ( byle nie punktowa ;-) ) i piłki( lepszy jest globus, bo nie trzeba uważać na to gdzie się ustaliło bieguny ani pilnować osi nachylenia do orbity).
Czego dokładnie najpopularniejszy i obowiązujący w świecie nauki model nie tłumaczy, bo jakoś dla mnie jest to jasne i logiczne?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn wrz 17, 2018 13:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
HenrykK napisał(a):
Kontynuując badania nad ustaleniem prawdy o naszym systemie solarnym

Heniek, moje gratulacje, jesteś zarąbisty. Przyjemnie się czyta Twoje posty. Z niecierpliwością oczekuję kolejnych.

PS Nie przerywaj badań.


Pn wrz 17, 2018 14:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
feelek napisał(a):
HenrykK napisał(a):
Kontynuując badania nad ustaleniem prawdy o naszym systemie solarnym

Heniek, moje gratulacje, jesteś zarąbisty. Przyjemnie się czyta Twoje posty. Z niecierpliwością oczekuję kolejnych.

PS Nie przerywaj badań.

Jakich badań? Widzisz jakieś badania w postach HenrykaK? Ja widzę tylko informacje, ze bada i wnioski z czapy niepoparte żadnymi wyliczeniami/dowodami.

@HenrykK
Proszę o dowody swoich "odkryć".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn wrz 17, 2018 15:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Nikt z Państwa nie odpowiedział na pytanie, czy takie spostrzeżenie może zachwiać modelem heliocentrycznym?
Dla myślących mam jeszcze jedno spostrzeżenie, które miało miejsce podczas zaćmienia Słońca w 2017 roku w USA. Ktoś myślący zauważył, iż cień zaćmienia przesuwa się z zachodu na wschód, a nie odwrotnie, jak powinien zgodnie z zasadami astronomii nowożytnej. Przyciśnięta do muru NASA wydelegowała do eksperta, który oświadczył, iż wynika to z faktu, że Księżyc obiega naszą Planetę 2,5 raza na dobę. Nie wiem, czy śmiać się czy płakać, a może obawiać.


Pn wrz 17, 2018 19:35
Zobacz profil
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Małgosiaa napisał(a):
feelek napisał(a):
HenrykK napisał(a):
Kontynuując badania nad ustaleniem prawdy o naszym systemie solarnym

Heniek, moje gratulacje, jesteś zarąbisty. Przyjemnie się czyta Twoje posty. Z niecierpliwością oczekuję kolejnych.

PS Nie przerywaj badań.

Jakich badań? Widzisz jakieś badania w postach HenrykaK? Ja widzę tylko informacje, ze bada i wnioski z czapy niepoparte żadnymi wyliczeniami/dowodami.

@HenrykK
Proszę o dowody swoich "odkryć".

Heniek, nie daj się podpuścić, nim nie opatentujesz, żadnych dowodów nie ujawniaj!


Pn wrz 17, 2018 20:03

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Drwina jest jedną z prostszych form ukrycia swoich braków. Moje stwierdzenie można wykpić, ale to zostało odkryte w Ameryce nie może pozostać zlekceważone. Ja rozumiem, iż wiele osób czuje atawistyczny lęk przed podważaniem ustaleń autorytetów, lecz w ten sposób niewiele zmienimy na tym świecie na lepsze.Kiedy bada się nieznane to powstaje wiele błędów. Spójrzcie na dziecko, kiedy rozpoczyna naukę chodzenia, ile to razy się przewróci, lecz czy rezygnuje z z celu.


Pn wrz 17, 2018 20:31
Zobacz profil
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Jeśli chodzi ci o moją wypowiedź, to była ona nastawiona na działania mające uchronić cię przed "ostrzeżeniem" Moderatora. Każe, jak nie podasz dowodów, które będą zadowalające.


Pn wrz 17, 2018 20:47

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Na pewno opublikuję. Sprawa pór roku pojawiła się niespodziewanie kilka dni temu. Pierwotnie zamierzałem opisać swoje przemyślenia na początku września, lecz pokrzyżowało mi to niejednoznaczność z kierunkiem ruchu Księżyca. Przeprowadziłem parę pomiarów prędkości kątowej Słońca oraz Księżyca i byłem już prawie pewien, iż wszystko jest zgodne z teorią. Nieopatrznie zmierzyłem jeszcze prędkość kątową Wielkiego Wozu
( lewej tylnej gwiazdy) i wszystko się posypało, ponieważ była ona o połowę mniejsza od 15 stopni na godzinę.
W tej sytuacji chyba jedynym wytłumaczeniem takiego wyniku jest Niebocentryzm. Do puki nie roztrzygnę tej zagadki będę zmuszony szukać innych odniesień.


Wt wrz 18, 2018 18:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ustalanie fundamentów świata.
Ok. ZAMYKAM ten blog. Jak zdecydujesz się opublikować, daj znać, a wówczas otworzę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt wrz 18, 2018 18:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL